ANASAYFA
HABER VİDEO
KALEMMEDYA
FOTO GALERİ
HABERLER
KÜNYE
  GÜNDEM      POLİTİKA      DÜNYA      EKONOMİ      EĞİTİM      SAĞLIK      RÖPORTAJ      YAŞAM      CİNE/MAGAZİN      SANAT      KİTAP      MUTFAK      SPOR   
 
Ana Sayfa > POLİTİKA

"ADIYAMAN HİZMET GÖRECEKTİR"
12 Mart 2019
Bu haber 175 kez okundu
İYİ Parti Adıyaman...
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
İYİ Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hicri Gürsoy ile yerel seçimleri konuştuk. Seçim çalışmalarını KalemMedya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Orhan Karakaş'a değerlendiren Gürsoy, 31 Mart Yerel Seçimleri'ni bir festival havasında yaşamak istiyoruz diyerek, bu doğrultuda herkesin siyaset nezaketini yaşatmasını istedi.
İYİ parti olarak seçimlerde zaferle çıkacaklarını ifade eden Gürsoy, "Belediyecilik tecrübe ister. Belediyecilik ekip ister. Belediyecilik proje ister. Tüm bunlar İYİ Parti'de var. Tüm bunlar İYİ Parti adayımız Sayın Abdulkadir Kırmızı da var. Dolayısıyla memleket hizmet görecektir" dedi. Geçtiğimiz günlerde seçim karargâhlarını yoğun bir katılımla açtıklarını vurgulayan Gürsoy, Karakaş'ın soruları ışığında şunları söyledi:
"KALEM MEDYA GRUBU'NA OBJEKTİF HABERCİLİK ANLAYIŞINDAN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR EDİYORUM"
Öncelikle şahsınızda KalemMedya Grubu'na bizlere objektif habercilik noktasında fırsat verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Gazetecilik zor bir sahadır. Görev ve sorumluluğu fazladır. Sizler de bu sahada emek veriyorsunuz. İlimizin sorunlarının tespiti ve çözümü noktasında sizlerin ve diğer basın mensubu arkadaşlarımızın emeklerini biliyorum. Bu anlamda teşekkürlerimi sunuyorum.
"İYİ PARTİ KISA BİR SÜREDE KURULDU"
Tabii İYİ Parti yaklaşık bir buçuk yıllık bir kuruluş aşaması herhalde birçok partiye nasip olmamıştır. Çok kısa süre içerisinde hem milletvekili seçimleri hem de 31 Mart 2019 da yapılacak olan belediye başkanlığı ve il genel meclisi üyelikleri seçimi, muhtarların seçimine katılmaktayız.
"HALKIMIZIN BU SEÇİMLERDEN BEKLENTİLERİ FAZLADIR.
Tabii halkımızın bu seçimde beklentileri çok fazladır.  Yerel seçimler birebir bütün vatandaşı hareketlendirdi. Muhtar adayları, encümen adayları, belediye başkan adayları, ister istenmez bir hareketlilik yaşanıyor.
"SİYASET HİZMET YERİDİR, KAVGA YERİ DEĞİLDİR"
Bir kere ben söyleyişimizin başında öncelikle siyasetin nezaket olduğunu en başta belirtmek istiyorum. Hani siyaseti bir kavga yeri olarak değil memlekete hizmet yeri olarak oturtmak gerekiyor diye düşünüyorum. Çünkü bunu bir yere o tutmazsak, gençliğimiz siyasete çok güzel bakmayacak. Ki şu anki emareler de maalesef kavga dili insanları uzaklaştırıyor. İnsanlar kavgayı sevmiyor. Bu anlamda bizler İYİ Parti olarak nezaket çerçevesinde siyasetimizi yapıyor ve mlemlekete hizmet yapmak birinci hedefimizdir.
"ADIYAMAN 5 TANE BÜYÜK ŞEHRİN ORTASINDA KOCA BİR KÖY OLARAK KARŞIMIZA ÇIKIYOR"
17 yıldır iktidar partisinin belediye başkanlıklarının hizmetleri malumunuz ortada duruyor. Ben uzun yıllar dışarıda kalmıştım. Kocaeli'nde kaldım. Adıyaman'a geldiğimde bazı basın mensubu arkadaşlarımız olan görüşmelerimizde Adıyaman'ın çevre illerden çok çok önde olduğu şeklinde böyle bir konuşmalar yapılıyordu. Ama gelinen noktada görüyoruz ki Adıyaman 5 tane büyük şehrin ortasında koca bir köy olarak karşımıza çıkıyor. Muhakkak ki iyi çalışmalar yapanlar olmuştur. İyi çalışmalarından dolayı o insanlara teşekkür ederim.
"UZAY ÇAĞINDAYIZ, HALKIMIZ AZA KANAAT GETİREN BİR HALKTIR"
Bugün artık uzay çağının yaşandığı bir dönemde biz hala kaldırım taşlarıyla ilgileniyoruz. Adıyaman sosyal faaliyeti olarak taziyeleri gezmektir. En büyük zevki de işte fırında verdiği bir Domates Biberi yemektir. İşte halkımız aza kanaat getiren bir halktır.
"ADIYAMAN HUZUR KENTİDİR. BAĞIMLILIĞIMIZIN KARŞILIĞI OLMALIDIR"
Adıyaman huzur kentidir. Bu kadar yatırımsızlığa rağmen halen insanlarımız seslerini çıkartmıyorlarsa, başka illerdeki gibi tabii bunda da temeli sağlam oluşu vardır. Bizim bu vatana, millete, devlete bağlılığımızın karşılığı bu olmamalı diye düşünüyorum.
Biz memleketimize seviyoruz insanımızı seviyoruz. Adıyaman Alevlisiyle, Sünnisiyle,  Kürdüyle, Türküyle kardeş bir şehirdir. Ben iddia ediyorum Adıyaman'da şöyle ciddi manada bir kan davası yoktur. Temeline baktığımız zaman bu kardeşliğin öne alındığını görürüz.
"BEKA SORUNU YOKTUR"
Son dönem biliyorsunuz yok beka sorunu var diyorlar. Adıyaman'ın beka sorunu yoktur. Tabiki Türkiye kurulduğu zamandan beri bu konuda sürekli çatışmaların veya kavuştun içerisinde bırakılmaya çalışılmıştır. Dış güçler tarafından yapılan şeylerdir. Halkın böyle bir şeyi olmaz. Binlerce yıldır böyle beraber yaşıyoruz. Bana göre beka sorununu ortaya çıkaranlar ordu-millet olan milletimizi, ordumuzu ne hale getirildiğini masanın üstüne yatırıp düşünsünler. Ondan sonra konuşsunlar. Bu coğrafyada durmanın 1. şartı ordu-millet olmaktır. Bu bizim gerçeğimizdir.
"AĞZA ALINMAYACAK İFTİRALAR ATTILAR AMA BİZLER ONLARIN OYUNLARINI BOZDUK"
Geçen seçimlerde bir konu üzerinden götürüldü. Rakibin iktidar tarafından seçildiği bir seçim yaşandı. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi böyle yaşandı. Aynısını bu yerel seçimlerde de yapmak istediler ama İYİ Parti bu oyunu bozdu. Adıyaman'da zaman zaman da Adıyaman'da ilgili konular çıkıyor. Ağza alınmayacak iftiraları kabul etmenin tarafı yoktur. Dikkat ederseniz İYİ Parti kurulduğundan beri, seçmenin önüne gerçekten geçmişte hizmet eden veya hizmet edebilecek kadroları millete seçenek olarak sunulmuştur. Ben kalben bu konuda çok rahatım.
"KURULUŞUMUZ YENİ AMA İYİ KADROLARLA YOLA ÇIKTIK. ABDULKADİR KIRMIZI BEY TECRÜBESİYLE MEMLEKETE ÇOK HİZMET KAZANDIRACAKTIR"
Geçmişti iki dönem milletvekilliği yapmış Sayın Mahmut Bozkurt'u genel seçimlerde millete aday olarak önüne indirmiştir, kısmet olmamıştır. Yerel seçimler dahilinde bu sefer de biz gerçekten şu an belediye başkan adayları içerisinde, belediye başkanlığına en hazır olanı biz milletin alternatifine sunduk. Milletin feraseti bu konuda her şeyin üstündedir, biz buna inanıyoruz. Sayın Abdulkadir Kırmızı, deneyimi, tecrübesi ve birikimi ile bu memlekete çok hizmet kazandıracaktır.
"ADAYIMIZI BELİRLERKEN HİÇ BİR ÖN YARGI İLE YOLA ÇIKMADIK"
Biz hiçbir önyargı ile yola çıkmadık. Bir kere önyargı da olmadığı için toplumun kabul edeceği adaylar üzerinde durduk. Aslında anket önerilerimiz de oldu. Bu konuda Adıyaman'da belediyeciliği götürebilecek adayların olması noktasında biz adımlar attık. Ama maalesef şartlar ve zeminler bunu çok sağlamadığı birilerinin eli içinde oldu. Biz bunları da gördük, parti yönetimi olarak tuzağın içerisine düşmedik.
"SAYIN KIRMIZI İKİ DÖNEM BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTI. İKİ DÖNEMİN SONUNDA BORÇSUZ BİR BELEDİYE BIRAKMIŞTIR"
Abdulkadir bey anketlerde birinci çıkan bir isimdi. İki dönem belediye başkanlığı yapmış. Benim için en ince nokta bu iki dönemin sonunda Sayın Kırmızı borçsuz bir belediye bırakmıştır. Bununla birlikte 1700 dönüme yakın araziyi belediyenin malı yapmıştır. Ve de birçok bugün baktığımız yerleri nereye kafamız içersek Abdulkadir beyin temelini attığı yerler vardır. Belediyecilik bir sevdadır. Bizler bunu Abdulkadir beyde gördük.  
"EN SON ENGELİMİZ SEÇİM KARARGÂHIMIZDI, ONU AŞTIK. YOĞUN KATILIMLI OLARAK HEYECANLA AÇTIK"
Allah'ın da yardımıyla seçim karargâhımızı da açtık. En son engelimiz de karargâhımızdı. Onu aştık. Açılışımız çok yoğun bir vatandaş katılımıyla gerçekleşti. Karargah noktasında nereye gittiysek kapılar yüzünüze kapandı ama Allah'ın takdiri şu an herhalde Adıyaman'ın en güzel karargahta bizimdir. Seçim sonuna kadar nezaketi elden bırakmayacağız. Kazasız belasız bir seçim olmasını diliyoruz. Yani festival havasında bir seçim geçirmek istiyoruz. Öteki türlü şeylere biz İYİ Parti olarak kapalıyız.
"SEÇİM ÇALIŞMALARIMIZI ŞEHRİMİZİN HER NOKTASINDA SÜRDÜRÜYORUZ. İNSANLAR BİZLERİ GÜZEL BİR ŞEKİLDE KARŞILIYOR VE UĞURLUYORLAR"
Adıyaman'ın yerlisi olmamız hasebiyle birçok insanı tanıyoruz. Önce bir insan bir yere gittiği zaman elbiseleriyle karşılanır, fikirleriyle uğurlanır. Gittiğimiz yerde çok güzel karşılandık. İşin mutluluk tarafı budur. Uğurlanırken de en güzel şekilde uğurladılar. Bunu gördük yaşadık. İyi olan kazansın diyoruz. Projesi olan kimse o kazınsın.
"AÇILIŞIMIZDA YAĞMUR VARDI. İNSANLAR DAĞILMADI"
Yağmur ve rahmet o gün bizim açılışımız da zaten vardı. Ama güzel bir tarafı söyleyeyim Yağmur yağdı insanlarımızı biz içeri aldık. Yağmur devam etti sonrasında yine kimse kaçmadı. Yani partimize ve adayımıza teveccüh çok büyüktür. Biz programımıza devam ettik Programımız başarıyla neticelendi.
"BELEDİYECİLİK TECRÜBE İSTER"
Belediyecilik tecrübe ister. Belediyecilik ekip ister. Bu tecrübe ve ekip İYİ Parti'de vardır. Değerli kadrolarımızı yönetim olarak halkımızın teveccühüne sunduk.
Biz her şeyi açık ve şeffaf olarak anlatıyoruz. Seçim karargâh merkezimizde vatandaşlara projelerimizi anlatıyoruz. Kimsenin vesayeti altında değiliz.
Bu arada tecrübeli adayımıza Sayın Abdulkadir Kırmızı'ya bir kez daha teşekkür ediyorum. Gerçekten işi biliyor. Memleketini seviyor. Ekip ruhu ile hareket ediyor. Yani adayımız tecrübelidir ve Adıyaman hizmet görecektir.
Vatandaşlarımız şunu bilsinler ki; İYİ Parti her düşünceden, yeter ki kırıcı dökücü olmasın insanı bünyesinde barındıran bir partidir. Hepimizin bir fikri vardır. Hepimizin bir dünya görüşü vardır. Hepsine saygı duyuyoruz. Biz üstümüze İYİ Parti ceketi giydik. İYİ Parti ceketi de kucaklayıcı bir partidir. Adıyaman'a çok iyi gelmiştir. İYİ Parti İnşallah uzun yıllar memlekete hizmet edecek bir partidir. Zaferle çıkacağımıza inanıyorum. Vatandaşlarımız buna inanıyor. Seçimlerin hayırlar içerisinde geçmesini temenni ediyorum.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer POLİTİKA Haberleri

Başlık Tarih
 
BAŞKAN DURSUN HİZMET BAYRAĞINI DEVRALDI21 Nisan 2019
BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ MAZBATALARINI ALDILAR05 Nisan 2019
"İTİRAZ MÜESSESİ, DEMOKRATİK BİR MÜESSESEDİR"21 Nisan 2019
İSTANBUL’DA AK PARTİ’NİN EN ÇOK OY ALAN ADAYI ÇAĞIRICI OLDU04 Nisan 2019
“BU SEÇİMİN BİRİNCİSİ AK PARTİ”04 Nisan 2019
KÂHTA BELEDİYE BAŞKANI TURANLI'DAN TEŞEKKÜR04 Nisan 2019
“HER KAZANÇ VE HER KAYIP MİLLETİMİZİN TAKDİRİDİR”01 Nisan 2019
YAĞMURA RAĞMEN HALK MİTİNGE AKIN ETTİ30 Mart 2019
İGTOD'A ÖNEMLİ ZİYARETLER29 Mart 2019
"HESABINI VERECEKLER"27 Mart 2019
“17 YILDIR TÜRKİYE’Yİ ESER VE HİZMETLERLE DONATTIK”26 Mart 2019
"HALKIMIZ BİZE GÜVENDİ..."23 Mart 2019
TURANLI: HALKIMIZIN DESTEĞİYLE HİZMET YAPACAĞIZ12 Mart 2019
"ŞEHRİMİZİ GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ"11 Mart 2019
"YATMASAYDINIZ, ADAY OLMAZDIM"11 Mart 2019
YUSUF TURANLI: KÂHTA HALKIMIZIN DESTEĞİYLE HİZMET İÇİN YOL ALDIK10 Mart 2019
MİTİNG HAVASINDA SKM AÇILIŞI28 Şubat 2019
"HİZMET YAPMAYANLARIN HİÇBİR MAZERETİ YOKTUR"27 Şubat 2019
"PROJELERLE GELİYORUZ"27 Şubat 2019
“BU MİLLETİ PARÇALAMAYA ÇALIŞANLARA GEREKEN DERSİ VERECEĞİZ”25 Şubat 2019
"BESNİ'NİN GELECEĞİ ADINA BAYRAĞI KALEYE DİKECEĞİZ"18 Şubat 2019
İŞTE AK PARTİ’NİN BELEDİYE MECLİS ÜYESİ LİSTESİ18 Şubat 2019
"AYNI SENARYO VAR, TUTMAYACAKTIR"18 Şubat 2019
"HİZMET PROJELERİYLE KÂHTA DEĞİŞECEKTİR"15 Şubat 2019
"AMACIM MEMLEKETİMİZE HİZMET YAPMAK"12 Aralık 2018
HİZMET GÖREN, GELİŞEN BİR ADIYAMAN İÇİN YOLA ÇIKTIK08 Ekim 2018
"ÇÖZÜME ODAKLANACAĞIZ"27 Ağustos 2018
ÖMER YILANCI, PAZAR ESNAFLARINI GEZDİ27 Ağustos 2018
"CUMHUR İTTİFAKI YASAL BİR ARKA PLANA DAYANMAKTADIR"17 Haziran 2018
“OHAL'İN AMACI TERÖRLE MÜCADELE"17 Haziran 2018
Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce: BU MİLLETİ BARIŞTIRACAĞIZ14 Haziran 2018
“16 Yıldır Türkiye’yi Hizmet Siyasetiyle Kalkındırdık”07 Haziran 2018
“TÜRKİYE’Yİ HER ALANDA BÜYÜTTÜK”05 Haziran 2018
Milletvekili Adayı Yakup Taş'dan Ömer Yılancı'ya Ziyaret30 Mayıs 2018
"Ak Parti Halkın Taleplerini Önemseyen Bir Partidir"13 Mayıs 2018
“TÜRKİYE YEPYENİ BİR YÖNETİM SİSTEMİNE GEÇECEK”06 Mart 2018
Gürer: Türkiye’nin Köy Enstitülerine ihtiyacı var20 Şubat 2018
2. Bölge Belediye Başkanları Sultangazi'de Toplandılar20 Şubat 2018
Başbakan Yıldırım: Adıyaman 15 Yıldır Ak Partiyi Bağrına Basıyor06 Ocak 2018
“81 İLDE ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”04 Aralık 2017
Milletvekili Boynukara: Tutukluluk, üzerinde dikkatlice davranılması gereken bir koruma tedbiridir27 Şubat 2017
“SİYASİ GÖRÜŞ FARKLILIKLARIMIZI BİR KENARA BIRAKALIM”27 Şubat 2017
BAŞBAKAN YILDIRIM: CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ MEŞRU YÖNETİM ERKLERİ ARASINDAKİ KOALİSYONU GÜÇLENDİRİYOR22 Şubat 2017
KILIÇDAROĞLU: ANAYASA REFERANDUMUNDA SAĞI SOLU BIRAKALIM, İLERİYİ GERİYİ BIRAKALIM22 Şubat 2017
"TÜRKİYE ZAYIF İKTİDARLARDA HEP KAYBETMİŞTİR"13 Şubat 2017
Başbakan Yıldırım: Fikirtepe'de geleceğin temellerini atmak için bir araya geldik07 Şubat 2017
Kılıçdaroğlu, "Milli Anayasa Hareketi" Heyetini Kabul Etti07 Şubat 2017
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Bir CHP’li de Başkan Olsa Biz Ona da Karşı Çıkarız26 Ocak 2017
Başbakan Yıldırım: Kaya Gibi Durduğunuz İçin Teşekkür Ediyorum24 Ocak 2017
KARABIYIK: MECLİSTE ŞİDDETE HAYIR20 Ocak 2017
Başbakan Yıldırım, Mecliste Gazete Ve Televizyonların Ankara Temsilcileriyle Bir Araya Geldi20 Ocak 2017

NEMRUT DAĞI ANIT MEZARI AÇILSIN MI?

AÇILSIN
AÇILMASIN

Sonuçlar
Foto Galeri
En Çok Okunan
En Çok Yorumlanan
..
KALEMMEDYA VİDEO
KALEMMEDYA VİDEO
ANASAYFA | KALEMMEDYA
CH