HAŞEREYLE MÜCADELE
SANKO ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM..
SAĞLIK
HEPATİT A HASTALIĞI
SANKO Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Merve Türkmen erişkin yaşlarda Hepatit A hastalığının çocuk yaşlara göre daha ağır seyrettiğini söyledi.
AYDIN: KATLANARAK SÜRMEKTEDİR
Milli Savunma Komisyonu Başkanı Ahmet Aydın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir görüşme gerçekleştirdi.
ROMATİZMALI HASTALARA MORAL ETKİNLİĞİ
SANKO Üniversitesi HastanesiRomatoloji Uzmanı Doç. Dr. Bünyamin Kısacık, hastaları tedavi ederken psikolojik açıdan rahatlamalarını da çok önemsediklerini söyledi.
PARKİNSON HASTALIĞINDA FİZYOTERAPİNİN..
Öğr. Gör. Polat, günümüzde Parkinson hastalığında, ilaç tedavisi ile belirtilerin kontrol altında tutulmaya çalışıldığını kaydetti.
TÜRKİYE FİZYOTERAPİSTLER..
SANKO Üniversitesi’nde 8 Nisan Türkiye Fizyoterapistler Günü nedeniyle kutlama yapıldı.
EPİLEPSİ DİĞER KRONİK HASTALIKLARDAN..
SANKO Üniversitesi Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Buket Yılmaz, “Epilepsi hastalığı diğer kronik hastalıklardan farklı değildir. Epilepside farkındalık oluşturmak hastalarımızın özgüvenini artıracak ve..
Mutlaka Yaptıralım
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, ilimizdeki vaka sayılarının artışına dikkat çekerek “Omicron’a karşı 3. doz hatırlatma aşısını mutlaka yaptıralım.” ifadelerini kullandı.
ROMATİZMA HASTALARINA ÖNERİLER
SANKO Üniversitesi Hastanesi Romatoloji UzmanıDoç. Dr. Bünyamin Kısacık, kış mevsiminde ortaya çıkan virüslerin romatizma hastaları için de büyük sorun oluşturduğunu söyledi....
EŞİNE BÖBREĞİNİ BAĞIŞLADI
Adıyaman’da yaşayan Hanım Akıncı, SANKO Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi (TransplANTEPSANKO) tarafından gerçekleştirilen başarılı organ nakli ameliyatı ile eşi Hasan Akıncı’yla sadece hayatı değil, böbreğini..
MEVSİM GEÇİŞİNDE BESLENME
SANKO Üniversitesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Gamze Ganime Mumcu, bağışıklığı güçlendirmek, hastalıkları daha hafif atlatmak ve enerjiyi yüksek tutmak için beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.
ORGAN BAĞIŞININ ÖNEMİ
​SANKO Üniversitesi Hastanesi, Organ Bağış Haftası kapsamında, organ bağışının önemine dikkat çekmek amacıyla etkinlikler düzenliyor.
OBEZİTEDE MEDYANIN ROLÜ NE?
Rolüm Ağır, Peki Senin Rolün Ne? Projesinin medya atölye çalışmaları tamamlandı. 4 ve 18 Kasım 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen atölyelerde, obezitede damgalama ve ayrımcılığı önlemeye yönelik medyanın..
DÜNYA DİYABET..
SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Baştemir, “COVID 19, tüm düzenli randevularınızı almanızı engellediyse, şimdi olabildiğince iyi ve sağlıklı..
MEME KANSERİ TARAMASININ AMACI
SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğr. Üyesi Prof. Dr. Mustafa Yıldırım, kanseri büyüme, yayılma veya sorunlara neden olmadan erken evrede teşhis etmekte meme kanseri taramasının..
TÜP BEBEK UYGULAMALARI
SANKO Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Tüp Bebek Merkezi Sorumlu Hekimi Prof. Dr. IlgınTürkçüoğlu, tüp bebek uygulamalarını büyük bir başarıyla gerçekleştirdiklerini..
PCR TESTİ ZORUNLULUĞU
Bazı Faaliyetler İçin PCR Testi Zorunluluğu Genelgesi Gönderildi
KASIK FITIĞI ONARIMINI GELİŞTİREN
Dünyada geleneksel...
FİBROMİYALJİ TEDAVİ EDİLMEDİĞİNDE...
SANKO Üniversitesi ...
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.