BOZKURT: YARARLI İŞLER YAPMALIYIZ

06 Mart 2021
0 Haber Yorum
Bozgün Konteyner...

Adıyaman'da uzun yıllardır üretim faaliyetleri bulunan Bozgün Konteyner Limitet Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bozkurt ile hayata dair anlamlı bir röportaj yaptık.
Kalem Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Orhan Karakaş’a konuşan Bozkurt, hayata dair ve iş yaşamına dair çok önemli tespitlerde bulundu.
İnsan hayatında tasarruflu olmanın, kanaatkar geçinmenin ve israftan kaçınmanın çok önemli olduğuna dikkat çeken Bozkurt, “Kanaat edeceğiz. Yani şükür edeceğiz. Tasarrufu elden bırakmayacağız. Kesinlikle savurmayacağız. Ahlaklı tutumlu bir yaşam sürdüreceğiz. Ve de hayatımızda kesinlikle israf olmayacaktır. Özentiden kaçacağız. Gösterişten uzak duracağız. Hayatımızda buna dikkat ettiğimiz sürece daima huzurlu ve başarılı oluruz” dedi. Bozkurt, Karakaş’ın soruları ışığında şunları söyledi:
MEMLEKETİMİZ HER YÖNÜYLE GÜZELDİR.
YABANCILARA KARŞI ÇOK İYİYİZ. BİRLİK BERABERLİĞİ ÖNEMSİYORUM:

Memleketimiz gerçekten her yönüyle, coğrafi yönüyle, insani yönüyle çok farklı bir yerdir.
Önemli zenginliklerimiz var. Yeraltı ve yerüstü olmak üzere zengin bir coğrafya sahasındayız. Suyumuz bol, petrolümüz bol. Bunun yanında dört mevsimi çok güzel yaşıyoruz. Bu bir nimettir. Bunun yanında tarihi ve kültürel değerlerimiz çok. Düşünüldüğünde Adıyaman her yönüyle eşsiz bir konumda yer almaktadır. Bunun değerini bilmeliyiz. Sahip olduğumuz bu değerleri memleketimizin insanı için dönüştürmeliyiz.
Yine sözlerimle bağlantılı olarak şunu da ifade etmek isterim ki; Hele hele yabancıya karşı çok duyarlı bir halkımız var. Bizler yabancı birini gördüğümüz zaman, onlara elimizden geldiği kadarıyla yardımcı olmayı, onlara en iyi şekilde misafirperverlik kültürümüzle ev sahipliği yapmayı gayret ediniriz. Bunu yaşayan bilir.
AÇ KALIRIZ, AÇ BIRAKMAYIZ:
Biraz önce dedim ki bizler yabancıya karşı çok iyiyiz. Elbette kendi içimizde de bu duyguları yaşatıyoruz. Ancak yeri zamanı gelince bu noktada zaman zaman eksikliklerimizin olduğunu dile getirmekte yarar görüyorum. Dışarıya göstermiş olduğumuz ilgi ve alakayı kendi insanımıza da göstermeliyiz. Daha da kenetlenerek, daha da pekişerek bunu yapmalıyız. Uzatılan her eli tutmalıyız. Yeter ki uzatılan el, iş için olsun, vatan sevgisi için olsun, birlik beraberlik için olsun, yarınlara doğru uzatılan bir el olsun. Bunu yapmak zor değildir. Bu doğrultuda her insanımıza, her hemşerimize fedakârlık yapmak düşüyor. Neticede kendimiz için çaba vereceğiz. Kendimiz için emek vereceğiz. Bu yolda kendi memleketimizin büyümesine, yol almasına ter dökeceğiz. Hep birlikte bunun gayretinde olmalıyız. Bu memleket hepimizindir. Bu duygularla ve bu anlayışla hareket eden sayısızca insanımız var. Hepsine teşekkürlerimi sunuyorum.
GENÇLERİMİZDEN UMUTLUYUM. DESTEK ÇIKMALIYIZ. YARARLI İŞLER YAPMALIYIZ. İNSANLAR KENDİSİNİ TEST ETMELİ:
Gençlerimizden umutluyum. Yarınlarımız için umutluyum.
Çağ teknoloji ve bilim çağıdır. Bunun idraki ile adımlarımızı atmalıyız. Bu yönüyle gençlerimiz ülkemizin ve memleketimizin yarınları için güzel işler yapmaktalar. İnşallah daima başarılı olurlar. Yüce Rabbimiz zihin açıklığı versin. Her alanda kendilerini göstereceklerdir. İlimde, bilimde başarılarına şahit olacağız. Ve bizler, elimizden gelen tüm imkânları yarınlarımızın teminatı olan gençlerimize sunmalıyız.
Aksi durumda insanlar niçin vardır? Yani yeri geldiğinde insanoğlu kendisini test etmelidir. Bu dünyaya niye geldik? Sorusunu kendisine sormalıdır. Dolayısıyla bu anlayışla hareketle gençlerimize ve insanlığa yararlı olmalıyız. Yararlı işler yapmalıyız.
HAYAT TEKNOLOJİ İLE ÇOK DEĞİŞTİ. İMKÂNLAR DOĞDU. DEĞERLENDİRİLİRSE ÇOK İYİ OLMUŞTUR DERİM:
Geçmişe özlem vardır elbette. Bugüne baktığımızda hayat teknoloji ile çok değişti. İmkânlar doğdu. Değerlendirilirse çok iyi olmuştur derim. Aksi durumda hep eski hep eski deriz.
Ufkumuzu açmalıyız. İşimizde daima başarıyı hedeflemeliyiz. Ekip ruhunu kesinlikle önemsemeliyiz ve bu anlayışla yola çıkmalıyız. Ben değil, biz diyeceğiz. Bir elden bir şey çıkmaz. İki elin gücü vardır. Plan projelerimizde, yatırımlarımızda iki elden yararlanmalıyız. Mutlaka ve mutlaka istişare ile işe koyulmalıyız. Aksi taktirde başarılı olamayız.
BAŞARIYI, SADECE KENDİMİZ İÇİN DEĞİL, BİR BAŞKASINA EKMEK KAZANDIRMAK İÇİN İSTEMELİYİZ:
Kardeşlerime şunu anlatayım. İşlerden kaçınmamak gerekir. Tabi ki de en uygun iş seçilmelidir. Ancak tembellik insana yakışmaz. Şu işi yapmam, bunu yapamam, bu zor mazeretlerine insan sığınmamalıdır. Tam tersine ben başarırım, ben yaparım denilmeli. Hayat zordur elbette. Ancak tüm zorlukların üstesinden insan gelir. Yetir ki azim olsun. Yeter ki istek olsun. Başarılamayacak bur şey yoktur.
Ben kendim iş hayatımda yıllardır bir işçi gibi çalışıyorum. Gece gündüz demeden, benim işimdir diyerek ter döküyorum. Ve yaptığım işlerde daima bir başkasını gözetleyerek adım atıyorum. Sadece ben demekle olmaz. Birimiz hepimiz için diyeceğiz. Kazandığımız ekmeği bölüşeceğiz. Başarıyı sadece kendimiz için değil, bir başkasına ekmek kazandırmak için istemeliyiz.
İNSANOĞLU KANAAT EDECEK. TASARRUFU ELDEN BIRAKMAYACAK. İSRAFTAN KAÇACAK:
İnsanoğlu kanaat etmelidir. Elindekilerle yetinmelidir. Daha fazlası olacaksa da hayır için olmalıdır. Savurmak veya gösteriş için olmamalıdır.
Kesinlikle hayatı boyunca tasarrufu elden bırakmamalıdır. Paylaşmayı bilmelidir. Hayat paylaştıkça anlam kazanır. Elindeki ekmeği bir başkasıyla paylaşmak kadar güzel bir yaşam biçimi yoktur.
Ve en önemlisi israftan kaçınmalıyız. Dinimizce de haramdır. Varsa fazla ekmeğimiz böleceğiz. Paylaşacağız. Lükse kaçmamalıyız. Gösterişi Allah sevmez. İnsanım diyene yakışmaz. O halde hayatımızda üç şeye çok dikkat edeceğiz. Kanaat edeceğiz. Yani şükür edeceğiz. Tasarrufu elden bırakmayacağız. Kesinlikle savurmayacağız. Ahlaklı tutumlu bir yaşam sürdüreceğiz. Ve de hayatımızda kesinlikle israf olmayacaktır. Özentiden kaçacağız. Gösterişten uzak duracağız. Hayatımızda buna dikkat ettiğimiz sürece daima huzurlu ve başarılı oluruz.
DUYARLI GAZETİCİLİK ANLAYIŞINIZLA EMEK VERİYORSUNUZ.
SORUNLARIMIZIN TESPİTİNİ HABER VE RÖPORTAJLARINIZLA GÜNDEME GETİRİYORSUNUZ. BAŞIRILARINIZ DAİM OLSUN:

Öncelikle duyarlı ve araştırmacı gazetecilik anlayışınızdan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Bakıyorum, memleketimizin varsa ne sorunu buna yönelik haber ve röportajlar yapıyorsunuz. Bunu takdir ediyorum. Emek veriyorsunuz. Sorunlarımızın tespitini haberlerinizle ve röportajlarınızla dile getiriyorsunuz. Bu anlamda sizleri kutluyor ve başarılar diliyorum.
HABER / RÖPORTAJ: ORHAN KARAKAŞ

Yorumlar(0)

Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.