KALEM MEDYA
HABERLER
FOTO GALERİ
KÜNYE
SAYFALAR
ANASAYFA
  GÜNDEM      POLİTİKA      DÜNYA      KENT HABERLERİ      EKONOMİ      EĞİTİM      SAĞLIK      RÖPORTAJ      KÜLTÜR/SANAT      KİTAP      SPOR      YAŞAM   
 
Ana Sayfa > RÖPORTAJ

KARLI:HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR
05 Ocak 2021
Tüm dünyayı etkisi ...
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını ile mücadele ülkemizde de devam ediyor. Devletin tüm kurumları, belirlenen tedbir ve kuralları bir taraftan alırken, aynı zamanda vatandaşın da bilinçlenmesi ve bu yönde hareket etmesi sağlanıyor.
Tedbirler kapsamında saha çalışmaları da aralıksız sürüyor.
Kalem Medya olarak salgınla ilgili olarak toplumun farklı kesimlerinden görüşler almaya ve yine sahada alınan tedbirleri gerek haberlerle gerekse de röportajlarla vatandaşın bilinçlenmesine yönelik olarak gündemde tutmayı sürdürüyoruz. Bu çerçevede Kalem Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Orhan Karakaş, İstanbul Gıda Toptancı Tüccarları Derneği Başkanı Mustafa Karlı ile bir röportaj gerçekleştirdi.
Karlı röportajında dernek olarak üstlendikleri sorumluluğu eksiksiz bir şekilde yerine getirdiklerini belirterek, esnafları her daim bilgilendirdiklerinin altını çizdi.
Devletin tüm imkanlarla korona virüs salgını ile mücadele ettiğini ifade eden Karlı, "Kendi açımızdan baktığımızda bir gerçektir ki devletimiz tüm kurumlarıyla,  cumhurbaşkanımız, sağlık bakanımız ciddi mesai vermekteler. Ve ortaya konan kurallar var ki, bu hastalığın mücadelesinde çok önemlidirler. Bu kurallar maske, mesafe ve temizliktir" dedi.
Karlı, Karakaş'ın soruları ışığında şunları söyledi:
ÜLKE OLARAK KORONA VİRÜS SALGININDAN BİR AN EVVEL KURTULMANIN ÇABASI İÇERİSİNDEYİZ:
Bu hastalığın, bu musibetin sadece Türkiye'yi değil, tüm dünyayı etkilediğini biliyoruz.
Bu virüsün gerçekten çok ciddi etkileri var. Ve maalesef bununla ilgili bugüne kadar herhangi bir aşının yüzde yüz etkileyici olduğu söz konusu değildir. Ancak çalışmalar var. Ülkemizde de bu yönde ciddi çalışmalar olmaktadır. Bu konu ile ilgili gelişmeler hakkında gerek Sayın Cumhurbaşkanımız gerekse de Sayın Sağlık Bakanımız tarafından kamuoyuna bilgilendirmeler yapılmaktadır.
Basın medyada izlediğim kadarıyla ile Rusya seri üretime başladı. Çin seri üretime geçti. Türkiye yakın zamanda kendi aşısını kullanmaya başlayacak. Tüm bu gelişmeler ışığında malumunuz Türkiye olarak Çin aşısını aldık. İlk etabı gelmeye başladı. Bunun yanında bir iki farklı firma ile de anlaşmalar yapılmaktadır. Dolayısıyla ülke olarak bu salgından bir an evvel kurtulmanın çabası içerisindeyiz.
GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE VİRÜSLER OLMUŞTUR. İNSANOĞLU BUNUN MÜCADELİSİNİ VERMİŞTİR. BİR VİRÜS GİDER, BİR VİRÜS GELİR. GERÇEK BUDUR:
Bir gerçek var. Bugün dünyada tek bu virüs yoktur. Birçok virüs insanlığın başına bela olmuştur. Dünyanın her noktasında insanoğlu bunun mücadelesini vermektedir. Yani artık bir tek bu virüs olsa diyeceğiz ki tamam bunu bizler atlatacağız. Ancak geçmişten bugüne görülmüştür ki bir virüs geliyor bir virüs gidiyor. Eskiden verem denen bir hastalık çok yaygındı ki bugün de vardır. Bu hastalığı o yıllarda önleyemiyorlardı. Bir sürü insanımız vefat etti. Ama sonra da en basit hastalık haline geldi.
MASKE-MESAFE VE TEMİZLİĞE DİKKAT EDELİM:
Netice itibariyle şunu söylemek isterim; gerek Türkiye gerekse de dünya sağlık örgütü ve bütün ülkelerin hastalıklara karşı sürekli tedbirleri olmak zorundadır. Maalesef bakınız her yerde korona virüsten dolayı insanlar vefat ediyorlar. Rabbim hiç kimseye de dermansız bir dert vermesin. Kendi açımızdan baktığımızda bir gerçektir ki devletimiz tüm kurumlarıyla,  cumhurbaşkanımız, sağlık bakanımız ciddi mesai vermekteler. Ve ortaya konan kurallar var ki, bu hastalığın mücadelesinde çok önemlidirler. Bu kurallar maske, mesafe ve temizliktir. Sahada gördüğümüz kadarıyla insanlarımız genelde bu kurallara riayet ediyorlar.
Bir kez daha belirtmekte yarar görüyorum ki bu duyarlılık sürekli devam etmelidir. Kimsenin kimseye hastalık bulaştırmaya hakkı yoktur. Hatta denildiği gibi bilinçli bir şekilde virüs bulaştırmak cinayettir. Bunun altını ben de çiziyorum. Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün vatandaşlarını tedbirli olmaya davet ediyoruz.
RAMİ ESNAFI OLARAK TEDBİRLERİMİZİ ALIYORUZ:
Öncelikle biz kurum olarak yani Rami esnafları derneği olarak kurallara riayet ediyoruz. Tüm esnaflarımızı hijyen kurallarına dikkat etmeleri ve yine genel kurallara uymaları noktasında sürekli uyarıyoruz. Bunu bir görev olarak kabul ediyoruz. Çünkü bizler örnek olacağız.
Çalışmalarımız kapsamında Eyüp Belediyesi ile birlikte cadde ve sokaklarımızı tamamen dezenfekte ettik. Yıkadık, temizledik, ilaçladık. Ayrıca sürekli bildiri dağıtıyoruz. Ve bizzat kendim dahil olmak üzere saha çalışmalarına katılıyorum. Sevdiklerimizi, arkadaşlarımızı, komşularımızı, müşterilerimizi sıkıntıya sokmamak adına kurallara riayet ediyoruz.
BU SÜREÇTE EKONOMİK ANLAMDA CİDDİ SIKINTILAR YAŞADIK:
Bu pandemi sürecinde Rami Gıda Toptancı Tüccarları olarak ekonomik anlamda ciddi sıkıntılar yaşadık. Malumunuz piyasalar durma noktasına geldi. Burada suçlayacağımız kimseler veya merciler yoktur. Çünkü bu salgın sadece ülkemizi değil, tüm dünyayı etkiledi. Mücadele veriliyor. Bir süreç yaşanıyor. Temennimiz bu salgının bir an evvel üzerimizden gitmesidir.
Altını çizmek istiyorum. Herkese mücadelede görev ve sorumluluk düşüyor. Bunu eksiksiz olarak yerine getireceğiz. Bundan taviz vermediğimiz sürece tez zamanda bu beladan kurtulacağımıza inanıyorum.
Sözlerime son verirken Kalem Medya Grubu'na her konuda göstermiş olduğu duyarlılıktan ötürü teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Tüm esnaflarımıza yeni yılın hayırlı olmasını diliyorum. Yüce Rabbimiz dert, keder ve her türlü belayı bizlerden uzak kılsın.
Haber / Röportaj: Orhan KARAKAŞYorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer RÖPORTAJ Haberleri

Başlık Tarih
 
"BİR ÇOK ALANDA SIKINTILAR YAŞADIK"15 Ocak 2021
"GERGER GERİ KALMIŞTIR"14 Ocak 2021
"SAHA MÜCADELESİ ÇOK ÖNEMLİ"13 Aralık 2020
AV. DOĞAN: TESPİT VAR ÇÖZÜM YOK10 Aralık 2020
"BİLGİÇ: YAPISAL DEĞİŞİMLER OLMADAN..."07 Aralık 2020
"KAHRAMANLARI ÖDÜLLENDİRMELİYİZ"30 Eylül 2020
SON GÜN 30 EYLÜL21 Eylül 2020
"KORONAVİRÜSLE MÜCADELEDE BAŞARILIYIZ"21 Eylül 2020
ALTYAPI ÇOK ÖNEMLİ15 Ağustos 2020
"DENGESİZLİK DOĞACAK"25 Temmuz 2020
"AMAÇ BAROLARIN SESİNİ KESMEK"25 Temmuz 2020
"ÜRETİM VE TEKNOLOJİ ÖNEM KAZANDI"22 Temmuz 2020
AŞAMAYACAĞIMIZ BİR ENGEL YOKTUR13 Şubat 2020
"PİŞMAN OLACAĞIM BİR İŞE GİRMEM"06 Şubat 2020
ÖNCE İŞ06 Şubat 2020
EĞİTİME ÖNEM VERMELİYİZ05 Şubat 2020
"DEMOKRASİYE İHTİYAÇ VAR"06 Şubat 2020
"TANITIMDA BAŞARAMADIK"25 Ocak 2020
"KÜLTÜR VE TURİZM OLMALIDIR"25 Ocak 2020
"YANLIŞLARDAN DÖNÜN"05 Şubat 2020
TURİSTİK KÖY ESKİ KÂHTA'DAN BAŞLAYAN...10 Aralık 2019
"2020'DE ERKEN SEÇİM OLABİLİR"14 Kasım 2019
"GEZGİN ORHAN KURAL'I ANLATTI"28 Temmuz 2019
"YAŞARKEN DEĞER BİLİNMELİ"03 Temmuz 2019
Altınşehir'e Lukianos Parkı 14 Temmuz 2018
TÜM DÜNYA BİZİM SEÇİMLE İLGİLENİYOR18 Mayıs 2018
"NEMRUT TURİZMİ CANLANDIRILMALI"22 Şubat 2018
YILANCI: KÂHTA'DA HİZMET HAMLESİ BAŞLATACAĞIM07 Haziran 2018
"BİZ ASLA ETNİK KİMLİK ÜZERİNDEN SİYASET YAPMIYORUZ"15 Ocak 2018
"İL BAŞKANI OLACAKSIN DENİLDİ"05 Aralık 2017
“TÜTÜN KONUSUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇABA VERİYORUZ”04 Aralık 2017
“81 İLDE ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”04 Aralık 2017
TÜTÜN AŞIMIZ EKMEĞİMİZDİR YASAKLAMAYIN20 Ekim 2017
SULU TARIM ŞART27 Haziran 2017
İSMAİL TÜRÜT: ÖMRÜM SİYASETTEN ÇEKTİ10 Aralık 2018
"MÜZİK EVRENSEL DEĞİLDİR"06 Şubat 2020
Özel Atak Lisesi Kurucu Müdürü Mustafa Yılmaz: ATAK'TA 7/24 SAAT EĞİTİM28 Şubat 2017
" Avrupa Birliği Ülkelerin İsteği Doğrultuda Makinelerle Üretim Yapıyoruz"27 Şubat 2017
İstanbul Bahçelievler Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit: İSTANBUL BAHÇELİEVLER YOĞUN GÖÇ ALDI23 Aralık 2016
Halk Müziği Sanatçısı Âşık Gülabi: PARA EMEĞİN ÖNÜNE GEÇMEMELİ04 Temmuz 2018
"DİNLEYİCİNİN ALKIŞI BİZİM GIDAMIZDIR/ SHOW PROGRAMLARI PARA İÇİN ÇOĞALDI"23 Aralık 2016

KALEM MEDYA | HABERLER | FOTO GALERİ | SAYFALAR | ANASAYFA
CH