ANASAYFA
HABER VİDEO
KALEMMEDYA
FOTO GALERİ
HABERLER
KÜNYE
  GÜNDEM      POLİTİKA      DÜNYA      EKONOMİ      EĞİTİM      SAĞLIK      RÖPORTAJ      YAŞAM      CİNE/MAGAZİN      SANAT      KİTAP      MUTFAK      SPOR   
 
Ana Sayfa > POLİTİKA

MİTİNG HAVASINDA SKM AÇILIŞI
28 Şubat 2019
Bu haber 312 kez okundu
Saadet Partisi Kâhta İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi...
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
TURANLI'YA DESTEK
Saadet Partisi Kâhta İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi miting havasında coşkulu bir halk katılımı ile açıldı.
Binlerce vatandaşın katılımının yanı sıra, Saadet Partisi Adıyaman Belediye Başkan Adayı Ahmet Faruk Ünsal, Saadet Partisi Gerger Belediye Başkan Adayı Zeynel Aslan, Saadet Partisi Çelikhan Belediye Başkan Adayı Mehmet Bora, Kâhta İlçe Teşkilatı katıldılar.
Saadet Partisi Seçim Koordinasyon Merkezi'nin Açılış Programı Kur’an Kerim'in okunması ve ardında da yapılan dua ile başlatıldı. Açılışta ilçe başkanı ve misafir katılımcılar da birer kısa konuşma yaptılar.
Misafir katılımcıların konuşmaları ardından platforma davet edilen Turanlı'ya, toplanan kalabalık coşkulu bir şekilde destek tezahüratında bulundular.
Büyük kalabalığı selamlayan Turanlı konuşmasına başlayarak şunları söyledi:
"SİZLERİ ALLAH'IN SELAMIYLA SELAMLIYORUM"
Sizleri Allah’ın selamıyla selamlıyorum. Hepiniz hoş gelmişsiniz, kıymetli Kâhtalı hemşerilerimiz, sivil toplum kuruluşlarının değerli üyeleri, siyasi partilerin değerli temsilcileri, hanımefendiler, beyefendiler, gençlerimiz, kardeşlerimiz, belediye başkanlarımız, ağabeylerimiz, hepinizi Allah'ın selamı ile selamlıyorum, hoş gelmişsiniz, sefalar verdiniz.
"İKİ ŞEYE İNANIRIZ. BİR KEFENE, BİR DE CEBİN OLMADIĞI CEKETE"
Evet, arkadaşlar, partimizin sloganı olan ceketimizi giydik. Biz iki şeye inanırız. Bir kefene, kefen öldükten sonra mezara girmemiz içindir. Bir de cebimizin olmadığı bir cekete inanırız. Şu an giydiğim ceket, cepsiz cekettir. (Coşkulu bir tezahürat yapılıyor)
"SALTANATA İNANMADIK. HALKIMIZIN İÇİNDE OLDUK. ÖTEKİLEŞTİRMEK BİZ MÜSLÜMANLARA YAKIŞMAZ"
Biz saltanata inanmadık, saltanat sürmedik. Halkımızın içinde olduk. Kaybettik sizi hiç ötekileştirmedik, siyasetleştirmedik. Biz ne dedik; herkesi kucaklayacağız, her düşünceyi, her inancı, insanları seveceğiz. Kâhta'mızı seveceğiz. İnsanları ötekileştirmeyeceğiz. Kimsenin dininden dolayı, siyasi düşüncesinden dolayı ne olursa olsun Kâhtalı olduğundan dolayı ortak payda da buluşacağız. Kâhtalı olduğumuzu ifade edeceğiz.  Ötekileştirmek biz Müslümanlara yakışmaz. Bir Müslüman'ın görevi insanları ötekileştirmek değil, insanları kucaklaşmaktır. Dini, dili, ırkı ne olursa olsun, hepimiz kardeşiz, hepimiz Kâhtalıyız.
"KARDEŞ DİLİNİ KULLANMAYA TALİP OLDUK. BUGÜN BUNUN İÇİN BURADAYIM"
Evet, arkadaşlar; bizim yola çıkış gayemiz belliydi. 5 yıl önce ne demiştik? Biz Kahta'mızı yalnızlaştırmayacağız, her zaman iyi günümüzde, kötü günümüzde hep birlikte olduk. Hep aynı havayı teneffüs ettik. Kıblemiz bir, havamız bir, dilimiz bir, ırkımız bir, ayrıştırırcı bir dil değil, kardeş dilini kullanmaya talip olduk. Bugün bunun için buradayım.
"BİZ KARDEŞLİK TÜRKÜSÜ ÜSTÜNDE YOLA ÇIKTIK. KAHTA'YA HİZMET ETMİŞ BÜTÜN BELEDİYE BAŞKANLARINA TEŞEKKÜR EDİYORUM"
Dün bazı arkadaşlar 2014 yılı seçimlerini eleştirdiler. Biz hiç kimseyi eleştirmiyoruz. 2014 seçimlerinde yanımızda olmayanlarda bizim başımızın tacıdır. Bugün karşı safta olsalar da kardeşlerimizdir. Biz ayırımcı değiliz. Kardeşiz, kardeşlik içerisinde siyasetimizi yapıyoruz.
Biz kardeşlik türküsü üstünde yola çıktık. Biz Kâhta'ya hizmet etmiş bütün belediye başkanlarına teşekkür ediyoruz. Kim olursa olsun, sizin seçmiş olduğunuz insanlar, bizim başkanlarımızdır. Düşüncelerimizi ifade edebiliriz. Eleştiri yapabiliriz, ama aynı bölgede yaşıyoruz, aynı toplumun insanlarıyız. Hiçbir zaman onları ötekileştirmeyeceğiz. Belediye başkanlığı yapmış bütün arkadaşlara burada huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyorum.
"ÇAKAL'SAK DA SİZİN ÇAKALINIZ, ONLARIN DEĞİL, BÜKÜLMEDİK, BÜKÜLMEYECEĞİZ. İT, ÇAKAL DİYE HİTAP EDENLERİ ESEFLE KINIYORUM"
Ama ne dediler. Esefle kınıyorum kendisini. Ne dedi? Çakal, İt'lere yer bırakmayın. Biz sizin seçmiş olduğunuz insanlarız. Çakal'sak da sizin çakalınız, onların değil, bükülmedik, bükülmeyeceğiz. Biz gücümüzü milletten aldık. Hiçbir zaman yukarıdan almadık. Yukarıdan aldığımız tek güç, Cenab­­-ı Allah bizleri sizlere mahcup bırakmasın dedik. Bizim gücümüz önce Allah, sonra millet, sonra sizlersiniz. Ama onların gücü, devletin en büyük idaresinde ben esefle kınıyorum, adaletin tecelli edeceği yerde, it, çakal diye hitap edenleri esefle kınıyorum, bugün de söylüyorum, yarın da söylüyorum. Eğer adaletin tecelli etmesini isteselerdi o şekilde konuşmazlardı.
"BİZ KÂHTA'NIN DEĞERLERİYİZ. HEPİMİZİN KIBLESİ BİR, YOLU BİR, İLKESİ DE BİRDİR"
Biz Kâhta'nın değerleriyiz. Reis olsak da buradayız, olmasak da oradayız. Bu milletin sevgisi olduktan sonra, biz Kâhta'da yaşayacağız, Kâhta'da ölmeye talibiz. Cenab-ı Allah bu canı vermiş, bu canı da bu memlekette alacak. Hepimizin kıblesi de bir, yolu da bir, ilkesi de birdir. Biz ayırımcılık yapmayacağız.
"GEÇMİŞTE YAPMIŞ OLDUĞUMUZ HİZMETLER GÖZ ÖNÜNDEDİR"
Geçmişte yapmış olduğumuz hizmetler göz önündedir. Bugün eğer sizin karşınıza çıkacak bir yüzümüz varsa, geçmişte yapılmış hizmetleri hepinizce biliniyor. Hiçbir zaman yapmış olduğumuz hizmetlerin hesabını veremezlik yapamadık. Muhakkak eksiklerimiz olmuştur. Hiçbir insan dört dörtlük olamaz. Ama eksikliklerimizi telafi etmeye geliyoruz. Bugün bu imkân olduktan sonra inanın Kâhta'nın şekli de kaderi de değişir.
"BU HEYECAN VE COŞKU OLDUKTAN SONRA, 31 MART GAZAMIZ ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN"
Biz partilerin yönetimine değil, sizin yönetiminize talibiz. Seçildiğimiz gün partinin rozetini bırakıp, millet rozetini takacağız. Ve bu millet sizlersiniz.
Ben inanıyorum ki Kâhtalı hemşerilerim bu coşku olduktan sonra, bu heyecan olduktan sonra 31 Mart gazamız hepimize şimdiden hayırlı olsun. Hepimizin gazası da davası da mübarek olsun.
"EMNİYET GÜÇLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM"
Buradan emniyet güçlerimize de teşekkür ediyorum. Asayişimizi sağladığınız için teşekkür ediyorum. Kâhta'mız huzur kentidir. Asayişin en güzel olduğu, insanlarının birbirlerini sevdiği ilçedir.
"BASIN MENSUPLARI BURADA. ELEŞTİRİNİN OLMADIĞI YERDE HİZMET OLMAZ"
Basınımızın değerli mensupları hepsi buradalar. Onlar da her zaman Kâhta'nın sesi, kulağı ve dili oldu. Zaman zaman eleştirdiler. Ama hiçbir zaman gücenmedik. Eleştiri her zaman hizmete döner. Eleştirinin olmadığı yerde hizmet olmaz. Biz hizmete talibiz. Eleştiri de olacak, hizmet de olacak, millet de olacaktır. Biz sizlerle var olacağız. Sizler var olduğunuz müddetçe bizler de var olacağız. Sizde bu destek olduktan sonra Kâhta'nın önü de açık, bahtı da açıktır.
"KÂHTA BELEDİYESİ'NİN İŞÇİLERİNİ İŞTEN ÇIKARMALARLA İLGİLİ BİR HESABIM YOKTUR"
Kâhta Belediyesi'nin işçileri ile ilgili bir konuya değinmek istiyorum. Kâhta Belediyesi'nde çalışan bütün kardeşler benim de kardeşlerimdir. Bizim işçilerle hesabımız yok, bizim işçileri işten çıkarmalarla ilgili bir hesabımız yoktur. Yapabilirsek, ihtiyaç olursa biz de o kadar almak için varız. İnsanlara istihdam sağlamak için varız. İnsanların elinden işini alıp başkalarına vermektense, biz o kardeşlerimizi de iş sahibi yapacağız. Onların çoluk çocuğunu mutsuz etmeyeceğiz. Bu sözümü de bütün Kâhtalıların huzurunda veriyorum. Onlar benim kardeşimdir. Onlar benim canlarımdır. Hepsini seviyorum. Hepsini selamlıyorum.
Sözlerimin sununu şöyle bağlıyorum. Biz kardeş olacağız. Hep birlikte olacağız. Hep birlikte Kâhta'nın yönetimine talip olacağız. Hepimiz biriz. En güzel günlerinizin bu şekilde olmasını temenni ediyorum.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer POLİTİKA Haberleri

Başlık Tarih
 
BAŞKAN DURSUN HİZMET BAYRAĞINI DEVRALDI21 Nisan 2019
BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ MAZBATALARINI ALDILAR05 Nisan 2019
"İTİRAZ MÜESSESİ, DEMOKRATİK BİR MÜESSESEDİR"21 Nisan 2019
İSTANBUL’DA AK PARTİ’NİN EN ÇOK OY ALAN ADAYI ÇAĞIRICI OLDU04 Nisan 2019
“BU SEÇİMİN BİRİNCİSİ AK PARTİ”04 Nisan 2019
KÂHTA BELEDİYE BAŞKANI TURANLI'DAN TEŞEKKÜR04 Nisan 2019
“HER KAZANÇ VE HER KAYIP MİLLETİMİZİN TAKDİRİDİR”01 Nisan 2019
YAĞMURA RAĞMEN HALK MİTİNGE AKIN ETTİ30 Mart 2019
İGTOD'A ÖNEMLİ ZİYARETLER29 Mart 2019
"HESABINI VERECEKLER"27 Mart 2019
“17 YILDIR TÜRKİYE’Yİ ESER VE HİZMETLERLE DONATTIK”26 Mart 2019
"HALKIMIZ BİZE GÜVENDİ..."23 Mart 2019
TURANLI: HALKIMIZIN DESTEĞİYLE HİZMET YAPACAĞIZ12 Mart 2019
"ADIYAMAN HİZMET GÖRECEKTİR"12 Mart 2019
"ŞEHRİMİZİ GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ"11 Mart 2019
"YATMASAYDINIZ, ADAY OLMAZDIM"11 Mart 2019
YUSUF TURANLI: KÂHTA HALKIMIZIN DESTEĞİYLE HİZMET İÇİN YOL ALDIK10 Mart 2019
"HİZMET YAPMAYANLARIN HİÇBİR MAZERETİ YOKTUR"27 Şubat 2019
"PROJELERLE GELİYORUZ"27 Şubat 2019
“BU MİLLETİ PARÇALAMAYA ÇALIŞANLARA GEREKEN DERSİ VERECEĞİZ”25 Şubat 2019
"BESNİ'NİN GELECEĞİ ADINA BAYRAĞI KALEYE DİKECEĞİZ"18 Şubat 2019
İŞTE AK PARTİ’NİN BELEDİYE MECLİS ÜYESİ LİSTESİ18 Şubat 2019
"AYNI SENARYO VAR, TUTMAYACAKTIR"18 Şubat 2019
"HİZMET PROJELERİYLE KÂHTA DEĞİŞECEKTİR"15 Şubat 2019
"AMACIM MEMLEKETİMİZE HİZMET YAPMAK"12 Aralık 2018
HİZMET GÖREN, GELİŞEN BİR ADIYAMAN İÇİN YOLA ÇIKTIK08 Ekim 2018
"ÇÖZÜME ODAKLANACAĞIZ"27 Ağustos 2018
ÖMER YILANCI, PAZAR ESNAFLARINI GEZDİ27 Ağustos 2018
"CUMHUR İTTİFAKI YASAL BİR ARKA PLANA DAYANMAKTADIR"17 Haziran 2018
“OHAL'İN AMACI TERÖRLE MÜCADELE"17 Haziran 2018
Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce: BU MİLLETİ BARIŞTIRACAĞIZ14 Haziran 2018
“16 Yıldır Türkiye’yi Hizmet Siyasetiyle Kalkındırdık”07 Haziran 2018
“TÜRKİYE’Yİ HER ALANDA BÜYÜTTÜK”05 Haziran 2018
Milletvekili Adayı Yakup Taş'dan Ömer Yılancı'ya Ziyaret30 Mayıs 2018
"Ak Parti Halkın Taleplerini Önemseyen Bir Partidir"13 Mayıs 2018
“TÜRKİYE YEPYENİ BİR YÖNETİM SİSTEMİNE GEÇECEK”06 Mart 2018
Gürer: Türkiye’nin Köy Enstitülerine ihtiyacı var20 Şubat 2018
2. Bölge Belediye Başkanları Sultangazi'de Toplandılar20 Şubat 2018
Başbakan Yıldırım: Adıyaman 15 Yıldır Ak Partiyi Bağrına Basıyor06 Ocak 2018
“81 İLDE ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”04 Aralık 2017
Milletvekili Boynukara: Tutukluluk, üzerinde dikkatlice davranılması gereken bir koruma tedbiridir27 Şubat 2017
“SİYASİ GÖRÜŞ FARKLILIKLARIMIZI BİR KENARA BIRAKALIM”27 Şubat 2017
BAŞBAKAN YILDIRIM: CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ MEŞRU YÖNETİM ERKLERİ ARASINDAKİ KOALİSYONU GÜÇLENDİRİYOR22 Şubat 2017
KILIÇDAROĞLU: ANAYASA REFERANDUMUNDA SAĞI SOLU BIRAKALIM, İLERİYİ GERİYİ BIRAKALIM22 Şubat 2017
"TÜRKİYE ZAYIF İKTİDARLARDA HEP KAYBETMİŞTİR"13 Şubat 2017
Başbakan Yıldırım: Fikirtepe'de geleceğin temellerini atmak için bir araya geldik07 Şubat 2017
Kılıçdaroğlu, "Milli Anayasa Hareketi" Heyetini Kabul Etti07 Şubat 2017
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Bir CHP’li de Başkan Olsa Biz Ona da Karşı Çıkarız26 Ocak 2017
Başbakan Yıldırım: Kaya Gibi Durduğunuz İçin Teşekkür Ediyorum24 Ocak 2017
KARABIYIK: MECLİSTE ŞİDDETE HAYIR20 Ocak 2017
Başbakan Yıldırım, Mecliste Gazete Ve Televizyonların Ankara Temsilcileriyle Bir Araya Geldi20 Ocak 2017

NEMRUT DAĞI ANIT MEZARI AÇILSIN MI?

AÇILSIN
AÇILMASIN

Sonuçlar
Foto Galeri
En Çok Okunan
En Çok Yorumlanan
..
KALEMMEDYA VİDEO
KALEMMEDYA VİDEO
ANASAYFA | KALEMMEDYA
CH