ANASAYFA
HABER VİDEO
KALEMMEDYA
FOTO GALERİ
HABERLER
KÜNYE
  GÜNDEM      POLİTİKA      DÜNYA      EKONOMİ      EĞİTİM      SAĞLIK      RÖPORTAJ      YAŞAM      CİNE/MAGAZİN      SANAT      KİTAP      MUTFAK      SPOR   
 
Ana Sayfa > POLİTİKA

"HALKIMIZ BİZE GÜVENDİ..."
23 Mart 2019
Bu haber 171 kez okundu
Belediye Başkan Adayı İbrahim Yusuf Turanlı ...
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Saadet Partisi Kâhta Belediye Başkan Adayı İbrahim Yusuf Turanlı yaklaşan yerel seçimler öncesinde Kalem Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Orhan Karakaş'a röportaj verdi.
Turanlı, belediye başkanı seçildiği 2009 yılı itibariyle sürekli halkın içerisinde olduğunu belirterek, "Bizler siyaseti halk için yapıyoruz. Hizmet için yapıyoruz. Belediye başkanı seçildiğim 2009 yılından buyana çok değerli halkımızla iletişimimi koparmadım. Bağlarımızı daha da güçlendirerek, ilçemizin yarınlarına doğru neler yapabiliriz noktasında istişarelerimiz oldu. Sağolsunlar fikirleriyle ve destekleriyle yürüdüğümüz yolda bizlere güç verdiler" dedi. Turanlı, " Ben Kâhta'da belediye başkanlığını kaybettiğim zaman, hiçbir şekilde belediye başkan adayı ve başka bir yere aday olmayacağım" diyerek şunları söyledi:
"KALEMMEDYA GRUBU OBJEKTİF HABERCİLİK YAPIYOR. TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM"
Öncelikle sözlerimin başında Kalem Medya Grubu'na şahsınızda, Kâhta ve bölge halkımızın sesini dile getirdiğinizden dolayı teşekkür ediyorum. Kalem Medya Grubu objektif habercilik yapıyor. Memleketin sorunları için emek veriyor. Bu takdire şayandır.
"GÜNÜBİRLİK SİYASET YAPMADIM. GÜNÜBİRLİK HALKIMIZIN KARŞISINA ÇIKMADIM. HALKIMIZLA BAĞIMIZI KOPARMADIK. AKSİNE DAHA DA GÜÇLENDİ"
Malumunuz 2009 yılında Kâhta'da belediye başkanlığına halkımız bizi tercih ederek başkan gösterdi. Ve 10 yıla yakındır belediye başkanlığı süreci ile birlikte halkımızla olan iletişimiz ve istişarelerimiz devam ediyor. Bu süreç içerisinde halkın teveccühü hiçbir zaman eksik olmadı. Aksine her geçen gün bizlere verdikleri desteği artırdılar. Bunu özellikle ifade etmek istiyorum. Çünkü halkımız yapılan hizmetleri hiçbir zaman unutmaz. Bizler siyaseti halk için yapıyoruz. Hizmet için yapıyoruz. Belediye başkanı seçildiğim 2009 yılından buyana çok değerli halkımızla iletişimimi koparmadım. Bağlarımızı daha da güçlendirerek, ilçemizin yarınlarına doğru neler yapabiliriz noktasında istişarelerimiz oldu. Sağ olsunlar fikirleriyle ve destekleriyle yürüdüğümüz yolda bizlere güç verdiler. Hiçbir zaman halkımızdan kopmadık. Günübirlik siyaset yapmadım. Günübirlik halkımızın karşına çıkmadım. Her geçen gün halkımızla olan bağımız daha da güçlendi.
"10 YIL ÖNCE NEREDEYDİK, BUGÜN DE AYNI YERDE VE ÇİZGİDEYİZ"
Biz 10 yıl önce neredeydik, şu anda aynı yerde ve çizgideyiz. Belediye başkanlığını bıraktıktan sonra da aynı çizgimiz devam etti. Biz bu çıktığımız bu kutlu yolda önce Yüce Allah'a sonra da millete güvendik. Bugünü değil, yarınları düşünerek hep yolumuza devam ettik. Partileri bir araç milleti asil gördük. Zaman zaman eleştirilerimiz oldu. Ancak bu bizim bireysel şahsi düşüncelerimizdi. Aksine birilerini karalamak hiçbir zaman anlayışımız olmadı. Daha önce de ifade ettim, gelmiş geçmiş bütün belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Çünkü bütün belediye başkanları halkın seçmiş olduğu başkanlardır. Ve vefat edenlere de başsağlığı diliyoruz.
"BAZI ŞER ODAKLARININ ÜSLUBUNU KINIYORUM. BUNU DA HALKIMIN TAKDİRİNE BIRAKIYORUM"
Kâhta'da ne yazık ki bazı şer odaklarının söylemleri çok üzücü ve aşağılayıcı olmaktadır. Ben bu dile karşıyım. Bu şer odaklarının üslubunu kınıyorum. Hatta insanları ötekileştirerek, insanları hayvan ismi ile zikrederek ve bu zikrettikleri insanları zamanında da peygamber ismi ile zikrettiklerini herkes biliyor. Hâşâ bizim böyle bir ifademiz olmadı. Ama bir Müslüman'ın isminizi zikrederken hiç bir isim ile kıyaslamadan onları hayvanlaştırmak bence bir cahiliyetten başka hiçbir şey değildir. Bunu da halkımızın takdirine sunuyorum.
Siyaset bir yarış sahasıdır. Hizmet için yol alıyorsunuz. Ve halkın desteğiyle yaptığınız siyaseti hizmete dönüştürüyorsunuz. Kim olursa olsun üslubuna dikkat etmelidir. Söylemler çok önemlidir. Kırıcı olmamak gerekiyor. Hakaretten kim prim görmüştür. Hatta hakaret ve aşağılayıcı söylemler kişiye gitmez. Siyasetçiyi destekleyen kitleye yapılmaktadır. Bu son derece yanlıştır.
"KÂHTA HALKIMIZ 31 MART'TA SANDIKLARDA YUSUF TURANLI'YI FARKLA SEÇECEKTİR"
Halkımız da güzel bir teveccüh var. Güzel bir ortam var. Güzel bir kamuoyu var. Biz hiçbir zaman birilerinin arkasına sığınarak siyaset yapmadık. Her zaman hakkımızla birlikte siyaset yaptık. Ve bunu meydanlarda da görüyoruz. Malumunuz geçtiğimiz hafta bir karargâh açılışımız vardı. Ondan sonra da seçim çalışmalarımız kapsamında bir siyasi mücadelemiz başladı. Bu mücadelenin ilke olarak devam etmesi, ilçemizin menfaatidir, toplumun menfaatinedir. Ama ayrıştırmak hiçbir zaman doğru değildir. Ben inanıyorum ki 31 Mart'ta halkımız ciddi anlamda teveccühünü ve kararını vermiştir. Sandıklarda Saadet Partisi Adayı Yusuf Turanlı'yı çok ciddi bir farkla seçeceğine de inanıyorum. Çünkü biz bunu halkımızda görüyoruz. Ondan dolayı da Kâhta halkına minnettarım. Halkımızın destekleri bizlere enerji olmaktadır. Bu enerjiden dolayıdır ki 5 yıl kaybettikten sonra yine halkımızdan kopmadık. Hayat felsefem budur.
"PROJELERİMİZ HAZIR. HALKIMIZIN İSTEKLERİ VE TALEPLERİ İLE HAZIRLANAN PROJELERİMİZİN HEPSİ KALICI VE İMKÂNLAR ÖLÇÜSÜNDEDİR"
Projelerimizi halkımızın istek ve talepleri doğrultusunda hazırladık. Eksik gördüğümüz konuları önceliklerimiz arasına aldık. Bu projelerin hepsi kalıcı ve hepsi belediyenin imkânları ile yapılacak projelerdir. Projeleri kitaba dökmek önemli değil, yapılabilecekleri kamuoyu ile paylaşmak önemlidir. Aksi durumda google giriniz istediğiniz kadar proje indirip kitaplaştırabilirsiniz. Bu doğru değildir.
"KAHTA BELEDİYE BAŞKANLIĞINI KAYBETTİĞİM ZAMAN AKTİF SİYASETİ BIRAKACAĞIM. HİÇ BİR ŞEKİLDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VE BAŞKA BİR YERE ADAY OLMAYACAĞIM"
Benim buradaki amacım halkın önü açılsın. Artık klipleşmiş insanlar üzerinden değil farklı insanlar üzerinden de bu siyasetin yapılabileceği inancının aşılanmasını istiyorum. Ben sizlerin aracılığınızla bunu kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. Ben Kâhta'da belediye başkanlığını kaybettiğim zaman, hiçbir şekilde belediye başkan adayı ve başka bir yere aday olmayacağım. Bunu söylerken de aynı söylemin karşı partide benimle ilgili ağır ithamlarda bulunan o insanların da bu şekilde konuşmasını ve halkın önünü açmasını istiyorum. Ben bunu söylerken siyasette aktif olarak siyaset yapan ben olduğum için söylüyorum. Bu benim şahsi kararımdır. Ailemin veya başkalarının siyaset yapmayacak anlamına gelmez. Türkiye'de artık meclis olur belediye başkanlığı olur başka yerlerde yer alarak değil, ben siyasetimi noktalandıracağım, partimin neferi olacağım desin. Ne yazık ki benim söylememe cesaret edemiyor. Ailem üstünden beni vurmaya çalışıyor. Buna hakkı yok. Çünkü ben de onun ailesi üstünde siyaset yapmıyorum, bir şey demiyorum.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer POLİTİKA Haberleri

Başlık Tarih
 
BAŞKAN DURSUN HİZMET BAYRAĞINI DEVRALDI21 Nisan 2019
BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ MAZBATALARINI ALDILAR05 Nisan 2019
"İTİRAZ MÜESSESİ, DEMOKRATİK BİR MÜESSESEDİR"21 Nisan 2019
İSTANBUL’DA AK PARTİ’NİN EN ÇOK OY ALAN ADAYI ÇAĞIRICI OLDU04 Nisan 2019
“BU SEÇİMİN BİRİNCİSİ AK PARTİ”04 Nisan 2019
KÂHTA BELEDİYE BAŞKANI TURANLI'DAN TEŞEKKÜR04 Nisan 2019
“HER KAZANÇ VE HER KAYIP MİLLETİMİZİN TAKDİRİDİR”01 Nisan 2019
YAĞMURA RAĞMEN HALK MİTİNGE AKIN ETTİ30 Mart 2019
İGTOD'A ÖNEMLİ ZİYARETLER29 Mart 2019
"HESABINI VERECEKLER"27 Mart 2019
“17 YILDIR TÜRKİYE’Yİ ESER VE HİZMETLERLE DONATTIK”26 Mart 2019
TURANLI: HALKIMIZIN DESTEĞİYLE HİZMET YAPACAĞIZ12 Mart 2019
"ADIYAMAN HİZMET GÖRECEKTİR"12 Mart 2019
"ŞEHRİMİZİ GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ"11 Mart 2019
"YATMASAYDINIZ, ADAY OLMAZDIM"11 Mart 2019
YUSUF TURANLI: KÂHTA HALKIMIZIN DESTEĞİYLE HİZMET İÇİN YOL ALDIK10 Mart 2019
MİTİNG HAVASINDA SKM AÇILIŞI28 Şubat 2019
"HİZMET YAPMAYANLARIN HİÇBİR MAZERETİ YOKTUR"27 Şubat 2019
"PROJELERLE GELİYORUZ"27 Şubat 2019
“BU MİLLETİ PARÇALAMAYA ÇALIŞANLARA GEREKEN DERSİ VERECEĞİZ”25 Şubat 2019
"BESNİ'NİN GELECEĞİ ADINA BAYRAĞI KALEYE DİKECEĞİZ"18 Şubat 2019
İŞTE AK PARTİ’NİN BELEDİYE MECLİS ÜYESİ LİSTESİ18 Şubat 2019
"AYNI SENARYO VAR, TUTMAYACAKTIR"18 Şubat 2019
"HİZMET PROJELERİYLE KÂHTA DEĞİŞECEKTİR"15 Şubat 2019
"AMACIM MEMLEKETİMİZE HİZMET YAPMAK"12 Aralık 2018
HİZMET GÖREN, GELİŞEN BİR ADIYAMAN İÇİN YOLA ÇIKTIK08 Ekim 2018
"ÇÖZÜME ODAKLANACAĞIZ"27 Ağustos 2018
ÖMER YILANCI, PAZAR ESNAFLARINI GEZDİ27 Ağustos 2018
"CUMHUR İTTİFAKI YASAL BİR ARKA PLANA DAYANMAKTADIR"17 Haziran 2018
“OHAL'İN AMACI TERÖRLE MÜCADELE"17 Haziran 2018
Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce: BU MİLLETİ BARIŞTIRACAĞIZ14 Haziran 2018
“16 Yıldır Türkiye’yi Hizmet Siyasetiyle Kalkındırdık”07 Haziran 2018
“TÜRKİYE’Yİ HER ALANDA BÜYÜTTÜK”05 Haziran 2018
Milletvekili Adayı Yakup Taş'dan Ömer Yılancı'ya Ziyaret30 Mayıs 2018
"Ak Parti Halkın Taleplerini Önemseyen Bir Partidir"13 Mayıs 2018
“TÜRKİYE YEPYENİ BİR YÖNETİM SİSTEMİNE GEÇECEK”06 Mart 2018
Gürer: Türkiye’nin Köy Enstitülerine ihtiyacı var20 Şubat 2018
2. Bölge Belediye Başkanları Sultangazi'de Toplandılar20 Şubat 2018
Başbakan Yıldırım: Adıyaman 15 Yıldır Ak Partiyi Bağrına Basıyor06 Ocak 2018
“81 İLDE ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”04 Aralık 2017
Milletvekili Boynukara: Tutukluluk, üzerinde dikkatlice davranılması gereken bir koruma tedbiridir27 Şubat 2017
“SİYASİ GÖRÜŞ FARKLILIKLARIMIZI BİR KENARA BIRAKALIM”27 Şubat 2017
BAŞBAKAN YILDIRIM: CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ MEŞRU YÖNETİM ERKLERİ ARASINDAKİ KOALİSYONU GÜÇLENDİRİYOR22 Şubat 2017
KILIÇDAROĞLU: ANAYASA REFERANDUMUNDA SAĞI SOLU BIRAKALIM, İLERİYİ GERİYİ BIRAKALIM22 Şubat 2017
"TÜRKİYE ZAYIF İKTİDARLARDA HEP KAYBETMİŞTİR"13 Şubat 2017
Başbakan Yıldırım: Fikirtepe'de geleceğin temellerini atmak için bir araya geldik07 Şubat 2017
Kılıçdaroğlu, "Milli Anayasa Hareketi" Heyetini Kabul Etti07 Şubat 2017
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Bir CHP’li de Başkan Olsa Biz Ona da Karşı Çıkarız26 Ocak 2017
Başbakan Yıldırım: Kaya Gibi Durduğunuz İçin Teşekkür Ediyorum24 Ocak 2017
KARABIYIK: MECLİSTE ŞİDDETE HAYIR20 Ocak 2017
Başbakan Yıldırım, Mecliste Gazete Ve Televizyonların Ankara Temsilcileriyle Bir Araya Geldi20 Ocak 2017

NEMRUT DAĞI ANIT MEZARI AÇILSIN MI?

AÇILSIN
AÇILMASIN

Sonuçlar
Foto Galeri
En Çok Okunan
En Çok Yorumlanan
..
KALEMMEDYA VİDEO
KALEMMEDYA VİDEO
ANASAYFA | KALEMMEDYA
CH