GERSOY-DER’DE ÖZDEMİR YENİDEN SEÇİLDİ

03 Temmuz 2022
0 Haber Yorum
Merkezi İstanbul Güneşli’de bulunan kısa adı GERSOY-DER olan Gergerliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği kongresini gerçekleştirdi.

Merkezi İstanbul Güneşli’de bulunan kısa adı GERSOY-DER olan Gergerliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği kongresini gerçekleştirdi.
Derneğin merkez binasında gerçekleştirilen kongreye yoğun bir katılım oldu.
Mevcut başkan Mahmut Özdemir güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.
Kongrede divan başkanlığına Doğu-Güneydoğu Dernekleri (DGD) Platformu Başkanı Abdülhakim Daş seçildi.
Divan başkan yardımcılığına ise Adıyamanlılar Derneği Başkanı Mehmet Deniz, divan üyeliği görevini Sacide Emmi, Gerger Saraycık Dernek Başkanı Osman Özbey ile Gerger Nakışlı Dernek Başkanı Mustafa Akarsu üstlendi.
Divan gündeminde okunan faaliyet raporu ve mali rapor genel kurulda oy birliğiyle kabul edildi.
Genel kurul tarafından yeniden GERSOY-DER Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Mahmut Özdemir yaptığı konuşmada, önümüzdeki dönemde pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen pek çok faaliyetin yürütücüsü olacaklarını ifade ederek, desteklerini esirgemeyen tüm üyelere teşekkür etti.
Özdemir, dernek olarak bugüne kadar her konuda hemşerilerinin sesi olmayı gayret edindiklerini belirterek, bundan böyle de sosyal, kültürel faaliyetler ile dayanışma adına çaba vereceklerinin altını çizdi.
Özdemir bundan sonraki çalışmalar ve hedefler hakkında da şunları söyledi:
Dernek olarak bugüne kadar anlamlı çalışmalarımız oldu. Bu çalışmaları bizden önceki yönetimler de yapmışlardır. El birliği ile bugünlere geldik. Bir kez daha dünden bugüne, derneğimizin çatısı altında, gerek sorunlarımızın tespiti ve çözümüne yönelik olarak emek veren herkese gerekse de ortak akıl anlayışı ile birlik olma yolunda çaba veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Tekrar güven vererek bizleri yönetime layık görenlere teşekkür ediyorum.
Bilindiği üzere sorunlarımızı her yerde gündeme getirdik. Gerek basın yoluyla dile getirdik, gerekse de çeşitli platformlarda gündeme getirdik. Bu konuda tüm ekip arkadaşlarımızla üzerimize düşeni yaptık. Bundan sonra da yapmaya sorumluluk üstlendik.
Kısa adı GERSOY-DER olan Gergerliler Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği olarak tüm hemşerilerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha altını çizerek belirtmek isterim.
Memleketimizin sorunlarının tespiti ve çözümü noktasında emek veriyoruz, vermeye devam edeceğiz. Herkes bu noktada özveriyle çalışmaktadır. Zaman ayırmaktalar. Gerektiğinde maddi ve manevi olarak ellerini taşın altına sokmaktalar.
GERSOY-DER olarak önümüzde bir yol var. Bu yolda halkımızın sorunları için ter dökeceğiz. Dün olduğu gibi. Birlik beraberlik içerisinde hareket ederek geçmişte başardığımız gibi, bugün de yarın da sorunlarımızı çözüme götüreceğimize inanıyorum.
Bu anlamda derneğimiz her zaman güçlü adımlar atmıştır. Kararlı bir duruş ortaya koymuştur.
Hatırlatmakta yarar görüyorum ki, her ne kadar İstanbul’da yaşıyor olsak da, gönlümüz her zaman doğup büyüdüğümüz memleketimiz Gerger’dedir, Adıyaman’dadır. Bizler buradaki hemşerilerimizle memleketteki hemşerilerimiz arasında bir köprü vazifesi görevi görüyoruz. Bu bilinçle mesai vermekteyiz.
Yapacaklarımız var. Memleketimiz adına, hemşerilerimiz adına, gençlerimiz adına yapacaklarımız var. Kültürümüzün yaşaması adına, iyi bir gelecek adına yapacaklarımız var.
Bakıldığında memleketimiz Adıyaman merkez ve tüm ilçelerinde sorunlar var.
Eğitim sorunundan tutunuz da ulaşıma kadar çözüm bekleyen pek çok alanda sorun vardır.
Yıllardır gündeme getirdiğimiz kaliteli bir eğitim neden olmasın, yollarımız neden standartlara kavuşturulmasın, turizmde hak ettiğimiz ekonomik girdiyi neden sağlayamıyoruz, sulu tarıma neden geçilmiyor gibi pek çok sorun önümüzde duruyor.
Tüm bunları ilgili iktidara ve mensubu olan milletvekillerine ilettik. Buradan bir kez daha duyurmuş olalım. Halkımız sizden hizmet bekliyor. Bizler sivil toplum örgütü olarak hizmetler yapılsın diye sesimizi yükseltmeyi sürdüreceğiz. Çünkü bizler sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Çünkü bizler halkımızın yarınları için varız.
Sözlerimize son verirken, güçlü yapımızla yarınlarımız için var olduğumuzu hatırlatıyor, bir kez daha tüm hemşerilerimize saygılarımı ve selamlarımı iletiyorum.


Derneğin listesi ise şöyle oluştu.
Asil Yönetim Kurulu Üyeleri
1 – Mahmut Özdemir 2 – İrfan Çelik 3 – Mahmut Pekdemir 4 – Hüseyin Kılıç
5 – Hatice Çiçek6 – Ramazan Saman7 – Zeynel Yılmaz 8 – Mehmet Emin Sarıcan 9 – Hasan Yıldırım 10 – Süleyman Demir 11 – Kahraman Karakoca

Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri
1 – Abuzer Aksakallı 2 – Nusret Yerlikaya 3 – Fırat Tahta 4 – Celal Ate5 – Mehmet Deniz 6 – Sacide Emmi 7 – Sultan Efe Bakırcıoğlu 8 – Mustafa Çimen 9 – Derviş Özbey
10 – Bahri Yılmaz 11 – Celal Aslan

 Denetim Kurulu Asil Üyeleri
1 – Sabri Sami Yılmaz 2 – Mehmet Emin Alparslan 3 – Emin Demir
Denetim Kurulu Yedek Üyeleri
1- Mehmet Mirza 2 – Zeynel Kılıç 3 – Mustafa Özdemir

Yorumlar(0)

Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.