ERDOĞAN, KOLTUĞUNU EREN’E DEVRETTİ

23 Nisan 2022
140 Haber Okunma   0 Haber Yorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Nisan dolayısıyla koltuğunu 8. sınıf öğrencisi Eren’e devretti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Nisan dolayısıyla koltuğunu 8. sınıf öğrencisi Eren’e devretti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği kapsamında koltuğunu 8. sınıf öğrencisi Şükrü Emre Eren'e devretti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve beraberindeki 11 çocuğu, Vahdettin Köşkü'nde kabul etti. Misafirleriyle tek tek selamlaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, koltuğunu 8. sınıf öğrencisi Şükrü Emre Eren'e bıraktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eren'e "Sayın Cumhurbaşkanı hoş geldiniz." diye hitap ederken Eren de "Hoş bulduk." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabulde yaptığı konuşmada, çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı tebrik ederek "Sizlerin vasıtasıyla ülkemizdeki ve dünyadaki tüm çocuklara en kalbi sevgilerimi gönderiyorum." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Büyük Millet Meclisi'nin açılış günü olan 23 Nisan'ı geleceği düşünerek çocuklarımıza, sizlere armağan etmiştir. Ankara'da yakılan bağımsızlık meşalesinin ülkenin tamamını sarması ve zaferle neticelenmesi sayesinde çocuklarımıza gururla, huzurla, güvenle bırakacağımız yeni bir devlete sahip olduk. Biz de geçtiğimiz 20 yılda ülkemize kazandırdığımız eserler ve hizmetlerle Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni milletimizin tarihine, şanına, hayallerine yakışır bir seviyeye getirdik. İnşallah bizden sonra bu bayrağı önce gençlerimiz, ardından da siz çocuklarımız devralacaksınız. Şanlı bir ecdadın torunları olarak sizlerin de bu emaneti çok daha ileriye taşıyacağınızdan şüphe duymuyorum."
"DÜNYANIN EN KÖKLÜ DEVLET GELENEĞİNE SAHİBİZ"
Başakşehir Millet Bahçesi'nde bir araya geldikleri akranlarının gözlerinde bu kararlılığı ve bu heyecanı bizzat gördüğünü aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her şeyden önce şunu unutmamalısınız. Bu ülke öyle devletlerden bir devlet, halklardan bir halk kesinlikle değildir. Dünyanın en köklü devlet geleneğine sahibiz. Milletimiz, kendine diğer toplumları hayran bırakan mücadelesi, azmi, gayreti ve cesaretiyle binlerce yıldır bulunduğu her yerde zirvede olmayı başarmıştır. Elbette her millet gibi bizim de iniş çıkışlarımız olmuştur. Bugün Türkiye, yeniden dünyanın liderliğine talip devleti ve insanlığın vicdanını, merhametini, umudunu kendinde toplayan milletiyle yeni bir yükselişin içindedir. Sizlerden, bizim bıraktığımız yerden teslim alacağınız bu kutlu bayrağı her alanda dünyanın zirvesine çıkartmanızı özellikle istiyorum."
Bunun için gereken altyapıyı önemli ölçüde oluşturduklarını, gereken imkanları da büyük oranda sağladıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Artık bundan sonrası sizin kendinizi inancınızla, kültürünüzle, eğitiminizle, uzmanlığınızla nasıl yetiştireceğinize bağlıdır. Ben sizlere güveniyorum. Sizleri seviyorum. Bu duygularla bir kez daha 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nızı tebrik ediyorum." diye konuştu.
"Bizler bugünün çocukları olarak ülkemizin yarınlarının teminatı, aynı zamanda emanetçileriyiz"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından Şükrü Emre Eren'e hitaben "Cumhurbaşkanı'mıza mikrofonu devredelim. Şu anda Bakanlar Kurulu burada zaten. Bakanlar Kurulu toplantısını sana teslim ediyoruz." dedi.
Sözlerine "Sayın Cumhurbaşkanı'm, değerli bakanlarımız ve kıymetli basın mensupları." diyerek başlayan Şükrü Emre Eren, şunları söyledi:
"Gazi Meclisimizin kuruluş yıl dönümü olan bir 23 Nisan'ı daha idrak ederken bu anlamlı günü biz çocuklara armağan eden Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Meclisimizin kuruluşunu borçlu olduğumuz bütün silah arkadaşlarını düşünerek, ne kadar büyük bir ülkenin çocukları olduğumuzu hatırlıyor ve başta tüm arkadaşlarım olmak üzere bütün dünya çocuklarına da bu büyük mirası hatırlatarak, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bizler bugünün çocukları olarak ülkemizin yarınlarının teminatı, aynı zamanda emanetçileriyiz. Yüklendiğimiz bu mesuliyetin şuuru ve geleceğe dair en kuvvetli inancımızla güzel ülkemizin tarihinde her zaman olduğu gibi yine yarınların dünyasına liderlik edecek bilim, teknoloji, sanat ve edebiyat gibi hayatın tüm alanlarında insanlığa en büyük katkıları sunan bir medeniyet inşa edeceğiz."
Tüm arkadaşları adına makamın asıl sahibi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kendilerini burada ağırladığı için teşekkür eden Eren, "Tüm bu kuvvetli inanç ve temennilerle başta biz çocuklar olmak üzere hepimizin 23 Nisan'ını tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.
Şükrü Emre Eren, 23 Nisan Kabinesi'ndeki bakanlarını tanıttı
Şükrü Emre Eren, konuşmasının ardından öğrencilerin oluşturduğu 23 Nisan Kabinesi'ndeki bakanlarını tanıttı. "Temsili bakanlar" ve başkanlar da programda sırasıyla söz aldı. Kültür ve Turizm Bakanı, Dışişleri Bakanı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı, Sağlık Bakanı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Milli Eğitim Bakanı, Adalet Bakanı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Sağlık Bakanı, Gençlik ve Spor Bakanı ve İçişleri Bakanı olan öğrenciler, bakanlıklarının çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan da tek tek dinlediği temsili bakanlarla zaman zaman sohbet etti.

Yorumlar(0)

Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.