ANASAYFA
HABER VİDEO
KALEMMEDYA
FOTO GALERİ
HABERLER
KÜNYE
  GÜNDEM      POLİTİKA      DÜNYA      EKONOMİ      EĞİTİM      SAĞLIK      RÖPORTAJ      YAŞAM      CİNE/MAGAZİN      SANAT      KİTAP      MUTFAK      SPOR   
 
Ana Sayfa > POLİTİKA

"HESABINI VERECEKLER"
27 Mart 2019
Bu haber 144 kez okundu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan...
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Adıyaman'da düzenlenen mitingde halkla buluştu.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Yerel Seçimleri kampanyası için katıldığı Adıyaman mitinginde, meydanı dolduran binlerce vatandaşa bir konuşma yaptı. Sakarya Caddesi'nde düzenlenen mitinge, havanın soğuk ve zaman zaman yağmurlu olmasına rağmen vatandaşların katılımı yoğun oldu. Yoğun sevgi tezahüratı ile platforma çıkan Erdoğan konuşmasına başlamadan önce katılım sağlayan miting alanındaki vatandaşlarla birlikte "Bizimkisi bir aşk hikâyesi" adlı şarkıyı seslendirdiler. Sonrasında katılımla ile ilgili aldığı bilgiler doğrultusunda meydanda 35 bin vatandaşın olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:
"ADIYAMAN GÖNLÜ YÜCE, SEVDASI YÜCE"
Adıyaman, gönlü yüce, sevdası yüce, davası yüce Adıyaman. Pirlerin, Erenlerin, Evliyaların, Şehitlerin, Sahabenin, Âlimlerin ocağı Adıyaman. Fırat gibi coşkun, Göksu gibi nazlı, Kahta, Ziyaret, Sofraz gibi alımlı Adıyaman. Milletin adamını, milletin partisini, her seferinde bağrına basan Adıyaman. Her ilçesi her köşesi ayrı güzel Adıyaman. Bugün sizleri gönülden selamlıyorum. Besni'yi, Çelikh
an'ı, Gerger'i, Gölbaşı'nı, Kâhta'yı, Samsat'ı, Sincik'i, Tut'u selamlıyorum. Burada Adıyaman'ın tüm ilçelerindeki, mahallelerindeki, köylerindeki, hanelerindeki kardeşlerime selamlarımı gönderiyorum. Adıyaman'ın ovasını alın terleriyle, emekleriyle bereketlendiren çiftçilerimizi selamlıyorum. Emeklilerimizi, işçilerimizi, sanayicilerimizi, hanım kardeşlerimi, 2023 Türkiye'sini kendilerine emanet ettirdiğimiz gençlerimizi selamlıyorum. Muhabbetiniz için, meydanlara sığmayan sevdanız için sizlere teşekkür ediyorum.
"MEYDANDA 35 BİN KİŞİ VAR. HEPİNİZE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDİYORUM"
Şu alana bak, şu iştihama bak, şu coşkuyu bak, az önce resmi rakam aldım, sadece meydanda 35 bin kişi var. Fakat havaalanında gelirken bir bu kadar da yollarda var. Demek ki Adıyaman kararını verdi. 31 Mart akşamı İnşallah yeniden bir tarih yazıyor muyuz? Adıyaman'da olmaktan, siz Adıyamanlı kardeşlerimle hasret gidermekten büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. Çok değil daha 9 ay önce yine sizlerin misafirinizdik. Adıyamanlı kardeşlerimle yine bu meydanda 24 Haziran için buradaydık. Rabbim hepinizden razı olsun. Siz bizi mahcup etmediniz. Bu davayı öksüz, garip, boynu bükük bırakmadınız. Yine rekor bir oy oranıyla bu kardeşinize, partinize sahip çıktınız. % 67, 4 ile şahsıma durmak yok cumhurbaşkanlığına devam dediniz. % 55, 1 ile milletin partisini, partinizi zirveye taşıdınız. Türkiye'nin sendelemesi, tökezlemesini özellikle bekleyenlere Adıyamanlılar olarak sandıkta unutamayacakları bir ders verdiniz. Adıyaman'ın ahdine vefalı olduğunu, sözüne sadık olduğunu cümle âleme gösterdiniz. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Rabbime bana sizin gibi dostlar, sizin gibi yol arkadaşları nasip ettiği için hamd ediyorum.
“TÜTÜN TİCARETİ MESELESİNİ YÖNETMELİKLE KÖKTEN ÇÖZÜME KAVUŞTURACAĞIZ”
Geçmişte tütünün satışı yasakken, biz kooperatifler aracılığıyla tütünün değerinden satılabilmesine imkân sağladık. Bu konuda herhangi bir geriye gidiş söz konusu değildir, olmayacaktır. Meclisimizde gerekli yasal düzenlemeler yapılmıştı, yakında yönetmeliğini çıkarıp bu meseleyi kökten çözüme kavuşturacağız.

 “SANDIK MİLLÎ İRADENİN YIKILMAZ KALESİDİR”
Şimdi önümüzde yeni bir imtihan var. Sadece dört gün kaldı. İnşallah dört gün sonra sandıklara gidecek, oylarımızı kullanacağız. Oylarımıza bir kez daha ülkemizin, şehrimizin geleceğini tayin edeceğiz. Belediye başkanlarımızı, meclis üyelerimizi, muhtarlarımızı seçmenin yanında çok daha kritik kararlar vereceğiz. Adıyaman'ın cumhuriyetimizin 100. yılını nasıl karşılayacağını da tayin edeceğiz. Şunu hiçbir zaman unutmayınız kardeşlerim, sandık, bizim namusumuzdur. Sandık milli iradenin, aşılmaz, sarsılmaz, yıkılmaz kalesidir. Milletimizin bedel ödeyerek, mücadeleler vererek elde ettiği çok önemli bir kazanımdır. Serbest seçimler, insanımızın CHP’nin faşist, baskıcı zihniyetinden söke söke aldığı bir haktır. Hak ve özgürlük mücadelesinin sandıkta başarıya ulaşmasında merhum Menderes’in, Hasan Polatkan’ın, Fatin Rüştü Zorlu’nun hakkı vardır. O sandıkta Mamak’ta tek tek tırnakları sökülen koç yiğitlerin çığlığı vardır.

"BESNİ BİZE KIRGIN MI?"
Bir şeyler duyuyorum. Bir şeyler yapıyorlar. Meşru olmayan yollara tevessül ediyorlar. Şunu söyleyeyim, bizim trenden inenler bir daha bu trene binemeyecekler. Bu davaya ihanet edenler artık bu davanın saflarında yer alamazlar. Zira şurada onbinler niçin duruyor? Bu onbinler neyin mücadelesini veriyor? Kendi makam, mevki için affedersin bu davayı satanlara kusura bakmasınlar, biz Bay Kemal gibi koltuğa yerleşip ondan sonra oradan saf dağıtanlardan değiliz. Ve biraz sonra bazı şeyleri izleteceğim sizlere.
Kardeşlerim buralara durup dururken gelmedik. Gökten zembille de buralara gelmedik. Tırnaklarımızla kazıya kazıya buralara geldik. Eğer benim milletim bugün Adıyaman'ın tüm ilçelerinde, beldelerinde bu kardeşine sahip çıkıyorsa, bu evladına sahip çıkıyorsa bunun bir sebebi var. Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik.
"CHP'NİN BU ÜLKEDE ZERRE KADAR BİR EMEĞİ YOKTUR"
CHP’nin zerre kadar bir emeği yoktur. Hak ve özgürlük mücadelesinde aynı şekilde. Bunlar cuntacıların, güya adaleti tesis için bir sağdan, bir soldan astığı delikanlıların bunlarda vebali var. Bunun hesabını verecekler. O sandıkta daha 22 yaşında körpe bir fidanken darbecilerin darağacına gönderdiği şehit Mustafa Pehlivanoğlu’nun ana hasreti var. O sandıkta ömrünü memleketine hizmete adayan rahmetli Özal’ın, rahmetli Türkeş’in, rahmetli Erbakan Hocamızın emeği var. O sandıkta 28 Şubat döneminde millî iradeye leke sürdürmeyen Muhsin Yazıcıoğlu kardeşimin cesareti var.
"BAY KEMAL'DE UTANMA YOK. BAŞÖRTÜSÜ SORUNUNU BİZ ÇÖZDÜK DİYOR"
O sandıkta başörtüsünden dolayı üniversite kapılarından geri çevrilen kızlarımızın gözyaşları var. Ya bu bay Kemal'de utanma yok. Geçen ne diyor, başörtüsü sorununu biz çözdük diyor. Ben çözdüm diyor. Ya sen neyi çözdün be. Affedersiniz ikna odalarının sorumlusu olan kadın İstanbul Üniversitesi'nde rektör yardımcısıydı. Senin partinin milletvekili oldu. Sen kimi aldatıyorsun. Ve o ikna odalarının sorumlusuydu. Kızlarımızın başörtüsü ile o kadın bir saat oynadı. Sen kimi aldatıyorsun. Artık üniversitelerde böyle bir sorunumuz var mı? Okullarımızda böyle bir sorunumuz var mı? Devlette böyle bir sorunumuz var mı? Çalışacaksınız, başaracaksınız, İnşallah o makamlara siz geleceksiniz.
" O SANDIKTA GAZİNİN UFKU, AKİF'İN GAYRETİ, ÇANAKKALE'YE KOŞANLARIN, YÜZBİNLERCE ŞEHİDİMİZİN FEDAKÂRLIĞI VAR"
O sandıkta bir asır önce Samsun'da İstiklal Meşalesi'ni ateşleyen gazinin ufku, Anadolu'yu dolaşan Mehmet Akif’in gayreti var. O sandıkta 104 sene önce Çanakkale'ye koşan on beşlilerin, gönül coğrafyamızdan yüz binlerce şehidimizin fedakârlığı var. O sandıkta 15 Temmuz gecesi birileri tankların arasından kaçarken kimdi o? Bay Kemal. Saat 23.15 Atatürk Havalimanına iniyor ve fetöcüler alıyor onu tankların arasından geçiriyor Bakırköy Belediyesi'ne gönderiyor. Ben de 0: 15'de ben iniyorum. Ve bana diyorlar ki buradan iki saat önce bay Kemal geçti. Bu adam ne diyordu, darbe yapılırsa tankların önüne önce ben çıkarım. Bu varya bu korkaktır, ürkektir. Bundan bir şey olmaz. Ama ne yazık ki CHP'ye gönül vermiş kardeşlerim bu adamın peşine nasıl takılıyorlar anlamak mümkün değil. Ve o çıplak elleriyle darbecilere meydan okuyan kahramanların mücadelesi var. Ve o sandıkta sessiz çoğunluğun vasiye var. 31 Mart’ta bu omuzlarımızdaki bu ağır yükün bilinciyle sandıklara gideceğiz. Evlatlarımızın ellerinden tutacak, bizden öncekilere millet borcumuzu ödemek üzere hep beraber sandıklara koşacağız. İnşallah 82 milyon olarak o sandığın hakkını verecek, rekor oy oranlarıyla hep birlikte demokrasimize sahip çıkacağız.
"ALÇAKLARA, GAFİLLERE SANDIKTA DERS VERECEĞİZ"
İkiyüzlü Avrupalı siyasetçilere, terör sevicilerine, Pensilvanya’dan, Kandil’den, Avrupa’dan Türk milletinin iradesine ipotek koymaya çalışan alçaklara sandıkta esaslı bir ders vereceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da ezana edepsizlik edenlere, Türk Bayrağı’nı kongrelerinde asmayan bölücülere, İstiklal Marşı’nı okumaktan utanan CHP’li gafillere sandıkta ders vereceklerini söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin İstanbul Adalar Belediye Başkan Adayı Erdem Gül’ün, Kılıçdaroğlu’nun da bulunduğu bir programda İstiklal Marşı’nı okumadığını hatırlatarak, “16 bin 500 kilometre öteden bize tehditler savuran katillere 82 milyon olarak seçim sandığında hep birlikte gereken hesabı soracağız” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 26 günde 56 il ve 24 ilçeyi ziyaret ettiğini belirterek, soğuk-sıcak, kar-tipi demeden, ayaza-yağmura aldırmadan tüm Türkiye’yi dolaşarak, bir taraftan biten projelerin açılışlarını yaptıklarını diğer taraftan Türkiye’nin güvenliği, ekonomisi, dış politikayla ilgili meseleleri takip ettiklerini anlattı.
Vatandaşların muhabbetinden, kadirşinaslığından ve kendileri için ettikleri hayır dualardan büyük bir mutluluk tanımadığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün aldığı bir mektupta dokuz genç kızın kendisi için 56 hatm-i şerif indirerek, 150 civarında Yasin-i Şerif okuduklarını aktardığını, bunların kendisini manen teşvik ettiğini söyledi.
Adıyaman’a yapılan yatırımların görüntülerini vatandaşlara izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman’ın her köşesini eserlerle donattıklarının altını çizdi.
ADIYAMAN’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN YATIRIMLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman’a son 17 yılda 16 milyar lira yatırım yaptıklarını vurgulayarak, kente eğitim, sağlık, ulaşım, toplu konut, sosyal donatı alanlarında yapılanları anlattı. 
Gölbaşı-Adıyaman-Kahta hızlı tren hattı etüt çalışmalarının devam ettiğini bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Baraj Gölü’ne 30 araç ve 100 yolcu kapasiteli feribotların yanaşabileceği yerler yapacaklarını, Eğriçay üzerinde Vadiyaman projesini hayata geçireceklerini ve buranın da büyük bir millet bahçesi olarak hizmet vereceğini sözlerine ekledi.
Adıyaman’ın tütün ticaretinde çok önemli bir paya sahip olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçmişte tütünün satışı yasakken, biz kooperatifler aracılığıyla tütünün değerinden satılabilmesine imkân sağladık. Bu konuda herhangi bir geriye gidiş söz konusu değildir, olmayacaktır. Meclisimizde gerekli yasal düzenlemeler yapılmıştı, yakında yönetmeliğini çıkarıp bu meseleyi kökten çözüme kavuşturacağız” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman’daki beş organize sanayi bölgesinin tamamına doğalgaz verileceğini, turizm için 10 milyon avroluk bir yatırım gerçekleştireceklerini, Perre Antik Kenti’nin turizme kazandırılması için de gayret gösterdiklerini ifade etti.
“SİYASET, DEMOKRASİYE CANI PAHASINA SAHİP ÇIKANLARIN İŞİDİR”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasetin cesaret, dirayet ve omurga işi olduğuna işaret ederek, “Baskı sürsün, yasaklar kalkamasın diye uğraşanlara dünyanın hiçbir yerinde demokrat denmez. Siyaset, vizyon, kapasite, ufuk meselesidir. Siyaset, tankların arasından kaçıp gidenlerin işi değildir. Siyaset değerli kardeşlerim, darbecilere alkış tutanların değil, demokrasiye canı pahasına sahip çıkanların işidir” ifadelerini kullandı.
31 Mart seçimlerinde AK Parti’ye güçlü bir destek istediğini ve parti teşkilatının kalan sürede çok iyi çalışması gerektiğini sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Adıyaman’da bir zamanlar bizimle birlikte yol yürümüş olsa da artık başkalarının kılıcını çalanlar olduğunu biliyorum. Unutmayın, taş yerinde ağırdır. Hem bu ülkeye ve millete hizmet etmeye talip olup hem de bu ülkenin ve milletin yeminli düşmanlarıyla birlikte yol yürünemez. Unutmayın, terör örgütünün mensuplarıyla el ele, omuz omuza, kol kola yürüyenlerle yol yürünmez. Eğer maksat hizmetse, bunun yeri AK Parti’dir” diyerek konuşmasını tamamladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, mitingin ardından Hasan Taşar İmam Hatip Ortaokulu’nun açılışını da gerçekleştirdi. Okulu yaptıran hayırseverlere teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılış kurdelesini keserek, okulun hayırlı olmasını diledi.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer POLİTİKA Haberleri

Başlık Tarih
 
BAŞKAN DURSUN HİZMET BAYRAĞINI DEVRALDI21 Nisan 2019
BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ MAZBATALARINI ALDILAR05 Nisan 2019
"İTİRAZ MÜESSESİ, DEMOKRATİK BİR MÜESSESEDİR"21 Nisan 2019
İSTANBUL’DA AK PARTİ’NİN EN ÇOK OY ALAN ADAYI ÇAĞIRICI OLDU04 Nisan 2019
“BU SEÇİMİN BİRİNCİSİ AK PARTİ”04 Nisan 2019
KÂHTA BELEDİYE BAŞKANI TURANLI'DAN TEŞEKKÜR04 Nisan 2019
“HER KAZANÇ VE HER KAYIP MİLLETİMİZİN TAKDİRİDİR”01 Nisan 2019
YAĞMURA RAĞMEN HALK MİTİNGE AKIN ETTİ30 Mart 2019
İGTOD'A ÖNEMLİ ZİYARETLER29 Mart 2019
“17 YILDIR TÜRKİYE’Yİ ESER VE HİZMETLERLE DONATTIK”26 Mart 2019
"HALKIMIZ BİZE GÜVENDİ..."23 Mart 2019
TURANLI: HALKIMIZIN DESTEĞİYLE HİZMET YAPACAĞIZ12 Mart 2019
"ADIYAMAN HİZMET GÖRECEKTİR"12 Mart 2019
"ŞEHRİMİZİ GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ"11 Mart 2019
"YATMASAYDINIZ, ADAY OLMAZDIM"11 Mart 2019
YUSUF TURANLI: KÂHTA HALKIMIZIN DESTEĞİYLE HİZMET İÇİN YOL ALDIK10 Mart 2019
MİTİNG HAVASINDA SKM AÇILIŞI28 Şubat 2019
"HİZMET YAPMAYANLARIN HİÇBİR MAZERETİ YOKTUR"27 Şubat 2019
"PROJELERLE GELİYORUZ"27 Şubat 2019
“BU MİLLETİ PARÇALAMAYA ÇALIŞANLARA GEREKEN DERSİ VERECEĞİZ”25 Şubat 2019
"BESNİ'NİN GELECEĞİ ADINA BAYRAĞI KALEYE DİKECEĞİZ"18 Şubat 2019
İŞTE AK PARTİ’NİN BELEDİYE MECLİS ÜYESİ LİSTESİ18 Şubat 2019
"AYNI SENARYO VAR, TUTMAYACAKTIR"18 Şubat 2019
"HİZMET PROJELERİYLE KÂHTA DEĞİŞECEKTİR"15 Şubat 2019
"AMACIM MEMLEKETİMİZE HİZMET YAPMAK"12 Aralık 2018
HİZMET GÖREN, GELİŞEN BİR ADIYAMAN İÇİN YOLA ÇIKTIK08 Ekim 2018
"ÇÖZÜME ODAKLANACAĞIZ"27 Ağustos 2018
ÖMER YILANCI, PAZAR ESNAFLARINI GEZDİ27 Ağustos 2018
"CUMHUR İTTİFAKI YASAL BİR ARKA PLANA DAYANMAKTADIR"17 Haziran 2018
“OHAL'İN AMACI TERÖRLE MÜCADELE"17 Haziran 2018
Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce: BU MİLLETİ BARIŞTIRACAĞIZ14 Haziran 2018
“16 Yıldır Türkiye’yi Hizmet Siyasetiyle Kalkındırdık”07 Haziran 2018
“TÜRKİYE’Yİ HER ALANDA BÜYÜTTÜK”05 Haziran 2018
Milletvekili Adayı Yakup Taş'dan Ömer Yılancı'ya Ziyaret30 Mayıs 2018
"Ak Parti Halkın Taleplerini Önemseyen Bir Partidir"13 Mayıs 2018
“TÜRKİYE YEPYENİ BİR YÖNETİM SİSTEMİNE GEÇECEK”06 Mart 2018
Gürer: Türkiye’nin Köy Enstitülerine ihtiyacı var20 Şubat 2018
2. Bölge Belediye Başkanları Sultangazi'de Toplandılar20 Şubat 2018
Başbakan Yıldırım: Adıyaman 15 Yıldır Ak Partiyi Bağrına Basıyor06 Ocak 2018
“81 İLDE ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”04 Aralık 2017
Milletvekili Boynukara: Tutukluluk, üzerinde dikkatlice davranılması gereken bir koruma tedbiridir27 Şubat 2017
“SİYASİ GÖRÜŞ FARKLILIKLARIMIZI BİR KENARA BIRAKALIM”27 Şubat 2017
BAŞBAKAN YILDIRIM: CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ MEŞRU YÖNETİM ERKLERİ ARASINDAKİ KOALİSYONU GÜÇLENDİRİYOR22 Şubat 2017
KILIÇDAROĞLU: ANAYASA REFERANDUMUNDA SAĞI SOLU BIRAKALIM, İLERİYİ GERİYİ BIRAKALIM22 Şubat 2017
"TÜRKİYE ZAYIF İKTİDARLARDA HEP KAYBETMİŞTİR"13 Şubat 2017
Başbakan Yıldırım: Fikirtepe'de geleceğin temellerini atmak için bir araya geldik07 Şubat 2017
Kılıçdaroğlu, "Milli Anayasa Hareketi" Heyetini Kabul Etti07 Şubat 2017
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Bir CHP’li de Başkan Olsa Biz Ona da Karşı Çıkarız26 Ocak 2017
Başbakan Yıldırım: Kaya Gibi Durduğunuz İçin Teşekkür Ediyorum24 Ocak 2017
KARABIYIK: MECLİSTE ŞİDDETE HAYIR20 Ocak 2017
Başbakan Yıldırım, Mecliste Gazete Ve Televizyonların Ankara Temsilcileriyle Bir Araya Geldi20 Ocak 2017

NEMRUT DAĞI ANIT MEZARI AÇILSIN MI?

AÇILSIN
AÇILMASIN

Sonuçlar
Foto Galeri
En Çok Okunan
En Çok Yorumlanan
..
KALEMMEDYA VİDEO
KALEMMEDYA VİDEO
ANASAYFA | KALEMMEDYA
CH