DÜNYAYI YAŞANIR KILMAK

13 Ocak 2022
Milyonlarca yaşına rağmen hala ayakta durabiliyorsa, insanların her türlü egoist ve bencil tutumları  karşısında var olma savaşı veriyorsa, geceleri uykularınıza rüya, hayallerinize umut, gündüzlerinize mutluluk olmaya devam ediyorsa, bu dünyaya iyi bakalım ne olur..
Bırakın şiddeti, bırakın kin ve nefreti, gelin dünyamızı yaşanır kılalım. Ormanları yakmak yerine, şehirleri betonlaştırmak yerine, anlamsız savaşlar çıkarmak yerine, yeşili yok etmek yerine, doğadaki canlılara eziyet çektirmek yerine, birbirimize olan saygımızı yok etmemek için birazcık ta olsa insan olduğumuzu bilelim..
Karşılaştığımız doğal felaketleri bile ranta çevirip, insanları zor durumlara düşürenlere, dünyanın da kendi doğasında yaşamaya hakkı olduğunu bilmeyenlere, kainatı yaratan Rabbimin yarattığı o güzellikleri yok etmek için uğraşan o zavallı beyinlere, gelin hep birlikte, insanların arasında, insan gibi düşünenlerinde olduğunu gelin öğrenelim ve birlikte bilmeyenlere  öğretelim.
Gelin sevgiyi hak ettiği yere koyalım, savaşan bir dünyada değil, mutlu bir dünya için hayatı paylaşalım. Gelin kaybolmaya yüz tutmuş umutlarla dolu bir dünya yerine, umutlarımızı  yarınlarımıza taşıyabileceğimiz bir dünya için el ele tutuşalım. Gelin kendi kafamızdan ahkam kesmek yerine, çocuklarımızdan emanet aldığımız bu cefakar dünyamıza mutluluk dolu bir gelecek nesil bırakalım.
Ümit KARAMAN diğer yazıları
x


Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
KALEM MEDYA KALEM MEDYA
KÜNYE KÜNYE
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.