ALTYAPI ÇOK ÖNEMLİ

15 Ağustos 2020
0 Haber Yorum
Burçak Güneş'le...

Burçak Güneş'le kısa konuştuk, öz konuştuk ama sanatı ve sanatçıyı konuştuk.
20 yıldır fantezi ve pop müziği ile uğraşıyorum, albüm çalışmalarımın dışında kısa diyaloglu dizilerde oyunculuk yapıyorum.
Hala sanat ve sanatçı arasındaki farkı anlayamayanlar var. Oysa sanatçı olmak ve bir eser ortaya çıkarmak o kadar kolay değil. Sanatsal altyapının önemini burada vurgulamak isterim.
SANAL ÂLEMİNDE SANATÇILAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİNİN YİNE SANAL OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİM
Sanal âlemde rekor kıran tıklamalar baktığımızda, bu işlere ömürlerini vermiş, sanat camiasına ve hatta ülkemize birçok değerli eserler kazandırdığı halde, unutulmuş sanatçıların gündeme taşınması gerekirken, bir parçayla, bir eserle, binlerce kez sanal âlemde tıklanan sanatçılar, bunu ne kadar hak ediyoruz diye kendilerini ve kendimizi sorgulamalıyız.
Sanatçı demek, emek demek, bunun için gerçek bir sanatçının yetişmesi için alt yapısı olmalı ve çalışmalı ve kazanmalıdır. Bu işe yeni başlayan arkadaşlarımıza da şunu önerebilirim. Kesinlikle altyapılarını güçlendirsinler, yaşam tarzlarına dikkat etsinler ve kendilerine başarılı bir sanatçıyı idol seçsinler.
İNANIYORUM Kİ SANAT HAYATLARINA DEVAM EDİP ETMEMELERİ KONUSUNDA O ZAMAN EN DOĞRU KARARI VERECEKLERDİR
Asla sanatçılar arsında ayrımcılık yapmayı doğru bulmuyorum. Başarıların bir şekilde ödüllendirileceğine inanıyor ve her şeye sabırla yaklaşılmalıdır diyorum.
Ben sanat yaşamım boyunca kendime değerli insan ve bir o kadar değerli sanatçı Sezen Aksu Hanım efendiyi örnek aldım. Sanatıyla duruşuyla yaşam tarzıyla benim için çok değerli bu insana saygı duyuyorum. Ben 20 yıldır sahnede yer almam rağmen hale emeklediği söyleye bilirim. Kısacası sanatçı olmak zor zanaattır.
İMAJ MAGAZİN SANAT ÖDÜLÜ ALDIM
İmaj Magazin Sanat Ödülü ile onurlandırıldığım için emeği geçen tüm sanatseverlere ve Sayın Gündüz Şutanrıkulu'ya teşekkür ederim. Ayrıca ve benimle birlikte ödül alan sanatçı dostlarıma da başarılar dilemek isterim yollarımız açık olsun.
Ülkemizde ve dünyada kaos yaratan pandemi sürecinden çok etkilenmiş olmamıza rağmen, önce sağlık sonra maske hijyen ve mesafe diyerek, tüm sanatçı dostlarıma ve herkese sıhhatli günler diliyorum.
Haber/Röportaj: Ümit Karaman

Yorumlar(0)

Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.