YALOVA’DA ADIYAMANLILAR DERNEĞİ KURULDU

30 Nisan 2022
281 Haber Okunma   0 Haber Yorum
Yalova Adıyamanlılar Kültür Ve Dayanışma Derneği kuruldu.

Yalova Adıyamanlılar Kültür Ve Dayanışma Derneği kuruldu.
Yalova’da kurulan ilk Adıyamanlılar Derneği, farklı meslek sahibi Adıyamanlının katılımı ve desteği ile ilk toplantısını da gerçekleştirdi.
Yalova’da yaşayan Adıyamanlıların kurdukları dernek, ilk toplantısını verilen iftar yemeği ile gerçekleştirdi.
Kuruluşuyla ilgili olarak bir açıklamada bulunan dernek başkanı Fethi Erşahin,Yalova’nın sosyal ve ekonomik hayatına birçok meslekte katkı sunan Adıyamanlılar olarak dayanışma içerisinde yapacakları kültürel faaliyetler ile Yalova’ya kazanımlarını artırmak istediklerini belirtti.
Adıyamanlılar Kültür ve Dayanışma Dernek kurucu yönetimi ve üyeleri ile iftar programında bir araya geldiklerini ifade eden Erşahin, “Ramazan ayındayız. Geniş katılımlı ilk toplantımızı iftar programı ile gerçekleştirdik. İstişarelerimiz oldu. Fikir alış verişinde bulunduk. Önerileri aldık. Ve inşallah bundan sonraki süreçte birlik beraberlik içerisinde eğitim başta olmak üzere, sosyal ve kültürel faaliyetlerimizle emek vereceğiz” dedi.
İftar programında kuruluşlarıyla ilgili değerlendirmesine devam eden Erşahin şunları söyledi:
Yalova merkez ve tüm ilçelerinde ikamet eden birçok hemşerilerimizle iletişim içerisindeyiz. Diyaloglarımızı sürdürüyoruz. Derneğimizin kuruluşu itibariyle tüm hemşerilerimizin memnuniyet ve destek görüşlerini aldık.
Dernek olarak yönetimde olan ve aktif üyelerimizle birlikte bir program dâhilinde amaç ve hedeflerimizi belirliyoruz.
Yalova’da farklı illerden birçok dernek aktif olarak çalışıyor.  Bizler de Adıyamanlılar olarak dernekçilik bağlamında özgün kültür ve dayanışma anlayışımızla Yalova’ya bir zenginlik katacağımıza inanıyorum. Bugün sizlerle birlikte olmaktan son derece mutlu ve gururluyuz. Derneğimizin hayırlı olmasını diliyorum.
Adıyamanlılar Kültür ve Dayanışma Dernek Denetleme Kurulu Başkanı Sayın Zeynel Karataş da programda kısa bir değerlendirmede bulunarak, “Yalova’ya yerleşmiş ve farklı alanlarda başarı göstermiş Adıyamanlı kimliğini koruyan hemşerilerimizin bir çatı altında birleştiklerini belirterek, “Çalıştıkları mesleklerde Yalova’nın teveccühünü kazanan Adıyamanlıların dayanışma içinde Yalova için çalışacaklarının altını çizmek istiyorum. Adıyaman’dan ve çevre illerden de aldıkları destek ile hızla, güven ve dayanışma içinde toplum yararına faaliyetlerini programlayacaklardır. Bu anlamda katkı sunan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
KALEM MEDYA GRUBU

Yorumlar(0)

Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.