MÜSİAD’IN YENİ BAŞKANI YILMAZ OLDU

19 Ekim 2021
0 Haber Yorum
Adıyaman Genç MÜSİAD 3. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Yapılan genel kurulda Nurullah Mustafa Yılmaz, bayrağı mevcut başkan Mehmet Torunoğlu’dan alarak yeni başkan oldu.

Adıyaman Genç MÜSİAD 3. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.
Yapılan genel kurulda Nurullah Mustafa Yılmaz, bayrağı mevcut başkan Mehmet Torunoğlu’dan alarak yeni başkan oldu.
Adıyaman’da özel bir otelde yapılan kurula Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Genç MÜSİAD Genel Başkanı Furkan Akbal, iş dünyasının bazı temsilcileri ile MÜSİAD üye kişiler katıldı.
TORUNOĞLU: BİR AİLE OLARAK DEVAM EDİYORUZ
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlatılan genel kurul programında Genç MÜSİAd’ın daha önceki dönem başkanı Mehmet Torunoğlu, kısa bir konuşma yaparak şunları söyledi:
Bundan 6 yıl önce çıktığımız bu yolda büyük bir aile olarak devam ediyoruz. Vatanına milletine bağlı, yüreği memleket sevdasıyla yanıp tutuşan, yüksek ahlak ve yüksek teknoloji sloganını kendisine şiar edinmiş genç MÜSİAD ailesi, bugün her biri kendi sektöründe parmakla gösterilen, ticaret ahlakını benimsemiş binlerce üyesiyle Türkiye’nin geleceğine ışık tutuyor.
ADIYAMAN VALİSİ MAHMUT ÇUHADAR:
İKTİSADİ GELİŞME MİLLETLERİN OLMAZSA OLMAZIDIR

Genel kurulda Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar da bir konuşma yaptı. Konuşmasında Genç MÜSİAD’ın yeni dönemi için başarı dileklerini ileten Vali Çuhadar şunları söyledi:
İktisadi gelişme milletlerin olmazsa olmazıdır. İktisat gelişmeden bir memleket hak ettiği saygın camia arasında yerini alamaz. Bunun yanında milli ve manevi değerlere sahip çıkılması da bir o kadar önemlidir. Biz devletin üzerinden nasıl yükü alırız düşünmemiz gerekir. Biz bu memleket için ne yapabiliriz diye düşünmemiz gerekir. Biz bu gençlik için daha fazla ne yapabiliriz diye düşünmemiz gerekir.
YENİ BAŞKAN EĞİTİMCİ/MÜHENDİS MUSTAFA YILMAZ:
EN ÖNEMLİ ŞEY FAYDALI İŞLERDE BULUNMAKTIR

Yapılan genel kurulda Adıyaman Genç MÜSİAD’ın yeni başkanı seçilen Nurullah Mustafa Yılmaz ise kongrenin hayırlı olmasını diledi. Yılmaz yaptığı kısa konuşmasında şunları söyledi:
Hafızamızda sürekli yenilenmesi gereken en önemli ideal yüksek ahlaktır. Temellerini Kur’an’dan alan Allah’ın kelamından alan dosdoğru insan olmaktır. Bu şuurla şunu biliyor ve inanıyoruz ki bu hayat bize verilen bir emanettir. Eninde sonunda emaneti sahibine geri vereceğiz. Emanet bizde iken yapmamız gereken tek şey insanlığa faydalı işlerde bulunmaktır. Bu işlerin başında da mutlaka iktisadi yapı gelmektedir. Özellikle içinde bulunduğumuz şu zor zamanlarda ülkemizin gücüne güç katabilme adına biz gençler daha çok yüksek ahlak, daha çok ileri teknoloji, daha çok birliktelik, daha çok çalışma diyerek üzerimize düşeni yapmamız gerekmektedir. Bunu bu bayrak altında yaşayan her bir genç ve birey bir görev sorumluluğu bilinci ile elini taşın altına koyması gerekmektedir.
***
Genel kurul programında MÜSİAD Adıyaman İl Başkanı Sait Göksu ise yaptığı konuşmada Genç MÜSAİD’ta geçmiş süreçte emeği geçenlere teşekkür ederek, yeni dönem başkanlığa seçilen Mustafa Yılmaz’a hayırlı olsun temennisinde bulundu.
GENÇ MÜSİAD GENEL BAŞKANI AKBAL:
BU DÖNEMİN DE BAŞARILI GEÇECEĞİNE İNANIYORUM

Genel kurula katılan Genç MÜSİAD Genel Başkanı Yunus Furkan Akbal’ da bir konuşma yaparak şunları söyledi:
Bu bir bayrak yarışıdır. Bayrağı alan kişinin bayrağı daha ileriye götüreceği kanısındayım. Bu dönemin de başarılı geçeceğine inanıyorum. Her genel kurul bizler için bir bayram havası niteliğindedir. Kendimizi mutlaka yenilememiz gerekiyor. Yenilikçi olmazsak kayboluruz.  Yeni dönemden beklentilerimiz var. Modern dünya ile şehrimiz arasında köprü olmamız gerekiyor. Yatırımlara, eğitime yansıtmamız gerekiyor. Somut çıktılara eğilen bir teşkilat olmalıyız. Sadece üye ziyareti, kurum ziyaretleriyle oluşan bir yapıda olmamamız gerekiyor. Yenilikleri takip eden bir yapı olacağız.
***
Genel kurul programı daha sonra yeni dönemin başkanı seçilen Eğitimci/Mühendis Mustafa Yılmaz’ın tebrikleri kabulü ve tüm katılımcılara teşekkürü ile sona erdi.
Yılmaz, genel kurul sonrasında yayımladığı teşekkür açıklamasında ise şunları aktardı.
3. Olağan Genel Kurulumuza katılımlarından dolayı Adıyaman Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar’a, Adıyaman Belediye Başkanımız Sayın Süleyman Kılınç’a, Genel Başkanımız Sayın Yunus Furkan Akbal’a, İl Şube Başkanımız Sayın Mehmet Sait Göksu’ya, İl Müftümüz Sayın Mehmet Taşcı’ya, Gaziantep Şube Başkanımız Sayın Mustafa Orhan Nacar’a, Şanlıurfa Şube Başkanımız Sayın Ramazan Şerif Uma’a, İş Kur il müdürümüz Sayın Mehmet Emin Yücekaya’ya, KOSGEB İl Müdürümüz Sayın Eşref Çakar’a, genel merkez yönetim kurulu üyelerimize, siyasi parti ve STK temsilcilerimize,  sağlık sorunundan dolayı salona katılamayıp bizleri hafta sonu kabul eden Rektörümüz Sayın Prof. Dr . Mehmet Turgut’a, Adıyaman MÜSİAD ve Genç MÜSİAD üyesi büyüklerimize, yol arkadaşlarımıza, kıymetli basın mensuplarımıza, bayrağı en güzel şekilde temsil edip bize devreden değerli başkanım Sayın Mehmet Torunoğlu’a teşekkür ediyorum. Rabbim bizleri mahcup ettirmesin İnşallah.
HABER: ORHAN KARAKAŞ

Yorumlar(0)

Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnket

NEMRUT DAĞI ANIT MEZARI AÇILSIN MI?

AÇILSIN
AÇILMASIN
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.