KALEM MEDYA
HABERLER
FOTO GALERİ
HABER VİDEO
KÜNYE
SAYFALAR
  GÜNDEM      POLİTİKA      DÜNYA      KENT HABERLERİ      EKONOMİ      EĞİTİM      SAĞLIK      RÖPORTAJ      KÜLTÜR/SANAT      KİTAP      SPOR      YAŞAM   
 
Ana Sayfa > GÜNDEM

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
15 Temmuz 2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan,...
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
“Türkiye Azerbaycan’ın hakkına, hukukuna, topraklarına yönelik her türlü saldırının karşısında yer almakta asla tereddüt göstermeyecektir”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada, “Türkiye kadim dostluk bağları ve kardeşlik ilişkilerinin bulunduğu Azerbaycan’ın hakkına, hukukuna, topraklarına yönelik her türlü saldırının karşısında yer almakta asla tereddüt göstermeyecektir. Bölgemizdeki ve dünyadaki tüm siyasi, diplomatik, sosyal ilişkilerimizi bu doğrultuda seferber etmek boynumuzun borcudur” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nın ardından basın açıklaması yaptı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce Kabine’nin ikinci yılını doldurması vesilesiyle kapsamlı icraat değerlendirmesi yapacağını açıklamasına rağmen gündem yoğunluğu nedeniyle bu değerlendirmeyi haftaya müstakil bir programda yapmaya karar verdiklerini söyledi.
“SALGININ ZİRVE DÖNEMİNİ ALNIMIZIN AKIYLA GERİDE BIRAKTIK”
Kabine Toplantısı’nda ele alınan konuların başında koronavirüs salgınının etkileri ve sonuçlarının bulunduğunu, Türkiye’nin bu konuda dünyaya örnek, başarılı bir mücadele yürüttüğünü dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık hizmetleri başta olmak üzere, her alanda, milletin tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir sistemle süreci yönettiklerini, hiçbir konuda mağduriyete meydan vermediklerini anlattı.
“Hamdolsun, salgının zirve dönemini alnımızın akıyla geride bıraktık” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, birçok ülkede salgının hasta ve ölü sayısında rekor kırdığı bir dönemde Türkiye’nin gayet kontrolü ve sakin bir şekilde süreci geçirdiğini ifade etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan tedbiri elden bırakmamalarını isteyerek, “Geldiğimiz noktada, baş harflerinden ilhamla TAMAM diye ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafe ilkelerine uymanın ötesinde yapılabilecek bir iş, alınabilecek bir tedbir yoktur” diye konuştu.
 
“TÜRKİYE’NİN YÜKSELİŞİ KİMSENİN ÖNÜNDE DURAMAYACAĞI BİR İVMEYE ULAŞMIŞTIR”
Vaka ve ölüm sayılarının yeniden aşağı yönlü bir eğilime girmiş olmasının sevindirici olduğunu kaydederek biraz daha gayret ve fedakârlıkla bu sayıları sıfıra yaklaştırmak gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Türkiye, elde ettiği bu küresel başarının karşılığını siyasi ve ekonomik sınıf atlamayla alabilecek bir konumdadır. Bu fırsatı değerlendirip değerlendirememe kararını, 83 milyon hep birlikte vereceğiz. Ekonomide, toparlanma ve yeni bir atılım için gereken her türlü adımı atıyoruz” dedi.
Destek paketleri, teşvikler, nakdi yardımlarla ülkedeki her kesimi, yeni döneme hazırlamanın gayreti içinde olduklarını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Kimi sektörlerde ülkemize karşı uygulanan çifte standart, önümüzde aydınlık bir gelecek olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Türkiye’nin yükselişi, kimsenin önünde duramayacağı, engelleyemeyeceği, geri döndüremeyeceği bir ivmeye ulaşmıştır. Yeter ki millet olarak kazanımlarımıza sahip çıkalım, hedeflerimize kararlılıkla ilerlemeye devam edelim. İnşallah gerisi kendiliğinden gelecektir. Hâlen süren kimi kısıtlamaları, bu çerçevede bir müddet daha ödememiz gereken bedeller olarak görmeliyiz. Salgının seyrine bağlı olarak, bunları da en kısa sürede yeniden değerlendireceğiz.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlıkla ilgili mecburi sınırlamalar dışında hayatın akışını, ekonominin işleyişini, yatırımları, iç ve dış güvenlik operasyonlarını planlanan şekilde sürdürdüklerini ifade ederek, yapılan açılışların, düzenlenen programların ve icra edilen faaliyetlerin bunun en somut ifadesi olduğunu, son olarak da Türkiye’nin en yüksek köprüsü olan, Botan Çayı üzerine inşa edilen Beğendik Köprüsü’nü ve güzergâhındaki yolları hizmete açtıklarını anımsattı.
 
“EKONOMİDE AÇIKLANAN HER VERİ, KAYIPLARI TELAFİNİN ÖTESİNDE BİR KIPIRDANIŞI HABER VERİYOR”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu dönemde Meclis’in de kısa bir aranın dışında çalışmasına devam ettiğini belirterek Meclis’in yeni yönetimini de tebrik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, baro yönetimleriyle ilgili kanun değişikliğinin de Türkiye’ye ve yargı camiasına hayırlı olmasını diledi.
Özel sektörün de işine sahip çıkarak üretim çarklarını döndürme iradesini takdirle izlediklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sanayide, tarımda, ihracatta yaşanan olumlu gelişmelerden memnuniyet duyduklarını, ekonomide açıklanan her verinin, kayıpları telafinin ötesinde bir kıpırdanışı haber verdiğini, turizm sektörünün de en kısa sürede beklediği çıtayı yakalayacağına inandığını söyledi.
Salgın döneminde Suriye’de, Kuzey Irak’ta ve Libya’da, Türkiye’nin ve dostlarının güvenliği için ortaya koydukları iradeyi kesintisiz şekilde sürdürdüklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bölgemizde ve dünyada dengelerin değişmesini sağlayacak derecede neticeler aldığımız bu faaliyetlerimizi hedeflerimize ulaşana kadar sürdüreceğiz. Artık bu bölgede Türkiye’nin içinde yer almadığı, muvafakat vermediği veya destek sağlamadığı hiçbir projenin yürüme şansı olmadığının kabul edildiğini umuyoruz” değerlendirmesinde bulundu.
Bölgede etkinlik gösteren ülkelerin hepsiyle diyalog kanallarını açık tutma, iş birliği yollarını genişletme, yapıcı diplomasiyi işletme gayreti içinde olduklarına vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “Yaşadığımız dünyayı, sadece belirli bir kesim değil, herkes için daha huzurlu, daha güvenli, daha müreffeh bir yer hâline getirene kadar mücadeleye devam edeceğiz. ‘Dünya 5’ten büyüktür’ itirazımızı ve adil bir yeni dünya düzeni çağrımızı her platformda tekrarlamayı sürdüreceğiz. Türkiye’ye yakışan tavır ne ise, bedelini göze alarak sergilemeyi, tarihin milletimizin üzerine yüklediği bir sorumluluk olduğuna görüyoruz. Ecdadın asırlar boyunca yerine getirdiği bu görevi, biz de son nefesimize kadar yürüteceğiz.”
 
“AYASOFYA’YI YENİDEN VAKFİYESİNE UYGUN HÂLE GETİRİRKEN, KÜLTÜREL MİRAS VASFINI DA KORUYACAĞIZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya’nın statüsü konusundaki gelişmelere değinerek, “Ayasofya’nın müzeden camiye döndürülerek, vakfiyesindeki amaca uygun şekilde hizmet vermeye başlayacak olması hepimizi sevindirdi. Burada bir kez daha Ayasofya’nın kiliseden değil, müzeden camiye dönüştürüldüğünün altını çizmek istiyorum” ifadesini kullandı.
Bu kutsal mabedi, 1453 yılında harap bir vaziyette teslim alıp camiye dönüştürenin Fatih Sultan Mehmet Han ve ardından gelen padişahlar olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Harap hâlde bir ana kubbe olarak teslim alınan Ayasofya; külliyesi, minareleri, kütüphanesi, şadırvanı, imareti, hamamı, sıbyan mektebi, sebilleri, türbeleri, muvakkithanesi, kasr-ı hümayunu, hünkâr mahfili ve nice eklemeleriyle tam anlamıyla bize ait bir eser hâline dönüşmüştür” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tam beş asırdır süren bu sahiplenişi yok sayarak, burayı fetihten önceki hâliyle tasavvur etmekte ısrarın gerisinde, gaflet yoksa, başka şeyler aramak gerekir. Gerçi, daha yakın tarihlerde yaşanan sokak eylemlerinde İstanbul’un duvarlarına ‘Zulüm 1453’te başladı’ diye yazıldığını da unutmadık. İstanbul’un fethinden utanmak, sadece kendini Türk ve Müslüman olarak görenlerin değil, bu topraklarda yaşayan hiç kimsenin hissiyatı olamaz. Fethin sorgulanışının bir adım gerisi Söğüt, onun bir adım gerisi Malazgirt ve İznik, onun bir adım gerisi Bedir’dir” ifadelerini kullandı.
Ayasofya tartışmasını, kültürel değer parantezine hapsetmeye çalışanların, Osmanlının Balkanlar ve Doğu Avrupa’da bıraktığı göz alıcı mirasın hoyratça yok edilişi karşısında tek bir söz dahi etmediklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aynı şekilde bu kesimlerin, Endülüs’ten Kırım’a kadar medeniyetimizin zirvesini teşkil eden değerlerinin yıkılışı veya yağmalanışı hususunda da herhangi bir serzenişleri vaki değildir. Demek ki bunların maksadı kültürel mirası savunmak değil, kalplerini ve zihinlerini sarmış olan Türk ve İslam düşmanlığına kılıf bulmaktır” diye konuştu.
“Gün, bu ulu mabedin yeniden özüne dönmesinin sevincini ‘ama’sız, ‘fakat’sız, ‘lakin’siz, hesapsız kitapsız bir şekilde yaşama günüdür” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya’yı yeniden vakfiyesine uygun hâle getirirken, kültürel miras vasfını da ecdadın yaptığı gibi koruyacaklarının altını çizdi.
 
“BU COĞRAFYADA YAŞAMAYI TERCİH ETMİŞSEK, BUNUN İÇİN GEREKEN MÜCADELEYİ VERMEYİ GÖZE ALDIK DEMEKTİR”
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, hangi inançtan olursa olsun, tüm vatandaşlarının ibadethane ihtiyaçlarını karşılama konusunda, dünyadaki tüm ülkelerden daha ileri bir seviyede olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Avrupa ülkelerinde, mesela Müslüman nüfusa düşen ibadethane sayısı ile ülkemizdeki gayrimüslim nüfusa düşen ibadethane sayısı arasında dört, beş kat fark vardır. Bizde ortalama 460 gayrimüslime bir ibadethane hizmet verirken, Avrupa’da ortalama 2 bin Müslümana bir ibadethane düşmektedir. Avrupa’daki kilise ve sinagogların önemli bir kısmının da harap vaziyette olduğunu, en iyi oralarda yaşayanlar bilir. Meseleye tarihî açıdan bakacak olursak, Fatih Sultan Mehmet Han İstanbul’u fethettiğinde hemen Ayasofya’yı imara başladı. Buna karşılık, ondan yaklaşık 250 yıl önce İstanbul’u işgal eden Haçlı ordusu, Ayasofya’yı vahşice yağmalamıştır. Bu dönemde yağmalanan eserler, Vatikan başta olmak üzere Avrupa’nın pek çok şehrinde hâlâ gururla sergileniyor. Demek ki mesele, Ayasofya’nın kendisi değil, bu mabedin ve içinde bulunduğu şehrin kimin egemenliğinde olduğudur. Coğrafyamızdaki bin yıllık varlığımızı, İstanbul’daki 600 yıla yaklaşan hâkimiyetimizi bırakmak niyetinde değiliz. Dolayısıyla, Ayasofya konusu başta olmak üzere, milletimizin varlığı, birliği, özgürlüğü ve haklarıyla ilgili konularda kararımızı kendimiz veririz. Ayasofya’yı, yanlış bir kararla da olsa müzeye biz çevirmiştik, onu yeniden camiye de biz döndürüyoruz. Yerin altında yatan yüzlerce milyon ecdada ve üstünde yaşayan 83 milyon vatandaşımıza karşı sorumluluğumuzun gereğini yerine getirmiş olmanın huzuru ve mutluluğu içindeyiz.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin istiklal ve istikbal davasının, her alanda ilelebet devam edeceğinin altını çizerek, “Hep söylediğim gibi, kadim dönemlerden beri tüm dünyanın göz bebeği olan bu coğrafyada yaşamayı tercih etmişsek, bunun için gereken mücadeleyi de vermeyi göze aldık demektir. Sultan Alparslan’dan beri bu mücadeleyi kesintisiz yürütüyoruz” şeklinde konuştu.
 
“AYAK BASTIĞIMIZ HER YERDE YAŞATMANIN, İNŞA ETMENİN GAYRETİ İÇİNDE OLMAKTA KARARLIYIZ”
“Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak bize yönelik tarihî husumetleri ne derece sabırla karşılarsak karşılayalım, sürekli çifte standarda maruz kalmaktan kurtulamadık” ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği tam üyelik sürecinin bunun en bariz örneklerinden biri olduğunun üzerinde durdu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu: “Ülkemizin müdahil olduğu her konuda, insan hakları, hukuk, adalet gibi kriterlerin yerini benzer yaklaşımlar almaktadır. Suriye’de bunu görüyoruz, Libya’da bunu görüyoruz, diğer pek çok yerde aynı gerçekle karşılaşıyoruz. Ülkemiz üzerinden Suriye’deki milyonlarca mazlum ve mağdura yardım ulaştırılmasıyla ilgili programlar, sırf halkın Türkiye’ye muhabbetini kırmak için engellenmiştir. Libya’da, Birleşmiş Milletler tarafından muhatap kabul edilen meşru hükûmet, sırf Türkiye destekliyor diye yıpratılmaya çalışılmaktadır. Ülkemizin pek çok yerdeki kalkınma ve yardım programları, makul sebeplere dayanmayan engellemelere maruz kalabilmektedir. Hâlbuki biz, ecdadımızdan tevarüs ettiğimiz şekilde, yaptığımız her şeyi Allah rızası için yapıyor, sadece insana hizmet gayesiyle hareket ediyoruz. Tarihinde sömürge ve katliam lekesi bulunmayan bir ülke olarak, aynı anlayışla çalışmayı sürdüreceğiz. Ayak bastığımız her yerde yaşatmanın, inşa etmenin, ihyanın gayreti içinde olmakta kararlıyız. Biz sağlam durdukça, hem milletimizin hem dostlarımızın hem de tüm insanlığın samimiyetimizi, ihlasımızı, hak ve hayır üzerine duruşumuzu eninde sonunda göreceğine inanıyorum. Bugüne kadar içeride ve dışarıda oluşturduğumuz muhabbet halesi, bu gayretlerin boşa gitmediğinin ispatıdır. Kimi ülkelerin yönetimleri Türkiye düşmanlığı yapıyor olsa da halkların gönlündeki yerimizin farklı olduğunu gayet iyi biliyoruz. Milletimizin de, 18 yıldır olduğu gibi, bugün de girdiğimiz her mücadelede yanımızda olduğundan şüphe duymuyorum.”
 
“15 TEMMUZ’U UNUTMAMA VE UNUTTURMAMA SÖZÜMÜZÜ YERİNE GETİRMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın 15 Temmuz darbe girişiminin dördüncü yıl dönümü olduğuna dikkati çekerek şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere sağlık ve afiyet diledi.
Yarın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki şehitler anıtında ve darbecilerin hedef aldığı Meclis’te düzenlenecek anma toplantılarına katılacağını, şehit yakınları ve gazilerin temsilcileriyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu’nda bir araya geleceğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, akşam da millete sesleniş konuşmasıyla yaşananların ve kayıpların bir kez daha yâd edileceğini söyledi.
15 Temmuz’un, “Demokrasi ve Millî Birlik Günü” adıyla resmî anma günü ilan edildiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkenin her yerinde yapılacak etkinliklerle 15 Temmuz’u unutmama ve unutturmama sözümüzü yerine getirmeyi sürdüreceklerini kaydetti.
 
“TÜM İMKÂNLARIMIZLA AZERBAYCAN’IN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, son günlerde Ermenistan tarafından Azerbaycan’a yapılan saldırılara da değinerek şöyle konuştu: “Ecdadın asırlar boyunca yerine getirdiği bu görevi Kafkaslar da neyse, yine yerine getirmeye devam edeceğiz. Dost ve kardeş Azerbaycan’a karşı Ermenistan tarafından yapılan saldırıları şiddetle kınadığımızı belirtmek istiyorum. Vatanını savunan Azerbaycanlı kardeşlerimizden şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum. Yukarı Karabağ’ın işgalinden beri bu bölgede süren gerginliğin Ermenistan’ın pervasız ve sistematik saldırıları sebebiyle çatışmaya dönüşmesinden dolayı endişeliyiz. Üstelik bu son saldırı Yukarı Karabağ hattında değil, doğrudan iki devlet arasındaki sınırlarda ve ağır silahlarla yapılmıştır. Bu durum olayın herhangi bir sınır ihlali ve çatışması değil, doğrudan Azerbaycan’a yönelik bilinçli bir taarruz olduğunu göstermektedir. Hiç şüphesiz bu saldırı Ermenistan’ın çapını aşan bir hadisedir. Amaç provokatif bir yaklaşımla hem Yukarı Karabağ sorunun çözümüyle ilgili süreci tıkamak hem de bölgede yeni çatışma alanları ortaya çıkarmaktır. Türkiye kadim dostluk bağları ve kardeşlik ilişkilerinin bulunduğu Azerbaycan’ın hakkına, hukukuna, topraklarına yönelik her türlü saldırının karşısında yer almakta asla tereddüt göstermeyecektir. Bölgemizdeki ve dünyadaki tüm siyasi, diplomatik, sosyal ilişkilerimizi bu doğrultuda seferber etmek boynumuzun borcudur.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermenistan gibi; kendi toprakları içerisinde siyasi, ekonomik, koronavirüs salgınından kaynaklanan sağlık, altyapı gibi çok sayıda sorununu çözemeyen bir ülkenin böyle saldırganlık içine girmesinin kendi halkına saygısızlık olduğunu belirtti.
“Ailelerinin geçimlerini sağlamak için ülkemizde çalışmakta olan on binlerce Ermeni’nin de devletlerinin bu tutarsız davranışlarından rahatsız olduklarına inanıyorum” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bölge ülkelerini Ermenistan’ın Yukarı Karabağ işgalinden beri süren saldırgan ve istikrarsızlığı körükleyen tavırlarına karşı ilkeli ve samimi bir duruş sergilemeye davet ediyoruz. Tüm imkânlarımızla dost ve kardeş Azerbaycan’ın yanında olmaya devam edeceğiz” vurgusunda bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize ve Artvin’deki heyelan ve sel neticesinde hayatını kaybeden vatandaşlara da Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı dileyerek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile il milletvekillerinin bölgede olduğunu, atılması gereken adımların da hızla atılacağını kaydetti.Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNDEM Haberleri

Başlık Tarih
 
GİRİŞ ÇIKIŞLARA 3 GÜN YASAK GELDİ28 Temmuz 2020
15 TEMMUZ İÇİN İLETİŞİM SEFERBERLİĞİ20 Temmuz 2020
YENİ YERLEŞKEDE İNCELEME22 Temmuz 2020
ERBAKAN'DAN AZERBAYCAN AÇIKLAMASI20 Temmuz 2020
İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN'DAN AÇIKLAMA10 Temmuz 2020
"UZUN YILLARDIR TAVİZSİZ ARZUMUZDUR"13 Temmuz 2020
"OYUNLARI VE TUZAKLARI YERLE BİR ETTİK”09 Temmuz 2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BOZKIR'I TEBRİK ETTİ26 Haziran 2020
"YASSIADA’DA HUKUKA DELİ GÖMLEĞİ GİYDİRİLMİŞTİR"28 Mayıs 2020
"SİZİ ESİR ALACAK"11 Haziran 2020
41 İLE YENİ VALİ ATANDI10 Haziran 2020
ADIYAMAN VALİSİ DEĞİŞTİ10 Haziran 2020
"ÖNEMLİ GELİŞMELER VAR"10 Haziran 2020
1 HAZİRAN'DA TEDBİRLİ HAYAT BAŞLIYOR29 Mayıs 2020
81 İLDE SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI24 Mayıs 2020
"DÖNÜM NOKTASIDIR"19 Mayıs 2020
"101’İNCİ GURUR YILINI YAŞIYORUZ"19 Mayıs 2020
"HİÇBİR PLANIN BAŞARI ŞANSI YOKTUR”19 Mayıs 2020
KILIÇDAROĞLU ENGELLİLER HAFTASI…17 Mayıs 2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI...12 Mayıs 2020
81 İle Pazar Yerleri Genelgesi09 Mayıs 2020
TAKSİLERE HİJYEN TEDBİRLERİ GETİRİLDİ09 Mayıs 2020
JANDARMADAN OPERASYON…09 Mayıs 2020
“ÜLKEMİZİ BU SALGIN MUSİBETİNDEN KURTARACAĞIZ”07 Mayıs 2020
"İSLAM HEDEF ALINMAKTADIR"05 Mayıs 2020
"KADEME KADEME BAŞLATACAĞIZ"05 Mayıs 2020
"TALEPLERİN YÜZDE 92'Sİ KARŞILANDI"03 Mayıs 2020
Türkiye’nin Covid-19 Mücadelesini Anlattı02 Mayıs 2020
“TÜRKİYE'DE HİÇBİR VATANDAŞIMIZ ..."28 Nisan 2020
CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNESİ TOPLANDI27 Nisan 2020
JOE BİDEN'A SERT TEPKİ!26 Nisan 2020
DESTEK VERİNİZ27 Nisan 2020
"Kararlılıkla Mücadele Ediyoruz"26 Nisan 2020
100’ÜNCÜ YIL GURURUNU YAŞIYORUZ25 Nisan 2020
TÜM DÜNYAYA GÖSTERMİŞTİR25 Nisan 2020
GAZİANTEP LİSESİ MEZUNLARI ...25 Nisan 2020
CHP'DEN AKMERCAN VE AKEDAŞ'A ELEŞTİRİ25 Nisan 2020
23 NİSAN GÜNÜ...25 Nisan 2020
"MİNNETLE YÂD EDİYORUM"23 Nisan 2020
TDAM 100 YIL ÖNCE23 Nisan 2020
SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI 21 Nisan 2020
SALGININ ÜSTESİNDEN ANCAK...21 Nisan 2020
"DENGELERİ TEMELİNDEN SARSMIŞTIR"21 Nisan 2020
İNFAZ DÜZENLEMESİ BEKLENTİLERİ ...14 Nisan 2020
SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI17 Nisan 2020
YÖK DUYURUSU28 Mart 2020
"FAİZSİZ KREDİ VERİLMELİDİR"15 Nisan 2020
TÜRK POLİS TEŞKİLATI...14 Nisan 2020
BAHÇELİ’DEN BAKAN SOYLU AÇIKLAMASI13 Nisan 2020
"BAKANIMIZIN İSTİFASI KABUL EDİLMEMİŞTİR"13 Nisan 2020
İÇİŞLERİ BAKANI İSTİFA ETTİĞİNİ DUYURDU12 Nisan 2020
AKTAŞ’IN 10 NİSAN MESAJI10 Nisan 2020
SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DUYURUSU10 Nisan 2020
SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI10 Nisan 2020
İBB BİLİM KURULU'NDAN ÖNERİLER08 Nisan 2020
CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNESİ TOPLANDI06 Nisan 2020
BUGÜNKÜ SON DURUM05 Nisan 2020
OPERASYONLARIN DETAYLARI AÇIKLANDI04 Nisan 2020
DAVUTOĞLU: BİR TERSLİK YOK MU?03 Nisan 2020
CUMHURBAŞKANI YENİ TEDBİRLERİ AÇIKLADI03 Nisan 2020
AKEDAŞ'TAN KORONA VİRÜS AÇIKLAMASI03 Nisan 2020
BELEDİYELERE ÇOK BÜYÜK GÖREVLER...03 Nisan 2020
BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI: 6301 Nisan 2020
Yardım Toplama Hususu 01 Nisan 2020
KILIÇDAROĞLU'DAN "EVDE TUT" ÇAĞRISI31 Mart 2020
“MİLLÎ DAYANIŞMA KAMPANYASI..."31 Mart 2020
Koronavirüs Fırsatçılarına Operasyon29 Mart 2020
"TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILIYORUZ"29 Mart 2020
"SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ"27 Mart 2020
SAĞLIK BAKANLIĞI 32 BİN ...25 Mart 2020
VİDEO KONFERANS ARACILIĞIYLA ...25 Mart 2020
YENİ TANI 293 / VEFAT 724 Mart 2020
"SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELEBİLİR"23 Mart 2020
ALKIŞLARLA DESTEK24 Mart 2020
Koca, TBMM’de Koronavirüs Sunumu Yaptı20 Mart 2020
“TÜRKİYE, TEDBİRLERİ SÜRATLE HAYATA GEÇİRDİ”19 Mart 2020
Video Konferans Aracılığıyla Dörtlü Zirve18 Mart 2020
Kaçak Akaryakıtı Ele Geçirildi13 Mart 2020
"ÖZGÜRCE GAZETECİLİĞİN YAPILACAĞI..."09 Mart 2020
BAYRAKTAR'DAN DİKKAT ÇEKİCİ...09 Mart 2020
Kadınlar Günü Mesajı09 Mart 2020
Jandarma'dan Mücadele Harekâtı Eğitimi04 Mart 2020
“AVRUPA BİRLİĞİ MAALESEF SÖZÜNDE DURMADI”04 Mart 2020
BİLİM SEFERİ EKİBİ UĞURLANDI17 Şubat 2020
UÇAK KAZASINI DEĞERLENDİRİLDİ17 Şubat 2020
İGTOD DEPREM BÖLGESİNDE15 Şubat 2020
Erdoğan, Pakistan Cumhurbaşkanı Alvi İle Görüştü15 Şubat 2020
KİTAPÇIK HALİNE GETİRİLDİ13 Şubat 2020
İnternet Sitesi Açtı03 Şubat 2020
"TÜRKİYE’NİN PLAN VE PROJELERİ HAZIR”25 Ocak 2020
“BÖLGEMİZ SAVAŞLARDAN YORULDU”08 Ocak 2020
"KANAL İSTANBUL PROJESİ’Nİ..."15 Ocak 2020
DÜNYA GENÇLİK DERNEĞİ'NDEN ÖDÜL GECESİ21 Aralık 2019
ŞEHİT FIRAT DEMİR’E SON VEDA21 Aralık 2019
BAKIM PLANI DEVREYE ALINDI21 Aralık 2019
"7 AYDA 3 MİLYON 301 BİN 143 LİRA..."10 Aralık 2019
Pasaport Polislerine Özel Tasarım Yelek02 Aralık 2019
DEPREM08 Kasım 2019
Jandarma'dan 5 İlde DEAŞ Operasyonu06 Kasım 2019
"ÜRETMEYE ÇOK YAKINIZ"06 Kasım 2019
KILIÇDAROĞLU: YAŞASIN CUMHURİYET30 Ekim 2019
“CUMHURİYETİMİZİ NİCE YILLARA TAŞIYACAĞIZ”30 Ekim 2019
"CUMHURİYETİMİZİN ONURUNU YAŞIYORUZ"28 Ekim 2019
CUMHURİYETİMİZ 96 YAŞINDA28 Ekim 2019
Jandarma'dan PKK'ya Uyuşturucu Darbesi25 Ekim 2019
CUMHURBAŞKANI, TRT YAYININA KATILDI25 Ekim 2019
SANKO'DAN BARIŞ PINARI HAREKÂTI’NA DESTEK 22 Ekim 2019
ADIYAMAN'A ATANAN ERGÜDER GÖREVE BAŞLADI20 Ekim 2019
"BU MÜSVEDDEYİ DERHAL SAHİBİNE İADE EDİN"18 Ekim 2019
ERDOĞAN, PENCE'İ KABUL ETTİ18 Ekim 2019
"MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ"16 Ekim 2019
ERDOĞAN, CEENBEKOV İLE GÖRÜŞTÜ16 Ekim 2019
MSB'DEN HAREKATA İLİŞKİN AÇIKLAMA10 Ekim 2019
LİDERLERDEN HAREKAT AÇIKLAMASI10 Ekim 2019
BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI09 Ekim 2019
"ÖNEMLİ PROJE, KREŞ PROJESİDİR"02 Ekim 2019
YAYLA VE MERALARDA GÜVENLİK TEDBİRLERİ02 Ekim 2019
“Suriyeli Kardeşlerimize Bakışımız Değişmedi”07 Eylül 2019
VALİLİĞE YÜRÜYEN HALK İDAM İSTEDİ06 Ağustos 2019
"İSTİSMARI ÖNLEMEK HAM HUKUKİ HEM DE İNSANİ BİR GÖREVDİR"05 Ağustos 2019
Halkla İlişkilerin Oscarları İletişim Başkanlığı'nın Oldu 17 Temmuz 2019
"HALKIMIZ HİÇBİR OYUNA GELMEZ"15 Temmuz 2019
Gazeteci-Yazar Orhan Karakaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Tarafından Verilen Basın Kartını Aldı03 Temmuz 2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençlerin Sorularını Cevapladı19 Mayıs 2019
Altun, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığına Atandı19 Mayıs 2019
“ARŞİV, MİLLETİN VE DEVLETİN HAFIZASIDIR”24 Nisan 2019
ALPER: TEFECİLİK SUÇUNUN KARŞILIKSIZ KALMAYACAĞI ANLAŞILMIŞ OLDU22 Nisan 2019
KILIÇDAROĞLU'NA YAPILAN SALDIRIYI KINADI22 Nisan 2019
KILIÇDAROĞLU: BİR MİLİM GERİ ADIM ATMAYACAĞIM22 Nisan 2019
NEMRUT DAĞI'NA TELEFERİK YAPILSIN22 Nisan 2019
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, TÜRKİYE-AB KARMA İSTİŞARE KOMİTESİ TÜRKİYE KANADI ÜYELERİNİ KABUL ETTİ21 Nisan 2019
BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI16 Nisan 2019
Tebrik Ziyaretleri Mesai Saatinden Sonra15 Nisan 2019
Vali Pekmez, Menderes İlkokulu’nda Oy Kullandı 31 Mart 2019
VALİ YERLİKAYA’DAN HUZUREVİ ZİYARETİ27 Mart 2019
MGK Bildirisi: “Fırat’ın Doğusu Terör Örgütlerinden Temizlenmeden Bölgede İstikrarın Sağlanması Mümkün Olmayacaktır"21 Mart 2019
“HAFTANIN 7 GÜNÜ İNSANIMIZIN ARASINDAYIZ”13 Mart 2019
SOSYOPARK TOPLUMLA ARAMIZDA ARAYÜZ OLMALI27 Şubat 2019
“İSTANBULLULAR OYLARINI HUZUR VE GÜVEN İÇİNDE KULLANACAK”29 Ocak 2019
“Somali’den Arakan’a, Gazze’den Yemen’e kadar bölgemizde mazlum ve mağdurların yardımına koşuyoruz”06 Şubat 2019
'AHTAPOT' İÇİN KOLLAR SIVANDI24 Ocak 2019
İGTOD'TA 5. KEZ GÜVEN TAZELEDİ24 Ocak 2019
“SAVUNMA SANAYİMİZİ ÇOK DAHA GÜÇLÜ KILACAĞIZ”24 Ocak 2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say’ın konserini izledi19 Ocak 2019
AÇIKLIYORUZ11 Ocak 2019
2 BİN 750 AİLEYE BİN 250 TON KÖMÜR02 Ocak 2019
“Bölgemiz Ve Dünyada Türkiyesiz Denklem Kurulamayacağını Söylüyoruz”26 Aralık 2018
Sanko Okulları Ata’sını Saygı, Minnet Ve Özlemle Andı22 Kasım 2018
Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı06 Kasım 2018
MİLLETVEKİLİ TAŞ'DAN DOLANDIRICIK UYARISI25 Ekim 2018
“TÜRKİYE, MİLLÎ KALKINMA HAMLESİNDEN ASLA VAZGEÇMEYECEKTİR”08 Ekim 2018
KÂHTA HİZMETLE DEĞİŞECEK08 Ekim 2018
HATAY REYHANLI’DA BASIN AKREDİTASYON MERKEZİ KURULDU29 Eylül 2018
FVW İSTANBUL WORKSHOP & B2B TOPLANTILARI15 Eylül 2018
“Türkiye’nin Tercihi Ve Uygulamaları Serbest Piyasa Ekonomisinden Yanadır”15 Eylül 2018
İçişleri Bakanlığı’ndan “Yaylalarda Yaşam Malzemesi Bırakmayın” Uyarısı 09 Eylül 2018
Kaymakam Ahmet Gencer, Köylerde İncelemelerde Bulundu 09 Eylül 2018
TIP BİLİMİNE YÖN VEREN 100 TÜRK09 Eylül 2018
BESNİ İLÇEMİZ MODERN ŞEHİR OLMA YOLUNDA MESAFE ALDI07 Eylül 2018
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI07 Eylül 2018
Yakup Taş: Vatan Sevgimiz Her Daim Canlı Kalacaktır07 Eylül 2018
SÜRÜCÜLERE ÇİKOLOTA İKRAMI07 Eylül 2018
30 Ağustos, Bir Ulusun Yeniden Şahlanışının Destanıdır07 Eylül 2018
Vatanımızı Korumak ve Savunmak Hepimizin Boyun Borcudur07 Eylül 2018
30 Ağustos'u Milletçe Kutlamanın Sevinci İçerisindeyiz07 Eylül 2018
“Malazgirt ruhunu yaşatmayı başaramazsak, geçmişimizle birlikte geleceğimizi de kaybederiz”28 Ağustos 2018
“TEHDİT DİLİYLE BU MİLLETİ YOLA GETİREMEZSİNİZ”27 Ağustos 2018
Yılancı, Vatandaş ve Esnaflarla Bayramlaştı19 Ağustos 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim İle Görüştü16 Ağustos 2018
"DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ BİZLERİ KİMSE DİZE GETİREMEZ"13 Ağustos 2018
ÖMER YILANCI: KİMSE TÜRKİYE ÜZERİNDE BİR HESABA GİRMESİN12 Ağustos 2018
GERSOY-DER KONGRESİNİ YAPTI/ÖZDEMİR GÜVEN TAZELEDİ10 Ağustos 2018
KALEM MEDYA'DAN BASIN YAYIN ENFORMASYON ŞANLIURFA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NE ZİYARET05 Ağustos 2018
“Proje terör örgütlerinin tek hedefi Müslümanlardır, İslam kardeşliğidir”05 Ağustos 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola Cumhurbaşkanı Lourenço ve Togo Devlet Başkanı Gnassingbe ile bir araya geldi27 Temmuz 2018
SULTANGAZİ'DE DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER SERGİSİ15 Temmuz 2018
İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy’un “15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” Mesajı15 Temmuz 2018
"15 Temmuz Demokrasi Zaferi" Konferansı15 Temmuz 2018
"15 TEMMUZ ŞANLI DİRENİŞLE BERTARAF EDİLDİ"15 Temmuz 2018
"Türk Milleti Tarihi Boyunca Destanlar Yazmıştır"14 Temmuz 2018
"Rehberimiz, Anayasa ve İçtüzük"14 Temmuz 2018
CHP GRUP YÖNETİMİ BELİRLENDİ09 Temmuz 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’de 27. Dönem Milletvekillerinin Yemin Törenine Katıldı09 Temmuz 2018
İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU'DAN RAMİ ESNAFINA ZİYARET02 Temmuz 2018
KILIÇDAROĞLU: MUHARREM İNCE DEĞERİMİZDİR04 Temmuz 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi Kabul Etti28 Haziran 2018
Cemile Bayraktar, Sefer Aycan'a tepki göstererek Bahçeli'ye Seslendi03 Temmuz 2018
CHP'li Bekaroğlu: Erdoğan ve Cumhur İttifakı Kazandı28 Haziran 2018
24 HAZİRAN SEÇİM SONUÇLARI24 Haziran 2018
ADIYAMAN ŞEHİDİNE AĞLADI27 Haziran 2018
“BU SEÇİMİN GALİBİ 81 MİLYON VATANDAŞIMIZIN HER BİR FERDİDİR”27 Haziran 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belediye Başkan Vekillerini Kabul Etti05 Haziran 2018
HİZMET İÇİN MİLLETİMİZİN EMRİNDEYİZ29 Mayıs 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı İnce'yi Kabul Etti26 Mayıs 2018
Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı Yapıldı06 Mayıs 2018
VALİ, MAKAMINI DEVRETTİ21 Nisan 2018
KILIÇDAROĞLU, ADAYLIK ÜZERİNE SORULARI YANITLADI21 Nisan 2018
Polis Teşkilatı'nın 173. Yıldönümü Kutlandı 18 Nisan 2018
“Bizi döviz kuru üzerinden terbiye edemezler”13 Nisan 2018
KILIÇDAROĞLU, AKŞENER'İ ZİYARET ETTİ13 Nisan 2018
TÜRK POLİS TEŞKİLATI 173 YAŞINDA 11 Nisan 2018
BURCU KÖKSAL, AÇIK LİSE SINAVINI SORDU?03 Nisan 2018
“Çanakkale, Yokluk Ve Zorluklar Karşısında Yılmamak Demektir”27 Mart 2018
Ömer Yılancı: Hizmete Talibim13 Mart 2018
Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu Çalışmaları Çerçevesinde Türkiye E-Belediye’ye Geçiyor14 Şubat 2018
“Kahraman Askerlerimiz Afrin’de Destan Yazıyor”29 Ocak 2018
BAĞCILAR BELEDİYESİ KALİTE BELGELERİNİ YENİLEDİ15 Ocak 2018
“Balkan Coğrafyasından FETÖ’nün Kökünün Kazınması İçin Çalışmalarımızı Sürdüreceğiz”10 Ocak 2018
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Senatosundan Kudüs Kınaması18 Aralık 2017
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "El Bab’da yaptığımızı, Cerablus’ta yaptığımızı Kandil’e girerek, oturarak yapmalıyız.08 Aralık 2017
“Sermaye Hareketlerinin Sınırlandırılmasıyla İlgili Bir Talimatım Söz Konusu Değildir”06 Aralık 2017
MGK Bildirisi: “Türkiye, Kendi Güvenliğini Sağlamak İçin Her Türlü Tedbiri Almaya Devam Edecektir”29 Kasım 2017
VALİLİKTEN UYARI15 Kasım 2017
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, VEFATININ 79. YILINDA TÖRENLE ANILDI15 Kasım 2017
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Sanko Üniversitesi Ve Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nde De Törenle Anıldı15 Kasım 2017
“KÖYLERİMİZİN SORUNLARI BİR BİR ÇÖZÜLECEKTİR”08 Kasım 2017
“Oyunları Boza Boza, Senaryoları Yırta Yırta Hedeflerimize İlerleyeceğiz”08 Kasım 2017
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Trafikte Saldırıya Uğrayan Gazilerimizi Ziyaret Etti07 Kasım 2017
“Çağdaşlaşmanın ve Modernleşmenin İçini Boşaltmak Yerine, Bunların Gereği Olan Altyapıyı Kuruyoruz”07 Kasım 2017
BYEGM Şanlıurfa Bölge Müdürlüğünden KalemMedya'ya Ziyaret08 Kasım 2017
TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN 94. YILDÖNÜMÜ BÜYÜK COŞKUYLA KUTLANDI04 Kasım 2017
94. YIL KUTLU OLSUN!04 Kasım 2017
“TARİHÎ BİR ADIM ATIYORUZ”03 Kasım 2017
“AK Parti, İktidara Geldiği Günden Beri Kendisiyle Yarışan Bir Parti Olmuştur”17 Ekim 2017
“MTV Zammını Bakanlar Kurulu Tekrar Değerlendirebilir”02 Ekim 2017
Basın Kartı Komisyonu Toplanıyor30 Eylül 2017
BASIN KARTI KOMİSYONU KARARLARI AÇIKLANDI23 Eylül 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, SETA Üyelerini Kabul Etti19 Eylül 2017
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “İstihdam Seferberliği Önemli Neticeler Vermeye Başladı”18 Ağustos 2017
ÖMER YILANCI, 2019'UN STARTINI VERDİ17 Ağustos 2017
“İslam Medeniyetinin Özü; Kardeşlik, Dayanışma ve Birbirine Kenetlenmektir”07 Ağustos 2017
TARİHİ MOZAİKLERİN TAŞINMASI İLE İLGİLİ VALİLİKTEN AÇIKLAMA31 Temmuz 2017
GÜNEY KORE BÜYÜKELÇİSİ YUNSOO CHO ADIYAMAN VALİLİĞİ’NE ZİYARETTE BULUNDU31 Temmuz 2017
“Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarında Tarihin En Acımasız Katliamlarına İmza Atanlar, Bize İnsanlık Dersi Veremez”26 Temmuz 2017
“İSRAİL’İN HAREM-İ ŞERİFTE İBADETİ ENGELLEMESİ AÇIK BİR İNSAN HAKLARI İHLALİDİR”26 Temmuz 2017
Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı: Adıyaman Halkı Şanlı Bir Direniş Sergilemiştir24 Temmuz 2017
BYEGM’NİN “FOTOĞRAFLARLA 15 TEMMUZ” SERGİSİ İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU’NUN KATILDIĞI TÖRENLE AÇILDI24 Temmuz 2017
“15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ” İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ’NDE ANILDI20 Temmuz 2017
İçişleri Bakanı Soylu: 15 Temmuz’da Bu Millet Büyük Bir Kahramanlık Destanı Yazmıştır”20 Temmuz 2017
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Mescid-i Aksa, İsrail’in Mülkü Değildir”20 Temmuz 2017
“Askerlerimizin Kahramanlıklarını, Ülke ve Millet Olarak Asla Unutmayacağız”01 Haziran 2017
“Medeniyet Birikimiyle İrtibatını Koparan Bir Ülke Fikrî Kuraklığa Maruz Kalır”21 Mayıs 2017
SANDIKLAR AÇILDI REFERANDUM SONUÇLANDI17 Nisan 2017
“Türkiye Demokrasisine Sahip Çıktı”17 Nisan 2017
“YEDİ DÜVELİN SALDIRISINA RAĞMEN MİLLET DİK DURDU”17 Nisan 2017
SULTANGAZİ’DE “BÜYÜK ADIYAMAN BULUŞMASI” 13 Nisan 2017
ADIYAMAN EMNİYET MÜDÜRÜ METİN ALPER: TRAFİK VE TEFECİLİK SORUNUNU MERCEK ALTINA ALDIK12 Nisan 2017
KILIÇDAROĞLU: KİMYASAL SİLAHLARIN KULLANILMASI İNSANLIĞA KARŞI BİR SUÇTUR 08 Nisan 2017
“16 Nisan İş Dünyasının Kaderini İlgilendiren Bir Seçimdir”05 Nisan 2017
MGK’da Terör Örgütleriyle Etkin Mücadele Vurgusu30 Mart 2017

NEMRUT DAĞI ANIT MEZARI AÇILSIN MI?

AÇILSIN
AÇILMASIN

Sonuçlar
..
KALEMMEDYA VİDEO
KALEM MEDYA | HABERLER | FOTO GALERİ | HABER VİDEO | SAYFALAR | ANASAYFA
CH