HAŞEREYLE MÜCADELE

18 Temmuz 2022
0 Haber Yorum
Adıyaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, haşereyle mücadele çalışmalarına devam ediyor.

Adıyaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, haşereyle mücadele çalışmalarına devam ediyor.
Adıyaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, su birikintilerinde oluşması muhtemel sivrisinek ve karasinek üreme alanlarını yok etmek için larva mücadelesine başladı.
Haşereyle mücadelede en önemli evre olan larva döneminde haşerelerin üremelerinin önüne geçmek için su birikintileri, kuyular, bataklıklar ve inşaat alanları gibi yerlerde ilaçlama çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren yetkililer, bu şekilde sivrisinek, karasinek ve diğer haşerelere karşı erken çözüm alındığını belirttiler.
Konu ile ilgili bir açıklamada bulunan yetkililer, "Bu yıl larva mücadelesine erken başlayan ekiplerimiz, mücadelesine yıl boyunca devam edecek. Şehrin dört bir yanında çalışmalarını sürdüren ekiplerimizin ulaşamadığı ve bilgisi dışında olan bodrum, teras ve inşaat alanlarındaki su birikintileri için de vatandaşlarımızdan 153 numaralı telefona veya belediyemizin Beyaz Masa birimine bildirmelerini istiyoruz. Çünkü bu alanların ilaçlanması da büyük önem arz etmektedir" diye ifadede bulundular.

Yorumlar(0)

Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.