KALEM MEDYA
HABERLER
FOTO GALERİ
HABER VİDEO
KÜNYE
SAYFALAR
  GÜNDEM      POLİTİKA      DÜNYA      KENT HABERLERİ      EKONOMİ      EĞİTİM      SAĞLIK      RÖPORTAJ      KÜLTÜR/SANAT      KİTAP      SPOR      YAŞAM   
 
Ana Sayfa > GÜNDEM

“Proje terör örgütlerinin tek hedefi Müslümanlardır, İslam kardeşliğidir”
05 Ağustos 2018
“Proje terör örgütlerinin tek hedefi...
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güney Afrika Müslüman Toplum Temsilcileri ile buluşmasında yaptığı konuşmada, “Proje terör örgütleri, dinimizin kutsal kavramlarını kullanarak masumların canına kıyıyor, camilere saldırıyor, Cuma namazında insanları katlediyor. İslam kardeşliğini dinamitleyen ve belli güçler tarafından piyasaya sürülen bu proje terör örgütleri, adeta bir mantar gibi farklı coğrafyalarda türüyor, deşifre olunca da yerlerini diğerlerine bırakıyor. Bunların tamamının da tek hedefi Müslümanlardır, İslam kardeşliğidir” dedi.
10. BRICS (Brezilya-Rusya-Hindistan-Çin-Güney Afrika) Zirvesi’ne katılmak için gittiği Güney Afrika Cumhuriyeti'nde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Johannesburg’da Güney Afrika Cumhuriyeti’ndeki Müslüman toplumunun önde gelen kanaat önderleri ve din adamlarıyla akşam yemeğinde bir araya geldi. Hyatt Regency Oteli'nde gerçekleşen buluşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.
“DÜNYADA ZULÜM BİTENE, MAĞDURLARIN GÖZYAŞI DİNENE KADAR MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEĞİZ”
Yedi yıl aradan sonra Güney Afrika Cumhuriyeti’nde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini BRICS Zirvesine İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanı olarak davet eden Güney Afrika Cumhurbaşkanı Cyril Ramaphosa’ye teşekkürlerini iletti.
Yurt dışı ziyaretlerine sadece iki ülke arasındaki resmî münasebetlerin ilerletilmesi olarak bakmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu ziyaretlerin o ülkedekilerle kardeşlik ve muhabbeti güçlendirmenin, dayanışmayı daha da pekiştirmenin bir aracı olduğunu söyledi.
Bu anlayışla Güney Afrika’daki Müslümanlarla buluşup hasbihal etmeyi özellikle istediğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran seçimleri sürecinde dualarıyla kendisine destek olan, seçim zaferinin ardından mesaj gönderenlere teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Vatandaşlarımızın sevincine buradaki kardeşlerimizin de ortak olması,  bize güç ve cesaret veriyor. Sizlerin bu muhabbetinin, bu teveccüh ve kadirşinaslığının aynı zamanda büyük bir sorumluluk olduğunu elbette biliyoruz. Sadece milletimizin değil, siz kardeşlerimizin de teveccühüne mazhar olmak için gayret ediyoruz” dedi.
‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyerek bayraklaştırdığı hak ve adalet mücadelesini kararlılıkla devam ettireceğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz, işte bu niyet ve özlemle Afrikalının da, Filistinlinin de, Bosnalının da, Suriyelinin de, Arakanlının da, Türkistanlının da yanındayız. Dünyada zulüm bitene, masumların yüzü gülene, mağdurların gözyaşı dinene kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.
“AFRİKA KITASIYLA İŞ BİRLİĞİMİZİ GELİŞTİRMEYE ÖZEN GÖSTERİYORUZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye olarak son 16 yıldır Afrika kıtasıyla iş birliğimizi geliştirmeye özen gösteriyoruz. Bu doğrultuda şimdiye kadar pek çok adım attık. 2005 yılını Afrika Yılı ilan ederek kıta ile yeni bir dönemi başlattık. Ardından ilki İstanbul’da ikincisi Ekvator Gine’sinin başkenti Malabo’da olmak üzere, iki Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi gerçekleştirdik. Ayrıca Afrika kıtasının farklı köşelerinden, farklı etnik ve mezhebi kökenden Müslüman liderle bir araya geldiğimiz toplantılar düzenledik. Bu süreçte aynı zamanda kıta genelindeki büyükelçilik sayımızı 12’den 41’e çıkardık. Afrika ülkelerinin ülkemizdeki büyükelçilik sayısı da 10’dan 33’e çıktı. Güney Afrika dâhil kıtanın hemen köşesinde TİKA, Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye Diyanet Vakfı ve Maarif Vakfı ile kardeşlerimizin hizmetindeyiz. Kıta ülkeleriyle, bu ülkelerde yaşayan kardeşlerimizle bağlarımızı güçlendirmek için eskisine göre artık daha fazla imkâna sahibiz” şeklinde konuştu.
Kardeş olmanın, birbirinden haberdar olmayı gerektirdiğini vurgulayarak birbirinin derdinden, sıkıntısından, sevincinden haberi olmayanların, kardeşliğinin de lafta kalacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kardeşliğimiz ne kadarsa, Müslümanlığımız da o kadardır” diye ekledi. İslam kardeşliğine ilişkin ayet ve hadislere atıfta bulunarak, bu kardeşliği perçinleyen her vesileyi çok önemsediğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güney Afrika Müslümanları ile Türkiye arasındaki dayanışmanın daha da artacağına inandığını sözlerine ekledi.
“AFRİKA MÜSLÜMANLARI, MAZLUMLARI YALNIZ BIRAKMADI”
Konuşmasının devamında, “Önümüzdeki dönemde Güney Afrika Müslümanları ile Türkiye arasındaki dayanışmanın daha da artacağına inanıyorum” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizlerle sadece ikili konularda değil, Kudüs davasından İslamofobi ve terörle mücadeleye kadar geniş bir alanda ciddi bir iş birliği zeminimizin olduğunu düşünüyorum. Güney Afrika Müslümanları mücadeleci bir gelenekten geliyor. Buradaki kardeşlerim on yıllardır Filistin meselesi başta olmak üzere, İslam dünyasını ilgilendiren tüm konularda aktif bir tavır sergiliyor. Keza Suriye krizinde de Güney Afrika Müslümanları, on binlerce kilometre uzakta olsalar da, mazlumları yalnız bırakmadılar. Batılı ülkeler sınırlarına dayanmış insanları dikenli tel örgülere mahkûm ederken, sahile vuran çocuk bedenleri karşısında dahi kıllarını kıpırdatmazken, sizler tüm imkânlarınızı Suriye için seferber ettiniz” ifadelerini kullandı.
“KARDEŞLİĞİMİZİN SINANDIĞI GÜNLERDEN GEÇİYORUZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Küresel ölçekte kardeşliğimizin, samimiyetimizin ve elbette basiretimizin sınandığı günlerden geçiyoruz. İslam dünyası ve Müslüman azınlıklar son derece zor, son derece girift imtihanlarla karşı karşıya bulunuyor. Gelir adaletsizliği, iç çatışmalar, fakirlik, cehalet, siyasi istikrarsızlık, dışa bağımlılık, özgüven eksikliği, bu sorunlardan sadece bir kaçıdır. Ancak tıpkı küçük bir kurdun koskoca ağacı çürüttüğü gibi.”
Müslümanların enerjisini içeriden tüketen asıl belanın, terör ve mezhep eksenli gerilimler olduğunu belirten ve Müslümanların bu iki fitneye karşı uyanık olmasının şart olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Proje terör örgütleri, dinimizin kutsal kavramlarını kullanarak masumların canına kıyıyor, camilere saldırıyor, Cuma namazında insanları katlediyor. İslam kardeşliğini dinamitleyen ve belli güçler tarafından piyasaya sürülen bu proje terör örgütleri, adeta bir mantar gibi farklı coğrafyalarda türüyor, deşifre olunca da yerlerini diğerlerine bırakıyor. Bunların tamamının da tek hedefi Müslümanlardır, İslam kardeşliğidir” diye ekledi.
“BİZİM ANLAYIŞIMIZDA ZALİMİN DE MAZLUMUN DA KİMLİĞİNİN ÖNEMİ YOK”
El Kaide, DEAŞ, Boko Haram, terör örgütlerinin sadece Müslümanlara zarar verip Müslüman kanı döktüğüne değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’deki FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerin de, sadece Türkiye’deki insanları katleden birer fesat yuvası olduğunu vurguladı. FETÖ terör örgütünün Amerika Birleşik Devletleri’nde sonra en yoğun olduğu ülkenin Güney Afrika Cumhuriyeti olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu örgütün Müslüman görünümü altında İslam’a en büyük darbeyi vurduğunu, 15 Temmuz darbe girişiminde 251 kişiyi şehit ettiğini, 2 bin 193 kişiyi yaraladığını kaydetti.
Konuşmasının devamında FETÖ mensuplarının daha önce ve 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Güney Afrika’ya yerleştiğini hatırlatarak, Güney Afrikalı Müslümanlardan bu destek beklediğini ifade eden ve bu örgütün oyuna gelmemeleri konusunda uyaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim nazarımızda terör örgütleri arasında hiçbir ayrım yoktur, olamaz. Bizim anlayışımızda zalimin de mazlumun da kimliğinin önemi yoktur. Biz nasıl kendi vatandaşının kanını döken diktatörlere karşıysak, sözüm ona din adına dindaşlarımızın kanını döken bu katil sürülerine de karşıyız. Asıl gayesi bizi birbirimize kırdırmak olan bu örgütlerin fitnelerine karşı hepimiz uyanık olmalıyız. Âlimler ve Müslüman kanaat önderleri olarak sizlere bu konuda büyük görevler düşüyor” değerlendirmesinde bulundu.
“HİÇBİR KARDEŞİMİZİN BİZİM ÖDEDİĞİMİZ BEDELLERİ ÖDEMESİNİ İSTEMEYİZ”
Güney Afrika Müslümanlarının tecrübesinin çok kıymetli ve önemli olduğunu dile getirerek ülkedeki Müslümanların yıllarca ırkçı Apartheid rejimine karşı mücadele yürüttüğünü ve Güney Afrika özgürlük hareketine en güçlü desteği sağladığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu uğurda İmam Abdullah Harun gibi birçok âlimi, evlatlarınızı şehit verdiniz. Hak, özgürlük ve adalet mücadelesinin nasıl olması gerektiğini sizler çok iyi biliyorsunuz” sözlerine yer verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan,  “1994’den beri de, bu ‘Gökkuşağı Ülkesinin’ gururlu Müslümanları olarak, diğer dinlerin mensuplarıyla barış içerisinde yaşıyorsunuz. Bunun zedelenmesine asla izin vermemelisiniz. Özellikle ırkçılık, ayrımcılık hastalığının Müslüman toplumun bünyesine sızmasına kesinlikle müsaade etmemelisiniz” şeklinde konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 34 yıldır bölücü terörle mücadele eden, on binlerce insanını teröre kurban vermiş bir ülke olarak bu konuda çok hassas olduklarını kaydederek, “Tüm kardeşlerimizi yaşadığımız acı tecrübeler konusunda uyarıyoruz. Hiçbir kardeşimizin bizim ödediğimiz bedelleri ödemesini istemeyiz” diye ekledi.
“MİLLETİMİZ SİZLERİN VEFASINI, DESTEĞİNİ ASLA UNUTMAYACAKTIR”
Son yıllarda Türkiye’nin atlattığı en büyük badirenin, 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleşen darbe girişimi olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu hadise, milletimizin tarihinde yaşadığı en büyük ihanetlerden biridir. O gece boyunca Güney Afrika’daki kardeşlerimizin bizim için dua ettiğini, gözyaşı döktüğünü, ülkemizin selamete ermesi için secdeye kapandığını biliyorum. Darbe teşebbüsü sonrasında yine kardeşlerimizin bir araya gelip, yayımladıkları bildirilerle şahsımıza ve ülkemize destek verdiğini de çok iyi biliyorum. Ben sizlerin nezdinde tüm Güney Afrika Müslümanlarına dayanışmaları için şükranlarımı sunuyorum. Milletimiz sizlerin bu vefasını, desteğini asla unutmayacaktır. Bilindiği gibi bu kanlı girişimin arkasındaki örgüt, FETÖ’dür. 40 yıldır hizmet, himmet, eğitim, diyalog, hayır gibi kavramları kullanarak devlete ve topluma sızan bu yapının ipi İslam düşmanlarının elindedir.”
FETÖ’nün kendisine ve Türkiye’ye karşı takındığı husumetin ilk işaretlerinin, kendisinin Davos’taki ‘one minute’ tavrıyla ortaya çıkmaya başladığını, bu olaydan sonra örgütün, devlet kurumlarına yerleştirdiği militanları aracılığıyla, her yolu kullanarak kendisini tasfiye etmeye çalıştığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu girişimleri yeterli olmayınca doğrudan darbe girişiminde bulunduğunu, darbe emrini veren bizzat örgütün Pensilvanya’daki elebaşı olduğunu dile getirdi.
“FETÖ’NÜN GÜNEY AFRİKA’DAKİ FİTNE YUVALARININ KAPATILMASI İÇİN GEREKEN ADIMLARI ATTIK”
FETÖ’nün Güney Afrika Cumhuriyetinde, özellikle eğitim kurumları üzerinden Müslümanları kendi yanına çekmeye çalıştığının farkında olduklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu örgütün söylemlerine, büründüğü kılıfa asla aldanmayın. Takiyye ve yalan bunların en rahat kullandıkları araçlardır. Şayet Müslümanlar arasında çocuklarını bunların okullarına gönderenler varsa evlatlarını ne kadar erken kurtarırlarsa, o kadar iyidir. Örgütle ve örgütün kurumlarıyla aranıza mesafe koymanız, açık söylüyorum, bu ülkede sahih İslam anlayışının ve Müslümanların geleceği açısından hayati öneme sahiptir. Türkiye olarak, yaşadığımız onca acıya ve ihanete rağmen, hukuk içinde bu örgütle mücadelemizi sürdürüyoruz. Güney Afrika’da da bu yapının fitne yuvalarının kapatılması için gereken adımları attık, atıyoruz, atacağız. Siz kardeşlerimden de, bu yapıya karşı teyakkuz hâlinde olmanızı, bunlara asla prim vermemenizi bekliyorum” dedi.
Konuşmasının sonunda, Güney Afrikalı Müslümanları Türkiye’yi ziyaret etmeye davet eden ve çocuklarının eğitimi için Türkiye’yi tercih etmelerini tavsiye eden Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını, “Rabbim, kardeşliğimizi, muhabbetimizi, dayanışmamızı daim eylesin. Rabbim, Afrika’yı, Afrikalı kardeşliğimizi muhafaza buyursun” temennisiyle tamamladı. Kaynak: www.tccb.gov.trYorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNDEM Haberleri

Başlık Tarih
 
1 HAZİRAN'DA TEDBİRLİ HAYAT BAŞLIYOR29 Mayıs 2020
81 İLDE SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI24 Mayıs 2020
"DÖNÜM NOKTASIDIR"19 Mayıs 2020
"101’İNCİ GURUR YILINI YAŞIYORUZ"19 Mayıs 2020
"HİÇBİR PLANIN BAŞARI ŞANSI YOKTUR”19 Mayıs 2020
KILIÇDAROĞLU ENGELLİLER HAFTASI…17 Mayıs 2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI...12 Mayıs 2020
81 İle Pazar Yerleri Genelgesi09 Mayıs 2020
TAKSİLERE HİJYEN TEDBİRLERİ GETİRİLDİ09 Mayıs 2020
JANDARMADAN OPERASYON…09 Mayıs 2020
“ÜLKEMİZİ BU SALGIN MUSİBETİNDEN KURTARACAĞIZ”07 Mayıs 2020
"İSLAM HEDEF ALINMAKTADIR"05 Mayıs 2020
"KADEME KADEME BAŞLATACAĞIZ"05 Mayıs 2020
"TALEPLERİN YÜZDE 92'Sİ KARŞILANDI"03 Mayıs 2020
Türkiye’nin Covid-19 Mücadelesini Anlattı02 Mayıs 2020
“TÜRKİYE'DE HİÇBİR VATANDAŞIMIZ ..."28 Nisan 2020
CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNESİ TOPLANDI27 Nisan 2020
JOE BİDEN'A SERT TEPKİ!26 Nisan 2020
DESTEK VERİNİZ27 Nisan 2020
"Kararlılıkla Mücadele Ediyoruz"26 Nisan 2020
100’ÜNCÜ YIL GURURUNU YAŞIYORUZ25 Nisan 2020
TÜM DÜNYAYA GÖSTERMİŞTİR25 Nisan 2020
GAZİANTEP LİSESİ MEZUNLARI ...25 Nisan 2020
CHP'DEN AKMERCAN VE AKEDAŞ'A ELEŞTİRİ25 Nisan 2020
23 NİSAN GÜNÜ...25 Nisan 2020
"MİNNETLE YÂD EDİYORUM"23 Nisan 2020
TDAM 100 YIL ÖNCE23 Nisan 2020
SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI 21 Nisan 2020
SALGININ ÜSTESİNDEN ANCAK...21 Nisan 2020
"DENGELERİ TEMELİNDEN SARSMIŞTIR"21 Nisan 2020
İNFAZ DÜZENLEMESİ BEKLENTİLERİ ...14 Nisan 2020
SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI17 Nisan 2020
YÖK DUYURUSU28 Mart 2020
"FAİZSİZ KREDİ VERİLMELİDİR"15 Nisan 2020
TÜRK POLİS TEŞKİLATI...14 Nisan 2020
BAHÇELİ’DEN BAKAN SOYLU AÇIKLAMASI13 Nisan 2020
"BAKANIMIZIN İSTİFASI KABUL EDİLMEMİŞTİR"13 Nisan 2020
İÇİŞLERİ BAKANI İSTİFA ETTİĞİNİ DUYURDU12 Nisan 2020
AKTAŞ’IN 10 NİSAN MESAJI10 Nisan 2020
SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DUYURUSU10 Nisan 2020
SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI10 Nisan 2020
İBB BİLİM KURULU'NDAN ÖNERİLER08 Nisan 2020
CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNESİ TOPLANDI06 Nisan 2020
BUGÜNKÜ SON DURUM05 Nisan 2020
OPERASYONLARIN DETAYLARI AÇIKLANDI04 Nisan 2020
DAVUTOĞLU: BİR TERSLİK YOK MU?03 Nisan 2020
CUMHURBAŞKANI YENİ TEDBİRLERİ AÇIKLADI03 Nisan 2020
AKEDAŞ'TAN KORONA VİRÜS AÇIKLAMASI03 Nisan 2020
BELEDİYELERE ÇOK BÜYÜK GÖREVLER...03 Nisan 2020
BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI: 6301 Nisan 2020
Yardım Toplama Hususu 01 Nisan 2020
KILIÇDAROĞLU'DAN "EVDE TUT" ÇAĞRISI31 Mart 2020
“MİLLÎ DAYANIŞMA KAMPANYASI..."31 Mart 2020
Koronavirüs Fırsatçılarına Operasyon29 Mart 2020
"TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILIYORUZ"29 Mart 2020
"SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ"27 Mart 2020
SAĞLIK BAKANLIĞI 32 BİN ...25 Mart 2020
VİDEO KONFERANS ARACILIĞIYLA ...25 Mart 2020
YENİ TANI 293 / VEFAT 724 Mart 2020
"SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELEBİLİR"23 Mart 2020
ALKIŞLARLA DESTEK24 Mart 2020
Koca, TBMM’de Koronavirüs Sunumu Yaptı20 Mart 2020
“TÜRKİYE, TEDBİRLERİ SÜRATLE HAYATA GEÇİRDİ”19 Mart 2020
Video Konferans Aracılığıyla Dörtlü Zirve18 Mart 2020
Kaçak Akaryakıtı Ele Geçirildi13 Mart 2020
"ÖZGÜRCE GAZETECİLİĞİN YAPILACAĞI..."09 Mart 2020
BAYRAKTAR'DAN DİKKAT ÇEKİCİ...09 Mart 2020
Kadınlar Günü Mesajı09 Mart 2020
Jandarma'dan Mücadele Harekâtı Eğitimi04 Mart 2020
“AVRUPA BİRLİĞİ MAALESEF SÖZÜNDE DURMADI”04 Mart 2020
BİLİM SEFERİ EKİBİ UĞURLANDI17 Şubat 2020
UÇAK KAZASINI DEĞERLENDİRİLDİ17 Şubat 2020
İGTOD DEPREM BÖLGESİNDE15 Şubat 2020
Erdoğan, Pakistan Cumhurbaşkanı Alvi İle Görüştü15 Şubat 2020
KİTAPÇIK HALİNE GETİRİLDİ13 Şubat 2020
İnternet Sitesi Açtı03 Şubat 2020
"TÜRKİYE’NİN PLAN VE PROJELERİ HAZIR”25 Ocak 2020
“BÖLGEMİZ SAVAŞLARDAN YORULDU”08 Ocak 2020
"KANAL İSTANBUL PROJESİ’Nİ..."15 Ocak 2020
DÜNYA GENÇLİK DERNEĞİ'NDEN ÖDÜL GECESİ21 Aralık 2019
ŞEHİT FIRAT DEMİR’E SON VEDA21 Aralık 2019
BAKIM PLANI DEVREYE ALINDI21 Aralık 2019
"7 AYDA 3 MİLYON 301 BİN 143 LİRA..."10 Aralık 2019
Pasaport Polislerine Özel Tasarım Yelek02 Aralık 2019
DEPREM08 Kasım 2019
Jandarma'dan 5 İlde DEAŞ Operasyonu06 Kasım 2019
"ÜRETMEYE ÇOK YAKINIZ"06 Kasım 2019
KILIÇDAROĞLU: YAŞASIN CUMHURİYET30 Ekim 2019
“CUMHURİYETİMİZİ NİCE YILLARA TAŞIYACAĞIZ”30 Ekim 2019
"CUMHURİYETİMİZİN ONURUNU YAŞIYORUZ"28 Ekim 2019
CUMHURİYETİMİZ 96 YAŞINDA28 Ekim 2019
Jandarma'dan PKK'ya Uyuşturucu Darbesi25 Ekim 2019
CUMHURBAŞKANI, TRT YAYININA KATILDI25 Ekim 2019
SANKO'DAN BARIŞ PINARI HAREKÂTI’NA DESTEK 22 Ekim 2019
ADIYAMAN'A ATANAN ERGÜDER GÖREVE BAŞLADI20 Ekim 2019
"BU MÜSVEDDEYİ DERHAL SAHİBİNE İADE EDİN"18 Ekim 2019
ERDOĞAN, PENCE'İ KABUL ETTİ18 Ekim 2019
"MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ"16 Ekim 2019
ERDOĞAN, CEENBEKOV İLE GÖRÜŞTÜ16 Ekim 2019
MSB'DEN HAREKATA İLİŞKİN AÇIKLAMA10 Ekim 2019
LİDERLERDEN HAREKAT AÇIKLAMASI10 Ekim 2019
BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI09 Ekim 2019
"ÖNEMLİ PROJE, KREŞ PROJESİDİR"02 Ekim 2019
YAYLA VE MERALARDA GÜVENLİK TEDBİRLERİ02 Ekim 2019
“Suriyeli Kardeşlerimize Bakışımız Değişmedi”07 Eylül 2019
VALİLİĞE YÜRÜYEN HALK İDAM İSTEDİ06 Ağustos 2019
"İSTİSMARI ÖNLEMEK HAM HUKUKİ HEM DE İNSANİ BİR GÖREVDİR"05 Ağustos 2019
Halkla İlişkilerin Oscarları İletişim Başkanlığı'nın Oldu 17 Temmuz 2019
"HALKIMIZ HİÇBİR OYUNA GELMEZ"15 Temmuz 2019
Gazeteci-Yazar Orhan Karakaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Tarafından Verilen Basın Kartını Aldı03 Temmuz 2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençlerin Sorularını Cevapladı19 Mayıs 2019
Altun, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığına Atandı19 Mayıs 2019
“ARŞİV, MİLLETİN VE DEVLETİN HAFIZASIDIR”24 Nisan 2019
ALPER: TEFECİLİK SUÇUNUN KARŞILIKSIZ KALMAYACAĞI ANLAŞILMIŞ OLDU22 Nisan 2019
KILIÇDAROĞLU'NA YAPILAN SALDIRIYI KINADI22 Nisan 2019
KILIÇDAROĞLU: BİR MİLİM GERİ ADIM ATMAYACAĞIM22 Nisan 2019
NEMRUT DAĞI'NA TELEFERİK YAPILSIN22 Nisan 2019
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, TÜRKİYE-AB KARMA İSTİŞARE KOMİTESİ TÜRKİYE KANADI ÜYELERİNİ KABUL ETTİ21 Nisan 2019
BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI16 Nisan 2019
Tebrik Ziyaretleri Mesai Saatinden Sonra15 Nisan 2019
Vali Pekmez, Menderes İlkokulu’nda Oy Kullandı 31 Mart 2019
VALİ YERLİKAYA’DAN HUZUREVİ ZİYARETİ27 Mart 2019
MGK Bildirisi: “Fırat’ın Doğusu Terör Örgütlerinden Temizlenmeden Bölgede İstikrarın Sağlanması Mümkün Olmayacaktır"21 Mart 2019
“HAFTANIN 7 GÜNÜ İNSANIMIZIN ARASINDAYIZ”13 Mart 2019
SOSYOPARK TOPLUMLA ARAMIZDA ARAYÜZ OLMALI27 Şubat 2019
“İSTANBULLULAR OYLARINI HUZUR VE GÜVEN İÇİNDE KULLANACAK”29 Ocak 2019
“Somali’den Arakan’a, Gazze’den Yemen’e kadar bölgemizde mazlum ve mağdurların yardımına koşuyoruz”06 Şubat 2019
'AHTAPOT' İÇİN KOLLAR SIVANDI24 Ocak 2019
İGTOD'TA 5. KEZ GÜVEN TAZELEDİ24 Ocak 2019
“SAVUNMA SANAYİMİZİ ÇOK DAHA GÜÇLÜ KILACAĞIZ”24 Ocak 2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say’ın konserini izledi19 Ocak 2019
AÇIKLIYORUZ11 Ocak 2019
2 BİN 750 AİLEYE BİN 250 TON KÖMÜR02 Ocak 2019
“Bölgemiz Ve Dünyada Türkiyesiz Denklem Kurulamayacağını Söylüyoruz”26 Aralık 2018
Sanko Okulları Ata’sını Saygı, Minnet Ve Özlemle Andı22 Kasım 2018
Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı06 Kasım 2018
MİLLETVEKİLİ TAŞ'DAN DOLANDIRICIK UYARISI25 Ekim 2018
“TÜRKİYE, MİLLÎ KALKINMA HAMLESİNDEN ASLA VAZGEÇMEYECEKTİR”08 Ekim 2018
KÂHTA HİZMETLE DEĞİŞECEK08 Ekim 2018
HATAY REYHANLI’DA BASIN AKREDİTASYON MERKEZİ KURULDU29 Eylül 2018
FVW İSTANBUL WORKSHOP & B2B TOPLANTILARI15 Eylül 2018
“Türkiye’nin Tercihi Ve Uygulamaları Serbest Piyasa Ekonomisinden Yanadır”15 Eylül 2018
İçişleri Bakanlığı’ndan “Yaylalarda Yaşam Malzemesi Bırakmayın” Uyarısı 09 Eylül 2018
Kaymakam Ahmet Gencer, Köylerde İncelemelerde Bulundu 09 Eylül 2018
TIP BİLİMİNE YÖN VEREN 100 TÜRK09 Eylül 2018
BESNİ İLÇEMİZ MODERN ŞEHİR OLMA YOLUNDA MESAFE ALDI07 Eylül 2018
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI07 Eylül 2018
Yakup Taş: Vatan Sevgimiz Her Daim Canlı Kalacaktır07 Eylül 2018
SÜRÜCÜLERE ÇİKOLOTA İKRAMI07 Eylül 2018
30 Ağustos, Bir Ulusun Yeniden Şahlanışının Destanıdır07 Eylül 2018
Vatanımızı Korumak ve Savunmak Hepimizin Boyun Borcudur07 Eylül 2018
30 Ağustos'u Milletçe Kutlamanın Sevinci İçerisindeyiz07 Eylül 2018
“Malazgirt ruhunu yaşatmayı başaramazsak, geçmişimizle birlikte geleceğimizi de kaybederiz”28 Ağustos 2018
“TEHDİT DİLİYLE BU MİLLETİ YOLA GETİREMEZSİNİZ”27 Ağustos 2018
Yılancı, Vatandaş ve Esnaflarla Bayramlaştı19 Ağustos 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim İle Görüştü16 Ağustos 2018
"DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ BİZLERİ KİMSE DİZE GETİREMEZ"13 Ağustos 2018
ÖMER YILANCI: KİMSE TÜRKİYE ÜZERİNDE BİR HESABA GİRMESİN12 Ağustos 2018
GERSOY-DER KONGRESİNİ YAPTI/ÖZDEMİR GÜVEN TAZELEDİ10 Ağustos 2018
KALEM MEDYA'DAN BASIN YAYIN ENFORMASYON ŞANLIURFA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NE ZİYARET05 Ağustos 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola Cumhurbaşkanı Lourenço ve Togo Devlet Başkanı Gnassingbe ile bir araya geldi27 Temmuz 2018
SULTANGAZİ'DE DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER SERGİSİ15 Temmuz 2018
İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy’un “15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” Mesajı15 Temmuz 2018
"15 Temmuz Demokrasi Zaferi" Konferansı15 Temmuz 2018
"15 TEMMUZ ŞANLI DİRENİŞLE BERTARAF EDİLDİ"15 Temmuz 2018
"Türk Milleti Tarihi Boyunca Destanlar Yazmıştır"14 Temmuz 2018
"Rehberimiz, Anayasa ve İçtüzük"14 Temmuz 2018
CHP GRUP YÖNETİMİ BELİRLENDİ09 Temmuz 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’de 27. Dönem Milletvekillerinin Yemin Törenine Katıldı09 Temmuz 2018
İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU'DAN RAMİ ESNAFINA ZİYARET02 Temmuz 2018
KILIÇDAROĞLU: MUHARREM İNCE DEĞERİMİZDİR04 Temmuz 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi Kabul Etti28 Haziran 2018
Cemile Bayraktar, Sefer Aycan'a tepki göstererek Bahçeli'ye Seslendi03 Temmuz 2018
CHP'li Bekaroğlu: Erdoğan ve Cumhur İttifakı Kazandı28 Haziran 2018
24 HAZİRAN SEÇİM SONUÇLARI24 Haziran 2018
ADIYAMAN ŞEHİDİNE AĞLADI27 Haziran 2018
“BU SEÇİMİN GALİBİ 81 MİLYON VATANDAŞIMIZIN HER BİR FERDİDİR”27 Haziran 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belediye Başkan Vekillerini Kabul Etti05 Haziran 2018
HİZMET İÇİN MİLLETİMİZİN EMRİNDEYİZ29 Mayıs 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı İnce'yi Kabul Etti26 Mayıs 2018
Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı Yapıldı06 Mayıs 2018
VALİ, MAKAMINI DEVRETTİ21 Nisan 2018
KILIÇDAROĞLU, ADAYLIK ÜZERİNE SORULARI YANITLADI21 Nisan 2018
Polis Teşkilatı'nın 173. Yıldönümü Kutlandı 18 Nisan 2018
“Bizi döviz kuru üzerinden terbiye edemezler”13 Nisan 2018
KILIÇDAROĞLU, AKŞENER'İ ZİYARET ETTİ13 Nisan 2018
TÜRK POLİS TEŞKİLATI 173 YAŞINDA 11 Nisan 2018
BURCU KÖKSAL, AÇIK LİSE SINAVINI SORDU?03 Nisan 2018
“Çanakkale, Yokluk Ve Zorluklar Karşısında Yılmamak Demektir”27 Mart 2018
Ömer Yılancı: Hizmete Talibim13 Mart 2018
Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu Çalışmaları Çerçevesinde Türkiye E-Belediye’ye Geçiyor14 Şubat 2018
“Kahraman Askerlerimiz Afrin’de Destan Yazıyor”29 Ocak 2018
BAĞCILAR BELEDİYESİ KALİTE BELGELERİNİ YENİLEDİ15 Ocak 2018
“Balkan Coğrafyasından FETÖ’nün Kökünün Kazınması İçin Çalışmalarımızı Sürdüreceğiz”10 Ocak 2018
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Senatosundan Kudüs Kınaması18 Aralık 2017
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "El Bab’da yaptığımızı, Cerablus’ta yaptığımızı Kandil’e girerek, oturarak yapmalıyız.08 Aralık 2017
“Sermaye Hareketlerinin Sınırlandırılmasıyla İlgili Bir Talimatım Söz Konusu Değildir”06 Aralık 2017
MGK Bildirisi: “Türkiye, Kendi Güvenliğini Sağlamak İçin Her Türlü Tedbiri Almaya Devam Edecektir”29 Kasım 2017
VALİLİKTEN UYARI15 Kasım 2017
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, VEFATININ 79. YILINDA TÖRENLE ANILDI15 Kasım 2017
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Sanko Üniversitesi Ve Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nde De Törenle Anıldı15 Kasım 2017
“KÖYLERİMİZİN SORUNLARI BİR BİR ÇÖZÜLECEKTİR”08 Kasım 2017
“Oyunları Boza Boza, Senaryoları Yırta Yırta Hedeflerimize İlerleyeceğiz”08 Kasım 2017
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Trafikte Saldırıya Uğrayan Gazilerimizi Ziyaret Etti07 Kasım 2017
“Çağdaşlaşmanın ve Modernleşmenin İçini Boşaltmak Yerine, Bunların Gereği Olan Altyapıyı Kuruyoruz”07 Kasım 2017
BYEGM Şanlıurfa Bölge Müdürlüğünden KalemMedya'ya Ziyaret08 Kasım 2017
TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN 94. YILDÖNÜMÜ BÜYÜK COŞKUYLA KUTLANDI04 Kasım 2017
94. YIL KUTLU OLSUN!04 Kasım 2017
“TARİHÎ BİR ADIM ATIYORUZ”03 Kasım 2017
“AK Parti, İktidara Geldiği Günden Beri Kendisiyle Yarışan Bir Parti Olmuştur”17 Ekim 2017
“MTV Zammını Bakanlar Kurulu Tekrar Değerlendirebilir”02 Ekim 2017
Basın Kartı Komisyonu Toplanıyor30 Eylül 2017
BASIN KARTI KOMİSYONU KARARLARI AÇIKLANDI23 Eylül 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, SETA Üyelerini Kabul Etti19 Eylül 2017
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “İstihdam Seferberliği Önemli Neticeler Vermeye Başladı”18 Ağustos 2017
ÖMER YILANCI, 2019'UN STARTINI VERDİ17 Ağustos 2017
“İslam Medeniyetinin Özü; Kardeşlik, Dayanışma ve Birbirine Kenetlenmektir”07 Ağustos 2017
TARİHİ MOZAİKLERİN TAŞINMASI İLE İLGİLİ VALİLİKTEN AÇIKLAMA31 Temmuz 2017
GÜNEY KORE BÜYÜKELÇİSİ YUNSOO CHO ADIYAMAN VALİLİĞİ’NE ZİYARETTE BULUNDU31 Temmuz 2017
“Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarında Tarihin En Acımasız Katliamlarına İmza Atanlar, Bize İnsanlık Dersi Veremez”26 Temmuz 2017
“İSRAİL’İN HAREM-İ ŞERİFTE İBADETİ ENGELLEMESİ AÇIK BİR İNSAN HAKLARI İHLALİDİR”26 Temmuz 2017
Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı: Adıyaman Halkı Şanlı Bir Direniş Sergilemiştir24 Temmuz 2017
BYEGM’NİN “FOTOĞRAFLARLA 15 TEMMUZ” SERGİSİ İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU’NUN KATILDIĞI TÖRENLE AÇILDI24 Temmuz 2017
“15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ” İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ’NDE ANILDI20 Temmuz 2017
İçişleri Bakanı Soylu: 15 Temmuz’da Bu Millet Büyük Bir Kahramanlık Destanı Yazmıştır”20 Temmuz 2017
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Mescid-i Aksa, İsrail’in Mülkü Değildir”20 Temmuz 2017
“Askerlerimizin Kahramanlıklarını, Ülke ve Millet Olarak Asla Unutmayacağız”01 Haziran 2017
“Medeniyet Birikimiyle İrtibatını Koparan Bir Ülke Fikrî Kuraklığa Maruz Kalır”21 Mayıs 2017
SANDIKLAR AÇILDI REFERANDUM SONUÇLANDI17 Nisan 2017
“Türkiye Demokrasisine Sahip Çıktı”17 Nisan 2017
“YEDİ DÜVELİN SALDIRISINA RAĞMEN MİLLET DİK DURDU”17 Nisan 2017
SULTANGAZİ’DE “BÜYÜK ADIYAMAN BULUŞMASI” 13 Nisan 2017
ADIYAMAN EMNİYET MÜDÜRÜ METİN ALPER: TRAFİK VE TEFECİLİK SORUNUNU MERCEK ALTINA ALDIK12 Nisan 2017
KILIÇDAROĞLU: KİMYASAL SİLAHLARIN KULLANILMASI İNSANLIĞA KARŞI BİR SUÇTUR 08 Nisan 2017
“16 Nisan İş Dünyasının Kaderini İlgilendiren Bir Seçimdir”05 Nisan 2017
MGK’da Terör Örgütleriyle Etkin Mücadele Vurgusu30 Mart 2017
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU: TÜRKİYE’Yİ SOKAKTA BULMADIK22 Mart 2017
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: SİSTEM, KENDİ LİDERİNİ ÜRETECEK22 Mart 2017
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN NEVRUZ MESAJI21 Mart 2017
BAKAN SOYLU: BU NEDENLE BU TOPRAKLARDA SİYASET YAPMAK BAŞKA MEMLEKETLERE BENZEMEZ20 Mart 2017
KILIÇDAROĞLU: CAMİYE, ADLİYEYE, KIŞLAYA, OKULA SİYASET GİRMESİN20 Mart 2017
“Dayanışma Ruhunun Olduğu Bir Millet Yıkılamaz”20 Mart 2017
“18 MART’TAN 15 TEMMUZ’A KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ” KONSERİ16 Mart 2017
Kılıçdaroğlu, "8 Mart 5 Bin Kadın Buluşması" sonrasında Sakarya’da Kadınlarla Birlikte Yürüdü 09 Mart 2017
“Türkiye’nin İstikbali İçin, Tüm Vatandaşların ‘Evet’te Birleşeceğine İnanıyorum”07 Mart 2017
Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve Yeni Anayasa Paneli 05 Mart 2017
TBMM BAŞKANVEKİLİ AYDIN, ALMANYA FEDERAL MECLİS BAŞKANI LAMMERT'E TEPKİ GÖSTERDİ05 Mart 2017
“16 NİSAN’DA BU ÜLKENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK EVET OYUYLA GELECEĞE YÜRÜYELİM”05 Mart 2017
SAAT 20.09 İTİBARİYLE 58 DEPREM02 Mart 2017
ADIYAMAN'DA DEPREM02 Mart 2017

NEMRUT DAĞI ANIT MEZARI AÇILSIN MI?

AÇILSIN
AÇILMASIN

Sonuçlar
..
KALEMMEDYA VİDEO
KALEM MEDYA | HABERLER | FOTO GALERİ | HABER VİDEO | SAYFALAR | ANASAYFA
CH