ANASAYFA
HABER VİDEO
KALEMMEDYA
FOTO GALERİ
HABERLER
KÜNYE
  GÜNDEM      POLİTİKA      DÜNYA      EKONOMİ      EĞİTİM      SAĞLIK      RÖPORTAJ      YAŞAM      CİNE/MAGAZİN      SANAT      KİTAP      MUTFAK      SPOR   
 
Ana Sayfa > GÜNDEM

“SAVUNMA SANAYİMİZİ ÇOK DAHA GÜÇLÜ KILACAĞIZ”
24 Ocak 2019
Bu haber 490 kez okundu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ...
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Sakarya Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Savunma sanayimizin dışa bağımlılığını yüzde 80’den yüzde 35’lere kadar düşürdük. Savunma sanayi içinde yer alan bütün girişimcilerimizin yanındayız, arkasındayız ve onlarla beraber savunma sanayimizi çok daha güçlü kılacağız” dedi.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Serdivan Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen, AK Parti Sakarya Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Programı’nda partililere ve vatandaşlara hitap etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında AK Parti olarak tek amaçlarının Sakarya’yı, Sakarya halkını hak ettiği hizmetlere kavuşturmak olduğuna vurgu yaparak, AK Parti üyelerinden 504 bininin seçmen kütüklerinde kaydının bulunmadığının tespit edildiğine, önceki seçime göre ilçe değiştiren 1,5 milyon kişi içinde 222 bin AK Parti üyesi bulunduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk defa bir milyon gencin oy kullanacağına dikkati çekerek, AK Parti teşkilatlarının bu konularda yoğun şekilde çalışması gerektiğini bildirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tüm il ve ilçe başkanlarımıza buradan bir kez daha talimat veriyorum; seçmen kütüklerinde isimleri yer almayan üyelerimizin adreslerini bulup kayıtlarını yaptıracaksınız. Üyemiz olmayan vatandaşlarımıza da hoş geldiniz ziyaretine gideceksiniz. Oy verme hakkı kazanan her gencimize ulaşıp onları siyasi, sosyal, ekonomik, kültürel hakları konusunda bilgilendirecek, kendilerini partimize siyaset yapmaya davet edeceksiniz” diye konuştu.
“SAKARYA’YA 16 YILDA 24 MİLYAR LİRA YATIRIM YAPTIK”
Gittikleri her yerde eserleriyle konuştuklarını, ana muhalefet partisinin ise sadece laf ürettiğini, iftiranın, yalanın, çirkefliğin gölgesine sığındığını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya’ya 16 yılda 24 milyar lira yatırım yaptıklarını, bunu bilmeyenlere söylemenin de AK Parti teşkilatlarının tüm kademelerinin görevi olduğunu söyledi.
Göreve geldiklerinde, Türkiye’yi eğitim, sağlık, adalet ve emniyet temelleri üzerinde yükselteceklerini ifade ettiklerini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya’da 3 bin 136 yeni derslik inşa ettiklerini, yükseköğrenim öğrencileri için 9 bin 438 kişilik yurt binalarını hizmete açtıklarını, şehre ikinci devlet üniversitesi olarak Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ni kazandırdıklarını anlattı.
Son 16 yılda Sakaryalı ihtiyaç sahiplerine toplam 1,3 milyar lira tutarında sosyal yardım yaptıklarını, sağlıkta 17’si hastane, toplam 47 eseri Sakarya’ya kazandırdıklarını, 6 sağlık tesisinin inşasının da sürdüğünü bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca bin yataklı Sakarya Şehir Hastanesi’nin ihale sürecinde olduğunu kaydetti.
TOKİ aracılığıyla 7 bin 362 konutun Sakarya’da sahiplerine teslim edildiğini, kentteki 133 kilometre bölünmüş yol uzunluğunu 401 kilometreye çıkardıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara-İstanbul yüksek hızlı tren hattının Sakarya’ya da hizmet verdiğini, ayrıca Sakarya’da bir hızlı tren fabrikası kurulduğunu aktararak, yurt dışında alınan hızlı tren setleri ve modern metro araçlarının artık Sakarya’da üretileceği müjdesini verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçilere bugüne kadar yaklaşık 1,5 milyar lira tutarında tarımsal destek verdiklerini de anımsatarak, bu hizmetleri önümüzdeki dönemde daha da artırıp yenilerini ekleyerek devam ettireceklerini söyledi.
“SAVUNMA SANAYİNDE ÇOK ÖNEMLİ BİR NOKTAYA GELİNDİ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Sakarya’da ilk olarak, BMC firmasının tüm etapları bittiğinde 10 bin kişiye istihdam sağlayacak, toplamda 500 milyon dolarlık yatırımının temellerini attıklarını hatırlatarak, savunma sanayinin önemli şirketlerinden olan BMC’nin bu fabrikada Türkiye’nin ihtiyaçlarını karşılama ve ihracata yönelik üretim gerçekleştireceğini kaydetti.
Türkiye’nin savunma sanayinde geldiği noktanın çok önemli olduğunu, daha ileriye gidebilmek için de pek çok adımın atılması gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tabii birileri her devirde olduğu gibi bugün de ülkemizin önünü kesmek için her türlü yola başvuruyor. İşte bu CHP’liler Arifiye’deki malum tank fabrikamızla alakalı burasının biliyorsunuz bizler Cumhurbaşkanlığı olarak, iktidar olarak ne yaptık? Burada bakın satış değil, özelleştirme değil, bu projeyle ilgili daha ileri bir modernizasyon olabilmesi için işletme devre yaptık. Nereye? BMC’ye, 25 yıllığına işletmesini oraya verdik. Ne yapacak? BMC yaklaşık 50 milyon dolar buraya yatırım yapacak. 50 milyon dolar. Daha modern bir tesis olsun ve bu modern tesiste bütün tankların vesaire birçok araç-gerecin modernizasyonu burada en ileri şekilde yapılsın. Burada çalışanlar çıkarılmayacak, özlük haklarında düşme vesaire olmayacak.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin elindeki tankların bakımlarını Karasu’daki fabrikada yapmak istediklerini belirterek, “Birileri çıkıyor, bu CHP zihniyeti maalesef bunun önünü kesmeye çalışıyor. Bunlarda vatanseverlik yok, bunlarda yerli-millî olmak diye bir dert yok. Bunların bütün derdi, bir yerde bir şeyin temelini mi atıyorsunuz, onun önünü kesmek” dedi.
“GELECEĞİN SAVAŞ UÇAĞI KONSEPTİNİ YAKALAMAK İÇİN ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜYORUZ”
Yerli savaş uçağını üretmek için çırpındıklarını ve bunu başaracaklarının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İHA’ları nasıl yaptıysak, SİHA’ları nasıl yaptıysak, Akıncı’yı nasıl yapıyorsak, Allah’ın izniyle uçağımızı da yapacağız. Bir yandan F35 uçaklarının yapımına ortak olduk, diğer yandan kendi eğitim uçağımız Hürkuş’u geliştirdik, öteki yandan geleceğin savaş uçağı konseptini yakalamak için şu anda çalışmalar yürütüyoruz” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1930-1940’lı yıllarda Kayseri’de kurulan uçak fabrikasının yurt dışından sipariş almaya başladığını, fakat dönemin yöneticilerinin ferasetsizliği sebebiyle bu fabrikaya verilen siparişlerin iptal edildiğini, fabrikanın ihracat izinlerinin de zamanın yönetimleri tarafından askıya alındığını anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Aynı şekilde Etimesgut’ta tamamen askerî uçak üretimine yönelik bir tesis kurulmuştu. Bu tesise askerî uçak siparişi verilmesi için dönemin hava kuvvetleri komutanına gidenler neyle karşı karşıya kaldı biliyor musunuz? Amerika bedava uçak veriyor diyerek geri çevrildiler. Silah üreten fabrikaları soba üretimine yönelten de aynı zihniyettir. Nuri Killigil’in silah fabrikasının bir sabotajla ortadan kaldırılıp kendisinin şehit edilmesi de tarihimizin bir başka karanlık sayfasıdır.”
“SAVUNMA SANAYİ İÇİNDE YER ALAN BÜTÜN GİRİŞİMCİLERİMİZİN YANINDAYIZ”
“Kıbrıs Barış Harekâtında yaşanan tecrübeler ışığında savunma sanayimizde birtakım hamleler başlatılmışsa da maalesef bir süre sonra burada da işler yürümez hâle gelmeye başladı. Rahmetli Özal’ın gayretleriyle başlayan bazı kıpırdanmalar da arzu edilen neticelere ulaşamamıştır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hükûmete geldiğimizde savunma sanayinin stratejik önemini gördük ve bu alandaki projeleri şahsi himayemize alarak yürütmeye başlattık. Böylece savunma sanayimizin dışa bağımlılığını hamdolsun yüzde 80’den yüzde 35’lere kadar düşürdük. Şimdi de birileri yine Türkiye’nin savunma sanayinde geldiği yeri küçümseyerek tıpkı Nuri Demirağ’a yaptıkları gibi müteşebbislerimizi yıldırmak, başka alanlara yönlendirmek istiyor. Hiç kusura bakmasınlar, biz savunma sanayi içinde yer alan bütün girişimcilerimizin yanındayız, arkasındayız ve onlarla beraber savunma sanayimizi çok daha güçlü kılacağız.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin bir dönem sadece devlete ait tesislerle savunma sanayi hamlelerini gerçekleştirmeye çalıştığını, ancak savunma sanayinde hedeflere ulaşmak için özel sektörün desteklenmesi gerektiğini de söyledi.
“BU ÜLKE NE ÇEKTİYSE HAZIRCILIKTAN ÇEKMİŞTİR”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim için kıymetli olan sadece teknolojinin kendisini değil onun tüm aşamalarını ülkemize getirecek projelerdir. Bu ülke ne çektiyse hazırcılıktan çekmiştir. Artık bu devri kapatıyoruz. Gerçi hâlâ birtakım kurumlarımızın eski hastalıklardan kurtulamadığını duyuyoruz, görüyoruz. Bunların hesabını da en kısa sürede sorumlularından soracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” değerlendirmesinde bulundu.
Savunma sanayinin tüm alanlarında varlık göstermenin, iddia ortaya koymanın, başarıya ulaşmanın şart olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun için gerekirse kamunun elindeki fabrikaların daha farklı yöntemlerle işletilmesiyle ilgili alternatiflerin de değerlendirmeye alınabileceğini sözlerine ekledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, artık Türkiye’de dışarıdan gelecek bedava yardımlara güvenerek, içerideki gayretleri, atılımları engelleyecek bir zihniyetin bulunmadığını; tam tersine, müteşebbislerin arkasında artık yerli ve millî tasarım, geliştirme, üretim, ihracat için atılan her adımına destek veren bir Cumhurbaşkanı ve devletin bulunduğunu kaydetti.
Türkiye’nin şu anda savunma sanayinde yılda 2 milyar dolar ihracat yapabilecek durumda olduğu bilgisini de veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sakarya, eskiden beri bu işlerin merkeziydi. Önümüzdeki dönemde inşallah daha büyük atılımlar, daha büyük yatırımlar, daha büyük üretimlerle Sakarya sanayideki liderliğini inşallah sürdürecektir. Fitnecilerin tahriklerine sakın ha aldırmayın. Onların derdi ülkenin veya sizlerin çıkarlarını korumak değil Türkiye’nin ayağındaki prangalardan kurtulmasına engel olmaktır” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarının ardından AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce ve 15 ilçenin AK Parti belediye başkan adayları ile Cumhur İttifakı kapsamında Taraklı’da desteklenecek MHP adayını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan mevcut Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nu da sahneye alarak hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, aday tanıtım toplantısını ardından AK Parti Sakarya İl Teşkilatı’nın düzenlediği akşam yemeğine katıldı. Kaynak: www.tccb.gov.tr


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNDEM Haberleri

Başlık Tarih
 
“Suriyeli Kardeşlerimize Bakışımız Değişmedi”07 Eylül 2019
VALİLİĞE YÜRÜYEN HALK İDAM İSTEDİ06 Ağustos 2019
"İSTİSMARI ÖNLEMEK HAM HUKUKİ HEM DE İNSANİ BİR GÖREVDİR"05 Ağustos 2019
Halkla İlişkilerin Oscarları İletişim Başkanlığı'nın Oldu 17 Temmuz 2019
"HALKIMIZ HİÇBİR OYUNA GELMEZ"15 Temmuz 2019
Gazeteci-Yazar Orhan Karakaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Tarafından Verilen Basın Kartını Aldı03 Temmuz 2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençlerin Sorularını Cevapladı19 Mayıs 2019
Altun, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığına Atandı19 Mayıs 2019
“ARŞİV, MİLLETİN VE DEVLETİN HAFIZASIDIR”24 Nisan 2019
ALPER: TEFECİLİK SUÇUNUN KARŞILIKSIZ KALMAYACAĞI ANLAŞILMIŞ OLDU22 Nisan 2019
KILIÇDAROĞLU'NA YAPILAN SALDIRIYI KINADI22 Nisan 2019
KILIÇDAROĞLU: BİR MİLİM GERİ ADIM ATMAYACAĞIM22 Nisan 2019
NEMRUT DAĞI'NA TELEFERİK YAPILSIN22 Nisan 2019
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, TÜRKİYE-AB KARMA İSTİŞARE KOMİTESİ TÜRKİYE KANADI ÜYELERİNİ KABUL ETTİ21 Nisan 2019
BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI16 Nisan 2019
Tebrik Ziyaretleri Mesai Saatinden Sonra15 Nisan 2019
Vali Pekmez, Menderes İlkokulu’nda Oy Kullandı 31 Mart 2019
VALİ YERLİKAYA’DAN HUZUREVİ ZİYARETİ27 Mart 2019
MGK Bildirisi: “Fırat’ın Doğusu Terör Örgütlerinden Temizlenmeden Bölgede İstikrarın Sağlanması Mümkün Olmayacaktır"21 Mart 2019
“HAFTANIN 7 GÜNÜ İNSANIMIZIN ARASINDAYIZ”13 Mart 2019
SOSYOPARK TOPLUMLA ARAMIZDA ARAYÜZ OLMALI27 Şubat 2019
“İSTANBULLULAR OYLARINI HUZUR VE GÜVEN İÇİNDE KULLANACAK”29 Ocak 2019
“Somali’den Arakan’a, Gazze’den Yemen’e kadar bölgemizde mazlum ve mağdurların yardımına koşuyoruz”06 Şubat 2019
'AHTAPOT' İÇİN KOLLAR SIVANDI24 Ocak 2019
İGTOD'TA 5. KEZ GÜVEN TAZELEDİ24 Ocak 2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say’ın konserini izledi19 Ocak 2019
AÇIKLIYORUZ11 Ocak 2019
2 BİN 750 AİLEYE BİN 250 TON KÖMÜR02 Ocak 2019
“Bölgemiz Ve Dünyada Türkiyesiz Denklem Kurulamayacağını Söylüyoruz”26 Aralık 2018
Sanko Okulları Ata’sını Saygı, Minnet Ve Özlemle Andı22 Kasım 2018
Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı06 Kasım 2018
MİLLETVEKİLİ TAŞ'DAN DOLANDIRICIK UYARISI25 Ekim 2018
“TÜRKİYE, MİLLÎ KALKINMA HAMLESİNDEN ASLA VAZGEÇMEYECEKTİR”08 Ekim 2018
KÂHTA HİZMETLE DEĞİŞECEK08 Ekim 2018
HATAY REYHANLI’DA BASIN AKREDİTASYON MERKEZİ KURULDU29 Eylül 2018
FVW İSTANBUL WORKSHOP & B2B TOPLANTILARI15 Eylül 2018
“Türkiye’nin Tercihi Ve Uygulamaları Serbest Piyasa Ekonomisinden Yanadır”15 Eylül 2018
İçişleri Bakanlığı’ndan “Yaylalarda Yaşam Malzemesi Bırakmayın” Uyarısı 09 Eylül 2018
Kaymakam Ahmet Gencer, Köylerde İncelemelerde Bulundu 09 Eylül 2018
TIP BİLİMİNE YÖN VEREN 100 TÜRK09 Eylül 2018
BESNİ İLÇEMİZ MODERN ŞEHİR OLMA YOLUNDA MESAFE ALDI07 Eylül 2018
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI07 Eylül 2018
Yakup Taş: Vatan Sevgimiz Her Daim Canlı Kalacaktır07 Eylül 2018
SÜRÜCÜLERE ÇİKOLOTA İKRAMI07 Eylül 2018
30 Ağustos, Bir Ulusun Yeniden Şahlanışının Destanıdır07 Eylül 2018
Vatanımızı Korumak ve Savunmak Hepimizin Boyun Borcudur07 Eylül 2018
30 Ağustos'u Milletçe Kutlamanın Sevinci İçerisindeyiz07 Eylül 2018
“Malazgirt ruhunu yaşatmayı başaramazsak, geçmişimizle birlikte geleceğimizi de kaybederiz”28 Ağustos 2018
“TEHDİT DİLİYLE BU MİLLETİ YOLA GETİREMEZSİNİZ”27 Ağustos 2018
Yılancı, Vatandaş ve Esnaflarla Bayramlaştı19 Ağustos 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim İle Görüştü16 Ağustos 2018
"DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ BİZLERİ KİMSE DİZE GETİREMEZ"13 Ağustos 2018
ÖMER YILANCI: KİMSE TÜRKİYE ÜZERİNDE BİR HESABA GİRMESİN12 Ağustos 2018
GERSOY-DER KONGRESİNİ YAPTI/ÖZDEMİR GÜVEN TAZELEDİ10 Ağustos 2018
KALEM MEDYA'DAN BASIN YAYIN ENFORMASYON ŞANLIURFA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NE ZİYARET05 Ağustos 2018
“Proje terör örgütlerinin tek hedefi Müslümanlardır, İslam kardeşliğidir”05 Ağustos 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola Cumhurbaşkanı Lourenço ve Togo Devlet Başkanı Gnassingbe ile bir araya geldi27 Temmuz 2018
SULTANGAZİ'DE DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER SERGİSİ15 Temmuz 2018
İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy’un “15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” Mesajı15 Temmuz 2018
"15 Temmuz Demokrasi Zaferi" Konferansı15 Temmuz 2018
"15 TEMMUZ ŞANLI DİRENİŞLE BERTARAF EDİLDİ"15 Temmuz 2018
"Türk Milleti Tarihi Boyunca Destanlar Yazmıştır"14 Temmuz 2018
"Rehberimiz, Anayasa ve İçtüzük"14 Temmuz 2018
CHP GRUP YÖNETİMİ BELİRLENDİ09 Temmuz 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’de 27. Dönem Milletvekillerinin Yemin Törenine Katıldı09 Temmuz 2018
İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU'DAN RAMİ ESNAFINA ZİYARET02 Temmuz 2018
KILIÇDAROĞLU: MUHARREM İNCE DEĞERİMİZDİR04 Temmuz 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi Kabul Etti28 Haziran 2018
Cemile Bayraktar, Sefer Aycan'a tepki göstererek Bahçeli'ye Seslendi03 Temmuz 2018
CHP'li Bekaroğlu: Erdoğan ve Cumhur İttifakı Kazandı28 Haziran 2018
24 HAZİRAN SEÇİM SONUÇLARI24 Haziran 2018
ADIYAMAN ŞEHİDİNE AĞLADI27 Haziran 2018
“BU SEÇİMİN GALİBİ 81 MİLYON VATANDAŞIMIZIN HER BİR FERDİDİR”27 Haziran 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belediye Başkan Vekillerini Kabul Etti05 Haziran 2018
HİZMET İÇİN MİLLETİMİZİN EMRİNDEYİZ29 Mayıs 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı İnce'yi Kabul Etti26 Mayıs 2018
Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı Yapıldı06 Mayıs 2018
VALİ, MAKAMINI DEVRETTİ21 Nisan 2018
KILIÇDAROĞLU, ADAYLIK ÜZERİNE SORULARI YANITLADI21 Nisan 2018
Polis Teşkilatı'nın 173. Yıldönümü Kutlandı 18 Nisan 2018
“Bizi döviz kuru üzerinden terbiye edemezler”13 Nisan 2018
KILIÇDAROĞLU, AKŞENER'İ ZİYARET ETTİ13 Nisan 2018
TÜRK POLİS TEŞKİLATI 173 YAŞINDA 11 Nisan 2018
BURCU KÖKSAL, AÇIK LİSE SINAVINI SORDU?03 Nisan 2018
“Çanakkale, Yokluk Ve Zorluklar Karşısında Yılmamak Demektir”27 Mart 2018
Ömer Yılancı: Hizmete Talibim13 Mart 2018
Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu Çalışmaları Çerçevesinde Türkiye E-Belediye’ye Geçiyor14 Şubat 2018
“Kahraman Askerlerimiz Afrin’de Destan Yazıyor”29 Ocak 2018
BAĞCILAR BELEDİYESİ KALİTE BELGELERİNİ YENİLEDİ15 Ocak 2018
“Balkan Coğrafyasından FETÖ’nün Kökünün Kazınması İçin Çalışmalarımızı Sürdüreceğiz”10 Ocak 2018
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Senatosundan Kudüs Kınaması18 Aralık 2017
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "El Bab’da yaptığımızı, Cerablus’ta yaptığımızı Kandil’e girerek, oturarak yapmalıyız.08 Aralık 2017
“Sermaye Hareketlerinin Sınırlandırılmasıyla İlgili Bir Talimatım Söz Konusu Değildir”06 Aralık 2017
MGK Bildirisi: “Türkiye, Kendi Güvenliğini Sağlamak İçin Her Türlü Tedbiri Almaya Devam Edecektir”29 Kasım 2017
VALİLİKTEN UYARI15 Kasım 2017
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, VEFATININ 79. YILINDA TÖRENLE ANILDI15 Kasım 2017
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Sanko Üniversitesi Ve Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nde De Törenle Anıldı15 Kasım 2017
“KÖYLERİMİZİN SORUNLARI BİR BİR ÇÖZÜLECEKTİR”08 Kasım 2017
“Oyunları Boza Boza, Senaryoları Yırta Yırta Hedeflerimize İlerleyeceğiz”08 Kasım 2017
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Trafikte Saldırıya Uğrayan Gazilerimizi Ziyaret Etti07 Kasım 2017
“Çağdaşlaşmanın ve Modernleşmenin İçini Boşaltmak Yerine, Bunların Gereği Olan Altyapıyı Kuruyoruz”07 Kasım 2017
BYEGM Şanlıurfa Bölge Müdürlüğünden KalemMedya'ya Ziyaret08 Kasım 2017
TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN 94. YILDÖNÜMÜ BÜYÜK COŞKUYLA KUTLANDI04 Kasım 2017
94. YIL KUTLU OLSUN!04 Kasım 2017
“TARİHÎ BİR ADIM ATIYORUZ”03 Kasım 2017
“AK Parti, İktidara Geldiği Günden Beri Kendisiyle Yarışan Bir Parti Olmuştur”17 Ekim 2017
“MTV Zammını Bakanlar Kurulu Tekrar Değerlendirebilir”02 Ekim 2017
Basın Kartı Komisyonu Toplanıyor30 Eylül 2017
BASIN KARTI KOMİSYONU KARARLARI AÇIKLANDI23 Eylül 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, SETA Üyelerini Kabul Etti19 Eylül 2017
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “İstihdam Seferberliği Önemli Neticeler Vermeye Başladı”18 Ağustos 2017
ÖMER YILANCI, 2019'UN STARTINI VERDİ17 Ağustos 2017
“İslam Medeniyetinin Özü; Kardeşlik, Dayanışma ve Birbirine Kenetlenmektir”07 Ağustos 2017
TARİHİ MOZAİKLERİN TAŞINMASI İLE İLGİLİ VALİLİKTEN AÇIKLAMA31 Temmuz 2017
GÜNEY KORE BÜYÜKELÇİSİ YUNSOO CHO ADIYAMAN VALİLİĞİ’NE ZİYARETTE BULUNDU31 Temmuz 2017
“Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarında Tarihin En Acımasız Katliamlarına İmza Atanlar, Bize İnsanlık Dersi Veremez”26 Temmuz 2017
“İSRAİL’İN HAREM-İ ŞERİFTE İBADETİ ENGELLEMESİ AÇIK BİR İNSAN HAKLARI İHLALİDİR”26 Temmuz 2017
Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı: Adıyaman Halkı Şanlı Bir Direniş Sergilemiştir24 Temmuz 2017
BYEGM’NİN “FOTOĞRAFLARLA 15 TEMMUZ” SERGİSİ İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU’NUN KATILDIĞI TÖRENLE AÇILDI24 Temmuz 2017
“15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ” İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ’NDE ANILDI20 Temmuz 2017
İçişleri Bakanı Soylu: 15 Temmuz’da Bu Millet Büyük Bir Kahramanlık Destanı Yazmıştır”20 Temmuz 2017
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Mescid-i Aksa, İsrail’in Mülkü Değildir”20 Temmuz 2017
“Askerlerimizin Kahramanlıklarını, Ülke ve Millet Olarak Asla Unutmayacağız”01 Haziran 2017
“Medeniyet Birikimiyle İrtibatını Koparan Bir Ülke Fikrî Kuraklığa Maruz Kalır”21 Mayıs 2017
SANDIKLAR AÇILDI REFERANDUM SONUÇLANDI17 Nisan 2017
“Türkiye Demokrasisine Sahip Çıktı”17 Nisan 2017
“YEDİ DÜVELİN SALDIRISINA RAĞMEN MİLLET DİK DURDU”17 Nisan 2017
SULTANGAZİ’DE “BÜYÜK ADIYAMAN BULUŞMASI” 13 Nisan 2017
ADIYAMAN EMNİYET MÜDÜRÜ METİN ALPER: TRAFİK VE TEFECİLİK SORUNUNU MERCEK ALTINA ALDIK12 Nisan 2017
KILIÇDAROĞLU: KİMYASAL SİLAHLARIN KULLANILMASI İNSANLIĞA KARŞI BİR SUÇTUR 08 Nisan 2017
“16 Nisan İş Dünyasının Kaderini İlgilendiren Bir Seçimdir”05 Nisan 2017
MGK’da Terör Örgütleriyle Etkin Mücadele Vurgusu30 Mart 2017
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU: TÜRKİYE’Yİ SOKAKTA BULMADIK22 Mart 2017
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: SİSTEM, KENDİ LİDERİNİ ÜRETECEK22 Mart 2017
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN NEVRUZ MESAJI21 Mart 2017
BAKAN SOYLU: BU NEDENLE BU TOPRAKLARDA SİYASET YAPMAK BAŞKA MEMLEKETLERE BENZEMEZ20 Mart 2017
KILIÇDAROĞLU: CAMİYE, ADLİYEYE, KIŞLAYA, OKULA SİYASET GİRMESİN20 Mart 2017
“Dayanışma Ruhunun Olduğu Bir Millet Yıkılamaz”20 Mart 2017
“18 MART’TAN 15 TEMMUZ’A KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ” KONSERİ16 Mart 2017
Kılıçdaroğlu, "8 Mart 5 Bin Kadın Buluşması" sonrasında Sakarya’da Kadınlarla Birlikte Yürüdü 09 Mart 2017
“Türkiye’nin İstikbali İçin, Tüm Vatandaşların ‘Evet’te Birleşeceğine İnanıyorum”07 Mart 2017
Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve Yeni Anayasa Paneli 05 Mart 2017
TBMM BAŞKANVEKİLİ AYDIN, ALMANYA FEDERAL MECLİS BAŞKANI LAMMERT'E TEPKİ GÖSTERDİ05 Mart 2017
“16 NİSAN’DA BU ÜLKENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK EVET OYUYLA GELECEĞE YÜRÜYELİM”05 Mart 2017
SAAT 20.09 İTİBARİYLE 58 DEPREM02 Mart 2017
ADIYAMAN'DA DEPREM02 Mart 2017
"BİZLER ÇOK BADİRELERDEN GEÇTİK"27 Şubat 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, IKBY Başkanı Barzani’yi Kabul Etti27 Şubat 2017
TÜSİAD Üyeleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde23 Şubat 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı Şerif ile Bir Araya Geldi23 Şubat 2017
ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİSİ ALIMI22 Şubat 2017
Emine Erdoğan, Ankara’da Yaşayan Suriyeli Kadınları Kabul Etti21 Şubat 2017
REKTÖR SINAV, İSTİFA ETTİ14 Şubat 2017
"CUMHURBAŞKANININ TARAFSIZLIĞI DEVLETİN SİGORTASIDIR"13 Şubat 2017
“Tarihimizden İbret Alarak, Şehircilik Konusunda Hatalarımızın Tekrarını Önlemeliyiz”28 Ocak 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lindsay Lohan'ı Kabul Etti28 Ocak 2017
KARTAL-YAKACIK-PENDİK-TAVŞANTEPE METRO HATTI HİZMETE AÇILDI24 Ocak 2017
O kürsü yıkmak için oraya konmadı13 Ocak 2017
UKRAYNA ANKARA BÜYÜKELÇİSİ SYBİHA’DAN VALİ ŞAHİN’E ZİYARET11 Ocak 2017
İGTOD GENEL KURULU YAPILDI KARLI, YENİDEN SEÇİLDİ29 Aralık 2016
KÂHTA ARITMA TESİSİNİN TEMELİ DUALARLA ATILDI23 Aralık 2016
KADINLAR İSTEDİĞİ YERDE İNECEK23 Aralık 2016
MUHTARLAR AKEDAŞ’A ÖNCELİKLİ ULAŞACAK21 Aralık 2016

NEMRUT DAĞI ANIT MEZARI AÇILSIN MI?

AÇILSIN
AÇILMASIN

Sonuçlar
Foto Galeri
En Çok Okunan
En Çok Yorumlanan
..
KALEMMEDYA VİDEO
KALEMMEDYA VİDEO
ANASAYFA | KALEMMEDYA
CH