"İŞ, ÜRETİM VE YATIRIM İÇİN MEMLEKETİMİZİN SESİ OLDUK"

30 Eylül 2022
0 Haber Yorum
Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası’nın 1 Ekim 2022 Cumartesi günü organ seçimleri olacak. Seçimlerle ilgili olarak mevcut başkan Mustafa Uslu, Kalem Medya Gazetesi ve KalemMedya Tv’ye bir röportaj verdi.

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası’nın 1 Ekim 2022 Cumartesi günü organ seçimleri olacak. Seçimlerle ilgili olarak mevcut başkan Mustafa Uslu, Kalem Medya Gazetesi ve KalemMedya Tv’ye bir röportaj verdi.
Kalem Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Orhan Karakaş’ın soruları ışığında seçimlerle ilgili değerlendirmede bulunan Uslu, bugüne kadar yapmış oldukları çalışmalar hakkında da açıklamada bulundu.
Yaklaşık olarak 2 aydır seçimler dolayısıyla sahada olduklarını ifade eden Uslu şunları söyledi:
SEÇİMLER DOLAYISIYLA 2 AYDIR ÜYELERİMİZİ ZİYARET EDİYORUZ.
BUGÜNE KADAR YAPMIŞ OLDUĞUMUZ ÇALIŞMALARI ANLATIYORUZ.
BÜTÜN ÜYELERİMİZ BİZLERİ ÇOK İYİ BİLİYORLAR:

Bizler yaklaşık olarak 2 aydır sahadayız. 1 Ekim 2022 tarihinde yapılacak olan oda seçimlerimizde yaklaşık olarak 4100 civarında üyemiz oy kullanacaktır. Bizler bu süreçte herkese ulaşmaya çalıştık. Halen çalışmalarımız kapsamında gezilerimiz devam etmektedir. Yapmış olduğumuz çalışmaları üyelerimize anlatıyoruz. Kendileri zaten bizleri çok yakından bilmekteler.
18 GRUPTAN 45 KİŞİLİK MECLİS SEÇİLECEKTİR.

SANDIKTAN ÇIKACAK SONUCA HERKES SAYGI DUYMALIDIR:
Oda seçimlerimizde 18 gruptan 45 meclis üyesi seçilecektir.
Üyelerimiz demokratik haklarını kullanacaklar. Herkes seçime girebilir. Kardeşlik havası içerisinde seçimlerin bitmesini temenni ediyoruz. Her şeyden önce seçimlerin memleketimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bütün gayretimiz seçimlerimizin kardeşlik duygusu içerisinde sonuçlanmasıdır. Herkesin bu anlamda özverisini ve çabasını görüyorum. Milletin iradesi sandığa yansıyacaktır. Milletin iradesi üzerinde hiçbir güç yoktur. Sandıkta çıkacak neticeye herkes saygı duymalıdır. Süreci böyl
e götürmeye çalışıyoruz.
HER ZAMAN SANAYİCİMİZİN, TÜCCARIMIZIN, İŞ İNSANIMIZIN SESİ OLDUK:

Kısmet olur tekrar seçilirsek, bugüne kadar olduğu gibi sanayicilerimizin, tüccarlarımızın, iş insanlarımızın sesi olmaya devam edeceğiz.
Tekrar göreve geldiğimizde Allah’ın izniyle yeni projelerimizle hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bugüne kadar da bu yönde bütün çabamızı gösterdik. Hep hizmetkar olmaya gayret gösterdik. İlimizin sorunlarını her platformda dile getirdik. Bundan böyle de aynı anlayışla yolumuza devam edeceğiz.
GÖREVE GELDİĞİMİZ YIL İTİBARİYLE İLK İŞİMİZ MEMLEKETİMEZE KATMA DEĞER ÜRETEN İNSANLARA YAKIŞIR BİR ÇALIŞMA ORTAMI İNŞAA ETMEK OLDU.
BUGÜNKÜ DEĞERİ 80-90 MİLYON TL OLAN BİR BİNA YAPTIK:

Orhan Bey rutin işlerimizin dışında her daim ileriye dönük daha neler yapabilirizin düşüncesiyle hareket ettik. Çünkü üyelerimizin ve memleketimizin bizlere yüklediği sorumluluğun bilincindeyiz. Bu anlayışla yol yürüyoruz.
Neler yaptık diye sordunuz. İlk olarak, üreten insanların mekânlarının çok iyi olması gerektiğini düşündük. Bu anlamda elim
izi taşın altına koyduk. Tüccarımıza, sanayicimize, üretin insanlarımıza iyi bir mekan yapmanın startını verdik. Göreve geldiğimiz 2009 yılı itibariyle kasasında 0 para olan kıt imkanlarla kollarımızı sıvadık. Ve bugün değeri 80-90 milyon TL olan Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası’nın binasını kazandırdık. Burası babamızın malı değildir. Tapusu odamızındır. Böyle bir kazanımdan dolayı da tüm arkadaşlar olarak gurur duyuyoruz.
İKİNCİ DÖNEMİMİZDE ÜRETİCİLERİMİZİN ÜRETTİKLERİNİ PAZARA SUNMALARI ÇİN FUAR MERKEZİ YAPTIK:
Yukarıda belirttiğim gibi göreve geldiğimizde imkanlarımız kısıtlıydı. Ancak bizler her zaman ileriyi düşünerek hareket ettik. Bu anlamda ilimizde üretilen her türlü üretimin pazarını oluşturmak adına toplam 26 bin dönüm kapasiteli fuar alanı yaptık.
Üreticilerimizin üretmiş olduğu her alandaki malı, yurt içi pazara sunmanın imkanını ortaya koyd
uk. 6 bin metrekare kapalı alandan ibaret olan yerde her yıl önemli fuarlar yapılmaktadır. Bu konuda üreticilerimizin memnuniyeti söz konusudur. Her daim bu hizmetin takdire şayan olduğunu ifade etmekteler. Bundan böyle çabamız ürettiklerimizi dünya genelinde pazarlamak adına çalışmalar yapacağız. Uluslar arası fuarlara ev sahipliği yapmak istiyoruz.
KALİFİYE ELEMAN SIKINTISININ GİDELMESİ İÇİN ASGEMİ KURDUK:
İlimiz yatırımcılarının ve dışarıdan ilimizde yatırım yapan iş insanlarımızın kalifiye eleman sıkıntısının giderilmesi noktasında bir çalışma yürüttük. ASGEM adı altında 2015 yılı itibariyle 8,5 milyona mal olan merkezi ilimize kazandırdık. İpekyolu Kalkınma Ajansının hibe projesiyle hayata geçen merkeze bizler de paydaşlar olarak 2 milyon TL katkı yaptık. Kalifiye elaman sıkıntısının giderilmesi noktasında çok önemli bir projedir. Çünkü yatırım yapan insanlar bu konuda genelde serzenişte bulunuyorlardı. Böyle bir yerin hayata geçmesiyle sıkıntılar peyder pey ortadan kalkacaktır. Bugün itibariyle bu proje sayesinde 117 insanımız burada meslek öğreniyor.
BUNDAN BÖYLE İHRACAAT, FUARLAR VE GİRİŞİMCİLERE ODAKLANACAĞIZ:
Milletimiz bizleri tekrar seçtiğinde 3 ana tema üzerinde duracağız.
Bunlardan bir tanesi ihracat ayağıdır. İkincisi yurtiçi ve yurtdışı fuarlara katılacağız.
Üçüncüsü ise genç kadın ve erkek girişimcilerimize yol göstereceğiz.
Daha çok çalışmak için gayret göstereceğiz.
Birileri bugün şunu yapacağım diyor, bizler bu söylenenleri yapmışız. Yıllar öncesinde her şeyi gördük. Takip ettik. Dosya tuttuk. Ve ilgili mercilere sunduk.
Açıklamama son verirken herkes müsterih olsun. Tüccarımızın tacirimizin alacağı karara saygı duyacağız. Memleketimiz için dün olduğu gibi çok daha çalışacağız.
Herkese hayırlı bol bereketli işler dilerken, seçimlerimizin memleketimiz için en iyiye vesile olmasını diliyorum.
Siz değerli Kalem Medya Grubu ailesine de başarılarınızın daim olmasını diliyorum.
Haber / Röportaj: Orhan Karakaş

Yorumlar(0)

Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.