ANASAYFA
HABER VİDEO
KALEMMEDYA
FOTO GALERİ
HABERLER
KÜNYE
  GÜNDEM      POLİTİKA      DÜNYA      EKONOMİ      EĞİTİM      SAĞLIK      RÖPORTAJ      YAŞAM      CİNE/MAGAZİN      SANAT      KİTAP      MUTFAK      SPOR   
 
Ana Sayfa > Site Yazarları

Ümit KARAMAN -
MEKANIN CENNET OLSUN BABAM, ÇÜNKÜ BUGÜN YAŞIYORSAM, YAZIYORSAM VE ÇALIŞIYORSAM…
14 Haziran 2019

Her yıl olduğu gibi babalar günü daha bu yıl da kutlanacak, çektikleri acılar canlarını ayaksa bile, yine, sesiz ce toparlanıp, yüreklerinin bir kenarında o acıları saklanacak.
Kabristanlarına, belki de bir telefonla Fatiha yollanacak, sağ iseler lütfedip telefonla belki aranacak. Dahası da, şimdiye kadar ne yaptın ki denilip itilerek bir kenara atılacak. ve babalar yine yalnız bırakılacak.
Babalar günü onun değerini bilenler tarafından kutlanırsa eğer önem kazanacak, yoksa gerisi koca bir yalan olarak kalacak.
Oysa alın terinin ne kadar değerli ve önemli olduğu  dünyamızda, babaların yani çalışıp bir şeyler üreten ve ürettiğini canlarıyla paylaşan babaların değeri sorgulamadan bile unutulacak. Her türlü zorluğa göğüs geren, karda, kışta, yuvasına yaşamak için umut veren babalar, teknoloji ve tatil sevdasına  mağlup olmazlarsa belki birazcık hatırlanacak. bugün bir babalar günü varmış, yarın  bir babalar günü yokmuş diyerek belki de birkaç saat içinde unutulacak.
Ekmeğin nasıl kazanıldığını ve onu aslanın ağzından almanın hiç de  kolay olmadığı bu dünyada sizler, değerli ve karşılıksız sevgi ile fedakarlık yapan babalarınızı  unutsanız bile, bunları görenler bilenler ve rabbim asla unutmayacak.
Belki bir kaç pahalı hediyelerle gönlünüz alınmaya çalışılacak belki de evet belki de kusura bakma babacım(annecim)şu an tatildeyim hakkınızı helal edin diyerek açılan  telefonlar  bir dakika sonra kapanacak.
Ve bir babalar günü daha belki, böyle hüzünle böyle son bulacak.
Ne yapalım elden bir şey gelmiyor demekten başka çare yok, yok ama, ailesi için babasına ve annesine  destek olmak için kendilerini onlara adamış çocuklar ne olacak ! işte asıl babalar günü onların olacak ve inanıyorum hayat onlara kucak açacak. Değil pahalı hediyeler almak, değil  bu özel günü kutlamak için telefonlara sarılmak, yalnız babasının ve annesinin yanında olmak için kilometrelerce yol kat edip onlara ulaşan evlatlar, veya onlar için ellerindeki imkan doğrultusunda onları anmak için bir şeyler yapmaya çalışan çocuklar, işte, babalar günü tüm güzelliğiyle size helal olacak, kabristanlarda yatan şehitlerimizin ve aramızdan ayrılan babalarımızı unutmayan evlatlar daima huzurlu olacak.
Her şeye rağmen tüm evlatların geleceğe umut dolu bakması için biz babalara düşen en  kutsal görev yine dua ederek mutlu olun huzurlu olun yeter çocuklar olacak .
Mekanın cennet olsun babam, çünkü bugün yaşıyorsam, yazıyorsam ve çalışıyorsam, nacizane bir yerlere gelerek, bu günleri görüyorsam, tüm bunları sizlere ve sizin benim için ettiğiniz dualarınıza borçluyum.
Başta şehit babaları olmak üzere tüm babaların günü kutlu olsun. Sene de bir gün değil en küçük zamanda unutulmamaları dileğiyle mutlu olun mutlu kalın.

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


Ümit KARAMAN Diğer Yazıları

28 Temmuz 2019 - HANİ İSYAN EDİYORSUNUZ YA!
17 Temmuz 2019 - SANAL SANAL BAKMAYIN ÖYLE!
09 Haziran 2019 - BAYRAM UZANAN ELDİR ÇOCUKLARA
20 Mayıs 2019 - KANSER Mİ KEŞKE O DA NE DEMEK DİYEBİLSEK
29 Mart 2019 - DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDEN ÖNCE
27 Şubat 2019 - BENİM DEĞİL BİZİM DEĞERLERİMİZ, BİZİM DOĞRULARIMIZ OLMALI!
17 Aralık 2018 - SUDAN BAHANELER
25 Ekim 2018 - HALA FARKINA VARMAYACAKMIYIZ BEN YAZMAYA DEVAM DİYORUM
08 Ekim 2018 - DAMAK TADI PARMAK İZİNE BENZER
29 Eylül 2018 - ÇANAKKALE GEÇİLMEZ BÖYLE BİLİNE
07 Eylül 2018 - HESAP YAPMAK ÖMRÜ UZATMAZ AMA!
18 Ağustos 2018 - 60'a 1 KALA
05 Ağustos 2018 - Yerden Yere Vuruyorsun
16 Temmuz 2018 - DAHA DUYARLI ve DAHA GÜZEL YAŞAMAK
02 Temmuz 2018 - PEHLİVAN GÜREŞ MİSALİ
14 Haziran 2018 - BAYRAM SEVGİDİR, PAYLAŞMAKTIR
09 Haziran 2018 - Teknoloji icat oldu nemi oldu!
18 Mayıs 2018 - Görmek İstersek Eğer, Zaten Basanda Biz Olmuşuz Basamakta
27 Şubat 2017 - GÜNLERDEN KADINLAR GÜNÜ
16 Ocak 2017 - İSTANBUL'DAN BİR KAR GEÇTİ
22 Aralık 2016 - HOŞ GELMELİSİN 2017
02 Ocak 2011 - İNSANLIK SORULARINDAN BİRİ OLARAK
NEMRUT DAĞI ANIT MEZARI AÇILSIN MI?

AÇILSIN
AÇILMASIN

Sonuçlar
Foto Galeri
En Çok Okunan
En Çok Yorumlanan
..
KALEMMEDYA VİDEO
KALEMMEDYA VİDEO
Warning: getimagesize(http://www.kalemmedya.com/images/videos/Babam ?iiri.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /home/kalemmed/public_html/modules/common/modulvideogaleri.php on line 0
ANASAYFA | KALEMMEDYA
CH