31 Mayıs 2023 | Saat: 06:16

ROMATİZMALI HASTALARA MORAL ETKİNLİĞİ

13 Nisan 2022
0 Haber Yorum
SANKO Üniversitesi HastanesiRomatoloji Uzmanı Doç. Dr. Bünyamin Kısacık, hastaları tedavi ederken psikolojik açıdan rahatlamalarını da çok önemsediklerini söyledi.

SANKO Üniversitesi HastanesiRomatoloji Uzmanı Doç. Dr. Bünyamin Kısacık, hastaları tedavi ederken psikolojik açıdan rahatlamalarını da çok önemsediklerini söyledi.
SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde, Doç. Dr. Kısacık’ın katkılarıylamakyaj uzmanıSeda Yıldız’lamoral etkinliği kapsamında romatizmalı hastalara uygulamalı makyaj eğitimi verildi.
Zeugma toplantı salonunda düzenlenen etkinliğe tedavisi süren 15 romatizmalı hasta davet edildi.Etkinlikte hastalarıyla bir araya gelen Doç. Dr. Kısacık, romatizmal hastalıkların, eklemlerde şekil bozukluğu ve deformite, yani sakatlık yapabildiğini anımsattı.
Hastalığın, kronik seyrinin yanında birçok psikolojik sorunu da beraberinde getirdiğine vurgu yapan Doç. Dr. Kısacık, “Hastalığın iyi tedavisi ile aslında ortaya çıkabilecek sorunları kolaylıkla çözebilmekteyiz. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise hastaların düzenli takibidir” dedi.
Romatizmal hastalıkları tedavi ederken hastaların tedavi uyumununyanındafarklı uğraşılarla psikolojik açıdan rahatlamalarını da çok önemsediklerini anlatan Doç. Dr. Kısacık, etkinlikle ilgili şu bilgileri paylaştı:
“Yaptığımız makyaj etkinliği aslında hastalarımızı psikolojik olarak rahatlatmak için verdiğimiz uğraşların bir parçası. Romatizmanın iyi tedavisinin yanı sıra, hastalarımızın moral açısından güçlü olmalarını amaçlıyoruz.Etkinlikte geçirilen güzel zamanınyanında hastaların benzer hikayeleri yanı başındaki kişiden duyması, moral ve tedavimotivasyonlarını artırmaktadır.
Romatizmanın tedavisi tüm vücuda yansımaktayken, makyaj ise kişilerin öncelikle kendine güveninin artmasına, sonrasında ise ruhunun iyileşmesine katkı sunmaktadır.Destek ve katkılarından dolayı Seda Yıldız’a da teşekkür ederiz.”
Hem eğlenerek hem de öğrenerek zamangeçiren hastalar,etkinliğin sonunda Doç. Dr. Kısacık ve makyaj uzmanı Seda Yıldız’a teşekkür ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar(0)

Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.