TEKNOKENT KOLEJİ’NDEN TEKNOLOJİ VE İNOVASYON ETKİNLİĞİ

20 Kasım 2022
0 Haber Yorum
Adıyaman Teknokent Koleji tarafından “Teknoloji Ve İnovasyon Etkinliği” düzenlendi.

Adıyaman Teknokent Koleji tarafından “Teknoloji Ve İnovasyon Etkinliği” düzenlendi.
Adıyaman AVM etkinlik salonunda düzenlenen gösterime Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Ferdi Erbakıcı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Aklayış, İl Milli Eğitim Müdür Yrd. Mustafa Gümüş, Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Sn.Ali Aydın olmak üzere halktan, velilerden ve öğrencilerden yoğun bir katılım sağlandı.
Açılış sonrası Adıyaman Teknokent Koleji Müdürü Eğitimci/Mühendis Mustafa Yılmaz tüm katılımcılara etkinlik ve okulları ile ilgili bilgi sundu.
Teknokent Koleji olarak öğrencileri yarınlara hazırladıklarının altını çizen Yılmaz, Teknoloji ve İnovasyon Etkinliği ile öğrencilerinin çalışmalarını görücüye çıkardıklarını belirtti.
Teknokent Koleji olarak 3 yıldır Adıyaman’da eğitim hizmeti verdiklerin
i vurgulayan Yılmaz, “ARGE çalışmalarımızla ilk defa Adıyaman halkımızla buluşuyoruz” dedi.
“Memleketimize hizmet yapmaya mecburumuz” anlayışla ilk günden bu yana eğitim alanında mesai verdiklerini belirten Yılmaz, Kalem Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Orhan Karakaş'a şu açıklamada bulundu:
Bu anlamda öğrencilerimizi teknoloji üretimi yolunda geleceğe hazırlıyoruz. Başardık bugünlere geldik. Daha da başaracağız. Öğretmenlerimizin emekleri, öğrencilerimizin gayretleri, velilerimizin
 özverili anlayışlarıyla bu günlere geldik. Eğitim hizmetimiz boyunca elde ettiğimiz derecelerle de gurur duyuyoruz. Her zaman ifade ettiğim gibi başarının 3 ayağı vardır. Bu ayaklar, öğretmen, öğrenci ve velidir. Bu bağlamda hizmet yolumuzda yürümeye devam edeceğiz.
İki günlük etkinlik programımızla Teknokent Koleji ö
ğrencilerimizin robotik eğitim, python ve yapay zekâ eğitimi, 3 D yazıcı ve tasarım eğitimi, Ardunio ve kodlama eğitimi gibi birçok alanda yapılan çalışmaları halkımız ve tüm eğitim camiamıza göstermiş olacağız. Yoğun ilgilerinden dolayı herkese teşekkürlerimi sunuyorum.
Haber: Orhan KARAKAŞ

Yorumlar(0)

Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.