KALEM MEDYA
HABERLER
FOTO GALERİ
HABER VİDEO
KÜNYE
SAYFALAR
  GÜNDEM      POLİTİKA      DÜNYA      KENT HABERLERİ      EKONOMİ      EĞİTİM      SAĞLIK      RÖPORTAJ      KÜLTÜR/SANAT      KİTAP      SPOR      YAŞAM   
 
Ana Sayfa > KENT HABERLERİ

"MAKSİMUM MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ"
09 Temmuz 2020
Akedaş Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Medine Tanış, ...
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Oluşturduğu etki ile dünya genelinde yaşam ve iş alışkanlıklarını değiştiren Covid 19’la ilgili tüm önlemleri ilk andan itibaren alarm seviyesinde tutan Akedaş Elektrik Perakende Satış A.Ş. bu süreçte minimum temas, maksimum müşteri memnuniyeti anlayışı ile hizmet verdiğini açıkladı.
Akedaş Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Medine Tanış, Covid 19 vakasının Türkiye’de görülmeye başlandığı ilk günden itibaren şirkette alınan önlemler, bu hassas süreçte verilen minimum temas, maksimum müşteri memnuniyeti anlayışı, evde kalma sürelerine paralel olarak artan hane içi elektrik kullanımı, tüketicilerin ve çalışanlarının
sağlığına yönelik hamleler, tüketicilerden gelen talepler ve şirketin yaptığı çalışmalarla ilgili bazı bilgiler verdi.
POST PANDEMİ DÖNEMİNDE HİZMET SEKTÖRÜNDE KÖKLÜ DEĞİŞİKLİKLER BEKLİYORUZ
Koronavirüsle ilgili aldığı önlemleri ilk andan itibaren en üst seviyede tuttuklarını belirten Akedaş Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Medine Tanış, Covid 19’un insanların yaşam şekillerini çok kısa sürede değiştirdiğini, bu durumun birçok sektörü etkilediği gibi hizmet sektöründe de kalıcı değişikliklere gidilmesine neden olduğunu söyledi.
Gelenek ve göreneklerine bağlı temasın vazgeçilmez olduğu toplumu temassız hayata alıştırdığına vurgu yapan Tanış, “Evde kal”ınan süre boyunca insanlar içlerine döndü. Bazıları içindeki cevheri keşfederek yön değiştirdi. Birçok insanın, şehir yapısının karmaşasından, trafik kirliliğinden ve kalabalık gürültüsünden uzaklaşarak kendini dinlemesine fırsat oldu. Sağlık açısından bizleri tedirgin eden, hayat kalitelerimizi de bu yönde düşüren pandemi dönemi aslında birçok insan için sorgulama ve içe dönüş olarak değerlendirildi.
Biz Akedaş olarak, salgının Türkiye’de görülüğü ilk günden itibaren en sıkı önlemleri alarak bu süreç boyunca çalışmaya, tüketicilerimize enerji sağlamaya devam ettik. Tüketicilerimiz enerjisiz kalmasın diye biz bütün enerjimizle süreç boyunca yanlarındaydık. Attığımız önemli adımlarla önce çalışanlarımızın sonra da tüketicilerimizin sağlığı için tüm önlemleri tamamlamış olduk.” Dedi.
ALINABİLECEK BÜTÜN ÖNLEMLERİ İLK HAFTADAN ALDIK
Türkiye’de ilk vakanın açıklandığı 11 Mart tarihinden itibaren kurumlarında hijyen ve sağlığa yönelik önemli adımlar attıklarını da hatırlatan Akedaş Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Medine Tanış,  dezenfektandan maskeye, eldivenden sosyal mesafeye uygun fiziksel yapılaşmaya kadar bütün tedbirleri aldıklarını, Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan bütün rehberlerde yer alan işyeri önlemlerini kurallarına uymakla birlikte fazlasıyla gerçekleştirdiklerini dile getirdi.
Covid 19’un Türkiye’de ilk vakasının tespit edilmesinin ardından Hizmet binasının girişine termal kamera konuşlandırarak kurumlarına giriş yapan çalışan ve tüketicilerin ateşlerinin ölçüldüğüne dikkat çeken Tanış şöyle konuştu; “Şimdiye kadar çalışan ya da tüketici hiç kimseyi ateşini ölçmeden içeri almadık. Temin ettiğimiz; maske, dezenfektan, eldiven, kolonya gibi ürünleri ilk günden beri aktif şekilde kullanıyoruz. Şirketimiz; her akşam mesai saatleri sonrasında dezenfekte ediliyor. Gelen tüketicilerimiz ile çalışanlarımız arasında sosyal mesafeye uygun işlem gerçekleştirebilecekleri bariyerler yerleştirildi. Maske, kişisel temizlik ve sosyal mesafe kurallarını hiç unutmadan önlemlerimizi almaya devam ediyoruz. Normalleşme sürecinde de post pandemi döneminde de tedbiri elden bırakmayacağı, çalışanlarımız ve tüketicilerimizin sağlığı için bütün önlemlerle çalışmaya devam edeceğiz.
PANDEMİ BOYUNCA TÜKETİCİLERİMİZLE İLETİŞİMİMİZ HİÇ KOPMADI HATTA DAHA DA GÜÇLENDİ
Bu dönemde iletişim çok önemliydi çünkü sosyal hayat sıfırlanmıştı. İnsanlar evlerine, içlerine dönmüştü. Dış dünyayla bağlarını da koparmamaları için dijital dünyada tam hâkimiyet sağlayabilecekleri bir iletişime ihtiyaçları vardı.
Biz de bunu çok güzel değerlendirdik. Bu süreçte sosyal medyadan, diğer iletişim kanallarımızdan bize ulaşan bütün tüketicilerimizi tek tek aradık. Taleplerini; varsa sorunlarını dinledik, onlara çözüm ürettik ve bütün bunların takibini sağlayarak onlarla irtibatımızı hiç kesmedik.
Tüketiciyi aramak zaten bizim “Müşteri Memnuniyeti” anlayışımız içerisinde mevcut olan bir aksiyondu. Sadece bu süreçte daha yoğun kullanıldı.
Pandemi süresince Çağrı Merkezimiz 7/24 tam kapasite ile hizmet vermeye devam etti ve tüketicilerimizi hiç cevapsız bırakmadık.
TÜKETİCİ İŞLEM MERKEZLERİMİZ EN KRİTİK NOKTALARIMIZDI
Tüketici ile buluştuğumuz, fiziksel temasa geçtiğimiz noktalarımız olan Tüketici İşlem Merkezlerimiz, üzerinde en çok çalıştığımız yerler oldu. Toplum sağlığını koruyabilmek adına ekstra önlemler alarak ilk günden itibaren çalışanlarımıza da bu yönde bilgilendirmeler sağladık. En büyük önlemi onlar aldı, tüketicilerimizle temas noktalarımız gerçekten çok kritikti.
Hala o noktalarda önlemlerimiz devam ediyor. Yeni normal hayata adapte olmayı kolaylaştırmak için tüketicilerimize de alışkanlık sağlayacak bilgilerimizin paylaşımlarını sürekli güncelliyoruz.
Bölgemizde fiziksel temas noktaları çok büyük önem arz ediyor. Aslında tüketicilerimiz birçok işlemi online olarak gerçekleştirebiliyorlar. Bunları sık sık tüketicilerimize duyuruyoruz.”
ÇALIŞANLARIMIZ BU SÜREÇTE EN BÜYÜK YARDIMCILARIMIZDI
Şirket çalışanlarının kendi sağlığına dikkat ederek, tüketicilerin sağlıklarını tehdit etmemek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerine vurgu yapan Akedaş Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Medine Tanış; açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Maske ile çalışmak, gün boyu siperlik takmak ve hijyen kurallarına harfiyen uymak çok kolay bir şey değil. Alışık olduğumuz düzen zorunlu olarak değişti. Kıyafetlerinin temizliğine dikkat edildi. Tabii biz de çalışanlarımızın işlerini kolaylaştırmak için büyük değişimler gerçekleştirdik, bazı serbestlikler getirdik. Kıyafetlerini temiz tutmalarını sağlamak için spor giyim serbestliği getirdik. Bu süreçte hijyenlerini her an sağlayabilmeleri için onlara kişisel dezenfektan, kolonya, eldiven, maske ve siperlik gibi ürünleri stoklu şekilde temin ettik.
HERKES ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ EN YOĞUN ÇABAYI GÖSTEREREK BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRDİ
Herkes üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirdi. Çalışanlarımız, tüketicilerimiz ve paydaşlarımız ellerinden geleni fazlasıyla yaptılar. Tüketici odaklı bakış açımızdan hiç taviz vermeden bu süreci ilerletmeyi başardık. Post Pandemi döneminde de bu anlayışla devam edeceğiz.
İNSANLARIN TÜKETİM ALIŞKANLIKLARI DEĞİŞTİ, ELEKTRİK DE BU KALEMLERDEN BİRİSİYDİ
Pandemi süresince insanların evde kalma süreleri arttı. Bu artış tüketimin artışını da beraberinde getirdi. Normal hayatta evde çok fazla vakit geçiremeyen şehir merkezinde yaşayan insanlar evlere kapanmak zorunda kaldı. Gündüz saatleri içerisinde evde olmayan çocuklar, uzaktan eğitim sistemi ile evlerden eğitim almaya devam ettiler. Kreşler de kapalıydı, küçük yaş gurubu da hep evdeydi tabii. Bu durum aileyi bir araya getirdi ve normal hayattan daha fazla tüketim gerçekleştirilmesine sebep oldu. Elektrik, su, doğalgaz başta olmak üzere bütün tüketim kalemleri arttı. Gıda tüketim artışları market stoklarını zorladı. Hane için elektrik kullanımındaki artış doğal olarak faturalara yansıdı. Normalde alışık olmadıkları tüketimleri gören hane halkı başlangıçta panikledi. Tabi biz bu süreçte gerekli açıklamaları belirli periyotlarda gerçekleştirdik. Ayrıca tek tek tüketicilerimizi aradık. Tek tek fatura inceledik. Bedel ve dönem ayırt etmeksizin bütün faturaları tek tek inceleyerek tüketiciye açık şekilde anlattık. Onlar da bu durumu anladılar. Zamanla sokağa çıkma yasakları azaldı, yeni normal döneme girdiğimizden beri de insanlar yavaş yavaş alışkanlıklarına dönmeye başladı.
MESKEN TÜKETİMİ NİSAN AYINDA CİDDİ BİR ARTIŞ GÖSTERDİ
Bu süreçte mesken tüketimi ciddi bir artış gösterdi. Mart ayı ve Nisan ayı arasındaki tüketim artışı Mayıs ayında düşüş olarak ortaya çıktı. Bu düşüşte Mayıs ayında hayatın normale dönmeye başlaması etkili oldu. Yeni normal sürecin açıklanması, iş hayatının normale yaklaşması ve havaların ısınmasıyla birlikte ısıtıcı ya da soğutucu ihtiyacının olmadığı bir ay geçirilmesi insanların evde kalma süresinin azalmasını ve dolayısıyla tüketim azalışını beraberinde getirdi.
ŞEHRİMİZE, BÖLGEMİZE VE ÜLKEMİZE DESTEKLERİMİZ OLDU
Hizmet verdiğimiz bölge olan Kahramanmaraş ve Adıyaman illerimizde İl Sağlık Müdürlükleri’ne sağlık kuruluşlarında Korona virüs (Kovid-19) salgınının tedavisinde kullanılmak üzere; Hızlı Tanı Cihazı, Negatif Basınç Sistemleri ve Biyogüvenlik kabini hediye ettik. Bu cihazlar sayesinde sağlık çalışanlarının ve hastaların tedavilerinde kolaylık sağlanmış oldu.
ŞİMDİ YENİ NORMALE ALIŞMA ZAMANI
Bu süreçte en önemli nokta tedbiri elden bırakmayarak mesafeli sosyal hayata alışmaya çalışmak. Maske, temizlik ve sosyal mesafe kuralını hiçbir zaman unutmayacağız. Uzun bir süreç bizi bekliyor, bütün bu alışkanları hayatımıza adapte etmeliyiz. Belki de en dikkatli olmamız gereken zamanlardan geçiyoruz. Sıcak havanın ve sosyal hayata geçişin rehavetine bir anda kapılmamamız gerekiyor. Çalışanlarımız ve tüketicilerimiz için biz bunu sağlıyoruz.
POST PANDEMİ DÖNEMİ PANDEMİ SÜRECİNDE ÖĞRENDİKLERİMİZİN UYGULAMASI OLACAK
Pandemi dönemi boyunca alışkanlıklarımız değişti, iş yapma şekillerimiz farklılaştı. Post Pandemi dönemi bütün değişimlerin bir uygulaması, adeta hayata geçiş aşaması olacak.
İş yerlerinde toplantılardan yemek saatlerine kadar bütün uygulamalar farklılaştı. Vakanın yoğun olduğu bölgelerde İstanbul, Ankara İzmir gibi şehirlerimizde evden çalışma sistemi çok büyük gelişim kaydetti. Home Office mantığı, birçok sektörde uygulanmak zorunda kalındı. İnsanlar bu durumu fırsata çevirdiler ve işlerine devam ettiler. Evden çalışmayı destekleyen, buna olanak sağlayan sektörlerde günümüz için gerçekten mantıklı bir uygulama. Bizler Türkiye’nin enerji veren şirketleri olarak bunu tam manasıyla gerçekleştiremiyoruz. Tüketicilerimiz için fiziksel olarak Akedaş fiziksel noktalarında var olmamız gerekiyor. Bundan şikayetçi değiliz, tüketicilerimize her an hizmet veriyor olmanın gururunu yaşıyoruz. İnsanların evde kaldığı, marketlerin bile boş olduğu süreçlerde enerji şirketleri hiç durmadan çalışmaya devam etti. Bu da halkımıza vermiş olduğumuz hizmetin kutsallığını gösteriyor. Enerji; insanın hiç tükenmeyen en temel ihtiyaçlarından birisi, biz de bunun bilincinde bütün önlemlerimizle bu ihtiyacı karşılamak için çalışıyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi, hayat enerjisiz olmaz.
MİNİMUM TEMAS MAKSİMUM MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
Post Pandemi döneminde de minimum temas, maksimum müşteri memnuniyeti anlayışı ile işlemlerimize devam edeceğiz. Pandemi, dijital hayata direkt ve mecburi bir geçiş sağladı. Bu alışkanlıkların kolay değişmeyeceğini düşünüyorum. Daha çok büyükşehirlerde ve yoğun sektörlerde zaman kaybına yol açan fiziksel buluşmalar yerini “ online meeting” e bırakacak. Online olarak uzaktan bağlantı ile gerçekleşecek toplantılar devam edecek ve bu iş modellerini hızla ve kalıcı bir şekilde değiştirecek diye düşünüyorum. Bu durum, teknoloji ve dijital dünya ile adaptasyonu kolay olmayan sektörler ve bölgeler için krizi fırsata çevirmek olarak düşünülebilir.
TÜKETİCİLERİMİZE HER ZAMAN BİR TELEFON KADAR YAKINIZ
Tüketicilerimize her zaman duyurduğumuz gibi, bize istedikleri zaman ulaşabilecekleri kadar yakınlarındayız. Bölgemizin içerisinde yer alan bütün il ve ilçelerde bulunan Tüketici İşlem Merkezlerimiz, 7/24 hizmet vermeye devam eden Çağrı Merkezimiz ve bizimle interaktif bir ilişki içerisinde oldukları sosyal medya hesaplarımızla onlar için en iyi hizmeti vermeye devam ediyoruz.”Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer KENT HABERLERİ Haberleri

Başlık Tarih
 
VALİÇUHADAR’DAN BAYRAM MESAJI04 Ağustos 2020
TSE COVID-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ04 Ağustos 2020
AKEDAŞ'TAN YENİ UYGULAMA04 Ağustos 2020
PANDEMİ KURULU...04 Ağustos 2020
TURANLI'DAN BAYRAM MESAJI31 Temmuz 2020
BAYRAM TEDBİRLERİ ALINIYOR29 Temmuz 2020
SATIŞ VE KESİM ALANI HAZIR22 Temmuz 2020
"KAVŞAKLARA DÜZENLEME YAPIYORUZ"14 Temmuz 2020
YENİ BİR PROJE13 Temmuz 2020
ESNAF GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR09 Temmuz 2020
"HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALACAK"09 Temmuz 2020
ERDEMOĞLU AİLESİ’NDEN EĞİTİME DESTEK 09 Temmuz 2020
TURANLI'DAN ÇAT KAPI ZİYARETLERİ12 Haziran 2020
SON HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI11 Haziran 2020
EYÜPSULTAN’DA İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI11 Haziran 2020
YAZ OKULU VE YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR11 Haziran 2020
HALK SÜT ÇOCUKLARA ULAŞMAYA DEVAM EDİYOR11 Haziran 2020
MASKESİZ TIRAŞ YOK07 Haziran 2020
BELEDİYE ASFALT SEZONUNU AÇTI31 Mayıs 2020
EYÜPSULTAN MEYDANI’NA 15 MİLYONLUK YATIRIM29 Mayıs 2020
“HASTANE CADDESİNİ SİL BAŞTAN YENİLİYORUZ”29 Mayıs 2020
"MÜCADELE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR"27 Mayıs 2020
CADDELER YIKANIYOR26 Mayıs 2020
Berberler Denetlendi21 Mayıs 2020
"FACİAYA NEDEN OLMADAN YIKILMALI"18 Mayıs 2020
ÇELİK’TEN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI16 Mayıs 2020
"SİLİVRİ VE ÇATALCALI ÜRETİCİ OLACAK"07 Mayıs 2020
BELEDİYEDEN DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI21 Nisan 2020
"MUHTARLARIMIZIN YANINDAYIZ"09 Nisan 2020
İBB 100 BİN MASKE DAĞITTI05 Nisan 2020
VİRÜSE KARŞI TEDBİRLER ALINIYOR30 Mart 2020
İZMİR'DE KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ27 Mart 2020
İMAMOĞLU’NDAN “SU VE DOĞALGAZ” MÜJDESİ20 Mart 2020
BELEDİYEDEN DENETİM VE DEZENFEKTE 17 Mart 2020
"SÖZÜMÜZDE DURUYORUZ"15 Mart 2020
KADINLARA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ08 Mart 2020
Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı05 Mart 2020
HİZMETİMİZLE FİLİSTİN CADDESİ...05 Mart 2020
SULTANGAZİ'DE DEPREM EĞİTİMİ15 Şubat 2020
134 ŞAHSA İŞLEM YAPILDI14 Şubat 2020
5. Çalıştay AKEDAŞ'ın Ev Sahipliğinde Yapıldı13 Şubat 2020
“KISITLAMA KABUL EDİLEMEZ”06 Şubat 2020
KILINÇ, MUHTARLARI DİNLEDİ05 Şubat 2020
"ONLAR DA HAZIRSA GELSİNLER HESAP VERELİM"14 Ocak 2020
"MAKAM HIRSI İLE SEÇİLMEDİK"15 Ocak 2020
24 SAAT HİZMET09 Ocak 2020
TURANLI'DAN YENİ YIL MESAJI01 Ocak 2020
ÇALIŞTAYIMIZ YARARLI GEÇTİ01 Ocak 2020
ÇİMKO ÇİMENTO, ADIYAMANLI...01 Ocak 2020

NEMRUT DAĞI ANIT MEZARI AÇILSIN MI?

AÇILSIN
AÇILMASIN

Sonuçlar
..
KALEMMEDYA VİDEO
KALEM MEDYA | HABERLER | FOTO GALERİ | HABER VİDEO | SAYFALAR | ANASAYFA
CH