"ZENGİNLİKLERİMİZ VAR"

28 Şubat 2021
0 Haber Yorum
Kemal Şahin ...

JOHN DEERE BÖLGE BAYİİ VE ŞAHİNLER GROUP
YÖNETİM KURULU BAŞKANI KEMAL ŞAHİN:

ADIYAMAN’I KALKINDIRACAK ÖNEMLİ YERALTI VE YERÜSTÜ ZENGİNLİKLERİMİZ VAR
Adıyaman'ın her anlamda kalkınması yönünde zaman zaman görüşlerini kamuoyu ile paylaşan, Ziraat Odası Eski Başkanı, John Deere Bölge Bayi ve Şahinler Group Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin Kalem Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Orhan Karakaş’a bir değerlendirmede bulundu.
Değerlendirmesinde Adıyaman'ın çok önemli yeraltı ve yerüstü zenginlik kaynaklarına sahip olduğunun altını çizen Şahin, bu kaynakların ekonomik girdi olarak değerlendirilmesiyle Adıyaman’ın her anlamda kalkınma hamlesi yaşayacağını belirtti.
Tarımsal verimli toprakların yanında önemli su zenginliğine de Adıyaman’ın sahip olduğunu ifade eden Şahin, sulu tarımın mutlaka hayata geçmesi gerektiğinin altını çizdi. Şahin, Adıyaman’ın kültürel turizm yünüyle de önemli değerlere sahip olduğunu belirterek, Karakaş’ın soruları ışığında şunları söyledi:
ADIYAMAN ÇOK ÖNEMLİ DEĞERLERE SAHİPTİR:
Söz konusu Adıyaman olunca elbette söylenecek o kadar önemli şeyler vardır.
Bu önemi içeren zenginliklerimizin başında tarımsal verimli topraklarımız gelmektedir.
Bunun yanında yeraltı ve yerüstü zenginlik kaynaklarımız mevcuttur. Petrol, Su ve turizm değerleri başlıca başlıklardır.
Tüm bu saydıklarım memleketimiz için önemli değerlerdir. Bu değerleri, bu zenginliği bölgemizin insanı için hak edilen düzeyde ekonomik girdiye çevirmek gerikiyor. Bunu yaptığımız takdirde, özelde ilimiz Adıyaman, genel anlamda da ülkemizin kalkınmasında önemli bir katkı sağlanmış olacaktır.
Düşünün dört bir yanımız su ile çevrili.
Düşünün memleketimizin her köşesinde tarih kültür kokuyor.
Geçmişten bugüne yöremiz önemli medeniyetlerin izlerini taşımaktadır. Dolayısıyla hangi pencereden bakarsınız bakanız, Adıyaman bölge olarak eşsiz değerlere ve zenginliklere sahiptir.
Dışarıdan bakınca nasıl biliniyoruz. Hemen ifade etmekte yarar görüyorum.
Adıyaman ili, açık hava müzesi olarak tanımlanmaktadır.
Adıyaman ili verimli toprakların yurdu olarak tanımlanmaktadır.
Adıyaman ili bir petrol bölgesi olarak tanımlanmaktadır.
Dolayısıyla Adıyaman denince gerek kültür açısından, gerek sosyo-ekonomik açısından, gerekse de turizm açısından önemli bir yerdir. Sahip olunan bu zenginliği her zaman altını çizerek belirttiğim gibi ekonomik girdiye dönüştürmeliyiz.
Haber / Röportaj: Orhan KARAKAŞ
 

Yorumlar(0)

Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.