SON GÜN 30 EYLÜL

21 Eylül 2020
0 Haber Yorum
Türkiye'nin Yeni Okulları sloganı ...

Türkiye'nin Yeni Okulları sloganı ile bu yıl Adıyaman'da açılan Teknokent Koleji yetkilisi Eğitimci/Mühendis Mustafa Yılmaz, Kalem Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Orhan Karakaş'a yeni eğitim sezonu, Teknokent Koleji'nin eğitim kapsamı, avantajları ve kayıt döneminin son tarihi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz, değerlendirmesinde Teknokent Koleji'nin normalde sınavla öğrenci alan bir okul olduğunun altını çizerek, bu yıl pandemiden dolayı sınav yapmadıklarını, kayıt tarihinin 30 Eylül 2020 tarihi itibariyle son olduğunu belirtti. Öğrencilerinin bu tarihi fırsatı kaçırmamalarını vurgulayan Yılmaz, kontenjanın dolmak üzere olduğunu hatırlatarak öğrencilerin 30 Eylül 2020 tarihine kadar kayıt yaptırmalarını istedi. Yılmaz açıklamasında Teknokent Koleji'nin tamamen devlet destekli bir okul olduğunu, seneye sınavla öğrenci alacağının altını çizerek şunları söyledi:
YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN:
Sözlerime başlarken, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum.
Okulumuz Adıyaman Teknokent Koleji de bu yıl eğitim-öğretime başlayacak. Bundan dolayı eğitim alanında emek verenler olarak çok mutlu ve gururlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Tüm eğitim camiamıza başarılar diliyorum.
OKULUMUZ YÜZDE YÜZ DEVLET DESTEKLİDİR. BU DESTEKTEN YARARLANMAK İSTEYENLER İÇİN SON TARİH 30 EYLÜL 2020 TARİHİDİR:
Okulumuzda fen ve teknoloji programları uygulanacaktır.
Okulumuz teşvikli olup % 100 devlet desteklidir. Yani ücreti devlet karşılıyor.
Şunun altını hemen çizmek istiyorum, devlet desteğinin müracaat tarihi, yani okul kabul tarihimiz 30 Eylül 2020'dir.
Bu tarihten sonra gelecek öğrencilerimiz bu destekten faydalanamayacaklardır.
Kayıt yapan öğrencimiz 4 yıl boyunca bu desteği almaya hak kazanacaktır. Bir daha başvurma gibi bir durum yoktur. Öğrenci mezun olana kadar destekten yararlanacaktır.
Bu okullar proje okullarıdır. Bu tür okulların özelliği de böyledir.
TEKNOKENT KOLEJİ OKULUMUZUN NİTELİKLİ DİĞER OKULLARDAN EKSİK BİR YANI YOKTUR. ARTISI VARDIR O DA ŞUDUR; ÖĞRENCİLERİMİZ MÜHENDİSLİKLERİ TERCİH ETTİKLERİNDE EK PUAN ALACAKLARDIR:
Teknokent Koleji'ni biraz anlatmak gerekirse, bu okullarımızın diğer okullardan eksik bir yanı yoktur. Nitelikli okul dediğimiz puanla girilen okullarla hiçbir eksik yanı yoktur. Artımız vardır. O da şudur. Öğrencimiz mühendislikleri tercih ettiği zaman ek puan alacaktır. Bu büyük bir avantajdır. Ama doktor, avukat mı olmak istiyor bu noktada da diğer okulların öğrencileriyle eşittirler. 2 Eylül 2020 tarihinde resmi gazetede yayımlanan programla bizim okullarımızın 12. sınıfında akademik destek dediğimiz 1-Yol haritası belirlendi. 2-Teknik bir program belirlendi. Bu program dâhilinde tamamen öğrenci sınav endeksli olacak. Yani teknik dersleri almayacaktır. Velilerimizin ve öğrencilerimizin bizleri tanımaları açısından bir kez daha ifade ediyorum bizim okullarımız meslek liseleri değildir. Temel misyonumuz ve vizyonumuz öğrencilerimizi fen lisesi programları ile üniversiteye hazırlamaktır. Bunun yanında teknoloji derslerini veren bir okuluz. Okulumuz bilişim üzerine, yenilebilir enerji üzerine, elektrik ve elektronik üzerine eğitim verecektir.
30 EYLÜL'DEN SONRA KAYIT ALMAYACAĞIZ. ÖNÜMÜZDEKİ YIL KAYIT KABULLERİNİ SINAVLA ALACAĞIZ:
Kayıt tarihimiz bitmek üzeredir. Bundan dolayı öğrencilerimizin kayıt tarihini kaçırmamalarını istiyoruz. Son kayıt tarihimiz 30 Eylül 2020 tarihidir. Bu tarihten önce zaten az bir kontenjanımız kalmıştır. Bunu da özellikle belirtmek istiyorum. Önümüzdeki yıl kayıt kabullerini sınavla alacağız. Bu yıl pandemiden dolayı sınav yapamadık. Bu yıl aslında sınavsız almamız öğrencilerimiz açısından da bir avantaj durumdur. Bu yıl bizim baktığımız LGS ve okul başarı puanları oldu. Ama seneye sınavla alacağız. Dolayısıyla bizleri bu sene tercih eden öğrencilerimiz çok şanslılar. Türkiye'nin Yeni Okulları sloganıyla yola çıktığımız eğitimde, yüce rabbimiz başarıları daim kılsın. Bizleri tercih eden tüm veli ve öğrencilerimize şükranlarımı sunuyorum.
Bu arada sizlere Kalem Medya Grubu olarak eğitime vermiş olduğunuz önem ve desteklerden ötürü de takdir ettiğimizi belirtmek istiyorum.
Haber/Röportaj: Orhan KARAKAŞ

Yorumlar(0)

Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.