“DAYANIŞMA DİRENCİYLE CEVAP VERECEĞİZ”

25 Kasım 2022
0 Haber Yorum
CHP 25. Dönem Adıyaman Milletvekili Adayı Fatma Ulubey, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla bir açıklamada bulundu.

CHP 25. Dönem Adıyaman Milletvekili Adayı Fatma Ulubey, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla bir açıklamada bulundu.
Açıklamasında erkek şiddetinin sıradan ve meşru bir eylem olarak olağanlaşmasını isteyenlere karşı dayanışma direnciyle cevap vereceklerinin altını çizen Ulubey, “Şiddete, cinsiyetçiliğe, savaşa, yoksulluğa, karşı; eşitlik, adalet, barış ve özgürlük için sesimizi yükseltiyoruz” dedi. Ulubey açıklamasında şunları söyledi:
Susma, Korkma ve Zulme Sessiz Kalma!
25 Kasım’ın amacı, kadına yönelik şiddetin son bulması için toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelesini yükseltmek ve erkek şiddetinin sıradan ve meşru bir eylem olarak olağanlaşmasını isteyenlere karşı dayanışma direnciyle cevap vereceğiz.
Dünyamızın her bir köşesinde; kadına şiddet ve baskı uygulanılıyor iken, sesimizi yükseltmenin en doğru zamanı. 2022 yılında Türkiye'de 345 kadın hayattan koparıldı. Peki, kim tarafından? Şiddet, sevgi değil suçtur.
Şiddete, cinsiyetçiliğe, savaşa, yoksulluğa, karşı; eşitlik, adalet, barış ve özgürlük için sesimizi yükseltiyoruz.
25 Kasım'da kadına yönelik şiddete, Ekonomik krize ve yoksulluğa karşı bir kez daha "Hayır" diyoruz. Hep birlikte haklarımızdan da mücadelemizden vazgeçmiyoruz.
Kadına şiddet de çözümü de politiktir.
Toplumu derinden yaralayan kadın cinayetlerinin önlenmesi ancak ülke politikası haline getirilmesi ve topyekün mücadele ile mümkündür. İstanbul sözleşmesi yaşatır. Dayanışma Yaşatır.
Yitirdiğimiz tüm kadınlarımızın anılarına saygıyla.
KALEM MEDYA GRUBU

Yorumlar(0)

Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.