ANASAYFA
HABER VİDEO
KALEMMEDYA
FOTO GALERİ
HABERLER
KÜNYE
  GÜNDEM      POLİTİKA      DÜNYA      EKONOMİ      EĞİTİM      SAĞLIK      RÖPORTAJ      YAŞAM      CİNE/MAGAZİN      SANAT      KİTAP      MUTFAK      SPOR   
 
Ana Sayfa > POLİTİKA

“BU MİLLETİ PARÇALAMAYA ÇALIŞANLARA GEREKEN DERSİ VERECEĞİZ”
25 Şubat 2019
Bu haber 201 kez okundu
“Fildişi kuleler ve sırça köşkler içinde değil, halkın arasında siyaset yapıyoruz”
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
“Fildişi kuleler ve sırça köşkler içinde değil, halkın arasında siyaset yapıyoruz”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay mitinginde yaptığı konuşmada, “Biz bu ülkeyi, bu milleti seviyoruz. Biz diğerleri gibi fildişi kuleler, sırça köşkler içinde değil; milletin içinde, halkın arasında siyaset yapıyoruz. Ana muhalefet, Ankara’ya sıkışıp kalmışken, biz bugün 16. il mitingimizi gerçekleştirdik” dedi.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında, Hatay mitingine katıldı. İtfaiye Meydanı’nda düzenlenen mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.
Hatay’ın Türkiye’ye katılma sürecini hatırlatan ve Hataylıların “can candan ayrılmaz” diyerek Türkiye’ye iltihak kararı aldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay’ı manevi şahsiyetlerini ve yetiştirdiği vatan evlatları ile Hatay Devletini kuran ve anavatana iltihak kararı veren Hatay Meclisi’nin üyelerini, Başbakan Abdurrahman Melek beyi, Meclis Başkanı Abdülgani Türkmen beyi, Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen beyi şükranla andı.
“HATAY’IN, SIRTINDAKİ YÜKTEN ARTIK KURTULMASI GEREKİYOR”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinde Hatay’ın irfanını göstererek, yüzde 51 oy oranıyla Cumhur İttifakı’nı birinci parti yaptığını ifade ederek, aynı zaferi 31 Mart seçimlerinde de beklediğini söyledi.
“Hatay’ın, sırtındaki CHP yükünden artık kurtulması gerekiyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan Cumhur İttifakının adaylarına destek istedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanlığı seçiminde Cumhur İttifakı’nın büyük bir zafer elde ettiğine vurgu yaparak, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop’un AK Parti ve MHP’li milletvekillerinin oyuyla Meclis Başkanlığına seçildiğini kaydetti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şentop’a başarılar dilerken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile de telefonda görüştüğünü, Cumhur İttifakı’nda nice zaferler yaşama temennisinde bulunduğunu söyledi.
“SIRÇA KÖŞKLERDE DEĞİL, MİLLETİN İÇİNDE SİYASET YAPIYORUZ”
Hatay’a daha önce 16 defa geldiğini, sadece seçimden seçime Hataylıları hatırlamadığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çünkü biz bu ülkeyi, bu milleti seviyoruz. Biz diğerleri gibi fildişi kuleler, sırça köşkler içinde değil; milletin içinde, halkın arasında siyaset yapıyoruz. Ana muhalefet, Ankara’ya sıkışıp kalmışken, biz bugün 16. il mitingimizi gerçekleştirdik. Millet, 33 gün sonra sandığa gidecek, beyler hâlâ Ankara’da liste savaşı veriyor” dedi.
Cumhur İttifakı’nın adaylarının her birinin kendisini ispat etmiş, tecrübeli isimler olduğunu, ana muhalefet partisinin başını çektiği ittifakın adaylarının ise sürekli yenilen kişilerden oluştuğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin Ankara adayının da partisinin ambleminden korktuğunu, seçim afişlerinde CHP’nin amblemini dahi kullanamadığını sözlerine ekledi.
“BU MİLLETİ PARÇALAMAYA ÇALIŞANLARA GEREKEN DERSİ VERECEĞİZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, meydandaki vatandaşlara HDP’li milletvekillerinin terör örgütü PKK’yı öven, destek veren sözleri ile terör örgütü elebaşlarının Kandil’den HDP’ye talimat verdiği görüntüleri izlettirerek, “Bunların kim olduğu ortada. Ne diyor? Kürdistan diyor. Kendine gel, Türkiye’de Kürdistan diye bölge var mı? Ülkemi bölmeye çalışan, terör örgütü destekli olan bu adamlara, bu siyasi partiye ve onun destekçisi CHP’ye, İYİ Parti’ye 31 Mart’ta Osmanlı tokadını atmaya var mıyız? Bunlara gereken dersi vereceğiz. Bu milleti sevmeyen, inanmayan, parçalamaya çalışanlara gereken dersi vereceğiz” diye konuştu.
CHP’li belediyelerin “çöp, çamur ve çukur” ile anıldığını, CHP’nin “yokluk, yolsuzluk, yoksulluk” demek olduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Hataylı kardeşlerim başta olmak üzere benim milletim bunların cemaziyülevvelini de ruhunu da çok iyi biliyor. Yalan, aldatmaca, üçkâğıtçılık adeta bunların içine sinmiş. Beceriksizlik, kifayetsizlik, iş bilmezlik bunların karakteri olmuş. Bu çapsızlar da sonunda birbirlerini buldular, bölücü örgütün siyasi uzantılarının da desteğiyle zillet ittifakını kurdular. Merdivene tersten binen, ‘Kâğıthane’ye Kağıttepe’ diyen, İstiklal Marşı’nı dahi okuyamayan, seçimlerde oyunu bile kullanamayan gaf ebesi bir genel başkana, böylesi ittifak yakışır. Şu anda terör örgütünün desteklediği bu parti kongrelerinde İstiklal Marşımızı okumuyor, Türk Bayrağını kongre salonlarına asmıyor. Ey CHP ve oraya gönül veren kardeşlerim siz bunlarla mı omuz omuza yürüyeceksiniz. Ey İYİ Parti siz bunlarla mı omuz omuza yürüyeceksiniz. Tarih sizi affetmeyecek.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine yönelik iftiraları nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2,5 milyon lira tazminat ödeyeceğini, bu tazminatı da Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacağını kaydetti.
Siyasetin fedakarlık, aşk, gönül, vizyon ve öngörü işi olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 40 yıldır siyaset yaptığını ve her zaman ne söz verdiyse, neyi vaat ettiyse onları gerçekleştirme gayretinde olduğunu sözlerine ekledi.
“31 MART HATAY’IN MAKÛS TALİHİNİN DEĞİŞTİĞİ GÜN OLACAK”
Türk siyasetine şeffaflığı, saydamlığı ve milletin huzurunda hesap verme alışkanlığını AK Parti’nin kazandırdığını, 100’er günlük icraat programlarıyla hesap verme işini Cumhurbaşkanlığı nezdinde kurumsal hâle getirdiklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk 100 Günlük İcraat Programı’nda açıkladıklarının “yüzde 97”sini gerçekleştirdiklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan,  şimdi de ikinci 100 Günlük Eylem Planı’nda yer alan yaklaşık 24 milyar liralık, 454 icraatı belirlenen sürede bitirilmesini temin edeceklerini vurguladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, gelecek 5 yıl boyunca belediyelerde ne yapacaklarını, nasıl bir vizyonla hareket edeceklerini manifestoyla açıkladıklarını da belirtti. Hatay’ın CHP’li belediyesinin 2014 seçimleri öncesi millete verdiği 81 vaatten bir tanesinin bile hayata geçmediğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son 5 yılda Hatay, belediye hizmetlerinde bırakın bir adım ileriye gitmeyi, diğer illerimize göre çok ciddi mesafe kaybetti. İnşallah 31 Mart Hatay’ın makûs talihinin değiştiği gün olacaktır. İnşallah 31 Mart Hatay’ın yeniden gönül belediyeciliğine kavuştuğu gün olacaktır” şeklinde konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay’a 17 yılda 29 milyar liralık yatırım yaptıklarını ifade ederek, eğitimden sağlık yatırımlarına, ulaşım ve altyapı çalışmalarından sosyal donatılar ile spor merkezlerine, toplu konut projelerinden restorasyon çalışmalarına, içme suyu ve sulama çalışmalarına kadar geniş bir yelpazede gerçekleştirilenleri anlattı.
“2023 YILINA KADAR SEÇİM OLMADAN ENERJİMİZİN TAMAMINI YAPISAL REFORMLARA VERECEĞİZ”
Hataylı çiftçilere toplam 2,2 milyar liralık tarımsal destek, girişimcilere 14 milyar liralık teşvik, 67 bin işyerine 1,5 milyar lira SGK prim desteği verdiklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mobilyacılar İhtisas Sitesi ile Ayakkabıcılar İhtisas Sitelerinin en kısa zamanda yapılarak esnaflara teslim edileceği müjdesini verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerinin önemine işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “İstikrarın sürmesi, ekonominin güçlenmesi için 31 Mart’ta bir yol kazasının yaşanmasına müsaade edemeyiz. Terörle mücadeledeki başarılarımızın çok daha ileriye taşınması için, AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak 31 Mart’ı da başarıyla atlatmamız gerekiyor. Suriye’nin kuzeyinde güvenli bölgeler kurup, Suriyeli muhacirleri tekrar vatanlarına huzur-u kalple geri döndürmek için de 31 Mart’tan büyük bir zaferle çıkmamız gerekiyor. İnşallah bu seçimlerden de alnımızın akıyla çıkacak ve 2023 yılına kadar seçim olmadan enerjimizin tamamını yapısal reformlara vereceğiz. Hataylı kardeşlerimin basiretine, ferasetine güveniyorum. Biliyorsunuz, Hatay’da büyükşehir ve 12 ilçemizde AK Parti, 3 ilçemizde ise Cumhur İttifakı’ndaki ortağımız MHP adaylarıyla seçime giriyoruz. Sizlerden gerek AK Parti’nin adaylarına, gerekse Cumhur İttifakı’nın adaylarına destek bekliyorum.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan AK Parti Hatay Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler ile ilçelerde Cumhur İttifakı’nın adaylarına destek isteyerek, konuşmasını tamamladı. Kaynak: www.tccb.gov.tr


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer POLİTİKA Haberleri

Başlık Tarih
 
BAŞKAN DURSUN HİZMET BAYRAĞINI DEVRALDI21 Nisan 2019
BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ MAZBATALARINI ALDILAR05 Nisan 2019
"İTİRAZ MÜESSESİ, DEMOKRATİK BİR MÜESSESEDİR"21 Nisan 2019
İSTANBUL’DA AK PARTİ’NİN EN ÇOK OY ALAN ADAYI ÇAĞIRICI OLDU04 Nisan 2019
“BU SEÇİMİN BİRİNCİSİ AK PARTİ”04 Nisan 2019
KÂHTA BELEDİYE BAŞKANI TURANLI'DAN TEŞEKKÜR04 Nisan 2019
“HER KAZANÇ VE HER KAYIP MİLLETİMİZİN TAKDİRİDİR”01 Nisan 2019
YAĞMURA RAĞMEN HALK MİTİNGE AKIN ETTİ30 Mart 2019
İGTOD'A ÖNEMLİ ZİYARETLER29 Mart 2019
"HESABINI VERECEKLER"27 Mart 2019
“17 YILDIR TÜRKİYE’Yİ ESER VE HİZMETLERLE DONATTIK”26 Mart 2019
"HALKIMIZ BİZE GÜVENDİ..."23 Mart 2019
TURANLI: HALKIMIZIN DESTEĞİYLE HİZMET YAPACAĞIZ12 Mart 2019
"ADIYAMAN HİZMET GÖRECEKTİR"12 Mart 2019
"ŞEHRİMİZİ GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ"11 Mart 2019
"YATMASAYDINIZ, ADAY OLMAZDIM"11 Mart 2019
YUSUF TURANLI: KÂHTA HALKIMIZIN DESTEĞİYLE HİZMET İÇİN YOL ALDIK10 Mart 2019
MİTİNG HAVASINDA SKM AÇILIŞI28 Şubat 2019
"HİZMET YAPMAYANLARIN HİÇBİR MAZERETİ YOKTUR"27 Şubat 2019
"PROJELERLE GELİYORUZ"27 Şubat 2019
"BESNİ'NİN GELECEĞİ ADINA BAYRAĞI KALEYE DİKECEĞİZ"18 Şubat 2019
İŞTE AK PARTİ’NİN BELEDİYE MECLİS ÜYESİ LİSTESİ18 Şubat 2019
"AYNI SENARYO VAR, TUTMAYACAKTIR"18 Şubat 2019
"HİZMET PROJELERİYLE KÂHTA DEĞİŞECEKTİR"15 Şubat 2019
"AMACIM MEMLEKETİMİZE HİZMET YAPMAK"12 Aralık 2018
HİZMET GÖREN, GELİŞEN BİR ADIYAMAN İÇİN YOLA ÇIKTIK08 Ekim 2018
"ÇÖZÜME ODAKLANACAĞIZ"27 Ağustos 2018
ÖMER YILANCI, PAZAR ESNAFLARINI GEZDİ27 Ağustos 2018
"CUMHUR İTTİFAKI YASAL BİR ARKA PLANA DAYANMAKTADIR"17 Haziran 2018
“OHAL'İN AMACI TERÖRLE MÜCADELE"17 Haziran 2018
Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce: BU MİLLETİ BARIŞTIRACAĞIZ14 Haziran 2018
“16 Yıldır Türkiye’yi Hizmet Siyasetiyle Kalkındırdık”07 Haziran 2018
“TÜRKİYE’Yİ HER ALANDA BÜYÜTTÜK”05 Haziran 2018
Milletvekili Adayı Yakup Taş'dan Ömer Yılancı'ya Ziyaret30 Mayıs 2018
"Ak Parti Halkın Taleplerini Önemseyen Bir Partidir"13 Mayıs 2018
“TÜRKİYE YEPYENİ BİR YÖNETİM SİSTEMİNE GEÇECEK”06 Mart 2018
Gürer: Türkiye’nin Köy Enstitülerine ihtiyacı var20 Şubat 2018
2. Bölge Belediye Başkanları Sultangazi'de Toplandılar20 Şubat 2018
Başbakan Yıldırım: Adıyaman 15 Yıldır Ak Partiyi Bağrına Basıyor06 Ocak 2018
“81 İLDE ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”04 Aralık 2017
Milletvekili Boynukara: Tutukluluk, üzerinde dikkatlice davranılması gereken bir koruma tedbiridir27 Şubat 2017
“SİYASİ GÖRÜŞ FARKLILIKLARIMIZI BİR KENARA BIRAKALIM”27 Şubat 2017
BAŞBAKAN YILDIRIM: CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ MEŞRU YÖNETİM ERKLERİ ARASINDAKİ KOALİSYONU GÜÇLENDİRİYOR22 Şubat 2017
KILIÇDAROĞLU: ANAYASA REFERANDUMUNDA SAĞI SOLU BIRAKALIM, İLERİYİ GERİYİ BIRAKALIM22 Şubat 2017
"TÜRKİYE ZAYIF İKTİDARLARDA HEP KAYBETMİŞTİR"13 Şubat 2017
Başbakan Yıldırım: Fikirtepe'de geleceğin temellerini atmak için bir araya geldik07 Şubat 2017
Kılıçdaroğlu, "Milli Anayasa Hareketi" Heyetini Kabul Etti07 Şubat 2017
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Bir CHP’li de Başkan Olsa Biz Ona da Karşı Çıkarız26 Ocak 2017
Başbakan Yıldırım: Kaya Gibi Durduğunuz İçin Teşekkür Ediyorum24 Ocak 2017
KARABIYIK: MECLİSTE ŞİDDETE HAYIR20 Ocak 2017
Başbakan Yıldırım, Mecliste Gazete Ve Televizyonların Ankara Temsilcileriyle Bir Araya Geldi20 Ocak 2017

NEMRUT DAĞI ANIT MEZARI AÇILSIN MI?

AÇILSIN
AÇILMASIN

Sonuçlar
Foto Galeri
En Çok Okunan
En Çok Yorumlanan
..
KALEMMEDYA VİDEO
KALEMMEDYA VİDEO
ANASAYFA | KALEMMEDYA
CH