KALEM MEDYA
HABERLER
FOTO GALERİ
HABER VİDEO
KÜNYE
SAYFALAR
  GÜNDEM      POLİTİKA      DÜNYA      KENT HABERLERİ      EKONOMİ      EĞİTİM      SAĞLIK      RÖPORTAJ      KÜLTÜR/SANAT      KİTAP      SPOR      YAŞAM   
 
Ana Sayfa > GÜNDEM

"ÜRETMEYE ÇOK YAKINIZ"
06 Kasım 2019
​“Türkiye,...
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
“Türkiye, her meselesini diplomasiyle, diyalogla, karşılıklı anlayışa dayalı müzakereyle çözmeyi prensip edinmiş bir ülkedir”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Türkiye, her meselesini diplomasiyle, diyalogla, karşılıklı nezakete ve anlayışa dayalı müzakereyle çözmeyi prensip edinmiş bir ülkedir” dedi.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM AK Parti Grup Toplantısı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda milletvekillerine ve partililere hitaben bir konuşma yaptı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen Pazar günü 3 Kasım 2002 milletvekili genel seçimlerinin 17.  yıl dönümüne ulaştıklarını anımsatarak, aradan geçen 17 yılda Türkiye’nin nereden nereye geldiğine bakıldığında göz kamaştırıcı bir tabloyla karşılaşıldığını söyledi.
Türkiye’nin bu 17 yılda vesayet odaklarıyla mücadele ettiğini, terör örgütlerinin saldırılarına, ekonomik sabotajlara maruz kaldığını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vesayet odaklarının AK Parti’nin iktidarını ve varlığını uzun süre kabullenemediklerini, bugün dahi bu odakların ellerine imkân geçse AK Parti’yi yerle yeksan etmek isteyeceklerinden şüphe duymadığını kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, vesayet güçlerinin AK Parti’ye Cumhurbaşkanı seçtirmemek istediğini, ülkeyi yönetmesini engellemeye çalıştığını aktararak, “Bu engelleme çabasını, genel seçime gidip milletimizi hakem tutarak aştık. Sadece bununla kalmadık, önce Cumhurbaşkanının seçimini doğrudan milletimizin uhdesine bıraktık. Ardından da tarihimizin en büyük yönetim reformunu gerçekleştirerek Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’ne geçtik.  Böylece, AK Parti’ye Cumhurbaşkanı seçtirilmek istenmeyen bir Türkiye’den, Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’ne geçmeyi başaran bir Türkiye’ye gelmiş olduk” dedi.
“ÜLKEMİZE DOĞRULTULMUŞ SİLAHLARI, ÜZERİNE GİDİP İMHA ETTİK”
AK Parti’nin 17 yıllık iktidarında karşılaştığı engellemeleri, saldırıları sıralayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’yi terör örgütleri vasıtasıyla kuşatmayı planlayanlara cevabımızı, teröristlerin doğrudan inlerine girip tepeleyerek verdik. Hem sınırlarımız içinde, hem de sınırlarımız dışında, nerede ülkemize doğrultulmuş bir silah varsa, önünde-arkasında kim var diye bakmadan, üzerine gidip imha ettik, etmeye devam ediyoruz” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17 yıllık kesintisiz iktidarları döneminde demokrasinin ve millî iradenin güçlendirilmesi yanında, kalkınma, büyüme, yatırım ve refah mücadelesini asla ihmal etmediklerine dikkati çekti.
Hükûmete geldiklerinde Türkiye’yi eğitim, sağlık, adalet ve emniyet sütunları üzerinde yükseltecekleri sözü verdiklerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim, sağlık, adalet ve emniyet alanlarında yapılan tarihî nitelikteki yenilikleri sıraladı. 
ÖĞRENİM KREDİLERİNDE ARTIŞ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 17 yılda üniversite öğrencisi sayısının 1,6 milyondan 7,8 milyona çıkmasının dahi eğitim öğretimde gelinen seviyenin en çarpıcı göstergesi olduğunun altını çizerek, “2020 Ocak ayı itibariyle lisans öğrencilerimizin öğrenim kredisi veya bursu rakamları 500 liradan, yüzde 10 artışla, 550 liraya çıkıyor. Öğrenim kredisi rakamları Ocak ayından itibaren yüksek lisansta 1.100 lira, doktorada 1.650 lira olarak uygulanacak” müjdesini verdi.
Yargı sisteminde yapılan reformları ve iyileştirmeleri de aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, kademeli olarak hayata geçirilen reformlarla tüm belediyeleri, kaynak ve yetki bakımından, sorumluluk alanlarında en güzel hizmetleri verebilecekleri bir seviyeye çıkardıklarına dikkati çekti.
“TÜM SAVUNMA SANAYİ İHTİYAÇLARIMIZI KENDİ İMKÂNLARIMIZLA ÜRETMEYE ÇOK YAKINIZ”
KOBİ’lere en büyük desteğin AK Parti hükûmetleri döneminde verildiğini, savunma sanayinde göğüs kabartıcı başarılara imza atıldığını, savunma sanayinde yerli üretimin yüzde 70 seviyelerine çıktığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün Türkiye, millî güvenliği için kimin ne dediğine bakmadan istediği gibi operasyon yapabiliyorsa, bunu savunma sanayinde geldiğimiz yere borçluyuz. İnşallah kendi savaş uçağımızdan her türden motorumuza kadar tüm savunma sanayi ihtiyaçlarımızı kendi imkânlarımızla üretebilir hâle gelmemiz çok yakındır” şeklinde konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal yardımlar, diplomasi ve kamu yönetimi alanlarında kaydedilen başarıları dile getirerek, “Muhtarlıklardan Cumhurbaşkanı’na kadar kesintisiz işleyen bir kamu yönetimi sistemi ile milletimize sunduğumuz hizmetlerin kalitesini her alanda sürekli yükseltmenin gayreti içindeyiz. Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi, bu bakımdan ülkemizin geleceğine bıraktığımız en büyük miras, en büyük armağan olacaktır” değerlendirmesinde bulundu.
Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’ne ilişkin eleştirileri anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeri geliyor diyorlar ki ‘biz Atatürk’ün partiyiz’. Acaba Gazi, parlamenter demokrasiyle mi idare etmişti ülkeyi? Dünyada şu anda gelişmiş ülkelere baktığımız zaman ya bakıyorsunuz başkanlık sistemi ya bakıyorsunuz yarı başkanlık sistemi bunlar şu anda önde gelen sistemler olarak yer buluyor” dedi.
“CARİ DENGE MESELESİNİ, BİR BEKA MESELESİ OLARAK GÖRÜYORUZ”
Türkiye’yi ekonomide de fevkalade ileriye taşıdıklarına vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonominin 2003-2018 arasında yılda ortalama yüzde 5,6 oranında büyüdüğünü, millî geliri 790 milyar dolar seviyesinde tuttuklarını, Türkiye’nin satın alma paritesine göre dünyanın 13. büyük ekonomisi durumunda olduğunu sözlerine ekledi.
AK Parti hükûmetleri döneminde 9 milyon yeni kişiye iş sağlanarak, istihdamın 29 milyona yükseldiğini, ihracatı 36 milyar dolardan 171 milyar dolara, genel ticaret sistemine göre de 180 milyar dolara çıkardıklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cari dengemiz tarihimizde ilk defa 5 milyar dolar civarında fazla verir hâle geldi. Biz bu cari denge meselesini, en az terörle mücadele kadar kritik bir beka meselesi olarak görüyoruz. Onun için de bu konudaki kararlı duruşumuzu sonuna kadar sürdüreceğiz” diye konuştu. Döviz rezervlerinin de 105 milyar dolar seviyesine yükseldiğine dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son dönemde yaşadığımız tüm sıkıntılara rağmen, gerek kamu borç oranında, gerek toplam borcun millî gelire oranında, gerekse diğer borç kategorilerinin tamamında gelişmiş ülkelerden bile çok iyi durumdayız” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin, masa başında tezgâhlanan ayak oyunları ve kumpaslarla yıkılamayacak kadar güçlü bir ülke olduğunun herkes tarafından görüldüğünü belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bize zarar vermek için atılan her adım, Türkiye’nin daha da güçlendiği bir sürecin başlangıcı olmuştur, öyle de devam edecektir. Ülkemizi devletlerden bir devlet sananlar, gerimizdeki 2 bin 200 yıllık tecrübeyi, milletimizin vatanındaki bin yıllık mücadelesini ve yüz milyonlarca insanın duasının gücünü görmüyor demektir. Ama hepsi de teker teker bu gerçekleri görecek. Biz bir olduğumuz, iri olduğumuz, diri olduğumuz, kardeş olduğumuz, hep birlikte Türkiye olduğumuz sürece, bu gerçekleri her birinin, gerekirse kendilerine bunu anlata anlata göstereceğiz.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şair Abdurrahim Karakoç'un, "Mektup yazdım Hasan'a, ha Hasan'a ha sana" dizelerini hatırlatarak, bugün yaptığı konuşmasındaki mesajlarının tüm millete, tüm dünyaya ve tüm muhataplarına olduğunun altını çizdi.
“EN SON TERÖRİST BİTİNCEYE KADAR MÜCADELE DEVAM EDECEK”
Türkiye’nin, dünyada terörle mücadele konusunda en büyük mücadeleyi vermiş, en büyük kayıpları yaşamış, aynı zamanda en büyük başarıları elde etmiş bir ülke olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ PKK terör örgütü 1984 yılından beri devletimize ve milletimize saldırmaktadır. İçlerinde daha doğmamışlardan kundaktakilere kadar her yaştan çocuğun ve annelerin de olduğu on binlerce masum vatandaşımız ile kamu görevlimiz bu saldırılarda alçakça katledilmiştir. Diyarbakır’daki İl Teşkilatı’nı niye terk ettiniz? Ey Batı, orada İl Teşkilatı’nın önündeki anneleri niye görmediniz, niye görmüyorsunuz? İşinize gelmiyor. Siz ikircikli de değilsiniz, siz çok yüzlüsünüz” sözlerine yer verdi.  “En son terörist inşallah bitinceye kadar bu mücadele devam edecek. Kimse bizden bunu durdurmamızı beklemesin” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm Batılı ülkelere seslendiğini belirterek, şöyle devam etti: “ASALA terör örgütü dünyanın dört bir yanında temsilciliklerimize yönelik 100 civarında saldırı gerçekleştirmiş, 40’a yakın diplomatik görevimizi şehit etmişti. Bu sözde Ermeni terör örgütü karşısında gerek Amerika, gerek Batı dünyasının en ufak bir tavrını duyduk mu, gördük mü? Hayır. Yine 1970’li yıllar boyunca yaşanan terör olaylarında hep birlikte çok derin acılar çektik. Maalesef Türkiye’nin bu uzun ve ağır bedelli terörle mücadele süreci takdir edilmek yerine, üzerimizde hesapları olanlar tarafından kullanılışlı bir malzeme olarak görüldü.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Batılı ülkelerin, terör örgütü PKK ve DEAŞ’ın Türkiye’ye yönelik saldırılarına seyirci kaldığını, Gezi olaylarından çukur eylemlerine kadar Türkiye’nin güvenliğini, milletin huzurunu tehdit eden her olayda vandalların ve teröristlerin yanında saf tuttuklarını vurgulayarak, 15 Temmuz darbe girişiminde de Amerika, Avrupa ve kimi Arap ülkelerinden bazılarının darbecileri desteklerini ifşa ettiklerine söyledi.
“FETÖ BİR PROJEDİR VE BİR PROJE OLARAK ŞU ANDA AMERİKA’DA YAŞAMAKTADIR”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin Suriye gibi, Mısır gibi, Libya gibi bu tür olaylarla karşılaşınca yıkılacak bir ülke olduğunu sandılar. Milletimiz tüm bu hadiseler karşısında dimdik yanımızda durup mücadelemize destek verince de hüsrana uğradılar. Bu hayal kırıklığının etkisiyle giderek hırçınlaştılar, terbiyesizleştiler, pervasızlaştılar” dedi.
FETÖ elebaşının 1999 yılından itibaren ABD’de olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mahkemelerimizin verdiği 90’ı aşan dosyayı bunlar gördükleri hâlde, acaba bunu orada niye saklıyorlar? Neden bu kadar buna önem veriliyorlar? Bu soruyu kendimize sormamız lazım. Bu bulunmayan bir Hint kumaşı değil, demek ki burada başka projeler var. Ve şu anda bu terörist başı FETÖ bir projedir ve bir proje olarak da şu anda Amerika’da 400 dönümlük arazi üzerinde yaşamaktadır. Ama öbür taraftan bizde bakıyorsunuz bir şey olduğu zaman, bunu bize gönderin; kusura bakmayın.  Malum DEAŞ’ın başı kendini öldürdü, intiharını yaptı ve tüm dünyayı bununla ayağa kaldırdın. İyi, güzel de, şimdi bunun dışında olanlar gerçekleştiğinde niye acaba sizler gerekli desteği vermiyorsunuz? Sizler de gerekli desteği vermeniz lazım. O ne kadar sizin için önemliyse, evet, FETÖ denilen bu terörist başı da bizim için o denli önemlidir. Ve atmış olduğu adımlarla, yaptıklarıyla bu adam benim 251 kardeşimi şehit ettiler, 2193 vatandaşımı gazi ettiler, bunun bir bedeli olmayacak mı? Bunun bir bedeli de kesinlikle bu adamın Türkiye’ye teslimidir. Bunun için ha Apo, ha FETÖ, hiç fark yok.”
“MÜTTEFİKLERİMİZİN BİZİM DEĞİL TERÖRİSTLERİN YANLARINDA YER ALMALARI ÜZERİNE, KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESTİK”
Türkiye’nin, her meselesini diplomasiyle, diyalogla, karşılıklı nezakete ve anlayışa dayalı müzakereyle çözmeyi prensip edinmiş bir ülke olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin güney sınırları boyunca terör koridoru oluşturma gayretleri olduğunu kaydederek, “Müttefik dediğimiz ülkelerin bizim değil teröristlerin yanlarında yer almaları karşısında artık kendi göbeğimizi kendimizin kesmesi gerektiğini gördük. 32 bin civarında tır silah yüklü, araç-gereç, mühimmat yüklü olarak benim ülkeme Irak tarafından giriyor ve bu terör örgütlerini destekliyorsa, biz buna eyvallah edemeyiz. Defaatle uyarılarımızı yaptık, ama buna rağmen hâlâ Amerika’nın sesi maalesef çıkmıyor” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat Kalkanı Harekâtı ile DEAŞ’a karşı muazzam bir başarı kazandığını belirterek, “DEAŞ’a karşı kazanılmış bu muazzam başarı karşısında samimiyetle ülkemizin yanında yer alan kimse neredeyse bulunmadı, çünkü bunlar kendileri zaten DEAŞ’la beraber hareket ediyorlar” dedi. Türkiye’nin Zeytin Dalı Harekâtı ile de PKK-YPG ‘ye karşı elde ettiği başarı karşısında da ağır bir eleştiriye maruz kaldığını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan,” Tabi önce söylenen laflara baktık, sonra söyleyenlere baktık ve hiçbirini kale almadık. Bu arada hiç olmadık bahanelerle ülkemizi uluslararası alanda köşeye sıkıştırma çabaları kesintisiz sürdü. Amaçları Türkiye’yi takatsiz bırakıp güney sınırlarımız boyunca kurmaya çalıştıkları terör koridoruna razı etmekti” değerlendirmesinde bulundu.
“TERÖR ÖRGÜTLERİNE VERİLEN HER DESTEK, MÜCADELE AZMİMİZİ BELİRLİYOR”
Savunma sanayi alanında maruz kalınan örgülü ambargoyu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun karşısında Rusya’dan S-400’lerin alındığını, F-35 savaş uçaklarının da teslim edilmemesi üzerine millî muharip savaş uçağını geliştirme sürecini hızlandırdıklarını, aynı zamanda alternatif tedarik yollarını araştırdıklarını kaydetti.
“Terör örgütlerine verilen her destek, bu yönde atılan her adım sadece bizim mücadele azmimizi belirliyor” ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Barış Pınarı Harekâtımızı başlatmadan önce ülkemize böyle bir adım atmaması konusunda ne büyük tehditler savrulduğunu hatırlıyorsunuz değil mi? ‘Asarız, keseriz, vururuzdan’ başlayan bu tehditlere rağmen Barış Pınarı Harekâtı başlattık mı? Başlattık. Peki, bizi asan, kesen, vuran oldu mu? Olmadı. Niye? Çünkü bunlar mertçe mücadele etmeyi bilmezler, bunların her işi sinsilik, ikiyüzlülük, tuzak kurma, oyuna getirme üzerine kuruludur. Şimdi yine benzer çabalar içindeler” şeklinde konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu: “Siz PKK-YPG’yi terör örgütü olarak raporlarınıza yazmayınca bu eli kanlı katiller ibra mı oluyorlar? Elbette hayır. Kendi elinizle kurduğunuz, ipinin de hâlâ sizde olduğunu artık itiraf ettiğiniz DEAŞ denen ucubeyle mücadele bahanesiyle katlettiğiniz yüzbinlerce masumun vebalinden kurtulamazsınız. Türkiye’nin terörle mücadele operasyonlarında tek bir sivilin bile burnu kanamazken, diğer ülkelerin operasyonlarında oluk oluk sivil kanı dökülüyor olmasını dünya kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Bizi haklı mücadelemiz için eleştirenler, tehdit edenler, durmaya ve geri çekilmeye zorlayanlar, teröristler karşısında böyle kararlı bir duruş sergilememişlerdir.”
“SURİYELİLERİN EVLERİNE GÖNÜLLÜ DÖNÜŞLERİ İÇİN GEREKENLER YAPILANA KADAR İŞİMİZ BİTMEYECEK”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin, Suriye ve Irak topraklarında tek bir terörist kalmayana kadar mücadelesini sürdüreceğinin altını çizerek, Türkiye’deki Suriyelilerin evlerine gönüllü dönüşleri için gereken güvenliği, huzuru, altyapıyı kurana, gerekiyorsa bunun için yeni şehirler inşa edene kadar Türkiye’nin buradaki işinin bitmeyeceğini belirtti.
ABD ve Rusya ile yapılan mutabakata bağlı olduklarına vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir şartla; muhataplarımızın da sözlerini yerine getirmeleri hâlinde bu geçerlidir. Her iki tarafta da belirlediğimiz güvenli bölge sınırları içinde hâlâ teröristlerin bulunduğunu biliyoruz. Yani bizi, teröristleri buradan çıkarttık, buralar teröristlerden arındırıldı laflarıyla aldatamazlar. Daha buralar teröristlerden arındırılmış değil. Ne Tel Rıfat’ta, ne Münbiç’te, hâlâ teröristler oralardan çıkarılmış değil. Rasulayn’ın doğusunda, güneyde yine teröristlerden bu bölgeler arındırılmış değil. Bir taraftan zaten petrolü ben çok severim dediği zaman, ne var orada? Petrolün yanında petrolü beraber üreteceği teröristler var. Çünkü oraları kim işletiyordu? Bu teröristler işletiyordu. Bütün geçim kaynakları orasıydı. Güvenli bölge sınırları ötesindeki teröristler de güvenlik güçlerimize yönelik saldırılar düzenliyor şu anda hâlâ. Bu duruma seyirci kalmayacağız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ne yapmamız gerekiyorsa onu yapacağız.”
“TÜRKİYE’YLE KONUŞMAYA VE ANLAŞMAYA HAZIR OLAN HERKESE KAPILARIMIZ AÇIKTIR”
Rusya’dan alınan S-400’lerin F-35 meselesi ve yaptırımlar başta olmak üzere diğer konularla ilişkili hâle getirilmesinin akıl ve mantık işi olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu konudaki ısrarları ülkemize yönelik husumet dalgasının yeni bir bahanesi, yeni bir aracı olarak görüyoruz. Türkiye’yle eşit şartlarda konuşmaya, müzakere etmeye, anlaşmaya hazır olan herkese ülkemizin kapıları da, gönül kapılarımız da sonuna kadar açıktır. Ülkemizin ve milletimizin istiklaline, istikbaline, onuruna halel getirecek her türlü davranışı, her türlü teklifi, her türlü ifadeyi peşinen reddediyor, sahiplerine iade ediyoruz. Evet, bugünkü mektubumuz bu kadar” sözleriyle konuşmasını tamamladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'ndan çıkışında, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da cevapladı.
ABD'ye ziyaret konusunda bir karar verip-vermediği sorulan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geçen söyledim, bakalım gitmeden önce bir kendileri ile telefon görüşmesi yapacağız, o telefon görüşmesine göre nihai kararımı vereceğim" dedi. Telefon görüşmesinin zamanının sorulması üzerine de Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Arkadaşlar irtibat kurmaya çalışıyorlar" ifadesini kullandı.
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'ın "KHK faciadır" ifadelerinin hatırlatılması üzerine de Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Arkadaşlar kendisi de bir hukukçu olduğuna göre, KHK ile ilgili 'facia' ifadesini kullanmasını esefle karşıladım. Bugün zaten bir toplantımız var. Bunu da kendi aramızda değerlendireceğiz. Tabii şık bir açıklama değil, kabullenmek de bunu doğru değil" değerlendirmesinde bulundu.
“F-35 SORUNU ÇÖZÜLMEZSE GEREKEN ADIMLARI ATARIZ"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD F-35'leri vermediği takdirde Rusya'dan savaş uçağı alımı olacak mı?" sorusuna ise şu cevabı verdi: "Bu kadar böyle çok hassas, ince niye çalışıyorsunuz? S-400'ü alırken bir yerlere sorduk mu? Sormadık, değil mi? Aldık mı, aldık. Böyle bir şey yaparken de eğer alma kararını verirsek alırız. Bütün mesele anlıktır. Çünkü burada bizim hakkımız var ve burada biz bir pazar değiliz. Patriotlar konusunda defaatle kendileriyle görüşmüşüzdür, hep bizim önümüze kongreyi getirmişlerdir. Kongreye sunmuşlardır, kongreden olumsuz cevap aldıkları için bize Patriot satamamışlardır. Bu Obama döneminde de böyle olmuştur, Sayın Trump döneminde de ne yazık ki böyle olmuştur. Hem sen savunma sistemleri noktasında benim şu an ihtiyacım olan sistemi bana vermeyeceksin hem de kalkıp bir başka yerden ben bunu tedarik ettiğim zaman, 'Alamazsın, benim müsaade etmem gerekir.' diyeceksin. Bu bir defa bir ülkenin egemenlik haklarına müdahaledir. Türkiye egemenlik haklarına müdahaleyi asla kabul edebilecek bir tıynette değildir. Biz bu konuda nasıl S-400'de kararımızı verip alımlarımız yaptıysak aynı şekilde F-35 sorunu çözülmezse bu noktada da gereken adımları atarız."
Terör örgütü DEAŞ'ın öldürülen lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin kız kardeşi Resmiye Avad'ın yakalanmasıyla ilgili hukuki sürecin nasıl işleyeceğine yönelik soru üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim hukukumuzda neyse o şekilde ilerleyecek" dedi. Yargılanmasının burada olup olmayacağına ilişkin soruya karşılık Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Arkadaşlar ben o kadar ileri derecede hukukçu değilim ama şu anda arkadaşlarımız bunları yakaladılar ve geri gönderme merkezlerinde şu anda bunları tutacaklar" ifadesini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde bugün Rusya ile mutabakat çerçevesinde bu devriye görevinin yerine getirildiğini hatırlatarak, “Maalesef Amerika da bu terörist örgüt YPG/PYD ile ayrıca bir devriye görevini yapıyorlar kendilerine göre. Hâlbuki bunlar çekileceklerdi. Çekilme kararını verdiler, çekilme kararını verdikleri hâlde şu anda bölgede böyle bir devriye çalışmasını Amerika'nın bu terör örgütleriyle yapılmasını neyle izah edeceğiz? Bunlar bizim mutabakatımızda yok. Durumdan vazife çıkarıyor, öyle şey olamaz" değerlendirmesinde bulundu. Kaynak: www.tccb.gov.trYorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNDEM Haberleri

Başlık Tarih
 
MİLLETVEKİLİ TOPRAK UYARDI06 Ağustos 2020
GİRİŞ ÇIKIŞLARA 3 GÜN YASAK GELDİ28 Temmuz 2020
15 TEMMUZ İÇİN İLETİŞİM SEFERBERLİĞİ20 Temmuz 2020
YENİ YERLEŞKEDE İNCELEME22 Temmuz 2020
ERBAKAN'DAN AZERBAYCAN AÇIKLAMASI20 Temmuz 2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR15 Temmuz 2020
İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN'DAN AÇIKLAMA10 Temmuz 2020
"UZUN YILLARDIR TAVİZSİZ ARZUMUZDUR"13 Temmuz 2020
"OYUNLARI VE TUZAKLARI YERLE BİR ETTİK”09 Temmuz 2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BOZKIR'I TEBRİK ETTİ26 Haziran 2020
"YASSIADA’DA HUKUKA DELİ GÖMLEĞİ GİYDİRİLMİŞTİR"28 Mayıs 2020
"SİZİ ESİR ALACAK"11 Haziran 2020
41 İLE YENİ VALİ ATANDI10 Haziran 2020
ADIYAMAN VALİSİ DEĞİŞTİ10 Haziran 2020
"ÖNEMLİ GELİŞMELER VAR"10 Haziran 2020
1 HAZİRAN'DA TEDBİRLİ HAYAT BAŞLIYOR29 Mayıs 2020
81 İLDE SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI24 Mayıs 2020
"DÖNÜM NOKTASIDIR"19 Mayıs 2020
"101’İNCİ GURUR YILINI YAŞIYORUZ"19 Mayıs 2020
"HİÇBİR PLANIN BAŞARI ŞANSI YOKTUR”19 Mayıs 2020
KILIÇDAROĞLU ENGELLİLER HAFTASI…17 Mayıs 2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI...12 Mayıs 2020
81 İle Pazar Yerleri Genelgesi09 Mayıs 2020
TAKSİLERE HİJYEN TEDBİRLERİ GETİRİLDİ09 Mayıs 2020
JANDARMADAN OPERASYON…09 Mayıs 2020
“ÜLKEMİZİ BU SALGIN MUSİBETİNDEN KURTARACAĞIZ”07 Mayıs 2020
"İSLAM HEDEF ALINMAKTADIR"05 Mayıs 2020
"KADEME KADEME BAŞLATACAĞIZ"05 Mayıs 2020
"TALEPLERİN YÜZDE 92'Sİ KARŞILANDI"03 Mayıs 2020
Türkiye’nin Covid-19 Mücadelesini Anlattı02 Mayıs 2020
“TÜRKİYE'DE HİÇBİR VATANDAŞIMIZ ..."28 Nisan 2020
CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNESİ TOPLANDI27 Nisan 2020
JOE BİDEN'A SERT TEPKİ!26 Nisan 2020
DESTEK VERİNİZ27 Nisan 2020
"Kararlılıkla Mücadele Ediyoruz"26 Nisan 2020
100’ÜNCÜ YIL GURURUNU YAŞIYORUZ25 Nisan 2020
TÜM DÜNYAYA GÖSTERMİŞTİR25 Nisan 2020
GAZİANTEP LİSESİ MEZUNLARI ...25 Nisan 2020
CHP'DEN AKMERCAN VE AKEDAŞ'A ELEŞTİRİ25 Nisan 2020
23 NİSAN GÜNÜ...25 Nisan 2020
"MİNNETLE YÂD EDİYORUM"23 Nisan 2020
TDAM 100 YIL ÖNCE23 Nisan 2020
SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI 21 Nisan 2020
SALGININ ÜSTESİNDEN ANCAK...21 Nisan 2020
"DENGELERİ TEMELİNDEN SARSMIŞTIR"21 Nisan 2020
İNFAZ DÜZENLEMESİ BEKLENTİLERİ ...14 Nisan 2020
SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI17 Nisan 2020
YÖK DUYURUSU28 Mart 2020
"FAİZSİZ KREDİ VERİLMELİDİR"15 Nisan 2020
TÜRK POLİS TEŞKİLATI...14 Nisan 2020
BAHÇELİ’DEN BAKAN SOYLU AÇIKLAMASI13 Nisan 2020
"BAKANIMIZIN İSTİFASI KABUL EDİLMEMİŞTİR"13 Nisan 2020
İÇİŞLERİ BAKANI İSTİFA ETTİĞİNİ DUYURDU12 Nisan 2020
AKTAŞ’IN 10 NİSAN MESAJI10 Nisan 2020
SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DUYURUSU10 Nisan 2020
SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI10 Nisan 2020
İBB BİLİM KURULU'NDAN ÖNERİLER08 Nisan 2020
CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNESİ TOPLANDI06 Nisan 2020
BUGÜNKÜ SON DURUM05 Nisan 2020
OPERASYONLARIN DETAYLARI AÇIKLANDI04 Nisan 2020
DAVUTOĞLU: BİR TERSLİK YOK MU?03 Nisan 2020
CUMHURBAŞKANI YENİ TEDBİRLERİ AÇIKLADI03 Nisan 2020
AKEDAŞ'TAN KORONA VİRÜS AÇIKLAMASI03 Nisan 2020
BELEDİYELERE ÇOK BÜYÜK GÖREVLER...03 Nisan 2020
BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI: 6301 Nisan 2020
Yardım Toplama Hususu 01 Nisan 2020
KILIÇDAROĞLU'DAN "EVDE TUT" ÇAĞRISI31 Mart 2020
“MİLLÎ DAYANIŞMA KAMPANYASI..."31 Mart 2020
Koronavirüs Fırsatçılarına Operasyon29 Mart 2020
"TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILIYORUZ"29 Mart 2020
"SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ"27 Mart 2020
SAĞLIK BAKANLIĞI 32 BİN ...25 Mart 2020
VİDEO KONFERANS ARACILIĞIYLA ...25 Mart 2020
YENİ TANI 293 / VEFAT 724 Mart 2020
"SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELEBİLİR"23 Mart 2020
ALKIŞLARLA DESTEK24 Mart 2020
Koca, TBMM’de Koronavirüs Sunumu Yaptı20 Mart 2020
“TÜRKİYE, TEDBİRLERİ SÜRATLE HAYATA GEÇİRDİ”19 Mart 2020
Video Konferans Aracılığıyla Dörtlü Zirve18 Mart 2020
Kaçak Akaryakıtı Ele Geçirildi13 Mart 2020
"ÖZGÜRCE GAZETECİLİĞİN YAPILACAĞI..."09 Mart 2020
BAYRAKTAR'DAN DİKKAT ÇEKİCİ...09 Mart 2020
Kadınlar Günü Mesajı09 Mart 2020
Jandarma'dan Mücadele Harekâtı Eğitimi04 Mart 2020
“AVRUPA BİRLİĞİ MAALESEF SÖZÜNDE DURMADI”04 Mart 2020
BİLİM SEFERİ EKİBİ UĞURLANDI17 Şubat 2020
UÇAK KAZASINI DEĞERLENDİRİLDİ17 Şubat 2020
İGTOD DEPREM BÖLGESİNDE15 Şubat 2020
Erdoğan, Pakistan Cumhurbaşkanı Alvi İle Görüştü15 Şubat 2020
KİTAPÇIK HALİNE GETİRİLDİ13 Şubat 2020
İnternet Sitesi Açtı03 Şubat 2020
"TÜRKİYE’NİN PLAN VE PROJELERİ HAZIR”25 Ocak 2020
“BÖLGEMİZ SAVAŞLARDAN YORULDU”08 Ocak 2020
"KANAL İSTANBUL PROJESİ’Nİ..."15 Ocak 2020
DÜNYA GENÇLİK DERNEĞİ'NDEN ÖDÜL GECESİ21 Aralık 2019
ŞEHİT FIRAT DEMİR’E SON VEDA21 Aralık 2019
BAKIM PLANI DEVREYE ALINDI21 Aralık 2019
"7 AYDA 3 MİLYON 301 BİN 143 LİRA..."10 Aralık 2019
Pasaport Polislerine Özel Tasarım Yelek02 Aralık 2019
DEPREM08 Kasım 2019
Jandarma'dan 5 İlde DEAŞ Operasyonu06 Kasım 2019
KILIÇDAROĞLU: YAŞASIN CUMHURİYET30 Ekim 2019
“CUMHURİYETİMİZİ NİCE YILLARA TAŞIYACAĞIZ”30 Ekim 2019
"CUMHURİYETİMİZİN ONURUNU YAŞIYORUZ"28 Ekim 2019
CUMHURİYETİMİZ 96 YAŞINDA28 Ekim 2019
Jandarma'dan PKK'ya Uyuşturucu Darbesi25 Ekim 2019
CUMHURBAŞKANI, TRT YAYININA KATILDI25 Ekim 2019
SANKO'DAN BARIŞ PINARI HAREKÂTI’NA DESTEK 22 Ekim 2019
ADIYAMAN'A ATANAN ERGÜDER GÖREVE BAŞLADI20 Ekim 2019
"BU MÜSVEDDEYİ DERHAL SAHİBİNE İADE EDİN"18 Ekim 2019
ERDOĞAN, PENCE'İ KABUL ETTİ18 Ekim 2019
"MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ"16 Ekim 2019
ERDOĞAN, CEENBEKOV İLE GÖRÜŞTÜ16 Ekim 2019
MSB'DEN HAREKATA İLİŞKİN AÇIKLAMA10 Ekim 2019
LİDERLERDEN HAREKAT AÇIKLAMASI10 Ekim 2019
BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI09 Ekim 2019
"ÖNEMLİ PROJE, KREŞ PROJESİDİR"02 Ekim 2019
YAYLA VE MERALARDA GÜVENLİK TEDBİRLERİ02 Ekim 2019
“Suriyeli Kardeşlerimize Bakışımız Değişmedi”07 Eylül 2019
VALİLİĞE YÜRÜYEN HALK İDAM İSTEDİ06 Ağustos 2019
"İSTİSMARI ÖNLEMEK HAM HUKUKİ HEM DE İNSANİ BİR GÖREVDİR"05 Ağustos 2019
Halkla İlişkilerin Oscarları İletişim Başkanlığı'nın Oldu 17 Temmuz 2019
"HALKIMIZ HİÇBİR OYUNA GELMEZ"15 Temmuz 2019
Gazeteci-Yazar Orhan Karakaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Tarafından Verilen Basın Kartını Aldı03 Temmuz 2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençlerin Sorularını Cevapladı19 Mayıs 2019
Altun, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığına Atandı19 Mayıs 2019
“ARŞİV, MİLLETİN VE DEVLETİN HAFIZASIDIR”24 Nisan 2019
ALPER: TEFECİLİK SUÇUNUN KARŞILIKSIZ KALMAYACAĞI ANLAŞILMIŞ OLDU22 Nisan 2019
KILIÇDAROĞLU'NA YAPILAN SALDIRIYI KINADI22 Nisan 2019
KILIÇDAROĞLU: BİR MİLİM GERİ ADIM ATMAYACAĞIM22 Nisan 2019
NEMRUT DAĞI'NA TELEFERİK YAPILSIN22 Nisan 2019
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, TÜRKİYE-AB KARMA İSTİŞARE KOMİTESİ TÜRKİYE KANADI ÜYELERİNİ KABUL ETTİ21 Nisan 2019
BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI16 Nisan 2019
Tebrik Ziyaretleri Mesai Saatinden Sonra15 Nisan 2019
Vali Pekmez, Menderes İlkokulu’nda Oy Kullandı 31 Mart 2019
VALİ YERLİKAYA’DAN HUZUREVİ ZİYARETİ27 Mart 2019
MGK Bildirisi: “Fırat’ın Doğusu Terör Örgütlerinden Temizlenmeden Bölgede İstikrarın Sağlanması Mümkün Olmayacaktır"21 Mart 2019
“HAFTANIN 7 GÜNÜ İNSANIMIZIN ARASINDAYIZ”13 Mart 2019
SOSYOPARK TOPLUMLA ARAMIZDA ARAYÜZ OLMALI27 Şubat 2019
“İSTANBULLULAR OYLARINI HUZUR VE GÜVEN İÇİNDE KULLANACAK”29 Ocak 2019
“Somali’den Arakan’a, Gazze’den Yemen’e kadar bölgemizde mazlum ve mağdurların yardımına koşuyoruz”06 Şubat 2019
'AHTAPOT' İÇİN KOLLAR SIVANDI24 Ocak 2019
İGTOD'TA 5. KEZ GÜVEN TAZELEDİ24 Ocak 2019
“SAVUNMA SANAYİMİZİ ÇOK DAHA GÜÇLÜ KILACAĞIZ”24 Ocak 2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say’ın konserini izledi19 Ocak 2019
AÇIKLIYORUZ11 Ocak 2019
2 BİN 750 AİLEYE BİN 250 TON KÖMÜR02 Ocak 2019
“Bölgemiz Ve Dünyada Türkiyesiz Denklem Kurulamayacağını Söylüyoruz”26 Aralık 2018
Sanko Okulları Ata’sını Saygı, Minnet Ve Özlemle Andı22 Kasım 2018
Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı06 Kasım 2018
MİLLETVEKİLİ TAŞ'DAN DOLANDIRICIK UYARISI25 Ekim 2018
“TÜRKİYE, MİLLÎ KALKINMA HAMLESİNDEN ASLA VAZGEÇMEYECEKTİR”08 Ekim 2018
KÂHTA HİZMETLE DEĞİŞECEK08 Ekim 2018
HATAY REYHANLI’DA BASIN AKREDİTASYON MERKEZİ KURULDU29 Eylül 2018
FVW İSTANBUL WORKSHOP & B2B TOPLANTILARI15 Eylül 2018
“Türkiye’nin Tercihi Ve Uygulamaları Serbest Piyasa Ekonomisinden Yanadır”15 Eylül 2018
İçişleri Bakanlığı’ndan “Yaylalarda Yaşam Malzemesi Bırakmayın” Uyarısı 09 Eylül 2018
Kaymakam Ahmet Gencer, Köylerde İncelemelerde Bulundu 09 Eylül 2018
TIP BİLİMİNE YÖN VEREN 100 TÜRK09 Eylül 2018
BESNİ İLÇEMİZ MODERN ŞEHİR OLMA YOLUNDA MESAFE ALDI07 Eylül 2018
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI07 Eylül 2018
Yakup Taş: Vatan Sevgimiz Her Daim Canlı Kalacaktır07 Eylül 2018
SÜRÜCÜLERE ÇİKOLOTA İKRAMI07 Eylül 2018
30 Ağustos, Bir Ulusun Yeniden Şahlanışının Destanıdır07 Eylül 2018
Vatanımızı Korumak ve Savunmak Hepimizin Boyun Borcudur07 Eylül 2018
30 Ağustos'u Milletçe Kutlamanın Sevinci İçerisindeyiz07 Eylül 2018
“Malazgirt ruhunu yaşatmayı başaramazsak, geçmişimizle birlikte geleceğimizi de kaybederiz”28 Ağustos 2018
“TEHDİT DİLİYLE BU MİLLETİ YOLA GETİREMEZSİNİZ”27 Ağustos 2018
Yılancı, Vatandaş ve Esnaflarla Bayramlaştı19 Ağustos 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim İle Görüştü16 Ağustos 2018
"DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ BİZLERİ KİMSE DİZE GETİREMEZ"13 Ağustos 2018
ÖMER YILANCI: KİMSE TÜRKİYE ÜZERİNDE BİR HESABA GİRMESİN12 Ağustos 2018
GERSOY-DER KONGRESİNİ YAPTI/ÖZDEMİR GÜVEN TAZELEDİ10 Ağustos 2018
KALEM MEDYA'DAN BASIN YAYIN ENFORMASYON ŞANLIURFA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NE ZİYARET05 Ağustos 2018
“Proje terör örgütlerinin tek hedefi Müslümanlardır, İslam kardeşliğidir”05 Ağustos 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola Cumhurbaşkanı Lourenço ve Togo Devlet Başkanı Gnassingbe ile bir araya geldi27 Temmuz 2018
SULTANGAZİ'DE DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER SERGİSİ15 Temmuz 2018
İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy’un “15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” Mesajı15 Temmuz 2018
"15 Temmuz Demokrasi Zaferi" Konferansı15 Temmuz 2018
"15 TEMMUZ ŞANLI DİRENİŞLE BERTARAF EDİLDİ"15 Temmuz 2018
"Türk Milleti Tarihi Boyunca Destanlar Yazmıştır"14 Temmuz 2018
"Rehberimiz, Anayasa ve İçtüzük"14 Temmuz 2018
CHP GRUP YÖNETİMİ BELİRLENDİ09 Temmuz 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’de 27. Dönem Milletvekillerinin Yemin Törenine Katıldı09 Temmuz 2018
İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU'DAN RAMİ ESNAFINA ZİYARET02 Temmuz 2018
KILIÇDAROĞLU: MUHARREM İNCE DEĞERİMİZDİR04 Temmuz 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi Kabul Etti28 Haziran 2018
Cemile Bayraktar, Sefer Aycan'a tepki göstererek Bahçeli'ye Seslendi03 Temmuz 2018
CHP'li Bekaroğlu: Erdoğan ve Cumhur İttifakı Kazandı28 Haziran 2018
24 HAZİRAN SEÇİM SONUÇLARI24 Haziran 2018
ADIYAMAN ŞEHİDİNE AĞLADI27 Haziran 2018
“BU SEÇİMİN GALİBİ 81 MİLYON VATANDAŞIMIZIN HER BİR FERDİDİR”27 Haziran 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belediye Başkan Vekillerini Kabul Etti05 Haziran 2018
HİZMET İÇİN MİLLETİMİZİN EMRİNDEYİZ29 Mayıs 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı İnce'yi Kabul Etti26 Mayıs 2018
Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı Yapıldı06 Mayıs 2018
VALİ, MAKAMINI DEVRETTİ21 Nisan 2018
KILIÇDAROĞLU, ADAYLIK ÜZERİNE SORULARI YANITLADI21 Nisan 2018
Polis Teşkilatı'nın 173. Yıldönümü Kutlandı 18 Nisan 2018
“Bizi döviz kuru üzerinden terbiye edemezler”13 Nisan 2018
KILIÇDAROĞLU, AKŞENER'İ ZİYARET ETTİ13 Nisan 2018
TÜRK POLİS TEŞKİLATI 173 YAŞINDA 11 Nisan 2018
BURCU KÖKSAL, AÇIK LİSE SINAVINI SORDU?03 Nisan 2018
“Çanakkale, Yokluk Ve Zorluklar Karşısında Yılmamak Demektir”27 Mart 2018
Ömer Yılancı: Hizmete Talibim13 Mart 2018
Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu Çalışmaları Çerçevesinde Türkiye E-Belediye’ye Geçiyor14 Şubat 2018
“Kahraman Askerlerimiz Afrin’de Destan Yazıyor”29 Ocak 2018
BAĞCILAR BELEDİYESİ KALİTE BELGELERİNİ YENİLEDİ15 Ocak 2018
“Balkan Coğrafyasından FETÖ’nün Kökünün Kazınması İçin Çalışmalarımızı Sürdüreceğiz”10 Ocak 2018
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Senatosundan Kudüs Kınaması18 Aralık 2017
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "El Bab’da yaptığımızı, Cerablus’ta yaptığımızı Kandil’e girerek, oturarak yapmalıyız.08 Aralık 2017
“Sermaye Hareketlerinin Sınırlandırılmasıyla İlgili Bir Talimatım Söz Konusu Değildir”06 Aralık 2017
MGK Bildirisi: “Türkiye, Kendi Güvenliğini Sağlamak İçin Her Türlü Tedbiri Almaya Devam Edecektir”29 Kasım 2017
VALİLİKTEN UYARI15 Kasım 2017
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, VEFATININ 79. YILINDA TÖRENLE ANILDI15 Kasım 2017
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Sanko Üniversitesi Ve Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nde De Törenle Anıldı15 Kasım 2017
“KÖYLERİMİZİN SORUNLARI BİR BİR ÇÖZÜLECEKTİR”08 Kasım 2017
“Oyunları Boza Boza, Senaryoları Yırta Yırta Hedeflerimize İlerleyeceğiz”08 Kasım 2017
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Trafikte Saldırıya Uğrayan Gazilerimizi Ziyaret Etti07 Kasım 2017
“Çağdaşlaşmanın ve Modernleşmenin İçini Boşaltmak Yerine, Bunların Gereği Olan Altyapıyı Kuruyoruz”07 Kasım 2017
BYEGM Şanlıurfa Bölge Müdürlüğünden KalemMedya'ya Ziyaret08 Kasım 2017
TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN 94. YILDÖNÜMÜ BÜYÜK COŞKUYLA KUTLANDI04 Kasım 2017
94. YIL KUTLU OLSUN!04 Kasım 2017
“TARİHÎ BİR ADIM ATIYORUZ”03 Kasım 2017
“AK Parti, İktidara Geldiği Günden Beri Kendisiyle Yarışan Bir Parti Olmuştur”17 Ekim 2017
“MTV Zammını Bakanlar Kurulu Tekrar Değerlendirebilir”02 Ekim 2017
Basın Kartı Komisyonu Toplanıyor30 Eylül 2017
BASIN KARTI KOMİSYONU KARARLARI AÇIKLANDI23 Eylül 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, SETA Üyelerini Kabul Etti19 Eylül 2017
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “İstihdam Seferberliği Önemli Neticeler Vermeye Başladı”18 Ağustos 2017
ÖMER YILANCI, 2019'UN STARTINI VERDİ17 Ağustos 2017
“İslam Medeniyetinin Özü; Kardeşlik, Dayanışma ve Birbirine Kenetlenmektir”07 Ağustos 2017
TARİHİ MOZAİKLERİN TAŞINMASI İLE İLGİLİ VALİLİKTEN AÇIKLAMA31 Temmuz 2017
GÜNEY KORE BÜYÜKELÇİSİ YUNSOO CHO ADIYAMAN VALİLİĞİ’NE ZİYARETTE BULUNDU31 Temmuz 2017
“Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarında Tarihin En Acımasız Katliamlarına İmza Atanlar, Bize İnsanlık Dersi Veremez”26 Temmuz 2017
“İSRAİL’İN HAREM-İ ŞERİFTE İBADETİ ENGELLEMESİ AÇIK BİR İNSAN HAKLARI İHLALİDİR”26 Temmuz 2017
Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı: Adıyaman Halkı Şanlı Bir Direniş Sergilemiştir24 Temmuz 2017
BYEGM’NİN “FOTOĞRAFLARLA 15 TEMMUZ” SERGİSİ İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU’NUN KATILDIĞI TÖRENLE AÇILDI24 Temmuz 2017
“15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ” İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ’NDE ANILDI20 Temmuz 2017
İçişleri Bakanı Soylu: 15 Temmuz’da Bu Millet Büyük Bir Kahramanlık Destanı Yazmıştır”20 Temmuz 2017
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Mescid-i Aksa, İsrail’in Mülkü Değildir”20 Temmuz 2017
“Askerlerimizin Kahramanlıklarını, Ülke ve Millet Olarak Asla Unutmayacağız”01 Haziran 2017
“Medeniyet Birikimiyle İrtibatını Koparan Bir Ülke Fikrî Kuraklığa Maruz Kalır”21 Mayıs 2017
SANDIKLAR AÇILDI REFERANDUM SONUÇLANDI17 Nisan 2017
“Türkiye Demokrasisine Sahip Çıktı”17 Nisan 2017
“YEDİ DÜVELİN SALDIRISINA RAĞMEN MİLLET DİK DURDU”17 Nisan 2017
SULTANGAZİ’DE “BÜYÜK ADIYAMAN BULUŞMASI” 13 Nisan 2017
ADIYAMAN EMNİYET MÜDÜRÜ METİN ALPER: TRAFİK VE TEFECİLİK SORUNUNU MERCEK ALTINA ALDIK12 Nisan 2017
KILIÇDAROĞLU: KİMYASAL SİLAHLARIN KULLANILMASI İNSANLIĞA KARŞI BİR SUÇTUR 08 Nisan 2017
“16 Nisan İş Dünyasının Kaderini İlgilendiren Bir Seçimdir”05 Nisan 2017

NEMRUT DAĞI ANIT MEZARI AÇILSIN MI?

AÇILSIN
AÇILMASIN

Sonuçlar
..
KALEMMEDYA VİDEO
KALEM MEDYA | HABERLER | FOTO GALERİ | HABER VİDEO | SAYFALAR | ANASAYFA
CH