KALEM MEDYA
HABERLER
FOTO GALERİ
HABER VİDEO
KÜNYE
SAYFALAR
  GÜNDEM      POLİTİKA      DÜNYA      KENT HABERLERİ      EKONOMİ      EĞİTİM      SAĞLIK      RÖPORTAJ      KÜLTÜR/SANAT      KİTAP      SPOR      YAŞAM   
 
Ana Sayfa > EĞİTİM

TEKNOKENT ADIYAMAN'DA
22 Temmuz 2020
Uzun yıllardır eğitim alanında...
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Uzun yıllardır eğitim alanında mesai veren, hayata geçirdiği okul projeleri ile bilinen Eğitimci/Mühendis Mustafa Yılmaz ile bu yıl hizmet vermeye başlayacak ve şu sıralar ön kayıt işlemlerinin yapıldığı yeni eğitim yatırım projeleri olan Teknokent Koleji üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.
Teknokent Koleji'nin Adıyaman için çok önemli bir yatırım olduğuna dikkat çeken Yılmaz, Kalem Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Orhan Karakaş'ın sorularını yanıtlayarak amaçlarının Adıyamanlı gençleri teknoloji üretimi yolunda geleceğe hazırlamak olduğunu belirtti.
Teknokent Okulları'nın kısa süre içresinde Türkiye'nin bir çok yerinde hızla açıldığına dikkat çeken Yılmaz, bu okulu Adıyaman'da da açmanın bir kazanım yolunda gurur verdiğini söyledi.
Yüzde yüz devlet destekli bir okul olan Adıyaman Teknokent Koleji Kurucusu Eğitimci-Mühendis Mustafa Yılmaz, bu durumun öğrenciler açısından önemli bir avantaj olduğunun altını çizerek, "Gençlerimizi okulumuza bekliyoruz" dedi.
İçinde bulunduğumuz Covid–19 süreciyle birlikte üretim ve teknolojinin bir kez daha önem olarak ortaya çıktığını vurgulayan Yılmaz, "Malum covid–19 sonrası dijitalleşme büyük önem arz edecektir. Dijital çağ denilen yeni bir gündem var. Ve toplum olarak da bizim buna erken adaptasyon sağlamamız lazım. Ve biz de o yüzden arkadaşlarla istişare edip araştırırken, birinci önceliğimiz elektrik elektronik üzerine yoğunlaştık. Daha sonra yenilenebilir enerji, otomasyon sistemleri ve bölgemizi de içine alabilecek gıda tarım ve tekstil üzerine çalışmalar başlatacağız" dedi. Yılmaz, Karakaş'ın soruları doğrultusunda şunları söyledi:
TEKNOKENT KOLEJİ OLARAK BU YIL ADIYAMAN'DA EĞİTİM HİZMETİ VERECEĞİZ
Teknokent Koleji merkezi Ankara'da bulunmaktadır. Ve şu anda da Türkiye'nin birçok ilinde şubeleşmektedir. Biz de Adıyaman Teknokent Koleji olarak bu yıl eğitim öğretim yılında hizmet vermeye başlayacağız.
SLOGANIMIZ: TEKNOKENT TÜRKİYE'NİN YENİ OKULLARI
Teknokent denildiği zaman aklımıza teknoloji ve fen liseleri geliyor. Şöyle ki biz fen lisesi eğitim müfredatıyla, teknoloji derslerini bir araya getirerek öğrencilerimizin geleceğe daha güvenle daha emin bir şekilde adım atmalarını sağlayacağız. Sloganımız da "Teknokent Türkiye'nin Yeni Okulları'dır". Yani bizim genel marka değerimizde bu var.
ÖĞRENCİLERİMİZ AVANTAJ YAŞAYACAKLAR
Okulumuzda mezun olacak öğrencilerimizin üniversite yolunda tüm alanlar açık olduğu gibi, özellikle mühendislik alanları için de avantajlar sağlamaktadır. Temel amaç şudur; öğrenci bizden mezun olduğu zaman özellikle mühendislik fakültelerinde birinci önceliğimizdir, tabi mühendis olmak istemiyorsa doktor, avukat, hâkim, savcı, her türlü meslek alanları açıktır. Ama genel itibariyle biraz daha teknolojiye yakın, teknolojik terimleri bilen, yazılımı programlamayı, analitik düşünmeyi bilen, gençlerimizi tespit edip okullarımızda 4 yıl eğitim verdirip ve üniversiteye daha donanımlı olarak hem İngilizcesiyle hem teknik bilgisiyle hem de akademik bilgisiyle donanımlı bir nesil yetiştirmek. Aslına bakıldığında genel düşüncemiz ve genel projemiz budur.
ÖZELDE ADIYAMAN'IMIZA GENELDE DE ÜLKEMİZE ÖNEMLİ KATKILAR SUNACAĞIZ
Yeni bir proje olarak girdiğimiz eğitim yolumuzda özelde Adıyaman'ımıza genelde de ülkemize önemli katkılar sunacağız. Okulumuz üreten bir okul olacaktır. Farkını İnşallah hep birlikte göreceğiz. Okulumuz diğer eğitim modellerinden farklılıklar gösterecektir. Klasik eğitimdin farklı olacaktır. Klasik eğitim dediğiniz nedir? Öğrenci liseye gider, sınava hazırlanır üniversiteyi kazanır. Burada da aynen müfredat olarak okula gelir. Normal akademik derslerini görür. Bunun yanında ayrıca teknolojik derslerini de görecektir. Yazılımdır, kodlamadır, elektrik elektroniktir, yenilenebilir enerji üzerine eğitim verilecektir. Adıyaman özelinde söylüyorum ilk etapta biz 7–8 tane dal üzerinden gelişme göstereceğiz. Normalde Türkiye'de bu tür teknolojik amaçlı okullarda bölüm olarak 48 tane dal var ama biz 7–8 tanesiyle başlayacağız.
COVİD-19 SONRASI DİJİTALLEŞME BÜYÜK ÖNEM ARZ EDECEKTİR. BİZ DE BU DOĞRULTUDA EĞİTİM HİZMETİ VEREREK TEKNOLOJİK ÜRETİME KAPI AÇACAĞIZ
Malum covid–19 sonrası dijitalleşme büyük önem arz edecektir. Dijital çağ denilen yeni bir gündem var. Ve toplum olarak da bizim buna erken adaptasyon sağlamamız lazım. Ve biz de o yüzden arkadaşlarla istişare edip araştırırken, birinci önceliğimiz elektrik elektronik üzerine yoğunlaştık. Daha sonra yenilenebilir enerji, otomasyon sistemleri ve bölgemizi de içine alabilecek gıda tarım ve tekstil üzerine çalışmalar başlatacağız. Biz bunların üzerinde çalışmalarımızı yapıyoruz. 2020–2021 eğitim öğretim sezonunda elektrik ve elektronikle başlayacağız. Çünkü planlı programlı gitmek zorundayız. Bir defada beş altı bölüm açıp plansız yapmaktansa aşama aşama giderek, hem ilimize hem de ülkemize bir katma değer üretmek için kontrollü bir şekilde büyümek istiyoruz.
AŞAMA AŞAMA OKULUMUZUN ROTASINI BELİRLEYECEĞİZ. İLK ETAPTA ELEKTRİK ELEKTRONİK ÜZERİNE ALAN AÇIP SONRASINDA YENİLENEBİLİR ENERJİ, OTOMASYON SİSTEMLERİ, GIDA, TARIM VE TEKSTİL ÜZERİNE YOL ALACAĞIZ
İlk yılımızda alan yok. Yani 2020–2021 yılında bölüm seçmiyoruz. Biz şimdi 9. ve 10. sınıf alacağız sadece. Bölümler daha sonraki yıllar seçilecek. Ama birinci aşamada elektrik elektronik üzerine gidip ondan sonra alanları açacağız.
Tabi en önemli nokta da benim özel istediğim ve teknokent genel merkezinin de bize bu konuda destek sağladığı tekstil, gıda ve tarım üzerine daha çok faaliyet olacaktır. Buna yönelik okulumuzun rotasını belirleyeceğiz. Gelişim için bir arge birimi kurarak okul bünyesinde hem öğrencilerimiz hem de bu anlamda ilimizin diğer bu tür işlerle uğraşan kesime teknik anlamda destek sağlamayı hedefliyoruz. Yani çağın gereksinimlerine uygun bir bakış açısıyla bu mesleği veya bu dalları daha da geliştirmek temel felsefelerimizden biri olacaktır. Özetli şunu söyleyebilirim¸ aşama aşama okulumuzun rotasını belirleyeceğiz. İlk etapta elektrik elektronik üzerine alan açıp sonrasında yenilenebilir enerji, otomasyon sistemleri, gıda, tarım ve tekstil üzerine yol alacağız.
BİZ OKUL OLARAK GELEŞİM VE KALKINMA YOLUNDA PAYDAŞ OLACAĞIZ
Biz okul olarak gelişim ve kalkınma yolunda paydaş olacağız. Adıyaman Teknokent olarak ilimizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek veya ilgili bir problemde teknokent kolejimize ne düşüyorsa paydaş olmak istiyoruz. Üretim için emek vereceğiz. Eğitimde üretim, teknolojide üretim diyerek hizmetimizi sunacağız. İlimizin gençleri kazanacaktır. İlimizin gelişimine yön vereceğiz. Hem eğitim alanında hem de teknoloji ve sanayi alanında katkılar vereceğiz. Teknokent Koleji sadece sınava hazırlayan bir okul olmayacaktır. Katma değer katacak her projenin içerisinde olmak istiyoruz. Ve bu doğrultuda planlamalarımızı yapıyoruz.
ADIYAMAN TEKNOKENT, DEVLET DESTEKLİ BİR OKULDUR. ÖĞRENCİLERİMİZİN TÜM EĞİTİM GİDERLERİNİ DEVLET KARŞILIYOR
Burası devlet destekli bir okuldur. Yani öğrencimiz buraya kayıt olduğu zaman eğitimi ücretsiz olarak alacaktır. Hiçbir şekilde biz veliden bir ücret talep etmiyoruz. Tamamen normal devlet okulundaki eğitim nasılsa aynısı bu okulda da geçerli ve tüm masrafı devlet karşılıyor. İlçelerimize servis de olacaktır.
TEKNOKENT KOLEJİ'NİN ÖĞRENCİLERİ YERLEŞTİRMEDE AVANTAJLI BİR DURUMA SAHİPLER
Artı öğrencimiz üniversite sınavına ek puanla gidiyor. Kendi bölümünden. Burası önemli. Şöyle düşünelim. Normal bir okuldan mezun olduğu zaman bir de bizim okuldan mezun olsun. Aynı anda sınava giriyorlar. Aynı puanı alıyorlar diyelim. Ama kendi bölümünü tercih ettiği için 70–80 puan farkıyla arkadaşına diyor sen kal ben gidiyorum. Öncelik hakkı, alan öğrencisinin oluyor. Bu da bizim için ayrı bir avantajdır. Sonuçta ülkemizin ihtiyacı olan ileri teknoloji dediğimiz ve eğitimde dört sıfır dediğimiz o sanayileşmeyle eğitimin bir arada bulunduğu bir projenin içerisindeyiz.
TEKNOKENK OKULLARI TÜRKİYE GENELİNDE HIZLA BÜYÜYOR
Teknokent Okulları 2017 yılında eğitim faaliyetine başlayan bir okul türüdür.
Teknokent Koleji bugün Hakkari'de, Van'da Siirt'te, Ankara'da, Sakarya'da var. Şube şube büyümektedir. Şu anda Türkiye'nin il ve ilçeleri olmak üzere toplam 70 tane Teknokent Koleji kitlesi oluşmuş duramdadır. 3 yıl gibi kısa bir sürede büyüdü. Ve büyüme hızla devam ediyor. Biz Adıyaman olarak biraz geç bile kaldığımızı düşünüyorum. Çünkü sonuçta ilimizin buna ihtiyacı var. Yani ilk 2017 yılında açıldı, keşke biz 2017–2018 yılında açabilseydik diyorum. Ama her şeyde bir kısmet varmış diyelim.
EĞİTİM GÖNÜL İŞİDİR. ÖĞRENCİNİN SEVİNCİYLE MUTLU, ÜZÜNTÜSÜYLE KEDERLENECEKSİN
Eğitim bir gönül işidir. Seveceksin yaptığın işi. Dertleneceksin. Öğrencinin sevinciyle mutlu olacaksın, üzüntüsüyle oturup kederleneceksin. Bizim bakış açımız bu. O yüzden de hiçbir şekilde hem şahsımda hem ekipte bir heyecanda düşüş olmuyor. Her yıl hatta katlanarak başarımızın artmasının temel sebebi kazandırdığımız öğrencilerin tekrar bize gelip ziyaret ettiklerindeki o gözlerindeki parıltıyı görünce biz daha çok kenetleniyoruz. Daha çok birbirimize inanıyoruz. Bu anlamda ekibime şu anda sizlerin huzurunda tekrardan teşekkür ediyorum. Elerine sağlık. Allah onlardan razı olsun diyoruz.
TEKNOKENT YATIRIMIMIZIN HEYECANI DAHA FARKLI
Ama bu Teknokent yatırımımızın heyecanı biraz bizde farklı. Yani ilimizin biraz daha özlediği bir eğitimi anlayışı var. Özellikle yaşadığımız şu covid–19 süreci ile birlikte üretimin önemini anladık. Zaten dijital çağ bunun genel perspektifidir. Üretim bunun içinde büyük bir parçadır. Covid–19 oldu baktık ki meslek liselerimiz bir kez daha önem arz ediyor. Bu süreçte ihtiyaç olan işte maskelerdir, solunum cihazlarıdır, vesaire tüm bunların meslek teknik liselerinde üretilmesi bizleri bir kez daha gururlandırdı. Emeği geçen herkese sizlerin huzurunda teşekkür ediyoruz. İnşallah hedefimiz bizler de böyle üreten bir okul olacağız. Her alanda teknolojik üretime dayalı gelişmelerle yol alacağız. Kendimizi böyle kanıtlayacağız.
TEKNOLOJİDE SÖZ SAHİBİ OLACAK GENÇLER YETİŞTİRECEĞİZ
Kendi kendimize yetmemiz lazım. Bunu yaparken de planlı programlı olmamız lazım. Biz Teknokent Koleji olarak hedefimiz biraz daha büyük. Dijital çağ dediğimiz bilişimdir. Donanımdır, yazılımdır. Bunların içerisinde bir paydaş olup ilimizin genç beyinlerini ülkemize kazandırmak istiyoruz. Geçtiğimiz günlerde Teknokent genel merkezinden ziyaretimize gelmişlerdi sağ olsunlar. Bizlere güvenerek bu markayı teslim ettiler. Biz de onların yüzünü kara çıkarmayıp Adıyaman gençlerini, ülkesi için üretenler olarak, bir değer olarak yol almalarına, imkân bulmalarına fırsat vereceğiz. Hep birlikte başaracağız.
Sistem oturacak. Büyüme olacak. Hem akademik olarak hem geleceğin mühendisleri Adıyaman'dan çıkacaktır. Geleceğin teknolojisinde söz sahibi olabilecek gençleri yetiştireceğiz. Dolayısıyla Teknokent heyecanımız bundan kaynaklanıyor.
ÖN KAYITLARIMIZI ALIYORUZ
Yaklaşık altı haftadır ön kayıtlarımızı başlattık. Ağustos 15'e kadar ön kayıtları alıp 15 Ağustos sonra puan sıralamasına göre kesin kayda dönüştüreceğiz. Buradaki teveccüh de bizi mutlu etti. Biz altı hafta gibi bir süre zarfı içerisinde bize verilen kontenjanın yaklaşık yarısını doldurduk. Tabi önümüzde bir süreç var. Vatandaşlar bu konuda gerçekten Teknokent yatırımımızı sahiplendiler. Onların o sahiplenmesi de bizim daha da sorumluluğumuzu artırıyor. Adıyaman'ın gençlerini hayalleriyle buluştursun diye yola çıktık. Ve bu konuda da ne gerekiyorsa yapmaya hazır bir ekibimiz var.
BU TÜR OKULLAR ÜRETİYOR. ÜRETİLENDEN ÖĞRENCİ DE KAZANIYOR. YANİ BİR FABRİKA GİBİ İSTİHDAMA DA KATKI SAĞLANIYOR
Sitem olarak orada gördüğümüz, öğrenciler kendileri üretip kendileri kazanıyor. İstihdam da var tabi. Sonuçta buradaki öğrenci kendi üretiyor. Normalde Teknokent'in kabul sınavları var. Maalesef biz bu pandemiden dolayı yapamadık. O yüzden ön kayıt alıyoruz. Geçen yıl görmüştüm, öğrencinin biri Kahramanmaraş'ta bir video çekmiş. Yaptıklarını cv olarak göstermiş. İşte hocam ben bunu yaptım şunu yaptım, şöyle yaptım böyle yaptım diye videolar var elinde. Mail atıyor diyor ki beni lütfen bu okula alın. Yani hiç adını soyadını yazmamış. Sadece yaptıklarını göstermiş. Diyeceğim odur ki Teknokent Okulları'nın önemini bu örnek açıklıyor. Şimdi Adıyaman'ın gençlerine diyorum ki biz de her türlü yanınızdayız.
Şu anda Teknokent Okulları'nda 3D yazıcı, donanım, bilgisayar yazılımları, vesaire üretiliyor, geliştiriliyor. Mesela şu anda Teknokent Koleji'nin bir espor takımı var. Süper ligde mücadele edecek. Yani milli futbolcuyla beraber işbirliği yapıyorlar. Biz Adıyaman'daki öğrencimizin de bundan mahrum kalmasını istemiyoruz. Ve heyecanımız budur. Yani ben arkadaşlara şöyle söyledim. Bizim yaklaşık 12 yıldır eğitimin içerisine olduğumuz için her yıl bir heyecanımız vardı. Her sınava giren öğrenciyle beraber biz de heyecanlanıyorduk. Onların mutluluğuyla seviniyorduk. Üzüntüleriyle üzülüyorduk. Teknokent'teki heyecanımız ise daha farklıdır. Artık biz eğitimi bir üst noktaya taşıyıp, dört sıfır dediğimiz, son yayınlanan Almanya merkezli bir program var, ülkemizde öncüsü olmak istiyoruz.
Tekrar etmek gerekirse biz ülkeye ve millete faydasının olabileceği her projenin içerisinde olup onu ülkemize kazandırmak istiyoruz.
9 TANE LABOTATUAR KURDUK
Şu anda 9 tane laboratuar oluşturduk. Artı Teknokent'in içerisinde biz bir arge birimi de oluşturuyoruz. Araştırma geliştirme. Öğrencimiz istediği zamanda görevlilerden izin alarak gidip çalışmalarını yapabilecek. İşte 3D üzerinden veya yazalım üzeriden kodlama üzerinden. Yani öğrenci boş zamanında gidip orayı değerlendirip, orayı kullanıp oradan bir fikir üretecektir.
EĞİTİMDE KENDİMİZİ MECBUR GÖRÜYORUZ VE BUNA GÖRE ADIMLAR ATIYORUZ
Teknokentin bir reklam sloganı vardı. Beni çok etkilemişti. Slogan şuydu; bu memleket için eğitime de mecburuz eğitim vermeye de mecburuz. İnsan yetiştirmeye de mecburuz. Biz de hem kendi adıma hem ekibim adına ilimiz ve ülkemizi için her türlü işin içerisinde çalışmaya mecburuz. Ve bunu heyecanla yapıyoruz. Bu memleket çünkü bizim memleketimiz. Bu ülke bizim ülkemiz. Gençler bizim gençlerimiz. Eşimiz komşumuz akrabamız. Ve bunların gelecekte iyi yerlerde olması ve bunlara bizim vesile olmamız bizim için ayrı bir önem arz ediyor.
ADIYAMAN'INIMIZIN GENÇLERİNİ BEKLİYORUZ
Teknokent Koleji'ni biz Adıyaman'ımıza getirdik. Ve Adıyaman'ın geleciğine yön verebileceğine inandığımız için tüm Adıyaman'daki yeni dönemde 9. ve 10. sınıfa geçen genç kardeşlerimizi de aramızda görmek istiyoruz. Tek yapmaları gerek internet sitesi üzeriden ön kayıt olacak. Bir daha altını çizerek söyleyelim. %100 devlet teşvikli bir kolejdir. Sıfır masraflıdır. Bize onların yetenekleri, düşünceleri, fikirleri lazımdır. Bizler onları burada bekliyoruz.
KALEM MEDYA GRUBU'NA EĞİTİME VERDİĞİ ÖNEMDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM
Öncelikle şunu belirteyim. Bizleri tekrardan Kalem Medya olarak konuk ettiniz. Biz duyarlılığınız için sizlere teşekkür ediyoruz. Kalem Medya, ilk takip ettiğim günden bu yana Orhan Bey şahsınızın öncülüğünde eğitimi çok önemsediğine şahit oluyoruz. Memleketin hatta ülkemizin meseleleri noktasında objektif bir çizgiyle yayın yapıyorsunuz. Başarılarınız daim olsun diyorum. HABER/RÖPORTAJ: ORHAN KARAKAŞYorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer EĞİTİM Haberleri

Başlık Tarih
 
SANKO OKULLARI DAMGA VURDU22 Temmuz 2020
2020’DE İKİNCİ AŞAMADA11 Haziran 2020
KORONAVİRÜSTE SON DURUM29 Mayıs 2020
ÖĞRENCİLERİNİN RESİM BAŞARISI29 Mayıs 2020
ONLINE VELİ SEMİNERLERİ DÜZENLEDİ28 Nisan 2020
ÖĞRENCİLERİN MUTLULUĞU27 Nisan 2020
“EVLER BAYRAM YERİ”14 Nisan 2020
SANKO OKULLARI EĞİTİME ONLİNE...30 Mart 2020
YÖK'TEN "PANDEMİ DÖNEMİ...30 Mart 2020
SANKO OKULLARI BAŞARIYA DOYMUYOR09 Mart 2020
"FARKLILIK OLUŞTURMAK ZORUNDASINIZ"17 Şubat 2020
KALBİM KREŞ POLİSİN YANINDA15 Şubat 2020
Atak Okulları'ndan Şiirli Sanat Gecesi15 Ocak 2020
DESTEK EĞİTİM ODASI14 Aralık 2019
SANKO OKULLARININ SATRANÇ BAŞARISI10 Aralık 2019
BIRAKIN KIZLAR OKUSUN06 Aralık 2019
GÜNGÖREN’DE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ05 Kasım 2019
"EĞİTİM DÖRT ELLE SARILACAK BİR İŞTİR"29 Eylül 2019
“EĞİTİM KONUSUNDA DÖNÜŞÜM HAMLESİNE İMZA ATTIK”29 Eylül 2019
"ATAK'TA BAŞARININ TEMELİ ÜÇAYAKTIR"29 Eylül 2019
SANKO ÜNİVERSİTESİ'NDE KAYIT HEYECANI07 Eylül 2019
SANKO LİSELERİNDE 2019 YKS BAŞARISI18 Ağustos 2019
YKS’DE SANKO BAŞARISI28 Temmuz 2019
KURTULUŞ ANADOLU LİSESİNDE MEZUNİYET HEYECANI14 Haziran 2019
YÜKSEKÖĞRETİM SINAVI ADAYLARINA VE AİLELERİNE ULAŞIM HİZMETİ ÜCRETSİZ14 Haziran 2019
"YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİNİ NASIL BİRLEŞTİRECEĞİNİZİ BİLİN"11 Haziran 2019
KİTAP BAĞIŞI İLGİ GÖRÜYOR19 Mayıs 2019
SANKO RESİMDE İL BİRİNCİSİ ÇIKARDI20 Nisan 2019
KKTC BAŞKONSOLOSU ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU05 Nisan 2019
SANKO OKULLARINA “VEX IQ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI”NDAN 3 ÖDÜL 11 Mart 2019
TÜBİTAK BÖLGE FİNALLERİNE SANKO OKULLARI DAMGA VURDU26 Şubat 2019
"BİLGİYİ HALKIYLA PAYLAŞMAK ÜNİVERSİTELERİN GÖREVİDİR"18 Şubat 2019
SANKO ÖĞRENCİLERİ SATRANÇTA MİLLİ TAKIM HAVUZUNA SEÇİLDİ06 Şubat 2019
"EĞİTİMDE REVİZYON YAPILMALI"24 Ocak 2019
"Kitap Okumak, Kıymetli Bir Eylemdir"24 Ocak 2019
EFE SÖZMEN TENİSTE BİRİNCİ OLDU02 Ocak 2019
MÜNAZARA TAKIMI İKİNCİ TURA GEÇTİ31 Aralık 2018
EĞİTİM VE SONRASI SEMİNERİ30 Aralık 2018
Sanko Okullarının Steam Yarışmasında Türkiye Başarısı25 Ekim 2018
20. EĞİTİM BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI08 Ekim 2018
2018–2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLADI27 Eylül 2018
EĞİTİM YATIRIMLARI DEĞERLENDİRİLDİ09 Eylül 2018
SANKO OKULLARI’NDA 2018–2019 AKADEMİK YILI TOPLANTISI07 Eylül 2018
SANKO ÜNİVERSİTESİ İKİ FARKLI KONUDA “A PLUS ÜNİVERSİTE” OLMAYA HAK KAZANDI20 Ağustos 2018
SANKO LİSELERİNİN YKS 2018 BAŞARISI20 Ağustos 2018
SANKO OKULLARI’NDA ATAMA05 Ağustos 2018
SINAV KAYGISIYLA BAŞA ÇIKMA04 Temmuz 2018
ÖĞRENCİLERE ÖNERİLER04 Temmuz 2018
SANKO ÜNİVERSİTESİ’NDE MEZUNİYET TÖRENİ02 Temmuz 2018
SANKO Üniversitesi’nde KOSGEB İşbirliği İle Eğitim Düzenlendi02 Temmuz 2018
SANKO İLKOKULU ÖĞRENCİSİ PİYANO YARIŞMASINDA ÜÇÜNCÜ OLDU24 Haziran 2018
SANKO OKULLARI İKİ DÜNYA ÜÇÜNCÜLÜĞÜ DAHA KAZANDI13 Haziran 2018
ROBOT OLİMPİYATLARINDA DÜNYA DERECESİ30 Mayıs 2018
MATEMATİK OLİMPİYATLARI30 Mayıs 2018
"MESLEK LİSELERİNE GEREKEN ÖNEM VERİLMEDİ"13 Mayıs 2018
SANKO Fen Ve Teknoloji Lisesi Öğrencilerinin Biyoloji Başarısı09 Mayıs 2018
"Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurtları Yapılacak"22 Şubat 2018
Besni, Gölbaşı ve Çelikhan İlçelerimize Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurtları Yapılacak20 Şubat 2018
SANKO ENERJİ’DEN GELECEĞİN YAZILIMCILARINA DESTEK14 Ocak 2018
HATAY GİRİŞİMCİLİK VE KARİYER GÜNÜ20 Aralık 2017
REHBERLİK SEMPOZYUMU18 Aralık 2017
SANKO ÜNİVERSİTESİ’NDE BARİATRİK CERRAHİ DİYETİSYENLİĞİ KURSU18 Aralık 2017
-"YENİ SİSTEMDE KLASİK EĞİTİM SON BULMUŞTUR" -"ATAK LİSESİNDE HEDEF DAİMA BAŞARI"06 Aralık 2017
AKEDAŞ’ TAN İSRAF ÖNLEME PROJESİ03 Kasım 2017
YÖK TEMEL BİLİMLER PROGRAMLARI ÜSTÜN BAŞARI SINIFLARI İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ’NDE AÇILDI15 Ekim 2017
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ “ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİ” OLDU30 Eylül 2017
AKEDAŞ’TAN EĞİTİME OKUL KATKISI23 Eylül 2017
ATAK'TA BAŞARI22 Eylül 2017
ANASINIFLARI VE 1. SINIF ÖĞRENCİ VELİLERİ KURA HEYECANI YAŞADI20 Eylül 2017
LYS’DE GAZİANTEP’İN GURURU: ÖZEL SANKO LİSELERİ07 Ağustos 2017
Anne Ve Babalar Çocuklarınıza Yol Verin07 Ağustos 2017
TÜRKİYE’NİN İLK SU BİLİMLERİ FAKÜLTESİ İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ’NDE EĞİTİM VERECEK07 Ağustos 2017
Sanko Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Güner Dağlı: Koltuklarımızı Emanet Edeceğimiz Akademisyenler Yetiştirmek Amacındayız31 Temmuz 2017
Minik Kalpler, Kur’an Öğreniyor24 Temmuz 2017
HKÜ öğrencileri 4. ulusal çocuk gelişimi öğrenci kongresinde29 Haziran 2017
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ’NDE “ÇEVRE DOSTU ARITIM METODU” GELİŞTİRİLDİ29 Haziran 2017
HKÜ III. MEZUNLARINI VERMENİN HEYECANINI YAŞADI05 Haziran 2017
Özel Atak Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri SAMSAT'I UNUTMADILAR12 Nisan 2017
Adıyaman Üniversitesi 11 Yaşında12 Nisan 2017
Anaokulu Sanat Sokağına Dönüştü08 Nisan 2017
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İLE BAKÜ DEVLET ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI20 Mart 2017
YGS’DE 09.45 MAĞDURLARI OMBUDSMANA BAŞVURDU20 Mart 2017
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ KURULDU16 Mart 2017
YGS'YE DOĞRU08 Mart 2017
Marmara Üniversitesi Farmakogenetik Ünitesi Kuruldu 05 Mart 2017
İstanbul Üniversitesi Ve Al Farabi Kazakistan Devlet Üniversitesi Arasında Eğitim Alanında İş Birliği03 Mart 2017
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ BASINDA EN ÇOK YER ALAN ÜNİVERSİTE OLDU27 Şubat 2017
Temel Afet Bilinci Eğitimi23 Şubat 2017
Ara Tatili Fırsata Çevirdiler15 Şubat 2017
Özel Sanko Okullarının İki Yüzücüsünden Büyük Başarı14 Şubat 2017
KÖTÜ KARNE GETİREN ÇOCUĞA NASIL YAKLAŞILMALI 30 Ocak 2017
Vali Erin, Kapatılan Öğrenci Yurdunda İncelemelerde Bulundu30 Ocak 2017
Ara Tatilde Nelere Dikkat Edilmeli?30 Ocak 2017
Sağlık Bilimleri Enstitüsü Bünyesinde Açılan Moleküler Tıp Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı Öğrencilerini Bekliyor 30 Ocak 2017
Çankaya İlçesinde Okul ve Derslik İhtiyacı Görüşüldü28 Ocak 2017
Özel Sanko Fen Ve Teknoloji Lisesi Öğrencisi Eralp Koparal, Coğrafya Olimpiyatları Birinci Basamak Sınavını Birincilikle Geçti24 Ocak 2017
GLOBAL TERÖRE EN İYİ CEVAP ERASMUS24 Ocak 2017
Bakan Yılmaz, Güncellenen Öğretim Programları Taslağını Tanıttı18 Ocak 2017
Üniversite Öğrencileri Erasmus ile Avrupa'nın Çeşitli Ülkelerine Gidiyor16 Ocak 2017
Vali Ercan TOPACA Başkanlığında Sincan İlçesinin Okul ve Derslik Sorunları Görüşüldü16 Ocak 2017
Özel Sanko Okulları, Yüzme, Masa Tenisi, Satranç Ve Münazara'da Başarı Yakaladı14 Ocak 2017
Milli Eğitim Bakanı yeni müfredatı açıkladı13 Ocak 2017
ÖZEL ATAK LİSESİ’NDEN KAR ŞENLİĞİ30 Aralık 2016
Harvard Üniversitesi’nden Dr. Dağdeviren: Hiç Bir Başarı Tesadüf Değildir29 Aralık 2016
Özel Atak Lisesi'nden "Yerden Göğe Kadar 15 Temmuz Şehitleri Anısına" UÇURTMA ŞENLİĞİ23 Aralık 2016
GENÇ ASTRONOM ADAYLARI23 Aralık 2016

NEMRUT DAĞI ANIT MEZARI AÇILSIN MI?

AÇILSIN
AÇILMASIN

Sonuçlar
..
KALEMMEDYA VİDEO
KALEM MEDYA | HABERLER | FOTO GALERİ | HABER VİDEO | SAYFALAR | ANASAYFA
CH