KALEM MEDYA
HABERLER
FOTO GALERİ
HABER VİDEO
KÜNYE
SAYFALAR
  GÜNDEM      POLİTİKA      DÜNYA      KENT HABERLERİ      EKONOMİ      EĞİTİM      SAĞLIK      RÖPORTAJ      KÜLTÜR/SANAT      KİTAP      SPOR      YAŞAM   
 
Ana Sayfa > KÜLTÜR/SANAT

'Geçmiş Günümüzle Buluşuyor' Sergisi Anna Laudel Contemporary’de
30 Eylül 2017
'Geçmiş Günümüzle Buluşuyor' Sergisi Anna Laudel Contemporary’de....
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Huma Kabakcı ve Mine Küçük küratörlüğünde gerçekleşen “Geçmiş Günümüzle Buluşuyor” isimli karma sergi, ilhamını tarihten alan, farklı malzemeler ve tekniklerle iş üreten, yerli ve yabancı 16 sanatçının eserlerinden oluşan bir seçki sunuyor.
Sami Aslan, Burçak Bingöl, Hera Büyüktaşçıyan, Ahmet Civelek, Onur Hastürk, Patrick Hough, Bilal Hakan Karakaya, Seçil Kınay, Hasan Kıran, Maude Maris, Ardan Özmenoğlu, Murat Palta, Shahpour Pouyan, Gazi Sansoy, Elvan Tekcan ve Pınar Yolaçan’ın işlerinin yer aldığı sergi, 13 Ekim 2017 tarihine kadar Anna Laudel Contemporary’de görülebilir
Sergiye eşlik eden küratöryal tur, sanatçı konuşmaları ve performans enstalasyonunun yer aldığı, 15. İstanbul Bienali’ne paralel düzenlenen etkinlik programı aşağıdaki şekilde:
23 Eylül Cumartesi | 17.00-17.45: Küratöryal Tur
Sergi küratörleri Huma Kabakcı ve Mine Küçük tarafından gerçekleştirilecek olan tura katılmak için contact@annalaudel.gallery adresine yazarak rezervasyon yapabilirsiniz.
Tur, Türkçe gerçekleşecektir.
24 Eylül Pazar | 17.00-18.30: Sanatçılarla söyleşi
Konuşmaya katılacak sanatçılar: Sami Aslan, Burçak Bingöl, Onur Hastürk, Seçil Kınay, Ardan Özmenoğlu, Murat Palta ve Elvan Tekcan. Söyleşi, sergi küratörleri Huma Kabakcı ve Mine Küçük moderatörlüğünde gerçekleşecek. Rezervasyon için contact@annalaudel.gallery adresine yazabilirsiniz.
Söyleşi, Türkçe gerçekleşecektir.
 “Gövde-Geçmişe Akan Şimdi” isimli performans enstalasyonunu TORK Dance Art sunacak. Performans-Konsept-Koreografi: Sernaz Demirel ve Tan Temel.
Sergi süresince düzenlenecek tüm etkinlikler ücretsiz gerçekleşecektir. Tur ve söyleşi için sınırlı sayıda kontenjan olduğundan rezervasyon yaptırmak zorunludur. 
Küratörler
Huma Kabakcı
Londra ve İstanbul’da yaşayan Huma Kabakcı, London College of Communication,  Reklamcılık & Pazarlama bölümünden 2011 yılında lisans derecesini; daha sonra da London Royal College of Art, Çağdaş Sanat Küratörlüğü bölümünden yüksek lisans derecesini aldı.
Türkiye ve İngiltere’de Sotheby’s New Bond Street (Çağdaş Sanat Satış Departmanı), Albion Gallery (Londra), Pera Müzesi (Türkiye) ve 2010 Ruhr&Pecs Kültür Başkenti projesi kapsamındaki müzelerin üç ana koleksiyonu dâhil olmak üzere çeşitli galeri, müze ve müzayede evlerinde çalıştı ve pratik yaptı. Open Space Contemporary‘yi kurdu ve Alt, Artkurio, Block Universe, IKSV, Open Dialogue Istanbul, The Art Department ve SALT dahil olmak üzere çeşitli kurumlarla gerçekleştirilen projelerde iş birliği yaptı.
24 Şubat- 8 Mayıs 2016 tarihleri arasında, Pera Müzesi’nde gerçekleşen, Huma Kabakcı koleksiyonundan seçilen işlerin sergilendiği “Anı ve Süreklilik” isimli serginin küratörlüğünü Esra Aliçavuşoğlu ile birlikte üstlendi. Guggenheim Blog ve Ibraaz Online Publication dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu.
Kabakcı, 2016 yılında Londra’da yer alan Royal College of Art, Çağdaş Sanat Küratörlüğü bölümünde doktora çalışmasına başladı.
Mine Küçük
İstanbul’da yaşayan Mine Küçük, İstanbul Üniversitesi Prehistorya bölümünden mezun oldu ve eğitimi sırasında Erken Tunç Çağı seramik uzmanı olarak Troia kazısında çalıştı.
Yüksek lisansını Minnesota Üniversitesi’nde Disiplinler Arası Arkeoloji ve Müze Bilimi dallarında yaptı. Eğitimi sırasında İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Minnesota Bilim Müzesi ve Bermuda Denizcilik müzesinde staj yaptı.  Mezun olduktan hemen sonra Minnesota Bilim Müzesi adına Çatalhöyük projesi için sergi uzmanı, içerik oluşturucu ve proje sorumlusu olarak çalıştı. İstanbul’a döndükten sonra İsveçli ortaklarla birinde içerik oluşturduğu diğerinde koordinatörlük yaptığı iki Avrupa Birliği projesinde çalıştı. Yeditepe Üniversitesi’nde ders vermenin yanı sıra çeşitli enstitüler, okullar, vakıflar ve özel şirketler için arkeoloji, müze bilimi ve sanat konularında eğitim programları hazırladı.
Şu anda küratörlüğün yanı sıra, eğitim aldığı alanlarda çeşitli projeler için danışmanlık ve İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı Bienalleri kapsamında sergi rehberi eğitimlerini yapıyor.Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer KÜLTÜR/SANAT Haberleri

Başlık Tarih
 
HARİKASES: SAHNELER ETKİLENDİ06 Kasım 2020
ALİ KEMAL GELİYİİ… 21 Eylül 2020
SANAT ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU15 Ağustos 2020
BİR ŞİİRİM VAR...07 Ağustos 2020
AYNUR HAŞHAŞ'DAN YENİ ALBÜM26 Temmuz 2020
Sanat Ödülleri 19 Temmuz 2020
"İKİ GÖZÜM AHMET 7 ŞUBAT'TA VİZYONDA"20 Ocak 2020
“ALTAYLARDAN ANADOLU’YA BAKIŞ”22 Ekim 2019
BİR ŞİİRİM VAR BİR DE ŞAİRLERİM08 Ekim 2019
Gençlerin Çizimiyle “Kadın Her Şeyimizdir”04 Temmuz 2019
ÜNLÜLER ADIYAMAN’DA30 Mayıs 2019
KÂHTALI MIÇE’DEN KONSER30 Mayıs 2019
Kâhtalı Hamido ve Mustafa Yavuz'dan Konser20 Mayıs 2019
"TEKNOLOJİ, BİRÇOK ŞEY ALIP GÖTÜRÜYOR" 20 Mayıs 2019
AKYILDIZ: YORUMLARIMDA, YAZANLARIN DUYGULARINI YAŞIYORUM06 Mart 2019
Kadıneli Derneği Emeklerini Sergiledi27 Ağustos 2018
Konservatuar'da Yaz Kursları20 Ağustos 2018
12. DOĞU'DAN İSTANBUL'A KADIN ELİ SERGİSİ20 Mayıs 2018
"Asırlık Güfteler Unutulmaz Besteler 2-3-4" Albümleri İçin Tanıtım Gecesi18 Mayıs 2018
SANKO SANAT GALERİSİ’NDE LİTOGRAFİ SERGİSİ16 Nisan 2018
Hasan Mutlu “Dağlar”Inı Sanko Sanat Galerisi’nde Sergiliyor25 Mart 2018
RÖLYEF VE FİLOGRAFİ SERGİSİ 09 Mart 2018
"Resimlerimde Yapmak İstediğim Bugünkü Yaşamı Sorgulamak"20 Şubat 2018
ÖĞRENCİLERİN SAHNELEDİĞİ OYUN BEĞENİ TOPLADI08 Ocak 2018
“Dârü’l-Elhân’dan Günümüze İü Devlet Konservatuvarı Paneli” Ve “Dârü’l-Elhân 100. Yıl Kutlama Konseri”05 Aralık 2017
KOLEKSİYIONDA BULUNAN 22 SANATÇININ ESERLERİ, SANATSEVERLERİN BEĞENİSİNE SUNULDU29 Haziran 2017
PROF. DR. ZAFER GENÇAYDIN’IN RESİM SERGİSİ06 Haziran 2017
Bakırköylüler Derneği’nin Makriköy’den, Bakırköy’e Karma Sergisi Açıldı01 Haziran 2017
DÜNYA TÜKETİCİ ZİRVESİ'NDE MANKEN VE SANATÇI TUĞÇE ARAL,A MÜZİK ÖDÜLÜ04 Nisan 2017
SANKO SANAT GALERİSİ’NDEKİ KATI’ SERGİSİ28 Şubat 2017

NEMRUT DAĞI ANIT MEZARI AÇILSIN MI?

AÇILSIN
AÇILMASIN

Sonuçlar
..
KALEMMEDYA VİDEO
KALEM MEDYA | HABERLER | FOTO GALERİ | HABER VİDEO | SAYFALAR | ANASAYFA
CH