KALEM MEDYA
HABERLER
FOTO GALERİ
HABER VİDEO
KÜNYE
SAYFALAR
  GÜNDEM      POLİTİKA      DÜNYA      KENT HABERLERİ      EKONOMİ      EĞİTİM      SAĞLIK      RÖPORTAJ      KÜLTÜR/SANAT      KİTAP      SPOR      YAŞAM   
 
Ana Sayfa > GÜNDEM

“16 NİSAN’DA BU ÜLKENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK EVET OYUYLA GELECEĞE YÜRÜYELİM”
05 Mart 2017
“Cumhurbaşkanlığı Sistemi Bir Şahsın veya Partinin Değil, 80 Milyonluk Türk Milletinin Projesidir”
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
“Cumhurbaşkanlığı Sistemi Bir Şahsın veya Partinin Değil, 80 Milyonluk Türk Milletinin Projesidir”
Tekirdağ’da yapımı tamamlanan tesis ve hizmetlerin toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bölgemizde ve dünya çapında büyük bir değişim var. Şayet bu değişim sürecini kaçırırsak, milletimize en az yarım asır kaybettiririz. Bunun için 16 Nisan’da kurulacak sandık çok önemli. 16 Nisan halk oylamasında büyük ve güçlü Türkiye’ye, lider Türkiye’ye giden yolu genişletiyor, kolaylaştırıyoruz” dedi.
Tekirdağ Valiliği’nin önündeki meydanda yapılan ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşen törende, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve bazı milletvekilleri de hazır bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende bir konuşma yaptı.
Tekirdağ’ın her gün yeni eser ve projelerle büyüyüp kalkınmaya devam ettiğini, Trakya bölgesinin çekim merkezi, öncü şehri olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini; sadece ekonomi, ticaret ve tarımda değil, aynı zamanda terörle mücadelede de destan yazdığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tekirdağ’ın kahraman evlatları DEAŞ’ın katil sürülerine, PKK’lı vahşilere dağları, ovaları, şehirleri dar ediyor. Aynı şekilde, Tekirdağ 15 Temmuz ihaneti karşısında da dik bir duruş sergiledi. Safının darbecilerden yana değil, milli iradeden, meşruiyetten, bağımsızlıktan yana olduğunu tüm dünyaya haykırdı. O gece 80 milyonun yazdığı demokrasi destanında Tekirdağlı yiğitlerin de kanı, canı, emeği var” diye konuştu.
 
“ÖNÜMÜZÜ HEP GENSORULARLA KESMEK İSTEDİLER”
Düzenlenen törenle; toplam yatırım bedeli 762 milyon lira olan 36 hizmet ve tesisin toplu olarak açılışını gerçekleştirdiklerini ve bunların arasında eğitim yatırımlarının yanı sıra Çerkezköy, Malkara ve Saray Devlet Hastanelerinin, bazı devlet kurumlarının hizmet binalarının, gençlik ve kültür merkezlerinin, içme suyu ve kanalizasyon projelerinin, atık su arıtma ve taşkın koruma projelerinin, yol çalışmalarının olduğunu kaydeden ve bunların şehre hayırlı olması dileğinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin inşaatını yapacak firmanın belli olduğunu ve yakında yapılmasına başlanacağını müjdeledi.
Ziya Paşa’nın ‘ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz’ sözüne atıfta bulunarak kendilerinin iş, birilerinin de laf ürettiğini ve 15 yıldır ülkeye hizmet ettiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 Mart’ta, 18 Mart Çanakkale Köprüsü’nün temelini atacaklarını açıkladı ve “Laf değil iş bu. Ama bugüne kadar bunların aklına geldi mi? Hani işte parlamenter demokrasi sisteminiz vardı, yürümedi, yürümez. Aynı şeyi bize de yapmak istediler, önümüzü hep gensorularla kesmek istediler, güven oylamalarıyla kesmek istediler. Eğer biz dik durmasaydık bu yaptıklarımızı bize yaptırtmazlardı” dedi.
 
“EVLATLARIMIZ ÇOK DAHA MODERN BİR ÜLKEDE YAŞASIN DİYE BU GAYRETLERİ GÖSTERİYORUZ“
PKK’nın ‘hayır’ oyu vermeye çağırdığına işaret ederek, “Unutmayın, kişi sevdikleriyle beraber haşr olunacaktır. Eğer hayır diyenlerle beraber hareket ediyorsan yolun açık olsun” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençleri kalan 41 günde kapı-kapı dolaşmaya çağırdı ve “Hiç gevşeme yok, çok koşacağız. Ve Tekirdağ’ın sandıkları patlatması lazım. Türkiye büyüsün, evlatlarımız çok daha modern bir ülkede yaşasın diye bu gayretleri gösteriyoruz. Milletimiz için, ülkemiz için, işte burada olduğu gibi Tekirdağlı kardeşlerimiz için çalışıyor ter döküyoruz” diye ekledi.
Ülke yönetimini devraldıklarında Türkiye’nin 23,5 milyar borcu olduğu IMF kapılarında süründüğünü, bugün bu kuruluşa hiçbir borcunun olmadığını, Merkez Bankasının döviz rezervinin 27,5 milyar dolarken şimdi 120 milyara yaklaştığını, göreve geldiklerinde 26 havaalanı sayısının 55’e, 76 tane üniversite sayısının 181’e çıktığını hatırlatan ve bu göstergelerin Türkiye’nin nereden nereye geldiğine işaret ettiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artık güçlenen bir Türkiye var, lider ülke olma yolunda bir Türkiye var. Öyleyse biz 16 Nisan’ı çok daha farklı bir neticeyle, yönetim sistemindeki bir değişiklikle geleceğe sıçrama yaparak yürümemiz lazım. Önümüzdeki barikatları aşacağız, engelleri aşacağız” ifadelerini kullandı.
 
“BU ÜLKEDE 16 AYDA BİR HÜKÜMET KURULDU”
Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: “Ne diyorlar? ‘Türkiye Büyük Millet Meclisinin yetkileri alınıyor.’ Yalan. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yetkileri aynen kendisinde. Alınan var, ne? Artık öyle eskisi gibi akşam yat-sabah kalk al sana bir gensoru; bu yok. Gensoruyu kim verecek? Gensoruyu millet verecek, millet. Sen milletvekili olarak kimin vekilisin? Milletin vekili. Asıl gensoru sahibi kim? Millet. Şimdi biz diyoruz ki; ey millet al bu yetkini sen kullan. Ve şimdi 5 yılda bir vatandaş sandığa gidecek. Eğer hükümetten memnunsa devam, değilse hadi geri kalın. İşi gerçek sahibine havale ediyoruz; yapılan iş bu. Yoksa Parlamento yine denetleme görevini aynen sürdürecek, yeri gelecek soruşturma, bütün bunları yine yapacak. Ama biz neler çektik. Bu ülkede 16 ayda bir hükümet kuruldu, hükümetler geldi-hükümetler gitti. Şimdi soruyorum sizlere, 16 ayda bir hükümetlerin kurulduğu bir ülkede istikrar olur mu? Güven olur mu? İşte şimdi hem istikrar, hem güven için 5 yılda bir seçimlerin yapılmasına evet mi? Ne diyorlar, ‘tek adam, istediği gibi seçime götürecek.’ Yine yalan. Bakınız, cumhurbaşkanı eğer seçime gitmek gereğini duyuyorsa, o zaman aynı şekilde Parlamento da seçime gidecek. Bunu hiç konuşuyorlar mı? Bunu hiç konuşmuyorlar. Parlamento ve cumhurbaşkanı aynı günde seçimi yapılacak. Doğru konuş, niye doğru konuşmuyorsun? Bunu söylemiyor. Cumhurbaşkanı böyle bir kararı verdiğinde hem Parlamento seçimi yapılacak, hem kendisinin seçimi yapılacak, yani kendisi bir kenara çekilemez, aynı anda her ikisi de olacak. Ama yalancının mumu yatsıya kadar yanar, bunlarınki tutmuyor, Allah’ın izniyle de tutmayacak.”
 
“ŞEHİTLERİMİZİN KANINI YERDE BIRAKMADIK, BIRAKMAYACAĞIZ”
Kardeşlerim, eskiden terörle mücadelede belli odaklardan icazet alınmadan adım atılamadığını şimdi ise Cudi’den Cerablus’a, Gabar’dan El-Bab’a kadar gereken her yerde operasyon yapan bir Türkiye’nin olduğunu, son 1,5 yılda 3 bini aşkın DEAŞ’lı, 10 bin de PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “FETÖ terör örgütünün kamudaki militanlarının tek tek belirleyip hukuka teslim ettik, devam ediyoruz. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız. İnşallah terörün kökünü kurutana kadar da bu mücadelemizi sürdüreceğiz, hiç endişe etmeyin” sözlerine yer verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Şimdi bakıyorsunuz birileri diyor ki, ‘ne istediniz de yapamadınız?’ Bunlar yeterli değil. Onlar buna alışmış, çünkü dertleri yok. 15 yıl boyunca bunlar balık hafızalı oldukları için bütün hizmetleri engellemeye çalıştılar. Ayağımızın altına karpuz kabuğu koyan kendileri değilmiş gibi diye üste çıkmaya çalıştılar. Yapılan yollara, hastanelere, köprülere mani olmak için mahkeme mahkeme dolaşan bunlar değil miydi? Meclisi gensorularla araştırma-soruşturma önergeleriyle kilitlemek isteyenler bunlar değil miydi? Milletin kürsüsünü işgal edenler bunlar değil mi? Kendini kürsünün mikrofonuna zincirle bağlayanlar bunlar değil mi? Orada bakıyorsun biri milletvekilinin ayağını ısırıyor, öbürü bir bayan milletvekilinin saçlarını yolmaya kalkıyor, bunlar değil mi? Ondan sonra bakıyorsun bir de bantlamaya çalışıyor, bunlar değil mi? Bir Anayasa değişikliği metnine bakıyorum, bir de metin konusunda muhalefetin söylediklerine, inanın arada en küçük bir ilişki yok. Daha doğrusu onların var dediği şeylerin hiçbiri bu Anayasa değişikliğinde yok. Buradan 80 milyon vatandaşımızın tamamına sesleniyorum; lütfen evet diyenleri de, hayır diyenleri de dinlemeden önce açın şu 18 maddelik metni bir okuyun, sonra başkalarına kulak verin. İşte o zaman kimin doğru, kimin yanlış söylediğini çok açık bir şekilde göreceksiniz.”
 
“CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ 80 MİLYONLUK TÜRK MİLLETİNİN PROJESİDİR”
“İki günü birbirine eşit olan ziyandadır’ diyen bir Peygamberin ümmetiyiz biz. ‘İnsana ancak çalıştığının karşılığı vardır’ diye emreden bir dinin mensuplarıyız biz. Onlar langır langır konuşurken biz milletimizle birlikte harıl harıl çalıştık, çalışıyoruz” diye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi vitesleri yükseltme zamanı, yürüyüşümüzü hızlandırmamız lazım, daha hızlı gideceğiz. Çünkü bölgemizde ve dünya çapında büyük bir değişim var. Şayet bu değişim sürecini kaçırırsak, milletimize en az yarım asır kaybettiririz, böyle bir vebalin altına giremeyiz. Bunun için 16 Nisan’da kurulacak sandık çok önemli. 16 Nisan halk oylamasında büyük ve güçlü Türkiye’ye, lider Türkiye’ye giden yolu genişletiyor, kolaylaştırıyoruz” görüşlerine yer verdi.
Cumhurbaşkanlığı sisteminin, bir şahsın veya partinin değil 80 milyonluk Türk milletinin projesi olduğunu vurgulayan, ana muhalefet partisinin ‘tek adamcılık’ iddialarını hatırlatarak “Ben bir faniyim. 16 Nisan’a çıkacağıma elimde garantim yok” sözlerine yer veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz sistem diyoruz sistem. İnsanlar fanidir, ama bu sistem bakidir, bunu böyle göreceğiz, ama bunlar böyle görmüyor. Çünkü hayatları böyle geçmiş. Öyleyse biz, şu anda bir rejim değişikliği safsatası çıkarttılar böyle bir şey yok. İlk önce ben karşılarında dururum. Biz sistem değişikliği yapıyoruz. 200 yıldır bu ülkede sıkıntımız buydu, şimdi bunu hallediyoruz inşallah. Ama kimse bunu Tayyip Erdoğan’ın sorunu gibi anlatmasın. Tayyip Erdoğan bu ülkede hiçbir zaman baki olan bir güç gibi kendini takdim etmedi, her zaman bir fani olarak milletimize nasıl hizmet ederiz, hep bunun derdinde oldu” şeklinde konuştu.
 
“KEŞKE BU SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİNİ 2007 YILINDA YAPABİLSEYDİK”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şu değerlendirmelere yer verdi: “Birileri kendi aralarında fısıldaşarak ‘şimdi böyle bir değişikliğe ne gerek vardı’ diyorlar. Biz de diyoruz ki; keşke bu değişikliği 2007 yılında yapabilseydik. 27 Nisan bildirisi yayınlanmadan, 367 rezaleti yaşanmadan keşke yapabilseydik. O rezaletleri yaşadığımız için işte bunu yapıyoruz şimdi. Neler çektirdiler bize, neler… Meclisi boykot etmek suretiyle oylamaları tamamen, hatta tehdit ettiler, kendi milletvekillerini göndermediler, korktular gider de o da iktidara rey verir diye. Hatta keşke bu değişikliği 2001 krizi olmadan önce gerçekleştirmiş olsaydık. Daha da geriye giderek diyorum ki; keşke bu değişikliği 1990’lı yıllarda gerçekleştirseydik. Zaten biraz daha gerilere gidersek, 1980 yılında cumhurbaşkanı seçemeyip, Meclisi çalıştıramayıp, terörü azdırıp darbeye maruz kalmadan buna geçmiş olsaydık diyorum. Kardeşlerim, keşke rahmetli Menderes ve arkadaşlarının hazin sonuyla neticelenen 1960 darbesi gerçekleşmeden böyle bir sisteme geçseydik. İşte o zaman bugün yaşadığımız tartışmaların hiçbirine gerek kalmayacaktı. Dolayısıyla burada sorulması gereken soru, ‘niçin şimdi’ sorusu değil ‘niçin bu kadar geciktik’ sorusu olmalı, gerçek budur. Bu gecikmede şayet bizim de payımız varsa, bize işte onun hesabı sorulmalı.”
“16 NİSAN’DA BU ÜLKENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK EVET OYUYLA GELECEĞE YÜRÜYELİM”
“Şu anda da Cumhurbaşkanıyla, Hükümetiyle, Başbakanıyla, Meclisiyle ülkenin yönetimi aynı kadronun elinde. Öyleyse buna rağmen niye yönetim sistemi değişsin diye ısrar ediyoruz? Risk alıyoruz, mücadele veriyoruz, dertsiz başımıza dert almaya çok mu meraklıyız?” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle seslendi: “Şimdi burada açık konuşacağım; ana muhalefet partisi bu süreçte görevini bir kez daha yerine getirmemiştir. Eskiden beri konuşulan, ama 2011 yılından itibaren yoğun bir şekilde tartışılan yönetim sistemi değişikliğine ana muhalefet hiçbir zaman katkı vermemiştir. Sağ olsun Milliyetçi Hareket Partisi burada AK Parti’yle el ele vermek suretiyle referandum için gerekli 339 oy Parlamentodan çıkmıştır. Şimdi Parlamento görevini yaptı, ben buradan tüm Türkiye’ye sesleniyorum; sevgili vatandaşlarım, sizleri Allah için seviyorum. AK Parti’ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum, Milliyetçi Hareket Partisine gönül veren kardeşlerime sesleniyorum, Cumhuriyet Halk Partisi’ne, HDP’ye, Saadet Partisi’ne, Büyük Birlik Partisi’ne gönül veren kardeşlerime sesleniyorum; gelin el ele verelim ve 16 Nisan’da bu ülkenin kaderini değiştirecek evet oyuyla geleceğe yürüyelim.”
Konuşmasının sonunda vatandaşlardan referandumda ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet’ için ‘eve’ oyu kullanmalarını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini, “Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep beraber Türkiye olacağız. 16 Nisan şimdiden hayırlı olsun” temennisiyle tamamladı.
Törenin ardından Tekirdağ Valiliği’ni ziyaret ederek, Vali Mehmet Ceylan’dan şehirde yürütülen hizmetlerle ilgili bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra şehirden ayrıldı. Kaynak: www.tccb.gov.trYorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNDEM Haberleri

Başlık Tarih
 
KILIÇDAROĞLU'DAN "EVDE TUT" ÇAĞRISI31 Mart 2020
“MİLLÎ DAYANIŞMA KAMPANYASI..."31 Mart 2020
Koronavirüs Fırsatçılarına Operasyon29 Mart 2020
"TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILIYORUZ"29 Mart 2020
"SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ"27 Mart 2020
SAĞLIK BAKANLIĞI 32 BİN ...25 Mart 2020
VİDEO KONFERANS ARACILIĞIYLA ...25 Mart 2020
YENİ TANI 293 / VEFAT 724 Mart 2020
"SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELEBİLİR"23 Mart 2020
ALKIŞLARLA DESTEK24 Mart 2020
Koca, TBMM’de Koronavirüs Sunumu Yaptı20 Mart 2020
“TÜRKİYE, TEDBİRLERİ SÜRATLE HAYATA GEÇİRDİ”19 Mart 2020
Video Konferans Aracılığıyla Dörtlü Zirve18 Mart 2020
Kaçak Akaryakıtı Ele Geçirildi13 Mart 2020
"ÖZGÜRCE GAZETECİLİĞİN YAPILACAĞI..."09 Mart 2020
BAYRAKTAR'DAN DİKKAT ÇEKİCİ...09 Mart 2020
Kadınlar Günü Mesajı09 Mart 2020
Jandarma'dan Mücadele Harekâtı Eğitimi04 Mart 2020
“AVRUPA BİRLİĞİ MAALESEF SÖZÜNDE DURMADI”04 Mart 2020
BİLİM SEFERİ EKİBİ UĞURLANDI17 Şubat 2020
UÇAK KAZASINI DEĞERLENDİRİLDİ17 Şubat 2020
İGTOD DEPREM BÖLGESİNDE15 Şubat 2020
Erdoğan, Pakistan Cumhurbaşkanı Alvi İle Görüştü15 Şubat 2020
KİTAPÇIK HALİNE GETİRİLDİ13 Şubat 2020
İnternet Sitesi Açtı03 Şubat 2020
"TÜRKİYE’NİN PLAN VE PROJELERİ HAZIR”25 Ocak 2020
“BÖLGEMİZ SAVAŞLARDAN YORULDU”08 Ocak 2020
"KANAL İSTANBUL PROJESİ’Nİ..."15 Ocak 2020
DÜNYA GENÇLİK DERNEĞİ'NDEN ÖDÜL GECESİ21 Aralık 2019
ŞEHİT FIRAT DEMİR’E SON VEDA21 Aralık 2019
BAKIM PLANI DEVREYE ALINDI21 Aralık 2019
"7 AYDA 3 MİLYON 301 BİN 143 LİRA..."10 Aralık 2019
Pasaport Polislerine Özel Tasarım Yelek02 Aralık 2019
DEPREM08 Kasım 2019
Jandarma'dan 5 İlde DEAŞ Operasyonu06 Kasım 2019
"ÜRETMEYE ÇOK YAKINIZ"06 Kasım 2019
KILIÇDAROĞLU: YAŞASIN CUMHURİYET30 Ekim 2019
“CUMHURİYETİMİZİ NİCE YILLARA TAŞIYACAĞIZ”30 Ekim 2019
"CUMHURİYETİMİZİN ONURUNU YAŞIYORUZ"28 Ekim 2019
CUMHURİYETİMİZ 96 YAŞINDA28 Ekim 2019
Jandarma'dan PKK'ya Uyuşturucu Darbesi25 Ekim 2019
CUMHURBAŞKANI, TRT YAYININA KATILDI25 Ekim 2019
SANKO'DAN BARIŞ PINARI HAREKÂTI’NA DESTEK 22 Ekim 2019
ADIYAMAN'A ATANAN ERGÜDER GÖREVE BAŞLADI20 Ekim 2019
"BU MÜSVEDDEYİ DERHAL SAHİBİNE İADE EDİN"18 Ekim 2019
ERDOĞAN, PENCE'İ KABUL ETTİ18 Ekim 2019
"MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ"16 Ekim 2019
ERDOĞAN, CEENBEKOV İLE GÖRÜŞTÜ16 Ekim 2019
MSB'DEN HAREKATA İLİŞKİN AÇIKLAMA10 Ekim 2019
LİDERLERDEN HAREKAT AÇIKLAMASI10 Ekim 2019
BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI09 Ekim 2019
"ÖNEMLİ PROJE, KREŞ PROJESİDİR"02 Ekim 2019
YAYLA VE MERALARDA GÜVENLİK TEDBİRLERİ02 Ekim 2019
“Suriyeli Kardeşlerimize Bakışımız Değişmedi”07 Eylül 2019
VALİLİĞE YÜRÜYEN HALK İDAM İSTEDİ06 Ağustos 2019
"İSTİSMARI ÖNLEMEK HAM HUKUKİ HEM DE İNSANİ BİR GÖREVDİR"05 Ağustos 2019
Halkla İlişkilerin Oscarları İletişim Başkanlığı'nın Oldu 17 Temmuz 2019
"HALKIMIZ HİÇBİR OYUNA GELMEZ"15 Temmuz 2019
Gazeteci-Yazar Orhan Karakaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Tarafından Verilen Basın Kartını Aldı03 Temmuz 2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençlerin Sorularını Cevapladı19 Mayıs 2019
Altun, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığına Atandı19 Mayıs 2019
“ARŞİV, MİLLETİN VE DEVLETİN HAFIZASIDIR”24 Nisan 2019
ALPER: TEFECİLİK SUÇUNUN KARŞILIKSIZ KALMAYACAĞI ANLAŞILMIŞ OLDU22 Nisan 2019
KILIÇDAROĞLU'NA YAPILAN SALDIRIYI KINADI22 Nisan 2019
KILIÇDAROĞLU: BİR MİLİM GERİ ADIM ATMAYACAĞIM22 Nisan 2019
NEMRUT DAĞI'NA TELEFERİK YAPILSIN22 Nisan 2019
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, TÜRKİYE-AB KARMA İSTİŞARE KOMİTESİ TÜRKİYE KANADI ÜYELERİNİ KABUL ETTİ21 Nisan 2019
BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI16 Nisan 2019
Tebrik Ziyaretleri Mesai Saatinden Sonra15 Nisan 2019
Vali Pekmez, Menderes İlkokulu’nda Oy Kullandı 31 Mart 2019
VALİ YERLİKAYA’DAN HUZUREVİ ZİYARETİ27 Mart 2019
MGK Bildirisi: “Fırat’ın Doğusu Terör Örgütlerinden Temizlenmeden Bölgede İstikrarın Sağlanması Mümkün Olmayacaktır"21 Mart 2019
“HAFTANIN 7 GÜNÜ İNSANIMIZIN ARASINDAYIZ”13 Mart 2019
SOSYOPARK TOPLUMLA ARAMIZDA ARAYÜZ OLMALI27 Şubat 2019
“İSTANBULLULAR OYLARINI HUZUR VE GÜVEN İÇİNDE KULLANACAK”29 Ocak 2019
“Somali’den Arakan’a, Gazze’den Yemen’e kadar bölgemizde mazlum ve mağdurların yardımına koşuyoruz”06 Şubat 2019
'AHTAPOT' İÇİN KOLLAR SIVANDI24 Ocak 2019
İGTOD'TA 5. KEZ GÜVEN TAZELEDİ24 Ocak 2019
“SAVUNMA SANAYİMİZİ ÇOK DAHA GÜÇLÜ KILACAĞIZ”24 Ocak 2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say’ın konserini izledi19 Ocak 2019
AÇIKLIYORUZ11 Ocak 2019
2 BİN 750 AİLEYE BİN 250 TON KÖMÜR02 Ocak 2019
“Bölgemiz Ve Dünyada Türkiyesiz Denklem Kurulamayacağını Söylüyoruz”26 Aralık 2018
Sanko Okulları Ata’sını Saygı, Minnet Ve Özlemle Andı22 Kasım 2018
Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı06 Kasım 2018
MİLLETVEKİLİ TAŞ'DAN DOLANDIRICIK UYARISI25 Ekim 2018
“TÜRKİYE, MİLLÎ KALKINMA HAMLESİNDEN ASLA VAZGEÇMEYECEKTİR”08 Ekim 2018
KÂHTA HİZMETLE DEĞİŞECEK08 Ekim 2018
HATAY REYHANLI’DA BASIN AKREDİTASYON MERKEZİ KURULDU29 Eylül 2018
FVW İSTANBUL WORKSHOP & B2B TOPLANTILARI15 Eylül 2018
“Türkiye’nin Tercihi Ve Uygulamaları Serbest Piyasa Ekonomisinden Yanadır”15 Eylül 2018
İçişleri Bakanlığı’ndan “Yaylalarda Yaşam Malzemesi Bırakmayın” Uyarısı 09 Eylül 2018
Kaymakam Ahmet Gencer, Köylerde İncelemelerde Bulundu 09 Eylül 2018
TIP BİLİMİNE YÖN VEREN 100 TÜRK09 Eylül 2018
BESNİ İLÇEMİZ MODERN ŞEHİR OLMA YOLUNDA MESAFE ALDI07 Eylül 2018
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI07 Eylül 2018
Yakup Taş: Vatan Sevgimiz Her Daim Canlı Kalacaktır07 Eylül 2018
SÜRÜCÜLERE ÇİKOLOTA İKRAMI07 Eylül 2018
30 Ağustos, Bir Ulusun Yeniden Şahlanışının Destanıdır07 Eylül 2018
Vatanımızı Korumak ve Savunmak Hepimizin Boyun Borcudur07 Eylül 2018
30 Ağustos'u Milletçe Kutlamanın Sevinci İçerisindeyiz07 Eylül 2018
“Malazgirt ruhunu yaşatmayı başaramazsak, geçmişimizle birlikte geleceğimizi de kaybederiz”28 Ağustos 2018
“TEHDİT DİLİYLE BU MİLLETİ YOLA GETİREMEZSİNİZ”27 Ağustos 2018
Yılancı, Vatandaş ve Esnaflarla Bayramlaştı19 Ağustos 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim İle Görüştü16 Ağustos 2018
"DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ BİZLERİ KİMSE DİZE GETİREMEZ"13 Ağustos 2018
ÖMER YILANCI: KİMSE TÜRKİYE ÜZERİNDE BİR HESABA GİRMESİN12 Ağustos 2018
GERSOY-DER KONGRESİNİ YAPTI/ÖZDEMİR GÜVEN TAZELEDİ10 Ağustos 2018
KALEM MEDYA'DAN BASIN YAYIN ENFORMASYON ŞANLIURFA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NE ZİYARET05 Ağustos 2018
“Proje terör örgütlerinin tek hedefi Müslümanlardır, İslam kardeşliğidir”05 Ağustos 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola Cumhurbaşkanı Lourenço ve Togo Devlet Başkanı Gnassingbe ile bir araya geldi27 Temmuz 2018
SULTANGAZİ'DE DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER SERGİSİ15 Temmuz 2018
İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy’un “15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” Mesajı15 Temmuz 2018
"15 Temmuz Demokrasi Zaferi" Konferansı15 Temmuz 2018
"15 TEMMUZ ŞANLI DİRENİŞLE BERTARAF EDİLDİ"15 Temmuz 2018
"Türk Milleti Tarihi Boyunca Destanlar Yazmıştır"14 Temmuz 2018
"Rehberimiz, Anayasa ve İçtüzük"14 Temmuz 2018
CHP GRUP YÖNETİMİ BELİRLENDİ09 Temmuz 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’de 27. Dönem Milletvekillerinin Yemin Törenine Katıldı09 Temmuz 2018
İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU'DAN RAMİ ESNAFINA ZİYARET02 Temmuz 2018
KILIÇDAROĞLU: MUHARREM İNCE DEĞERİMİZDİR04 Temmuz 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi Kabul Etti28 Haziran 2018
Cemile Bayraktar, Sefer Aycan'a tepki göstererek Bahçeli'ye Seslendi03 Temmuz 2018
CHP'li Bekaroğlu: Erdoğan ve Cumhur İttifakı Kazandı28 Haziran 2018
24 HAZİRAN SEÇİM SONUÇLARI24 Haziran 2018
ADIYAMAN ŞEHİDİNE AĞLADI27 Haziran 2018
“BU SEÇİMİN GALİBİ 81 MİLYON VATANDAŞIMIZIN HER BİR FERDİDİR”27 Haziran 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belediye Başkan Vekillerini Kabul Etti05 Haziran 2018
HİZMET İÇİN MİLLETİMİZİN EMRİNDEYİZ29 Mayıs 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı İnce'yi Kabul Etti26 Mayıs 2018
Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı Yapıldı06 Mayıs 2018
VALİ, MAKAMINI DEVRETTİ21 Nisan 2018
KILIÇDAROĞLU, ADAYLIK ÜZERİNE SORULARI YANITLADI21 Nisan 2018
Polis Teşkilatı'nın 173. Yıldönümü Kutlandı 18 Nisan 2018
“Bizi döviz kuru üzerinden terbiye edemezler”13 Nisan 2018
KILIÇDAROĞLU, AKŞENER'İ ZİYARET ETTİ13 Nisan 2018
TÜRK POLİS TEŞKİLATI 173 YAŞINDA 11 Nisan 2018
BURCU KÖKSAL, AÇIK LİSE SINAVINI SORDU?03 Nisan 2018
“Çanakkale, Yokluk Ve Zorluklar Karşısında Yılmamak Demektir”27 Mart 2018
Ömer Yılancı: Hizmete Talibim13 Mart 2018
Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu Çalışmaları Çerçevesinde Türkiye E-Belediye’ye Geçiyor14 Şubat 2018
“Kahraman Askerlerimiz Afrin’de Destan Yazıyor”29 Ocak 2018
BAĞCILAR BELEDİYESİ KALİTE BELGELERİNİ YENİLEDİ15 Ocak 2018
“Balkan Coğrafyasından FETÖ’nün Kökünün Kazınması İçin Çalışmalarımızı Sürdüreceğiz”10 Ocak 2018
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Senatosundan Kudüs Kınaması18 Aralık 2017
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "El Bab’da yaptığımızı, Cerablus’ta yaptığımızı Kandil’e girerek, oturarak yapmalıyız.08 Aralık 2017
“Sermaye Hareketlerinin Sınırlandırılmasıyla İlgili Bir Talimatım Söz Konusu Değildir”06 Aralık 2017
MGK Bildirisi: “Türkiye, Kendi Güvenliğini Sağlamak İçin Her Türlü Tedbiri Almaya Devam Edecektir”29 Kasım 2017
VALİLİKTEN UYARI15 Kasım 2017
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, VEFATININ 79. YILINDA TÖRENLE ANILDI15 Kasım 2017
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Sanko Üniversitesi Ve Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nde De Törenle Anıldı15 Kasım 2017
“KÖYLERİMİZİN SORUNLARI BİR BİR ÇÖZÜLECEKTİR”08 Kasım 2017
“Oyunları Boza Boza, Senaryoları Yırta Yırta Hedeflerimize İlerleyeceğiz”08 Kasım 2017
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Trafikte Saldırıya Uğrayan Gazilerimizi Ziyaret Etti07 Kasım 2017
“Çağdaşlaşmanın ve Modernleşmenin İçini Boşaltmak Yerine, Bunların Gereği Olan Altyapıyı Kuruyoruz”07 Kasım 2017
BYEGM Şanlıurfa Bölge Müdürlüğünden KalemMedya'ya Ziyaret08 Kasım 2017
TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN 94. YILDÖNÜMÜ BÜYÜK COŞKUYLA KUTLANDI04 Kasım 2017
94. YIL KUTLU OLSUN!04 Kasım 2017
“TARİHÎ BİR ADIM ATIYORUZ”03 Kasım 2017
“AK Parti, İktidara Geldiği Günden Beri Kendisiyle Yarışan Bir Parti Olmuştur”17 Ekim 2017
“MTV Zammını Bakanlar Kurulu Tekrar Değerlendirebilir”02 Ekim 2017
Basın Kartı Komisyonu Toplanıyor30 Eylül 2017
BASIN KARTI KOMİSYONU KARARLARI AÇIKLANDI23 Eylül 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, SETA Üyelerini Kabul Etti19 Eylül 2017
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “İstihdam Seferberliği Önemli Neticeler Vermeye Başladı”18 Ağustos 2017
ÖMER YILANCI, 2019'UN STARTINI VERDİ17 Ağustos 2017
“İslam Medeniyetinin Özü; Kardeşlik, Dayanışma ve Birbirine Kenetlenmektir”07 Ağustos 2017
TARİHİ MOZAİKLERİN TAŞINMASI İLE İLGİLİ VALİLİKTEN AÇIKLAMA31 Temmuz 2017
GÜNEY KORE BÜYÜKELÇİSİ YUNSOO CHO ADIYAMAN VALİLİĞİ’NE ZİYARETTE BULUNDU31 Temmuz 2017
“Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarında Tarihin En Acımasız Katliamlarına İmza Atanlar, Bize İnsanlık Dersi Veremez”26 Temmuz 2017
“İSRAİL’İN HAREM-İ ŞERİFTE İBADETİ ENGELLEMESİ AÇIK BİR İNSAN HAKLARI İHLALİDİR”26 Temmuz 2017
Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı: Adıyaman Halkı Şanlı Bir Direniş Sergilemiştir24 Temmuz 2017
BYEGM’NİN “FOTOĞRAFLARLA 15 TEMMUZ” SERGİSİ İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU’NUN KATILDIĞI TÖRENLE AÇILDI24 Temmuz 2017
“15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ” İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ’NDE ANILDI20 Temmuz 2017
İçişleri Bakanı Soylu: 15 Temmuz’da Bu Millet Büyük Bir Kahramanlık Destanı Yazmıştır”20 Temmuz 2017
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Mescid-i Aksa, İsrail’in Mülkü Değildir”20 Temmuz 2017
“Askerlerimizin Kahramanlıklarını, Ülke ve Millet Olarak Asla Unutmayacağız”01 Haziran 2017
“Medeniyet Birikimiyle İrtibatını Koparan Bir Ülke Fikrî Kuraklığa Maruz Kalır”21 Mayıs 2017
SANDIKLAR AÇILDI REFERANDUM SONUÇLANDI17 Nisan 2017
“Türkiye Demokrasisine Sahip Çıktı”17 Nisan 2017
“YEDİ DÜVELİN SALDIRISINA RAĞMEN MİLLET DİK DURDU”17 Nisan 2017
SULTANGAZİ’DE “BÜYÜK ADIYAMAN BULUŞMASI” 13 Nisan 2017
ADIYAMAN EMNİYET MÜDÜRÜ METİN ALPER: TRAFİK VE TEFECİLİK SORUNUNU MERCEK ALTINA ALDIK12 Nisan 2017
KILIÇDAROĞLU: KİMYASAL SİLAHLARIN KULLANILMASI İNSANLIĞA KARŞI BİR SUÇTUR 08 Nisan 2017
“16 Nisan İş Dünyasının Kaderini İlgilendiren Bir Seçimdir”05 Nisan 2017
MGK’da Terör Örgütleriyle Etkin Mücadele Vurgusu30 Mart 2017
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU: TÜRKİYE’Yİ SOKAKTA BULMADIK22 Mart 2017
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: SİSTEM, KENDİ LİDERİNİ ÜRETECEK22 Mart 2017
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN NEVRUZ MESAJI21 Mart 2017
BAKAN SOYLU: BU NEDENLE BU TOPRAKLARDA SİYASET YAPMAK BAŞKA MEMLEKETLERE BENZEMEZ20 Mart 2017
KILIÇDAROĞLU: CAMİYE, ADLİYEYE, KIŞLAYA, OKULA SİYASET GİRMESİN20 Mart 2017
“Dayanışma Ruhunun Olduğu Bir Millet Yıkılamaz”20 Mart 2017
“18 MART’TAN 15 TEMMUZ’A KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ” KONSERİ16 Mart 2017
Kılıçdaroğlu, "8 Mart 5 Bin Kadın Buluşması" sonrasında Sakarya’da Kadınlarla Birlikte Yürüdü 09 Mart 2017
“Türkiye’nin İstikbali İçin, Tüm Vatandaşların ‘Evet’te Birleşeceğine İnanıyorum”07 Mart 2017
Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve Yeni Anayasa Paneli 05 Mart 2017
TBMM BAŞKANVEKİLİ AYDIN, ALMANYA FEDERAL MECLİS BAŞKANI LAMMERT'E TEPKİ GÖSTERDİ05 Mart 2017
SAAT 20.09 İTİBARİYLE 58 DEPREM02 Mart 2017
ADIYAMAN'DA DEPREM02 Mart 2017
"BİZLER ÇOK BADİRELERDEN GEÇTİK"27 Şubat 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, IKBY Başkanı Barzani’yi Kabul Etti27 Şubat 2017
TÜSİAD Üyeleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde23 Şubat 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı Şerif ile Bir Araya Geldi23 Şubat 2017
ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİSİ ALIMI22 Şubat 2017
Emine Erdoğan, Ankara’da Yaşayan Suriyeli Kadınları Kabul Etti21 Şubat 2017
REKTÖR SINAV, İSTİFA ETTİ14 Şubat 2017
"CUMHURBAŞKANININ TARAFSIZLIĞI DEVLETİN SİGORTASIDIR"13 Şubat 2017
“Tarihimizden İbret Alarak, Şehircilik Konusunda Hatalarımızın Tekrarını Önlemeliyiz”28 Ocak 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lindsay Lohan'ı Kabul Etti28 Ocak 2017
KARTAL-YAKACIK-PENDİK-TAVŞANTEPE METRO HATTI HİZMETE AÇILDI24 Ocak 2017
O kürsü yıkmak için oraya konmadı13 Ocak 2017
UKRAYNA ANKARA BÜYÜKELÇİSİ SYBİHA’DAN VALİ ŞAHİN’E ZİYARET11 Ocak 2017
İGTOD GENEL KURULU YAPILDI KARLI, YENİDEN SEÇİLDİ29 Aralık 2016
KÂHTA ARITMA TESİSİNİN TEMELİ DUALARLA ATILDI23 Aralık 2016
KADINLAR İSTEDİĞİ YERDE İNECEK23 Aralık 2016
MUHTARLAR AKEDAŞ’A ÖNCELİKLİ ULAŞACAK21 Aralık 2016

NEMRUT DAĞI ANIT MEZARI AÇILSIN MI?

AÇILSIN
AÇILMASIN

Sonuçlar
Foto Galeri
En Çok Okunan
En Çok Yorumlanan
..
KALEMMEDYA VİDEO
KALEMMEDYA VİDEO
Warning: getimagesize(http://www.kalemmedya.com/images/videos/Babam ?iiri.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /home/kalemmed/public_html/modules/common/modulvideogaleri.php on line 0
KALEM MEDYA | HABERLER | FOTO GALERİ | HABER VİDEO | SAYFALAR | ANASAYFA
CH