"BİZ YERİMİZDE SAYDIK"

30 Ağustos 2021
0 Haber Yorum
İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan, sulu tarımın önemi doğrultusunda Kalem Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Orhan Karakaş'a bir değerlendirmede bulundu.

İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan, sulu tarımın önemi doğrultusunda Kalem Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Orhan Karakaş'a bir değerlendirmede bulundu.
Adıyaman'ın 30 yıldır kurulan Atatürk Barajından faydalanmadığını dile getiren Doğan, "olduğumuz yerde saymanın dışında bol bol işsizlerimiz arttı" dedi. Doğan açıklamasında şunları söyledi:
30 yıldır Adıyaman ilimiz köylerini ve bir ilçesini feda ederek kurulan Atatürk Barajı’nın en küçük bir nimetinden faydalanmamıştır.
Çevre iller gerek tarım konusunda gerekse şehirleşme ve sanayileşme konusunda Adıyaman ilinden katbekat ileriye gelişmeye yönelik adımlar attılar. Biz ise olduğumuz yerde saymanın dışında bol bol işsizlerimiz arttı.
Biz hala çevre illere ırgat olarak giderken Adıyaman’daki işleri Suriye’den ithal  edilen yeni işsizler yapmaya başladı. Bu durum süreklilik arz etmeyen işlerin yerine getirilmesinde işverenin de hoşuna gitmiş olacak ki kimsenin sesi çıkmaz oldu.
Sonuç itibari ile Adıyaman ne tarımda ne sanayide nede turizminde istediği seviyeye gelemedi.
Sulama konusunda tek umudumuz olan Koçali ve Gömikan barajları bir türlü bitirilip faaliyete geçirilemezken, Gölbaşı ilçemizde yapımı devam eden barajın yani Çetin Tepe barajının ilerlemesi diğerlerine göre biraz daha hızlı olmaktadır.
Tabi ki bunun hızlı ilerleme sebebi Adıyaman’dan ziyade Kahramanmaraş ve Gaziantep bilgilendirmesine bağlı olarak o illerin siyasilerinin daha güçlü oluşu, daha birlik beraberlik içerisinde oluşlarına bağlı olduğunu düşünüyorum.
Nihayetinde bu düşüncemizi bundan  bir süre önce Gaziantep iline bağlı siyasilerin öncülüğünde mahalle muhtarlarının gelip Çetin Tepe barajının olduğu bölgede gezi yapmaları da bu iddiamızın ne kadar doğru olduğu yönünde en büyük kanıttır.
Kalem Medya okuyucuları için bu önemli konudaki değerlendirmemi şöyle bitireyim. Adıyaman verimli arazileriyle önemli şehirdir. Bunun yanında turizm ve yer altı zenginliği ile de değerli bir potansiyele sahiptir. Ancak sahip olduğu değerler maalesef ekonomik kazanca çevrilememiştir. Bunun bugün tek sorumlusu varsa, o da iktidardır.
Haber-Röportaj: Orhan KARAKAŞ

Yorumlar(0)

Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.