KALEMMEDYA
FOTO GALERİ
GAZETELER
VİDEO GALERİ
KÜNYE
İLETİŞİM
  GÜNDEM      POLİTİKA      DÜNYA      EKONOMİ      EĞİTİM      SAĞLIK      RÖPORTAJ      YAŞAM      CİNE/MAGAZİN      SANAT      KİTAP      MUTFAK      SPOR   
 
Ana Sayfa > POLİTİKA

Özdemir Ve Ardıç: Memleketin Sorunlarına Eğilmemek Sorumsuzluktur
17 Haziran 2018
Bu haber 315 kez okundu
24 Haziran seçimlerine sayılı günler kaldı. ...
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
24 Haziran seçimlerine sayılı günler kaldı. Partilerin milletvekili adayları saha çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu doğrultuda seçim çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan HDP Milletvekili Adayları Mahmut Özdemir ve İsmet Ardıç, "Adıyaman'ın sorunları var, mutlaka çözüm bulmalı" dediler. Özdemir ve Ardıç şunları söyledi:
Mahmut ÖZDEMİR:
Yaklaşık 20 gündür alanlardayız. Çalışmalarımız kapsamında esnaflarımızı, kurum ve kuruluşlarımız ile sivil toplum örgütlerini ziyaret ediyoruz. Ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bize gerçekten büyük ilgi olduğunu görüyorum. Ne kadar dışa vurulmuyor olsa da büyük ilgi olduğunu görüyoruz. Baskı neticesinde halkımızda da bir korkunun hakim olduğunu gördük alanlarda. Ama bize karşı duygu ve düşüncelerinin çok olumlu olduğunu, sıcak karşıladıklarını söyleyebilirim. Bunun temelinde de bizlerin halkımızın sorunlarına sürekli vurgu yapmamızdır. Ne diyoruz bu memleketin tütün sorunu var. Ne diyoruz, bu memleketin eğitim sorunu var. Ne diyoruz, bu memleketin ırgat sorunu, işsizlik sorunu var. Tüm bunları bizim kadar gündeme getiren bir parti var mı? Yok. Dolayısıyla halkımız sahada sorunları için çalışma yürüten adaylara veya partiye teveccüh göstermektedir.
Ben daha öncede söyledim. Irgatçılık bu memleketin kaderi değildir. Ortada bir sorumsuzluk var. İstenilse çözüm bulunamaz mı? Neyimiz eksik. Verimli topraklar deseniz toprak var. Su deseniz, su var. Peki, tüm bu zenginliği neden bir araya getirerek sulu tarımı hayata geçirmiyoruz. Bunu yaptığımız takdirde insanlar kendi toprağında çalışırlar. Ve böylelikle dışarıya ekmek umudu için gitmez. Irgatçılık sona erir. Sadece bunu sulu tarım üzerinden düşünmeyelim. Bu memleket bir turizm memleketidir. Çok önemli ören yerlerine sahiptir. Hatta dünyanın sekizinci harikası olarak tanımlanan Nemrut Dağı'na sahiptir. Bunu ekonomik açıdan, memleketin yararına değerlendirdiğimiz takdirde dolaylı dolaysız olarak binlerce aile ekmek kazanacaktır. Neden bu alanda yatırım yapmıyoruz? Neden tanıtım yapmıyoruz? Neden teşvik etmiyoruz? Geçen bir köye gittim 21. yüzyılda köylerimizde suyun olmadığını gördük. Yani yetkililerin gidip gezdiğinde bunları göreceğini zannediyorum. Görmemişlerse halkın derdiyle ilgili bir şey yapmamışlar demektir. Tek kelime ile sorumsuzluktur diyorum. Memleketin sorunlarına eğilmemek sorumsuzluktur diyorum.
Öte yandan parti olarak mağdur ediliyoruz. Dolayısıyla bunu gören diğer partilerden de AK Parti'den, CHP'den partimizin mağduriyetinden dolayı bize ciddi anlamda destek verileceğini düşünüyorum. Bizim başkan adayımız var ama parlamentoda bizi destekleyeceklerini söylüyorlar. Böyle bir söylemle de karşılaşıyoruz. Türkiye'nin sigortası olduğumuzu düşünen geniş bir kitle olduğunu gördük. Yani siz Türkiye'nin sigortasısınız onun için sizi parlamentoya taşıyacağız diyorlar. Böyle bir duyumun bizi çok mutlu ettiğini de söyleyebilirim.
Artık babamın partisi geleneği geride kaldı. Kimse babasının partisine bakmıyor. Türkiye'nin geleceğine bakıyor herkes. Böyle bir izlenim de edindiğimizi söyleyebilirim. 24 Haziran Türkiye'nin güneş ve ışığı olacak. Gelecek güzel olacak diye düşünüyoruz.
İsmet ARDIÇ:
Ben de yaklaşık 20 gündür alanlardayım. 7 Haziran'a benzer bir hava vardı sahalarda. Kâhta'nın sorunları çoktur. Gerger'in, Sincik'in, Samsat'ın, Çelikhan'ın, Tut'un, Besni'in, Gölbaşı'nın sorunları çoktur. Anlatmakla bitmez. Örnek vereyim Kâhta'nın yanı başında iki kilometre baraj var, Kahta susuzluk çekiyor. Keza Adıyaman da böyledir. Kâhta'nın mevcut suyu ise mikropludur. Bundan dolayı Kâhta halkının aylardır belediyeye tepkisi vardır.
Öte yandan özellikle şu konuyu bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyorum. Bilindiği üzere bir süre önce yoğun tepkilere rağmen, Kâhta Çayı üzerinde bir HES projesine başlanıldı. Kâhta çayı üzerinde şu an hala devam eden HES projesi kapsamında hergün dinamitler patlatılıyor. Doğa ve sit alanlarını zedeliyor tahrip ediyor. Buna karşıyız. Halk karşıdır. Durdurulmalıdır. Çünkü yöreye bir faydası olmayacaktır.
Çalışmalarımız kapsamında halkımızla birlikte olmaya gayret ediyoruz. Vatandaşımızı dinliyor, sorunlarını not alıyoruz. İnanıyoruz ki 24 Haziran seçimlerinde biz zaferle çıkacağız. Belli bir zümrenin partisi değiliz. Hiçbir zaman da olmadık. Biz Alevilerin, Sünnilerin, Öğrencilerin, Emekçilerin, Kadınların sesiyiz. Her kesimde oy alacağımıza inanıyoruz.
24 haziran seçimlerinin şimdiden bütün halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.
Ben daha çok Kahta bölgesinde seçim çalışmalarımı yürütüyorum. Bu anlamda şu sorunun da altını çizmek istiyorum; İlçemizi dolaşırken, Kâhtalı hemşerilerimin cadde ve sokaklarının çukur olmasından şikâyetçiler. Kullanışsız olmasından büyük bir sıkıntı çektiklerini söylüyorlar. Kâhtalı hemşerilerime de şunu söylemek istiyorum. 24 Haziran'dan sonra yerel seçimler olacak. Yerel seçimlerde de ortaklaşarak yerel iktidarı da ele alıp belediyecilikte en iyi belediye hizmetini yapacağımızı da belirtmek istiyorum. Yani sonuçta burası bizim kentimiz. Biz burada yaşıyoruz. Bugün biz yaşıyoruz, yarın çocuklarımız burada yaşayacaktır.
24 Haziran seçimlerinin ülkemiz açısından hayırlara vesile olmasını diliyorum.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer POLİTİKA Haberleri

Başlık Tarih
 
HİZMET GÖREN, GELİŞEN BİR ADIYAMAN İÇİN YOLA ÇIKTIK08 Ekim 2018
"ÇÖZÜME ODAKLANACAĞIZ"27 Ağustos 2018
ÖMER YILANCI, PAZAR ESNAFLARINI GEZDİ27 Ağustos 2018
"CUMHUR İTTİFAKI YASAL BİR ARKA PLANA DAYANMAKTADIR"17 Haziran 2018
“OHAL'İN AMACI TERÖRLE MÜCADELE"17 Haziran 2018
Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce: BU MİLLETİ BARIŞTIRACAĞIZ14 Haziran 2018
“16 Yıldır Türkiye’yi Hizmet Siyasetiyle Kalkındırdık”07 Haziran 2018
“TÜRKİYE’Yİ HER ALANDA BÜYÜTTÜK”05 Haziran 2018
Milletvekili Adayı Yakup Taş'dan Ömer Yılancı'ya Ziyaret30 Mayıs 2018
"Ak Parti Halkın Taleplerini Önemseyen Bir Partidir"13 Mayıs 2018
“TÜRKİYE YEPYENİ BİR YÖNETİM SİSTEMİNE GEÇECEK”06 Mart 2018
Gürer: Türkiye’nin Köy Enstitülerine ihtiyacı var20 Şubat 2018
2. Bölge Belediye Başkanları Sultangazi'de Toplandılar20 Şubat 2018
Başbakan Yıldırım: Adıyaman 15 Yıldır Ak Partiyi Bağrına Basıyor06 Ocak 2018
“81 İLDE ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”04 Aralık 2017
KILIÇDAROĞLU: 28 ŞUBAT DARBESİNE NE KADAR KARŞIYSAK, 20 TEMMUZ DARBESİNE DE O KADAR KARŞIYIZ28 Şubat 2017
Milletvekili Boynukara: Tutukluluk, üzerinde dikkatlice davranılması gereken bir koruma tedbiridir27 Şubat 2017
CHP'li Ekici: Vatandaşlık Verilenlerin Sayısı Bir Yıldır Neden Açıklanmıyor?27 Şubat 2017
“SİYASİ GÖRÜŞ FARKLILIKLARIMIZI BİR KENARA BIRAKALIM”27 Şubat 2017
BAŞBAKAN YILDIRIM: CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ MEŞRU YÖNETİM ERKLERİ ARASINDAKİ KOALİSYONU GÜÇLENDİRİYOR22 Şubat 2017
KILIÇDAROĞLU: ANAYASA REFERANDUMUNDA SAĞI SOLU BIRAKALIM, İLERİYİ GERİYİ BIRAKALIM22 Şubat 2017
"TÜRKİYE ZAYIF İKTİDARLARDA HEP KAYBETMİŞTİR"13 Şubat 2017
Başbakan Yıldırım: Fikirtepe'de geleceğin temellerini atmak için bir araya geldik07 Şubat 2017
NURLU: NE KADAR MAAŞ ÖDENECEK?07 Şubat 2017
Kılıçdaroğlu, "Milli Anayasa Hareketi" Heyetini Kabul Etti07 Şubat 2017
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Bir CHP’li de Başkan Olsa Biz Ona da Karşı Çıkarız26 Ocak 2017
Başbakan Yıldırım: Kaya Gibi Durduğunuz İçin Teşekkür Ediyorum24 Ocak 2017
KARABIYIK: MECLİSTE ŞİDDETE HAYIR20 Ocak 2017
Başbakan Yıldırım, Mecliste Gazete Ve Televizyonların Ankara Temsilcileriyle Bir Araya Geldi20 Ocak 2017

GAZETELER | VİDEO GALERİ
CH