İGTOT TANITILDI

27 Nisan 2022
0 Haber Yorum
(İstanbul Gıda Toptancıları Çarşısı) Başakşehir’deki yerleşim yerinin tanıtım toplantısı yapıldı....

(İstanbul Gıda Toptancıları Çarşısı) Başakşehir’deki yerleşim yerinin tanıtım toplantısı yapıldı.
Toplantı, İGTOT’un içerisinde bulunan çok amaçlı konferans salonunda Mustafa Karlı başkanlığında Gerçekleştirildi.
İGTOT Başkanı Mustafa Karlı’nın başkanlığında gerçekleşen toplantıda, İstanbul Gıda Toptancılarının gelişimi, sine vizyon gösterisiyle anlatıldı.
Tanıtım toplantısına Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İGTOT yönetim kurulu üyeleri, organize sanayi siteleri başkanları, kooperatif başkanları ve çok sayıda iş insanları ile birlikte davetliler de katıldı.
Başkan Karlı, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi:
Değerli Kaymakamım, belediye başkanım, ticaret merkezleri başkanlarım, organize sanayi sitesi başkanlarım ve kıymetli misafirlerimiz.
Çarşımızın tanıtım toplantısına katılımınızdan dolayı, şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına hepinizi saygıyla selamlıyorum. Hoş geldiniz şeref verdiniz.
Yeni çarşımızın başlamasından, bitimine kadar, bize destek olan, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Sayın bakanlarımıza, sayın belediye başkanlarımıza, özellikle inşaat aşamasında ve taşınma süresinde bizlerden yardımlarını esirgemeyen İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya’ya ve tüm emeği geçenlere, şahsım, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım ve bütün üyelerim adına çok teşekkür ederim. Allah herkesten razı olsun’’dedi.
Siteye taşınan firma sayısı 260 olurken, taşınan dükkân sayısı 425'e ulaştı. Sitede şu ana kadar doluluk oranı ise yaklaşık yüzde 40 oldu’’ dedi.
Çarşımızın Avrupa’nın en büyük kapalı alanına sahip gıda çarşısı olarak, sektörümüze ciddi anlamda katma değerle birlikte bölge insanına istihdam sağlayacak olması bizi gururlandırmaktadır. Çarşımız 321 dönüm kullanım alanına sahip olmakla birlikte, kapalı-açık ve tır parkı olarak toplam 2 bin 349 araçlık oto parkı ve 5 bin 774 metrekare umumi deposu bulunmaktadır. Yönetim kurulunda yer alan arkadaşlarımızın kararlı tutumları ve değerli üyelerimizin desteğiyle böyle bir projeyi gerçekleştirmek bana ve arkadaşlarıma nasip olduğu için Allah’ıma şükürler olsun. Rabbim tüm esnafımıza hayırlı işler bol kazançlar nasip etsin.
Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan ve Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ise birer konuşma yaparak, İGTOT (İstanbul gıda toptancılar çarşısı) un Başakşehir’e ve İstanbul’a önemli katkılar sağladığını ifade ettiler. Buranın önemli ticaret merkezlerinde biri olacağını da belirtilerek, böyle bir çarşıyı ilçemize kazandırdıkları için İGTOT Başkanı Mustafa Karlı’ ya ve yönetim kuruluna teşekkür ettiler. 

Yorumlar(0)

Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnket

NEMRUT DAĞI ANIT MEZARI AÇILSIN MI?

AÇILSIN
AÇILMASIN
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.