"GENÇLİK MERKEZİ OLMAYAN İLÇEMİZ KALMAYACAK"

10 Mayıs 2022
96 Haber Okunma   0 Haber Yorum
TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Ahmet Aydın bir açıklamada bulunarak Adıyaman’da gençlik merkezi olmayan ilçe kalmayacak dedi.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Ahmet Aydın bir açıklamada bulunarak Adıyaman’da gençlik merkezi olmayan ilçe kalmayacak dedi. Aydın konu ile ilgili olarak şunları kaydetti:
Gençlerin serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle değerlendirmesi için, bilgi ve beceri sahibi olarak gençlik faaliyetlerini planlamak, programlamak, yönetmek, denetlemek, değerlendirmek ve geliştirmek amacı ile kurulan gençlik merkezlerine 5 adet daha ilave ediyoruz. Diğer taraftan, Fritt II projesi kapsamında finanse edilen "Korunmasız Gençlerin Daha İyi ve Kapsayıcı Gençlik ve Spor Altyapısı ile Güçlendirilmesi Projesi" ile geleceğimiz olan gençlerimizi kucaklamaya devam ediyoruz.
Daha önceden hemşehrilerimizle paylaştığımız üzere; Sincik, Gerger, Samsat, Tut ve Çelikhan ilçelerimize Gençlik Merkezi yapımı için Spor Toto Teşkilatı’nda girişimlerimiz neticesinde gerekli imzalar atılmıştı. Yine, Adıyaman Merkez ve Gölbaşı ilçelerine ise "Fritt Projesi" kapsamında gençlik merkezleri yapılacağını da değerli hemşehrilerimize bildirmiştik.
Bu kapsamda;
•10 Mayıs 2022 tarihinde ihalesi yapılacak olan, Çelikhan, Samsat, Gerger, Sincik ve Tut ilçelerimize yapılacak olan Gençlik Merkezlerinin ve
•FRIT II projesi kapsamında yapılacak olan, Adıyaman Merkez Fatih Mahallesi Spor Salonu ve Gölbaşı İlçe Gençlik Merkezi lansmanlarının, şimdiden Adıyamanımıza ve ilçelerimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.
Planladığımız ve devam eden projelerle gençlerimize yönelik her türlü hizmet ve yatırımı takip etmeye, Adıyamanımıza yeni proje ve yatırımları kazandırmak için gayret göstermeye devam edeceğiz.
Gençlerimizin yarınlara çok daha güçlü ve aydınlık bir şekilde bakabilmeleri için desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet KASAPOĞLU, milletvekilli arkadaşlarımız ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım.

Yorumlar(0)

Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.