ANASAYFA
HABER VİDEO
KALEMMEDYA
FOTO GALERİ
HABERLER
KÜNYE
  GÜNDEM      POLİTİKA      DÜNYA      EKONOMİ      EĞİTİM      SAĞLIK      RÖPORTAJ      YAŞAM      CİNE/MAGAZİN      SANAT      KİTAP      MUTFAK      SPOR   
 
Ana Sayfa > GÜNDEM

“16 Nisan İş Dünyasının Kaderini İlgilendiren Bir Seçimdir”
05 Nisan 2017
Bu haber 886 kez okundu
“16 Nisan İş Dünyasının Kaderini İlgilendiren Bir Seçimdir”
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
 
NTV ve Star TV ortak canlı yayınında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçim 2019'un Kasımında. Bunu gördüğü zaman yurt dışı sermaye 2019 Kasımına kadar ne yapacak? Gelecek, yatırımı için bütün planlamasını yapacak, adımını da ona göre atacak. 16 Nisan aslında Türkiye'de iş dünyasının kaderini ilgilendiren bir seçimdir. İş dünyası bu konuda çok hassas davranmak zorundadır. Yatırımı yapan sensin. Ben siyasetçi olarak senin önünü açmaya çalışıyorum. Bugüne kadar da takoz olmadık, hep ön açtık” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV ve Star TV ortak canlı yayınına konuk oldu. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Oğuz Haksever’in sorularını cevaplayarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, anayasa değişikliğinin içeriğine dair tartışmalarda yer alan "tek adamlık" kavramına ilişkin bir soru üzerine, "Tek adamlık kavramı burada bir defa çok çirkin. Bunlar da yaklaşımlarını yaparken çok çirkin yapıyorlar. Bir defa burada tek adamlık diye bir şey söz konusu değil" diye konuştu.
HSYK’NIN YAPISI
Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti: "Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun oluşumunda 2010 öncesi üye sayısı 7 asıl idi. 5 asıl cumhurbaşkanı tarafındandı. Adalet Bakanı ve müsteşar 2 idi. Ne yapıyor? 7, 7 toplam 14. Şu andaki durum 21 asıl, 7 yedek var. Cumhurbaşkanı 4 tane atıyor. Adalet Bakanı ve müsteşar 2, Adalet Akademisi 1, sayı toplamda 28. Yeni dönemde durum üye sayısı 13'e çıkıyor ama meclis 7 üye atayacak. Cumhurbaşkanı 4 üye atayacak buna ilave bir de Adalet Bakanıyla müsteşar var. Peki burada en önemli olan nedir? Türkiye Büyük Millet Meclisi bundan önce atama yapamıyordu. İlk defa şimdi Türkiye Büyük Millet Meclisi 7 üye atayacak. Yeni bir süreci, daha kuşatıcı, daha kucaklayıcı bir süreci bu düzenleme getiriyor."
FESİH TARTIŞMALARI
Cumhurbaşkanının sadece Bütçe Kanunu ile ilgili yetkisi olacağına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, reddetmesi hâlinde ise bir önceki yılın bütçesinin TEFE/TÜFE veya başka bir ayarlama ile düzenleneceğini, ülkenin bütçesiz kalmadan yoluna devam edeceğini aktardı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Olay bu. Yasama organı nasıl yok dersin? 'Yasama organını fesih' diyor iki de bir. Bir defa fesih diye bir olay olmaz. Yok böyle bir şey. Ne olabilir? Mesela seçimlerin yenilenmesi gibi bir durum meydana geldi. Eğer cumhurbaşkanı böyle bir yola tevessül edecek olursa ki bu pek de öyle akıl karı bir iş değil. Böyle bir şey olması hâlinde Meclisle Cumhurbaşkanlığı seçimi ne oluyor? Aynı anda yapılıyor. Kendisi de seçime girecek. Aynı şekilde Meclis de seçime girmiş olacak. Herkes bunu kolay kolay istemez. Dünyada bunun pek benzeri yok" ifadelerini kullandı.
“SEÇİMİN OLDUĞU YERDE TEK ADAMLIK OLMAZ”
Bu süreçte denetim mekanizması itibarıyla Meclisin bugünkü durumuna göre çok daha farklı bir konuma geleceğine de dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: "Örneğin, şu anda biliyorsunuz cumhurbaşkanı ancak ihaneti vataniyeden yargılanabiliyor. Fakat yeni dönemde kişisel suçlar sebebiyle de parlamentodaki belli çoğunluklarla Yüce Divana kadar cumhurbaşkanı götürülebilir. Kim güçlü? Parlamento güçlü. Nerede kaldı tek adamlık. Böyle tek adamlık olur mu? Sen tek adamı nasıl yargılarsın veya Yüce Divana nasıl sevk edersin? Şu anda cumhurbaşkanı sadece vatana ihanetten sevk edilebilirken, kişisel suçlar sebebiyle parlamentodaki belli çoğunluklarla hakkında davaya götüren yollar açılabiliyor. Şu da çok açık ve net ortada, seçimin olduğu yerde tek adamlık olmaz. Şu anda seçim var mı ülkemizde? Bundan sonrada olacak mı? Burada tek adamlık olmaz."
Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki seçimin bir arada yapılmasının nedeninin sorulması üzerine de şunları kaydetti: "Bunun en önemli sebebi şu, bir defa bizim çok seri bir üretim içerisinde olmamız lazım. Öyle anlar olmuştur ki aynı yıl içerisinde belediye seçimi, parlamento seçimi, cumhurbaşkanlığı seçimi olmuştur. Bu uzun aralıklarla da bir arada olsa aynı yıl içerisine bunların tesadüf ettiği yıllar olmuştur. Şimdi bununla birlikte ne olacak? Parlamento ve cumhurbaşkanlığı seçimi aynı gün olacak ve ülke kendine hedefler belirleyecek. Biz 5 sene sonra şu gün, cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimini yapacağız. Bu bir istikrar hedefidir. Çünkü bizim iki sihirli kavramımız var, istikrar ve güven. Şimdi bununla biz bu istikrar ve güveni yakalayacağız."
“SIK ARALIKLARLA SEÇİM OLURSA İŞADAMLARI RAHATLIKLA YATIRIM YAPAMAZ”
Ülkede sık aralıklarla seçimlerin yapıldığını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu şekilde iş adamların rahatlıkla yatırım yapamayacağını aktardı. Yurt dışından Türkiye'ye gayrisafi hasılanın girişinin ortalamasının yıllık 1 milyar dolar olduğunu anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz geldik grafik yükselmeye başladı. Mesela benim başbakanlığım döneminde bir yıl aklımda kaldığı kadarıyla 22 buçuk milyar dolara kadar çıktık. Bu dönemde de yine geçen yıl yanılmıyorsam 12 buçuk milyar dolar gibi bir rakamı yakaladık. Ama ondan bir yıl önce 16,5 milyar dolardı, bunu yakaladık. Bu bir şey gösteriyor. Şimdi güveniyor, yurt dışından gelen sermaye de güveniyor" dedi.
Yurt dışı seyahatlerinde kendisine "Seçim var mı?" sorusunun yöneltildiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hayır, seçim falan yok. Bizim seçimin tarihi belli. Şimdi diyelim ki seçim 2019'un kasımında. Bunu gördüğü zaman yurt dışı sermaye 2019 Kasımına kadar ne yapacak? Gelecek, yatırımı için bütün planlamasını yapacak, adımını da ona göre atacak. 16 Nisan aslında Türkiye'de iş dünyasının kaderini ilgilendiren bir seçimdir. İş dünyası bu konuda çok hassas davranmak zorundadır. Yatırımı yapan sensin. Ben siyasetçi olarak senin önünü açmaya çalışıyorum. Bugüne kadar da takoz olmadık, hep ön açtık" şeklinde konuştu.
“KUVVETLER AYRILIĞI ZEDELENMEZ”
"Yeni sistemde cumhurbaşkanının partisiyle meclis çoğunluğunun aynı olması olasılığı var, 'o zaman kuvvetler ayrılığı zedelenir' diye eleştiriler de var. Ne dersiniz?" sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, kuvvetler ayrılığının zedelenmesinin söz konusu olmayacağını, tam aksi bir durumun yaşanacağını anlattı.
Cumhurbaşkanının partili olmasının getirdiği avantajlara ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir defa cumhurbaşkanı partisiyle içli dışlı olacağı için partisini de disipline etmesi bakımından büyük bir önem arz ediyor. Partisinin disipline olması da müşterek çalışmada hem kendisine ayrı bir güç katacak, partisinin tüm illere yayılmasında, illerdeki çalışmaların kontrol edilmesinde onlar da çok daha aktif, faydalı hâle gelecek" diye konuştu.
CUMHURBAŞKANININ KARARNAME ÇIKARMA YETKİSİ
"Eğer referandumdan 'evet' çıkarsa, 2019'da da seçilirseniz, kararname çıkarma yetkisine sahip olacaksınız. Cumhurbaşkanı bu önerilen sistemde ne gibi kararnameler çıkaracak?" sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu yanıtı verdi: "Anayasa ve anayasada yer almayan yasalar. Bu ikisinin dışında boşlukta olan konular vardır ki bir kararname çıkacaksa anayasaya ve bu yasalara ters olmaksızın cumhurbaşkanı ne çıkarabilir? Kararname. Velev ki çıkarmış olduğu bu kararname konusunda parlamento, eğer buna da itirazi bir durum söz konusu olursa burada denetim yetkisini kullanır. Hatta bu denetim yetkisi sadece orada kalmaz, anayasada da aynı şekilde devam eder. Bu kadar güçlü bir kontrol altında öyle cumhurbaşkanı Ali kıran baş kesen olamıyor. Böyle bir şey yok. Bunlar okumuyorlar. Okumuş olsalar bunların hepsini çok açık ve net göreceklerdi. Ama okumadıkları için bunu göremiyorlar. Dolayısıyla şu anda Anayasa Mahkemesine parlamentonun itiraz yetkisi nasıl var, o dönemde de aynı şekilde parlamentonun oraya itiraz yetkisi olacak. Kararnameler konusunda da parlamento baktı ki işine gelmiyor, onunla ilgili de kalkar bu itirazını yapar. Nereye? Anayasa Mahkemesine. Her şey bu kadar açık ortada. Yani yasama organı, Anayasa Mahkemesi var. Dolayısıyla öyle 'Dediğim dedik öttürdüğüm düdük' böyle bir cumhurbaşkanlığı kurumu yok."
“BU SLOGANİK YAKLAŞIMLARI BIRAKIN”
"Hayır" çadırına yaptığı ziyaret hatırlatılarak, "Yeni sürprizlerin olup olmayacağının" sorulması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, bundan sonraki süreçte de spontane gelişmeler olabileceğini söyledi.
Çadır ziyaretinde "Niye 'hayır' diyorsunuz?" sorusunu yönelttiğini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Çağdaş bir Türkiye'de yaşamak istiyoruz dedi. 'Şu andaki Türkiye çağ dışı bir Türkiye mi?' dedim. Durdu durdu, 'Biz çağdaş bir Türkiye'de yaşamak istiyoruz.' Çünkü aslında niye 'hayır' dediğini bilmiyor. 'Bak' dedim, 'Kim akıl ederdi böyle bir dört gidiş geliş köprü, ortasından da raylı sistem geçecek. Burası havalimanına bağlanacak falan.' Ne dese beğenirsin? Oradan öbür arkadaş çıktı, dedi ki 'Niye Tayyip Erdoğan adını koymadınız da Yavuz Sultan Selim Köprüsü adını koydunuz?' 'Burada benim ne kadar mütevazı olduğumu anlayacaksın' dedim. Ben kendi adımı koymadım ama yani Osmanlı'nın zirve yaptığı dönemin sultanı Yavuz Sultan Selim, onun ismi buraya yakışmaz mı? Onu koydum. Ama 'Siz ayrımcılık yaptınız' dedi. Alevi Sünni meselesini gündeme getirdi. 'Çok ayıp' dedim, buna üzüldüm. Aklımızın ucundan bizim böyle bir şey geçmedi. Sizin de aklınızın ucundan böyle bir şey geçmesin. Şu köprünün üzerinden benim Alevi vatandaşım geçmeyecek mi? Sünni kardeşim geçmeyecek mi? Türk'ü, Kürt'ü, Laz'ı, Çerkez'i, Gürcü'sü, Abaza'sı şu anda bütün köprülerden geçmiyor mu? Marmaray'dan Avrasya tünelinden geçmiyor mu? 'Bırakın bu işleri, bu sloganik yaklaşımları bırakın' dedim."
“GÜVENOYU YETKİSİ PARLAMENTONUN OLMAYACAK”
"'Hızlı karar diye bir savı var evet kampanyasının, bunu anlatır mısınız?" sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçmişte çok sayıda gensoru verildiğini, bunun parlamentoyu işlevsiz hâle getirmek için yapıldığını belirtti.
Geçmeyeceği bilindiği hâlde gensoruların verildiğini, bu nedenle çok ciddi zaman kaybı yaşandığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunları aşmak istediklerine değindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Güvenoyu yetkisi, parlamentonun olmayacak, kimin güvenoyu yetkisi olacak? Milletin. Millet seni getiriyor, millet götürecek. Aklayan da karalayan da ." dedi.
Milletin beklediği hizmetin seri şekilde verilmesi gerektiğine dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizim patinaja tahammülümüz yok, onun için de kararda seri olmak çok önemli. Eğer parlamento zaten senin arkandaysa cumhurbaşkanı olarak daha seri bir çalışmaya da girmiş olacaksınız. Muhalefetin elinden bazı şeyler var ki alınmış olacak. Ne gibi? Gensoru gibi.”


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNDEM Haberleri

Başlık Tarih
 
MSB'DEN HAREKATA İLİŞKİN AÇIKLAMA10 Ekim 2019
LİDERLERDEN HAREKAT AÇIKLAMASI10 Ekim 2019
BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI09 Ekim 2019
"ÖNEMLİ PROJE, KREŞ PROJESİDİR"02 Ekim 2019
YAYLA VE MERALARDA GÜVENLİK TEDBİRLERİ02 Ekim 2019
“Suriyeli Kardeşlerimize Bakışımız Değişmedi”07 Eylül 2019
VALİLİĞE YÜRÜYEN HALK İDAM İSTEDİ06 Ağustos 2019
"İSTİSMARI ÖNLEMEK HAM HUKUKİ HEM DE İNSANİ BİR GÖREVDİR"05 Ağustos 2019
Halkla İlişkilerin Oscarları İletişim Başkanlığı'nın Oldu 17 Temmuz 2019
"HALKIMIZ HİÇBİR OYUNA GELMEZ"15 Temmuz 2019
Gazeteci-Yazar Orhan Karakaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Tarafından Verilen Basın Kartını Aldı03 Temmuz 2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençlerin Sorularını Cevapladı19 Mayıs 2019
Altun, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığına Atandı19 Mayıs 2019
“ARŞİV, MİLLETİN VE DEVLETİN HAFIZASIDIR”24 Nisan 2019
ALPER: TEFECİLİK SUÇUNUN KARŞILIKSIZ KALMAYACAĞI ANLAŞILMIŞ OLDU22 Nisan 2019
KILIÇDAROĞLU'NA YAPILAN SALDIRIYI KINADI22 Nisan 2019
KILIÇDAROĞLU: BİR MİLİM GERİ ADIM ATMAYACAĞIM22 Nisan 2019
NEMRUT DAĞI'NA TELEFERİK YAPILSIN22 Nisan 2019
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, TÜRKİYE-AB KARMA İSTİŞARE KOMİTESİ TÜRKİYE KANADI ÜYELERİNİ KABUL ETTİ21 Nisan 2019
BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI16 Nisan 2019
Tebrik Ziyaretleri Mesai Saatinden Sonra15 Nisan 2019
Vali Pekmez, Menderes İlkokulu’nda Oy Kullandı 31 Mart 2019
VALİ YERLİKAYA’DAN HUZUREVİ ZİYARETİ27 Mart 2019
MGK Bildirisi: “Fırat’ın Doğusu Terör Örgütlerinden Temizlenmeden Bölgede İstikrarın Sağlanması Mümkün Olmayacaktır"21 Mart 2019
“HAFTANIN 7 GÜNÜ İNSANIMIZIN ARASINDAYIZ”13 Mart 2019
SOSYOPARK TOPLUMLA ARAMIZDA ARAYÜZ OLMALI27 Şubat 2019
“İSTANBULLULAR OYLARINI HUZUR VE GÜVEN İÇİNDE KULLANACAK”29 Ocak 2019
“Somali’den Arakan’a, Gazze’den Yemen’e kadar bölgemizde mazlum ve mağdurların yardımına koşuyoruz”06 Şubat 2019
'AHTAPOT' İÇİN KOLLAR SIVANDI24 Ocak 2019
İGTOD'TA 5. KEZ GÜVEN TAZELEDİ24 Ocak 2019
“SAVUNMA SANAYİMİZİ ÇOK DAHA GÜÇLÜ KILACAĞIZ”24 Ocak 2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say’ın konserini izledi19 Ocak 2019
AÇIKLIYORUZ11 Ocak 2019
2 BİN 750 AİLEYE BİN 250 TON KÖMÜR02 Ocak 2019
“Bölgemiz Ve Dünyada Türkiyesiz Denklem Kurulamayacağını Söylüyoruz”26 Aralık 2018
Sanko Okulları Ata’sını Saygı, Minnet Ve Özlemle Andı22 Kasım 2018
Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı06 Kasım 2018
MİLLETVEKİLİ TAŞ'DAN DOLANDIRICIK UYARISI25 Ekim 2018
“TÜRKİYE, MİLLÎ KALKINMA HAMLESİNDEN ASLA VAZGEÇMEYECEKTİR”08 Ekim 2018
KÂHTA HİZMETLE DEĞİŞECEK08 Ekim 2018
HATAY REYHANLI’DA BASIN AKREDİTASYON MERKEZİ KURULDU29 Eylül 2018
FVW İSTANBUL WORKSHOP & B2B TOPLANTILARI15 Eylül 2018
“Türkiye’nin Tercihi Ve Uygulamaları Serbest Piyasa Ekonomisinden Yanadır”15 Eylül 2018
İçişleri Bakanlığı’ndan “Yaylalarda Yaşam Malzemesi Bırakmayın” Uyarısı 09 Eylül 2018
Kaymakam Ahmet Gencer, Köylerde İncelemelerde Bulundu 09 Eylül 2018
TIP BİLİMİNE YÖN VEREN 100 TÜRK09 Eylül 2018
BESNİ İLÇEMİZ MODERN ŞEHİR OLMA YOLUNDA MESAFE ALDI07 Eylül 2018
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI07 Eylül 2018
Yakup Taş: Vatan Sevgimiz Her Daim Canlı Kalacaktır07 Eylül 2018
SÜRÜCÜLERE ÇİKOLOTA İKRAMI07 Eylül 2018
30 Ağustos, Bir Ulusun Yeniden Şahlanışının Destanıdır07 Eylül 2018
Vatanımızı Korumak ve Savunmak Hepimizin Boyun Borcudur07 Eylül 2018
30 Ağustos'u Milletçe Kutlamanın Sevinci İçerisindeyiz07 Eylül 2018
“Malazgirt ruhunu yaşatmayı başaramazsak, geçmişimizle birlikte geleceğimizi de kaybederiz”28 Ağustos 2018
“TEHDİT DİLİYLE BU MİLLETİ YOLA GETİREMEZSİNİZ”27 Ağustos 2018
Yılancı, Vatandaş ve Esnaflarla Bayramlaştı19 Ağustos 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim İle Görüştü16 Ağustos 2018
"DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ BİZLERİ KİMSE DİZE GETİREMEZ"13 Ağustos 2018
ÖMER YILANCI: KİMSE TÜRKİYE ÜZERİNDE BİR HESABA GİRMESİN12 Ağustos 2018
GERSOY-DER KONGRESİNİ YAPTI/ÖZDEMİR GÜVEN TAZELEDİ10 Ağustos 2018
KALEM MEDYA'DAN BASIN YAYIN ENFORMASYON ŞANLIURFA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NE ZİYARET05 Ağustos 2018
“Proje terör örgütlerinin tek hedefi Müslümanlardır, İslam kardeşliğidir”05 Ağustos 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola Cumhurbaşkanı Lourenço ve Togo Devlet Başkanı Gnassingbe ile bir araya geldi27 Temmuz 2018
SULTANGAZİ'DE DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER SERGİSİ15 Temmuz 2018
İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy’un “15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” Mesajı15 Temmuz 2018
"15 Temmuz Demokrasi Zaferi" Konferansı15 Temmuz 2018
"15 TEMMUZ ŞANLI DİRENİŞLE BERTARAF EDİLDİ"15 Temmuz 2018
"Türk Milleti Tarihi Boyunca Destanlar Yazmıştır"14 Temmuz 2018
"Rehberimiz, Anayasa ve İçtüzük"14 Temmuz 2018
CHP GRUP YÖNETİMİ BELİRLENDİ09 Temmuz 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’de 27. Dönem Milletvekillerinin Yemin Törenine Katıldı09 Temmuz 2018
İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU'DAN RAMİ ESNAFINA ZİYARET02 Temmuz 2018
KILIÇDAROĞLU: MUHARREM İNCE DEĞERİMİZDİR04 Temmuz 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi Kabul Etti28 Haziran 2018
Cemile Bayraktar, Sefer Aycan'a tepki göstererek Bahçeli'ye Seslendi03 Temmuz 2018
CHP'li Bekaroğlu: Erdoğan ve Cumhur İttifakı Kazandı28 Haziran 2018
24 HAZİRAN SEÇİM SONUÇLARI24 Haziran 2018
ADIYAMAN ŞEHİDİNE AĞLADI27 Haziran 2018
“BU SEÇİMİN GALİBİ 81 MİLYON VATANDAŞIMIZIN HER BİR FERDİDİR”27 Haziran 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belediye Başkan Vekillerini Kabul Etti05 Haziran 2018
HİZMET İÇİN MİLLETİMİZİN EMRİNDEYİZ29 Mayıs 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı İnce'yi Kabul Etti26 Mayıs 2018
Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı Yapıldı06 Mayıs 2018
VALİ, MAKAMINI DEVRETTİ21 Nisan 2018
KILIÇDAROĞLU, ADAYLIK ÜZERİNE SORULARI YANITLADI21 Nisan 2018
Polis Teşkilatı'nın 173. Yıldönümü Kutlandı 18 Nisan 2018
“Bizi döviz kuru üzerinden terbiye edemezler”13 Nisan 2018
KILIÇDAROĞLU, AKŞENER'İ ZİYARET ETTİ13 Nisan 2018
TÜRK POLİS TEŞKİLATI 173 YAŞINDA 11 Nisan 2018
BURCU KÖKSAL, AÇIK LİSE SINAVINI SORDU?03 Nisan 2018
“Çanakkale, Yokluk Ve Zorluklar Karşısında Yılmamak Demektir”27 Mart 2018
Ömer Yılancı: Hizmete Talibim13 Mart 2018
Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu Çalışmaları Çerçevesinde Türkiye E-Belediye’ye Geçiyor14 Şubat 2018
“Kahraman Askerlerimiz Afrin’de Destan Yazıyor”29 Ocak 2018
BAĞCILAR BELEDİYESİ KALİTE BELGELERİNİ YENİLEDİ15 Ocak 2018
“Balkan Coğrafyasından FETÖ’nün Kökünün Kazınması İçin Çalışmalarımızı Sürdüreceğiz”10 Ocak 2018
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Senatosundan Kudüs Kınaması18 Aralık 2017
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "El Bab’da yaptığımızı, Cerablus’ta yaptığımızı Kandil’e girerek, oturarak yapmalıyız.08 Aralık 2017
“Sermaye Hareketlerinin Sınırlandırılmasıyla İlgili Bir Talimatım Söz Konusu Değildir”06 Aralık 2017
MGK Bildirisi: “Türkiye, Kendi Güvenliğini Sağlamak İçin Her Türlü Tedbiri Almaya Devam Edecektir”29 Kasım 2017
VALİLİKTEN UYARI15 Kasım 2017
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, VEFATININ 79. YILINDA TÖRENLE ANILDI15 Kasım 2017
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Sanko Üniversitesi Ve Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nde De Törenle Anıldı15 Kasım 2017
“KÖYLERİMİZİN SORUNLARI BİR BİR ÇÖZÜLECEKTİR”08 Kasım 2017
“Oyunları Boza Boza, Senaryoları Yırta Yırta Hedeflerimize İlerleyeceğiz”08 Kasım 2017
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Trafikte Saldırıya Uğrayan Gazilerimizi Ziyaret Etti07 Kasım 2017
“Çağdaşlaşmanın ve Modernleşmenin İçini Boşaltmak Yerine, Bunların Gereği Olan Altyapıyı Kuruyoruz”07 Kasım 2017
BYEGM Şanlıurfa Bölge Müdürlüğünden KalemMedya'ya Ziyaret08 Kasım 2017
TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN 94. YILDÖNÜMÜ BÜYÜK COŞKUYLA KUTLANDI04 Kasım 2017
94. YIL KUTLU OLSUN!04 Kasım 2017
“TARİHÎ BİR ADIM ATIYORUZ”03 Kasım 2017
“AK Parti, İktidara Geldiği Günden Beri Kendisiyle Yarışan Bir Parti Olmuştur”17 Ekim 2017
“MTV Zammını Bakanlar Kurulu Tekrar Değerlendirebilir”02 Ekim 2017
Basın Kartı Komisyonu Toplanıyor30 Eylül 2017
BASIN KARTI KOMİSYONU KARARLARI AÇIKLANDI23 Eylül 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, SETA Üyelerini Kabul Etti19 Eylül 2017
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “İstihdam Seferberliği Önemli Neticeler Vermeye Başladı”18 Ağustos 2017
ÖMER YILANCI, 2019'UN STARTINI VERDİ17 Ağustos 2017
“İslam Medeniyetinin Özü; Kardeşlik, Dayanışma ve Birbirine Kenetlenmektir”07 Ağustos 2017
TARİHİ MOZAİKLERİN TAŞINMASI İLE İLGİLİ VALİLİKTEN AÇIKLAMA31 Temmuz 2017
GÜNEY KORE BÜYÜKELÇİSİ YUNSOO CHO ADIYAMAN VALİLİĞİ’NE ZİYARETTE BULUNDU31 Temmuz 2017
“Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarında Tarihin En Acımasız Katliamlarına İmza Atanlar, Bize İnsanlık Dersi Veremez”26 Temmuz 2017
“İSRAİL’İN HAREM-İ ŞERİFTE İBADETİ ENGELLEMESİ AÇIK BİR İNSAN HAKLARI İHLALİDİR”26 Temmuz 2017
Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı: Adıyaman Halkı Şanlı Bir Direniş Sergilemiştir24 Temmuz 2017
BYEGM’NİN “FOTOĞRAFLARLA 15 TEMMUZ” SERGİSİ İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU’NUN KATILDIĞI TÖRENLE AÇILDI24 Temmuz 2017
“15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ” İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ’NDE ANILDI20 Temmuz 2017
İçişleri Bakanı Soylu: 15 Temmuz’da Bu Millet Büyük Bir Kahramanlık Destanı Yazmıştır”20 Temmuz 2017
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Mescid-i Aksa, İsrail’in Mülkü Değildir”20 Temmuz 2017
“Askerlerimizin Kahramanlıklarını, Ülke ve Millet Olarak Asla Unutmayacağız”01 Haziran 2017
“Medeniyet Birikimiyle İrtibatını Koparan Bir Ülke Fikrî Kuraklığa Maruz Kalır”21 Mayıs 2017
SANDIKLAR AÇILDI REFERANDUM SONUÇLANDI17 Nisan 2017
“Türkiye Demokrasisine Sahip Çıktı”17 Nisan 2017
“YEDİ DÜVELİN SALDIRISINA RAĞMEN MİLLET DİK DURDU”17 Nisan 2017
SULTANGAZİ’DE “BÜYÜK ADIYAMAN BULUŞMASI” 13 Nisan 2017
ADIYAMAN EMNİYET MÜDÜRÜ METİN ALPER: TRAFİK VE TEFECİLİK SORUNUNU MERCEK ALTINA ALDIK12 Nisan 2017
KILIÇDAROĞLU: KİMYASAL SİLAHLARIN KULLANILMASI İNSANLIĞA KARŞI BİR SUÇTUR 08 Nisan 2017
MGK’da Terör Örgütleriyle Etkin Mücadele Vurgusu30 Mart 2017
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU: TÜRKİYE’Yİ SOKAKTA BULMADIK22 Mart 2017
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: SİSTEM, KENDİ LİDERİNİ ÜRETECEK22 Mart 2017
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN NEVRUZ MESAJI21 Mart 2017
BAKAN SOYLU: BU NEDENLE BU TOPRAKLARDA SİYASET YAPMAK BAŞKA MEMLEKETLERE BENZEMEZ20 Mart 2017
KILIÇDAROĞLU: CAMİYE, ADLİYEYE, KIŞLAYA, OKULA SİYASET GİRMESİN20 Mart 2017
“Dayanışma Ruhunun Olduğu Bir Millet Yıkılamaz”20 Mart 2017
“18 MART’TAN 15 TEMMUZ’A KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ” KONSERİ16 Mart 2017
Kılıçdaroğlu, "8 Mart 5 Bin Kadın Buluşması" sonrasında Sakarya’da Kadınlarla Birlikte Yürüdü 09 Mart 2017
“Türkiye’nin İstikbali İçin, Tüm Vatandaşların ‘Evet’te Birleşeceğine İnanıyorum”07 Mart 2017
Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve Yeni Anayasa Paneli 05 Mart 2017
TBMM BAŞKANVEKİLİ AYDIN, ALMANYA FEDERAL MECLİS BAŞKANI LAMMERT'E TEPKİ GÖSTERDİ05 Mart 2017
“16 NİSAN’DA BU ÜLKENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK EVET OYUYLA GELECEĞE YÜRÜYELİM”05 Mart 2017
SAAT 20.09 İTİBARİYLE 58 DEPREM02 Mart 2017
ADIYAMAN'DA DEPREM02 Mart 2017
"BİZLER ÇOK BADİRELERDEN GEÇTİK"27 Şubat 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, IKBY Başkanı Barzani’yi Kabul Etti27 Şubat 2017
TÜSİAD Üyeleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde23 Şubat 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı Şerif ile Bir Araya Geldi23 Şubat 2017
ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİSİ ALIMI22 Şubat 2017
Emine Erdoğan, Ankara’da Yaşayan Suriyeli Kadınları Kabul Etti21 Şubat 2017
REKTÖR SINAV, İSTİFA ETTİ14 Şubat 2017
"CUMHURBAŞKANININ TARAFSIZLIĞI DEVLETİN SİGORTASIDIR"13 Şubat 2017
“Tarihimizden İbret Alarak, Şehircilik Konusunda Hatalarımızın Tekrarını Önlemeliyiz”28 Ocak 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lindsay Lohan'ı Kabul Etti28 Ocak 2017
KARTAL-YAKACIK-PENDİK-TAVŞANTEPE METRO HATTI HİZMETE AÇILDI24 Ocak 2017
O kürsü yıkmak için oraya konmadı13 Ocak 2017
UKRAYNA ANKARA BÜYÜKELÇİSİ SYBİHA’DAN VALİ ŞAHİN’E ZİYARET11 Ocak 2017
İGTOD GENEL KURULU YAPILDI KARLI, YENİDEN SEÇİLDİ29 Aralık 2016
KÂHTA ARITMA TESİSİNİN TEMELİ DUALARLA ATILDI23 Aralık 2016
KADINLAR İSTEDİĞİ YERDE İNECEK23 Aralık 2016
MUHTARLAR AKEDAŞ’A ÖNCELİKLİ ULAŞACAK21 Aralık 2016

NEMRUT DAĞI ANIT MEZARI AÇILSIN MI?

AÇILSIN
AÇILMASIN

Sonuçlar
Foto Galeri
En Çok Okunan
En Çok Yorumlanan
..
KALEMMEDYA VİDEO
KALEMMEDYA VİDEO
Warning: getimagesize(http://www.kalemmedya.com/images/videos/Babam ?iiri.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /home/kalemmed/public_html/modules/common/modulvideogaleri.php on line 0
ANASAYFA | KALEMMEDYA
CH