ANASAYFA
HABER VİDEO
KALEMMEDYA
FOTO GALERİ
HABERLER
KÜNYE
  GÜNDEM      POLİTİKA      DÜNYA      EKONOMİ      EĞİTİM      SAĞLIK      RÖPORTAJ      YAŞAM      CİNE/MAGAZİN      SANAT      KİTAP      MUTFAK      SPOR   
 
Ana Sayfa > GÜNDEM

“Sermaye Hareketlerinin Sınırlandırılmasıyla İlgili Bir Talimatım Söz Konusu Değildir”
06 Aralık 2017
Bu haber 566 kez okundu
“Sermaye Hareketlerinin Sınırlandırılmasıyla İlgili Bir Talimatım Söz Konusu Değildir”
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Engelliler Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün varlıklarının bir bölümünü yurt dışına çıkartma gayreti içinde olduğunu duyduğu birkaç iş adamına sitemini dile getirdiğini hatırlatarak, “Ülkemizdeki yerli-yabancı tüm firmalar, küresel finans sistemine entegre bir şekilde faaliyetlerini sürdürüyorlar, sürdüreceklerdir. Aksi yönde atılacak adımlara önce biz karşı çıkarız. Benim, sermaye hareketlerinin sınırlandırılmasıyla ilgili bir talebim veya talimatım söz konusu değildir” dedi.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından düzenlenen “Engelleri Aşanlar-2017” programına katıldı. AK Parti Genel Merkezinde gerçekleştirilen programda Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.
Törende bulunan, başarı hikâyeleriyle öne çıkan engellileri mücadeleleri, gayretleri ve kararlılıkları için tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle, Türkiye ve dünyadaki tüm engellilere selam ve saygılarını ilettiğini ifade etti.
Dün, AK Parti Muş İl Kongresi’ndeki hitabında, mal varlıklarını başka ülkelere kaçırmaya çalışanlar bulunduğuna ilişkin duyumlar aldığını belirterek, bu kişilere iyi gözle bakmayacakları yönünde sarf ettiği sözlerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının başında bu sözlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Sözleri üzerine farklı değerlendirmelerin yapıldığını gördüğünü söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin, serbest piyasa ekonomisine sahip bir ülke olduğuna işaret ederek, “1989 yılından beri, isteyen herkesin yurt dışına parasını çıkarma hakkı vardır, şüphesiz ki aynı şekilde devam etmektedir. Yurt dışından yatırımcı çekmenin yanında, yurt dışına yatırım yapan da bir ülkeyiz” diye konuştu.
“ÜLKESİNE GÜVENMEYEN İŞ ADAMI, YERLİ DEĞİLDİR, MİLLÎ DE DEĞİLDİR”
Geçen 15 yılda, yurt dışından Türkiye’ye 180 milyar dolara yakın yatırım gelirken, Türk iş adamlarının yurt dışındaki yatırımlarının tutarının da 40 milyar doları geçtiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2017’nin ilk 9 ayında yurt dışına giden yatırım rakamının 2 milyar dolara, Türkiye’ye gelen yatırım rakamının da 7,5 milyar dolara ulaştığını aktardı.
Gittiği yerlerde, Türk iş adamlarının yatırımlarını gördüğünde gurur duyduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dolayısıyla ülkemizdeki yerli-yabancı tüm firmalar, küresel finans sistemine entegre bir şekilde faaliyetlerini sürdürüyorlar, sürdüreceklerdir. Aksi yönde atılacak adımlara önce biz karşı çıkarız” ifadelerine yer verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu açıklamaları yaptı: “Benim, sermaye hareketlerinin sınırlandırılmasıyla ilgili bir talebim veya talimatım söz konusu değildir. FETÖ gibi, PKK gibi terör örgütleriyle iltisaklı oldukları için paralarıyla beraber, bu ülkedeki kaynakları yurt dışına kaçanlar zaten haindir, bunu söylüyorum. Onlarla ilgili nefes tüketmeye de gerek duymuyorum. Benim söylediğim, ülkemizin diğer saldırıların yanı sıra ekonomik olarak da baskı altına alınmaya çalışıldığı şu dönemde, iş adamlarımızın yerli ve millî duruş sergilemeleri gerektiğidir. İş adamlarımız, şayet bu dönemde Türkiye ekonomisine sahip çıkmayacaklarsa, ne zaman çıkacaklar? Kasım ayı itibariyle yıllık ihracatımızı hamdolsun, 155,5 milyar dolara ulaştıran iş dünyamıza şükranlarımı sunuyorum. İhracatımızın rekor üzerine rekor kırdığı, Merkez Bankası rezervimizin 119 milyar doları bulduğu, üçüncü çeyrek büyüme rakamının neredeyse çift haneye doğru gittiği bir dönemde, ülkesine güvenmeyen iş adamı, hiç kusura bakmasın yerli değildir, millî de değildir.”
“YATIRIM İÇİN YURT DIŞINA KAYNAK GÖTÜRENE ASLA SÖZÜMÜZ YOKTUR”
Muş’ta yaptığı konuşmasında, yatırım için değil, ülkesine güvenmediği için varlıklarının bir bölümünü yurt dışına çıkartma gayreti içinde olduğunu duyduğu bir kısım iş adamına sitemimi dile getirdiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yoksa yatırım için yurt dışına kaynak götürene, ihracat arayışı içinde olana, ticaret yapana asla sözümüz yoktur, olamaz. Her zaman ifade ettiğim gibi, bu ülke için tuğla üstüne tuğla koyan herkesin bizim başımızın üzerinde yeri vardır” diye ekledi.
Engellilerin nereden nereye geldiğinin hikâyesinin, bir anlamda Türkiye’nin de hikâyesi olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “kendisi himmete muhtaç dede, nerede kaldı gayrıya himmet ede” sözüne atıfta bulunarak, “Türkiye, devletiyle, milletiyle, kurumlarıyla öylesine sıkıntılı günler yaşadı ki bu süreçten engelli kardeşlerimiz de payını aldı. Geçtiğimiz 15 yılda ülkemize, her alanda olduğu gibi, engellilerimizin sorunlarının çözümü konusunda da adeta çağ atlattık” şeklinde konuştu.
“SOSYAL DEVLET OLMA YOLUNDA KAT EDİLEN MESAFEDE MOTİVASYON KAYNAĞIMIZ; İNANÇLARIMIZ”
Türkiye’ye sosyal devlet olma yolunda kat ettirdikleri mesafede en önemli motivasyon kaynağının inançları olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çünkü bizim inancımızda engelliler Rabbimizin bir imtihanıdır, sınamasıdır, bağışlanma vesilesidir. Batı ülkeleri başta olmak üzere, dünyadaki pek çok toplumda engelliler bir yük olarak görülürken ve buna göre muamele görürken, bizde tam tersine, bir lütuf olarak kabul edilmiştir” dedi.
“Asıl önemli olan engelli veya engelsiz olmak değil, insan olmaktır, âdem olmaktır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “İyiliği gösterişte, adaleti yollarda, sevgiyi sosyal medyada arayanlar, elbette medeniyetimizin bu derin sırrına eremezler. Biz, geçtiğimiz 15 yılda, ‘önce insan’ diyerek, iyilikte ve hayırda yarışmanın faziletine inanarak, adeta ilmek ilmek örerek bir sosyal devlet inşa ettik. İktidarlarımız döneminde, engellilerimize, çocuklarımıza, kadınlarımıza, yaşlılarımıza, gariplerimize, şehit yakınlarımıza, gazilerimize, tüm ihtiyaç sahiplerimize hizmet için 235 milyar liralık bir kaynak kullandık. Tarihimize ve kültürümüze sahip çıkarken, milletimizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkartmanın mücadelesini verirken, işte bu şekilde gönül medeniyetimizi de ihya etmenin gayreti içinde olduk.”
“ÖNEMLİ OLAN; ENGELLERİNİN NE OLDUĞU DEĞİL, BU KARDEŞLERİMİZE NASIL BAKTIĞIMIZDIR”
Görememenin, duyamamanın, konuşamamanın, yürüyememenin ve algılayamamanın bir eksiklik olmadığını; yarın kimin hangi engellerle yaşamak zorunda kalacağının bilinmediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, her engellinin doğuştan bir engelle doğmadığına değinerek, “Kimi merhum Aşık Veysel gibi hastalık sebebiyle, kimi Ampute Millî Takımımızın kaptanı Osman Çakmak kardeşimiz gibi terörle mücadele sırasında, kimi iş veya trafik kazasında, kimi başka sebeplerle daha sonradan engelli olabilir” sözlerine yer verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onun için önemli olan bu kardeşlerimizin engellerinin ne olduğu, nasıl olduğu değil, bu kardeşlerimize nasıl baktığımızdır. Engelli kardeşlerimizin durumunu, tıpkı erkek veya kadın olmamız gibi, tıpkı düz veya kıvırcık saçlı olmamız gibi, tıpkı mavi veya kahverengi gözlü olmamız gibi, insani bir gerçek olarak kabul ettiğimizde, diğer tüm sorunların kendiliğinden çözüm yoluna girdiğini görüyoruz” diye konuştu.
Engellilere; tıpkı köken, inanç, dil, gibi, diğer farklılıkların ötesinde ve insan gözüyle bakma anlayışının 7’den 70’e milletin tüm fertlerine kazandırılması gerektiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerekiyorsa, ilkokuldan itibaren çocuklara bunun eğitiminin verilmesi gerektiğini söyledi.
“ÇOCUKLARIMIZA, MEDENİYETİMİZİN DEĞERLERİNİ ÖĞRETEMEYEN EĞİTİM SİSTEMİ BAŞARISIZDIR”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yunus’u bilmeyen, Mevlana’dan haberi olmayan, Hoca Ahmet Yesevi’yi duymayan, Hacı Bayram Veli’yi, Hacı Bektaş Veli’yi, Ahi Evran’ı tanımayan bir nesil, engelliyi de saymaz, yaşlıya da hürmet etmez, kadına da değer vermez. İşte geçenlerde Ankara’da gazilerimize yapılanı gördünüz, hep duyduk değil mi? Bunlarda vicdan var mı, bunlarda insanlıktan nasibini almak var mı? Yok. İşte bunlardan hiçbir şey olmaz. İslam’ı kendi medeniyetimizin kaynaklarından değil de, dünyanın başka köşelerindeki yanlış uygulamalardan öğrenenler, dönüp dolaşıp ya DEAŞ, El Kaide, Boko Haram gibi eli kanlı örgütlerin ağına düşer, ya da mezhepçilik fitnesine odun taşır. Biz, meselelerimizin çözümünü kendi medeniyetimizde, kendi tarihimizde arayacağız.”
Asırlar önce engellilerini musikinin gücüyle, suyun ferahlığıyla, canlılarla iletişimle topluma kazandıran bir medeniyetin, bugün hâlâ engelli sorununu tartışıyor olmasının üzüntü verici olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu noktada değerler eğitiminin önemine değindi ve “Çocuklarımıza medeniyetimizin, tarihimizin, kültürümüzün değerlerini öğretemeyen bir eğitim sistemi, benim gözümde başarısızdır, başarısız olarak da kalacaktır” ifadelerini kullandı.
“TÜRKİYE’NİN; 80 MİLYON VATANDAŞININ HER BİRİ GİBİ, ENGELLİLERİN KATKISINA DA İHTİYACI VAR”
Türkiye’nin, 80 milyon vatandaşının her biri gibi engellilerin katkısına da ihtiyacının olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu anlayışla Türkiye’de ilk Engelliler Kanununu, 2005 yılında kendilerinin çıkardığını, Birleşmiş Milletlerin, Engellilerin Haklarına İlişkin Sözleşmesini 2009 yılında kendilerinin kabul ettiğini, Anayasa değişikliğiyle, engellilere yapılacak pozitif ayrımcılığı en üst düzeyde garanti altına aldıklarını hatırlattı.
Ailelere sağladıkları destekle bakım hizmetlerini yaygınlaştırarak ve istihdam imkânlarını artırarak, engellileri hayatın içine soktuklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, hâlen 521 bin engelli vatandaşın, ailelerine sağlanan destekle evde bakım hizmetlerinden yararlandığını, kamuya ait bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde sıra bekleyen hiçbir engellinin bulunmadığını, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinden tüm engellilerin ücretsiz yararlanabildiğini hatırlattı.
“ENGELLİ BİREYLERE ÇALIŞMA HAYATINDA DAHA ÇOK YER VERİLMELİ”
Sadece kamuda çalışan engelli sayısını, 10 kattan fazla artırarak 52 bin 400’e çıkardıklarına işaret eden ve özel sektörden de benzer bir yaklaşım beklediklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Her şey kanunla, her şey cezayla, her şey zorlamayla olmaz. Bazı şeyleri gönüllü olarak yapmak gerekir. Engelli bireylere çalışma hayatında daha çok yer vermek de, işte bu şekilde olmalıdır. Yasak savma kabilinden değil, kalpten gelen bir sevgiyle ve doğruluğuna inanarak bu işi yapmak gerekiyor. Aynı şekilde, şehirlerimizin binalarından yollarına, parklarından toplu taşım araçlarına kadar, engellilerin ihtiyaçları da göz önünde bulundurularak planlanması gerekiyor.”
Bu konuda hâlâ eksiklerin olduğuna işaret ederek, engellilerin haklarını kullanabilmeleri için, sağlık raporlarının alınmasında sıkıntıların yaşandığı yönünde duyumlar aldığını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sorunun da bir an önce bir standarda ve sisteme bağlanmasında fayda gördüğünü söyledi.
Programı hazırlayan AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı’na, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile diğer bakanlıklara ve bu alanda çalışan sivil toplum kuruluşlarına, engelliler için yaptıkları çalışmalar için teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı: “Düne kadar her yerde engellenen, bugün ise tüm imkânlarla desteklenen engelli kardeşlerimize, kendilerine olan güvenimizi, itimadımızı boşa çıkarmadıkları için teşekkür ediyorum. Başarılarıyla göğsümüzü kabartan engelli sporcularımızı, sanatçılarımızı, bilim insanlarımızı, eğitimcilerimizi, bürokratlarımızı yürekten kutluyorum.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından “Engelleri Aşanlar-2017” programı kapsamında, gösterdikleri performans ve elde ettikleri başarılarıyla adlarından söz ettiren engellilere ödüllerini verdi. Kaynak: www.tccb.gov.tr


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNDEM Haberleri

Başlık Tarih
 
Halkla İlişkilerin Oscarları İletişim Başkanlığı'nın Oldu 17 Temmuz 2019
"HALKIMIZ HİÇBİR OYUNA GELMEZ"15 Temmuz 2019
Gazeteci-Yazar Orhan Karakaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Tarafından Verilen Basın Kartını Aldı03 Temmuz 2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençlerin Sorularını Cevapladı19 Mayıs 2019
Altun, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığına Atandı19 Mayıs 2019
“ARŞİV, MİLLETİN VE DEVLETİN HAFIZASIDIR”24 Nisan 2019
ALPER: TEFECİLİK SUÇUNUN KARŞILIKSIZ KALMAYACAĞI ANLAŞILMIŞ OLDU22 Nisan 2019
KILIÇDAROĞLU'NA YAPILAN SALDIRIYI KINADI22 Nisan 2019
KILIÇDAROĞLU: BİR MİLİM GERİ ADIM ATMAYACAĞIM22 Nisan 2019
NEMRUT DAĞI'NA TELEFERİK YAPILSIN22 Nisan 2019
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, TÜRKİYE-AB KARMA İSTİŞARE KOMİTESİ TÜRKİYE KANADI ÜYELERİNİ KABUL ETTİ21 Nisan 2019
BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI16 Nisan 2019
Tebrik Ziyaretleri Mesai Saatinden Sonra15 Nisan 2019
Vali Pekmez, Menderes İlkokulu’nda Oy Kullandı 31 Mart 2019
VALİ YERLİKAYA’DAN HUZUREVİ ZİYARETİ27 Mart 2019
MGK Bildirisi: “Fırat’ın Doğusu Terör Örgütlerinden Temizlenmeden Bölgede İstikrarın Sağlanması Mümkün Olmayacaktır"21 Mart 2019
“HAFTANIN 7 GÜNÜ İNSANIMIZIN ARASINDAYIZ”13 Mart 2019
SOSYOPARK TOPLUMLA ARAMIZDA ARAYÜZ OLMALI27 Şubat 2019
“İSTANBULLULAR OYLARINI HUZUR VE GÜVEN İÇİNDE KULLANACAK”29 Ocak 2019
“Somali’den Arakan’a, Gazze’den Yemen’e kadar bölgemizde mazlum ve mağdurların yardımına koşuyoruz”06 Şubat 2019
'AHTAPOT' İÇİN KOLLAR SIVANDI24 Ocak 2019
İGTOD'TA 5. KEZ GÜVEN TAZELEDİ24 Ocak 2019
“SAVUNMA SANAYİMİZİ ÇOK DAHA GÜÇLÜ KILACAĞIZ”24 Ocak 2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say’ın konserini izledi19 Ocak 2019
AÇIKLIYORUZ11 Ocak 2019
2 BİN 750 AİLEYE BİN 250 TON KÖMÜR02 Ocak 2019
“Bölgemiz Ve Dünyada Türkiyesiz Denklem Kurulamayacağını Söylüyoruz”26 Aralık 2018
Sanko Okulları Ata’sını Saygı, Minnet Ve Özlemle Andı22 Kasım 2018
Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı06 Kasım 2018
MİLLETVEKİLİ TAŞ'DAN DOLANDIRICIK UYARISI25 Ekim 2018
“TÜRKİYE, MİLLÎ KALKINMA HAMLESİNDEN ASLA VAZGEÇMEYECEKTİR”08 Ekim 2018
KÂHTA HİZMETLE DEĞİŞECEK08 Ekim 2018
HATAY REYHANLI’DA BASIN AKREDİTASYON MERKEZİ KURULDU29 Eylül 2018
FVW İSTANBUL WORKSHOP & B2B TOPLANTILARI15 Eylül 2018
“Türkiye’nin Tercihi Ve Uygulamaları Serbest Piyasa Ekonomisinden Yanadır”15 Eylül 2018
İçişleri Bakanlığı’ndan “Yaylalarda Yaşam Malzemesi Bırakmayın” Uyarısı 09 Eylül 2018
Kaymakam Ahmet Gencer, Köylerde İncelemelerde Bulundu 09 Eylül 2018
TIP BİLİMİNE YÖN VEREN 100 TÜRK09 Eylül 2018
BESNİ İLÇEMİZ MODERN ŞEHİR OLMA YOLUNDA MESAFE ALDI07 Eylül 2018
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI07 Eylül 2018
Yakup Taş: Vatan Sevgimiz Her Daim Canlı Kalacaktır07 Eylül 2018
SÜRÜCÜLERE ÇİKOLOTA İKRAMI07 Eylül 2018
30 Ağustos, Bir Ulusun Yeniden Şahlanışının Destanıdır07 Eylül 2018
Vatanımızı Korumak ve Savunmak Hepimizin Boyun Borcudur07 Eylül 2018
30 Ağustos'u Milletçe Kutlamanın Sevinci İçerisindeyiz07 Eylül 2018
“Malazgirt ruhunu yaşatmayı başaramazsak, geçmişimizle birlikte geleceğimizi de kaybederiz”28 Ağustos 2018
“TEHDİT DİLİYLE BU MİLLETİ YOLA GETİREMEZSİNİZ”27 Ağustos 2018
Yılancı, Vatandaş ve Esnaflarla Bayramlaştı19 Ağustos 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim İle Görüştü16 Ağustos 2018
"DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ BİZLERİ KİMSE DİZE GETİREMEZ"13 Ağustos 2018
ÖMER YILANCI: KİMSE TÜRKİYE ÜZERİNDE BİR HESABA GİRMESİN12 Ağustos 2018
GERSOY-DER KONGRESİNİ YAPTI/ÖZDEMİR GÜVEN TAZELEDİ10 Ağustos 2018
KALEM MEDYA'DAN BASIN YAYIN ENFORMASYON ŞANLIURFA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NE ZİYARET05 Ağustos 2018
“Proje terör örgütlerinin tek hedefi Müslümanlardır, İslam kardeşliğidir”05 Ağustos 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola Cumhurbaşkanı Lourenço ve Togo Devlet Başkanı Gnassingbe ile bir araya geldi27 Temmuz 2018
SULTANGAZİ'DE DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER SERGİSİ15 Temmuz 2018
İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy’un “15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” Mesajı15 Temmuz 2018
"15 Temmuz Demokrasi Zaferi" Konferansı15 Temmuz 2018
"15 TEMMUZ ŞANLI DİRENİŞLE BERTARAF EDİLDİ"15 Temmuz 2018
"Türk Milleti Tarihi Boyunca Destanlar Yazmıştır"14 Temmuz 2018
"Rehberimiz, Anayasa ve İçtüzük"14 Temmuz 2018
CHP GRUP YÖNETİMİ BELİRLENDİ09 Temmuz 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’de 27. Dönem Milletvekillerinin Yemin Törenine Katıldı09 Temmuz 2018
İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU'DAN RAMİ ESNAFINA ZİYARET02 Temmuz 2018
KILIÇDAROĞLU: MUHARREM İNCE DEĞERİMİZDİR04 Temmuz 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi Kabul Etti28 Haziran 2018
Cemile Bayraktar, Sefer Aycan'a tepki göstererek Bahçeli'ye Seslendi03 Temmuz 2018
CHP'li Bekaroğlu: Erdoğan ve Cumhur İttifakı Kazandı28 Haziran 2018
24 HAZİRAN SEÇİM SONUÇLARI24 Haziran 2018
ADIYAMAN ŞEHİDİNE AĞLADI27 Haziran 2018
“BU SEÇİMİN GALİBİ 81 MİLYON VATANDAŞIMIZIN HER BİR FERDİDİR”27 Haziran 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belediye Başkan Vekillerini Kabul Etti05 Haziran 2018
HİZMET İÇİN MİLLETİMİZİN EMRİNDEYİZ29 Mayıs 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı İnce'yi Kabul Etti26 Mayıs 2018
Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı Yapıldı06 Mayıs 2018
VALİ, MAKAMINI DEVRETTİ21 Nisan 2018
KILIÇDAROĞLU, ADAYLIK ÜZERİNE SORULARI YANITLADI21 Nisan 2018
Polis Teşkilatı'nın 173. Yıldönümü Kutlandı 18 Nisan 2018
“Bizi döviz kuru üzerinden terbiye edemezler”13 Nisan 2018
KILIÇDAROĞLU, AKŞENER'İ ZİYARET ETTİ13 Nisan 2018
TÜRK POLİS TEŞKİLATI 173 YAŞINDA 11 Nisan 2018
BURCU KÖKSAL, AÇIK LİSE SINAVINI SORDU?03 Nisan 2018
“Çanakkale, Yokluk Ve Zorluklar Karşısında Yılmamak Demektir”27 Mart 2018
Ömer Yılancı: Hizmete Talibim13 Mart 2018
Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu Çalışmaları Çerçevesinde Türkiye E-Belediye’ye Geçiyor14 Şubat 2018
“Kahraman Askerlerimiz Afrin’de Destan Yazıyor”29 Ocak 2018
BAĞCILAR BELEDİYESİ KALİTE BELGELERİNİ YENİLEDİ15 Ocak 2018
“Balkan Coğrafyasından FETÖ’nün Kökünün Kazınması İçin Çalışmalarımızı Sürdüreceğiz”10 Ocak 2018
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Senatosundan Kudüs Kınaması18 Aralık 2017
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "El Bab’da yaptığımızı, Cerablus’ta yaptığımızı Kandil’e girerek, oturarak yapmalıyız.08 Aralık 2017
MGK Bildirisi: “Türkiye, Kendi Güvenliğini Sağlamak İçin Her Türlü Tedbiri Almaya Devam Edecektir”29 Kasım 2017
VALİLİKTEN UYARI15 Kasım 2017
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, VEFATININ 79. YILINDA TÖRENLE ANILDI15 Kasım 2017
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Sanko Üniversitesi Ve Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nde De Törenle Anıldı15 Kasım 2017
“KÖYLERİMİZİN SORUNLARI BİR BİR ÇÖZÜLECEKTİR”08 Kasım 2017
“Oyunları Boza Boza, Senaryoları Yırta Yırta Hedeflerimize İlerleyeceğiz”08 Kasım 2017
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Trafikte Saldırıya Uğrayan Gazilerimizi Ziyaret Etti07 Kasım 2017
“Çağdaşlaşmanın ve Modernleşmenin İçini Boşaltmak Yerine, Bunların Gereği Olan Altyapıyı Kuruyoruz”07 Kasım 2017
BYEGM Şanlıurfa Bölge Müdürlüğünden KalemMedya'ya Ziyaret08 Kasım 2017
TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN 94. YILDÖNÜMÜ BÜYÜK COŞKUYLA KUTLANDI04 Kasım 2017
94. YIL KUTLU OLSUN!04 Kasım 2017
“TARİHÎ BİR ADIM ATIYORUZ”03 Kasım 2017
“AK Parti, İktidara Geldiği Günden Beri Kendisiyle Yarışan Bir Parti Olmuştur”17 Ekim 2017
“MTV Zammını Bakanlar Kurulu Tekrar Değerlendirebilir”02 Ekim 2017
Basın Kartı Komisyonu Toplanıyor30 Eylül 2017
BASIN KARTI KOMİSYONU KARARLARI AÇIKLANDI23 Eylül 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, SETA Üyelerini Kabul Etti19 Eylül 2017
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “İstihdam Seferberliği Önemli Neticeler Vermeye Başladı”18 Ağustos 2017
ÖMER YILANCI, 2019'UN STARTINI VERDİ17 Ağustos 2017
“İslam Medeniyetinin Özü; Kardeşlik, Dayanışma ve Birbirine Kenetlenmektir”07 Ağustos 2017
TARİHİ MOZAİKLERİN TAŞINMASI İLE İLGİLİ VALİLİKTEN AÇIKLAMA31 Temmuz 2017
GÜNEY KORE BÜYÜKELÇİSİ YUNSOO CHO ADIYAMAN VALİLİĞİ’NE ZİYARETTE BULUNDU31 Temmuz 2017
“Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarında Tarihin En Acımasız Katliamlarına İmza Atanlar, Bize İnsanlık Dersi Veremez”26 Temmuz 2017
“İSRAİL’İN HAREM-İ ŞERİFTE İBADETİ ENGELLEMESİ AÇIK BİR İNSAN HAKLARI İHLALİDİR”26 Temmuz 2017
Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı: Adıyaman Halkı Şanlı Bir Direniş Sergilemiştir24 Temmuz 2017
BYEGM’NİN “FOTOĞRAFLARLA 15 TEMMUZ” SERGİSİ İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU’NUN KATILDIĞI TÖRENLE AÇILDI24 Temmuz 2017
“15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ” İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ’NDE ANILDI20 Temmuz 2017
İçişleri Bakanı Soylu: 15 Temmuz’da Bu Millet Büyük Bir Kahramanlık Destanı Yazmıştır”20 Temmuz 2017
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Mescid-i Aksa, İsrail’in Mülkü Değildir”20 Temmuz 2017
“Askerlerimizin Kahramanlıklarını, Ülke ve Millet Olarak Asla Unutmayacağız”01 Haziran 2017
“Medeniyet Birikimiyle İrtibatını Koparan Bir Ülke Fikrî Kuraklığa Maruz Kalır”21 Mayıs 2017
SANDIKLAR AÇILDI REFERANDUM SONUÇLANDI17 Nisan 2017
“Türkiye Demokrasisine Sahip Çıktı”17 Nisan 2017
“YEDİ DÜVELİN SALDIRISINA RAĞMEN MİLLET DİK DURDU”17 Nisan 2017
SULTANGAZİ’DE “BÜYÜK ADIYAMAN BULUŞMASI” 13 Nisan 2017
ADIYAMAN EMNİYET MÜDÜRÜ METİN ALPER: TRAFİK VE TEFECİLİK SORUNUNU MERCEK ALTINA ALDIK12 Nisan 2017
KILIÇDAROĞLU: KİMYASAL SİLAHLARIN KULLANILMASI İNSANLIĞA KARŞI BİR SUÇTUR 08 Nisan 2017
“16 Nisan İş Dünyasının Kaderini İlgilendiren Bir Seçimdir”05 Nisan 2017
MGK’da Terör Örgütleriyle Etkin Mücadele Vurgusu30 Mart 2017
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU: TÜRKİYE’Yİ SOKAKTA BULMADIK22 Mart 2017
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: SİSTEM, KENDİ LİDERİNİ ÜRETECEK22 Mart 2017
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN NEVRUZ MESAJI21 Mart 2017
BAKAN SOYLU: BU NEDENLE BU TOPRAKLARDA SİYASET YAPMAK BAŞKA MEMLEKETLERE BENZEMEZ20 Mart 2017
KILIÇDAROĞLU: CAMİYE, ADLİYEYE, KIŞLAYA, OKULA SİYASET GİRMESİN20 Mart 2017
“Dayanışma Ruhunun Olduğu Bir Millet Yıkılamaz”20 Mart 2017
“18 MART’TAN 15 TEMMUZ’A KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ” KONSERİ16 Mart 2017
Kılıçdaroğlu, "8 Mart 5 Bin Kadın Buluşması" sonrasında Sakarya’da Kadınlarla Birlikte Yürüdü 09 Mart 2017
“Türkiye’nin İstikbali İçin, Tüm Vatandaşların ‘Evet’te Birleşeceğine İnanıyorum”07 Mart 2017
Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve Yeni Anayasa Paneli 05 Mart 2017
TBMM BAŞKANVEKİLİ AYDIN, ALMANYA FEDERAL MECLİS BAŞKANI LAMMERT'E TEPKİ GÖSTERDİ05 Mart 2017
“16 NİSAN’DA BU ÜLKENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK EVET OYUYLA GELECEĞE YÜRÜYELİM”05 Mart 2017
SAAT 20.09 İTİBARİYLE 58 DEPREM02 Mart 2017
ADIYAMAN'DA DEPREM02 Mart 2017
"BİZLER ÇOK BADİRELERDEN GEÇTİK"27 Şubat 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, IKBY Başkanı Barzani’yi Kabul Etti27 Şubat 2017
TÜSİAD Üyeleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde23 Şubat 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı Şerif ile Bir Araya Geldi23 Şubat 2017
ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİSİ ALIMI22 Şubat 2017
Emine Erdoğan, Ankara’da Yaşayan Suriyeli Kadınları Kabul Etti21 Şubat 2017
REKTÖR SINAV, İSTİFA ETTİ14 Şubat 2017
"CUMHURBAŞKANININ TARAFSIZLIĞI DEVLETİN SİGORTASIDIR"13 Şubat 2017
“Tarihimizden İbret Alarak, Şehircilik Konusunda Hatalarımızın Tekrarını Önlemeliyiz”28 Ocak 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lindsay Lohan'ı Kabul Etti28 Ocak 2017
KARTAL-YAKACIK-PENDİK-TAVŞANTEPE METRO HATTI HİZMETE AÇILDI24 Ocak 2017
O kürsü yıkmak için oraya konmadı13 Ocak 2017
UKRAYNA ANKARA BÜYÜKELÇİSİ SYBİHA’DAN VALİ ŞAHİN’E ZİYARET11 Ocak 2017
İGTOD GENEL KURULU YAPILDI KARLI, YENİDEN SEÇİLDİ29 Aralık 2016
KÂHTA ARITMA TESİSİNİN TEMELİ DUALARLA ATILDI23 Aralık 2016
KADINLAR İSTEDİĞİ YERDE İNECEK23 Aralık 2016
MUHTARLAR AKEDAŞ’A ÖNCELİKLİ ULAŞACAK21 Aralık 2016

NEMRUT DAĞI ANIT MEZARI AÇILSIN MI?

AÇILSIN
AÇILMASIN

Sonuçlar
Foto Galeri
En Çok Okunan
En Çok Yorumlanan
..
KALEMMEDYA VİDEO
KALEMMEDYA VİDEO
ANASAYFA | KALEMMEDYA
CH